Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Tannoy Mercury Gold MKII


scoutr1942
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przyznam się szczerze że nie jestem audiofilem i nie mam wygórowanych wymagań jeśli chodzi o sprzęt (pewnie jak na początek). Udało mi się zakupić ww głośniki w stanie mint po pełnej regeneracji od miłośnika sprzętu muzycznego z 40 letnim stażem. Urzekł mnie dźwięk płynący z tych pudełek. Uznałem że będzie to dużo lepsze rozwiązanie niż dotychczasowe słuchanie muzyki z głośników komputerowych.  Od kilku tygodni przeglądam różne fora aby dopasować wzmacniacz. Zastanawiałem się nad Denon pma560. Muzyka jaka wita w moich skromnych progach to głównie rock, metal, jazz i czasami elektroniczna. Wielkość pokoju to 5x6m. Zdaję sobie sprawę że lepiej dołożyć więcej kasy niż kupować szajs lecz na początek moge wydać do 800 zł. Zaznaczam że to pierwszy sprzęt grający więc pewnie przyjdzie czas że wymieni się go na coś lepszego.
Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz coś dopasować i nie wymieniać za chwilę, to tylko odsłuch przed zakupem. Przy sprzęcie używanym jest to często problem, jednak jak sprzedający chce faktycznie sprzedać, to można się jakoś dogadać na ewentualny zwrot, albo odsłuch ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jeśli chcesz coś dopasować i nie wymieniać za chwilę, to tylko odsłuch przed zakupem. Przy sprzęcie używanym jest to często problem, jednak jak sprzedający chce faktycznie sprzedać, to można się jakoś dogadać na ewentualny zwrot, albo odsłuch ?

Jutro jadę że by to sprawdzić. Natomiast jerstem ciekaw opinii specjalistów czy taka kombinacja ma sens czy szukać czegos innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, scoutr1942 napisał:

Witam wszystkich. Przyznam się szczerze że nie jestem audiofilem i nie mam wygórowanych wymagań jeśli chodzi o sprzęt (pewnie jak na początek). Udało mi się zakupić ww głośniki w stanie mint po pełnej regeneracji od miłośnika sprzętu muzycznego z 40 letnim stażem. Urzekł mnie dźwięk płynący z tych pudełek. Uznałem że będzie to dużo lepsze rozwiązanie niż dotychczasowe słuchanie muzyki z głośników komputerowych.  Od kilku tygodni przeglądam różne fora aby dopasować wzmacniacz. Zastanawiałem się nad Denon pma560. Muzyka jaka wita w moich skromnych progach to głównie rock, metal, jazz i czasami elektroniczna. Wielkość pokoju to 5x6m. Zdaję sobie sprawę że lepiej dołożyć więcej kasy niż kupować szajs lecz na początek moge wydać do 800 zł. Zaznaczam że to pierwszy sprzęt grający więc pewnie przyjdzie czas że wymieni się go na coś lepszego.
Pozdrawiam

Hej.

Jak na początek fascynacji i przygody z audio te Tannoy'e uważam za bardzo dobry wybór (bezpieczny), a z uwagi na stan w jakim je nabyłeś to nie pozostaje nic jak tylko się cieszyć. Są to już kultowe kolumny i bardzo cenione wśród miłośników marki. Seria Mercury jako najpopularniejsza była ciągle rozwijana i ulepszana do tego stopnia, że obrosła wręcz legendą. 

Przyznaję, że akurat tego modelu nie słyszałem, a z dostępnych opinii wynika, że ich głównym atutem jest przede wszystkim bardzo realistyczna średnica wspaniale oddająca brzmienie instrumentów akustycznych oraz wokali. Góra jak to w Tannoy jest lekko przymglona i na pewno nie będzie męczyć z kolei bas choć wyraźnie zaznaczony z odpowiednim atakiem to raczej miękki i bez najniższego zejścia. 

Nie mam pojęcia jak odnajdą się te kolumny w ciężkim graniu, ale z pewnością wzmacniacz oraz źródło znacząco wpłyną na efekt końcowy i Twoje odczucia. Nie zapominając o podstawowych zasadach akustyki i ustawienia. Dla mnie osobiście słuchanie metalu jest bardziej emocjonujące i przyjemniejsze na systemach plastycznych i dociążonych, ale nie pozbawionych selektywności i ataku. W przeciwieństwie do klinicznego, odchudzonego i jasnego grania. Zaokrąglenie góry jak choćby w tych Tannoy może okazać się plusem, choć z postępującym osłuchaniem się może wystąpić jej niedosyt i osobiście będąc na Twoim miejscu miałbym pewien dylemat, czy zestawić je z elektroniką z podobnej epoki jak choćby:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy też coś nowszego i tym samym bardziej otwartego i dynamicznego jak Rotel, Denon, czy Yamaha. 

6 godzin temu, scoutr1942 napisał:

Mam okazję kupić Marantz PM-68 w cenie 400 zł. Tylko nie wiem jak to będzie razem grało.

Miałem jakiś czas ten model i nie jest taki najgorszy, dlatego jeśli jest w akceptowalnym stanie wizualnym oraz bardzo dobrym technicznie to kwotę jaką Ci zaproponowano uważam za okazjonalną.

Spokojnie jutro posłuchaj i na chłodno oceń połączenie tych Tannoy z tym wzmacniaczem. Nie wiem, czy nie będzie za spokojnie to grało, ale najważniejsze by się Tobie podobało.

Podziel się wrażeniami ?

Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczerpująca i bardzo profesjonalna odpowiedź na jaką na tym forum liczyłem. Dziękuję Tal.  Dzisiaj się wszystko okaże. Niewielkim problemem jest to że mieszkam w Holandii i  tutaj używany sprzęt jest sporo droższy niż w Polsce, niejednokrotnie dwukrotność ceny. Trzeba mieć na prawdę szczęście aby wyłowić coś ciekawego w okazyjnej cenie. Jeśli wspomniany wcześniej wzmacniacz zadowoli mnie pod względem muzycznym to po prostu zawita w moje progi. Rzucę jeszcze okiem na wymienione przez Ciebie sprzęty. Trochę czasu mi zajmie zanim się osłucham i zacznę zauważać różnice w dźwięku gdyż nie ukrywam, moje uszy przez słonia podeptane są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez scoutr1942
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2019 o 10:20, scoutr1942 napisał:

Wyczerpująca i bardzo profesjonalna odpowiedź na jaką na tym forum liczyłem. Dziękuję Tal.  Dzisiaj się wszystko okaże. Niewielkim problemem jest to że mieszkam w Holandii i  tutaj używany sprzęt jest sporo droższy niż w Polsce, niejednokrotnie dwukrotność ceny. Trzeba mieć na prawdę szczęście aby wyłowić coś ciekawego w okazyjnej cenie. Jeśli wspomniany wcześniej wzmacniacz zadowoli mnie pod względem muzycznym to po prostu zawita w moje progi. Rzucę jeszcze okiem na wymienione przez Ciebie sprzęty. Trochę czasu mi zajmie zanim się osłucham i zacznę zauważać różnice w dźwięku gdyż nie ukrywam, moje uszy przez słonia podeptane są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajne paczki i z jednej strony mogłyby ciekawie zagrać z elektroniką z podobnej epoki i jedyne co by mnie powstrzymywało i odstraszało od inwestycji w tego typu wzmacniacze byłby ich wiek. Z drugiej strony oferty takich wiekowych wzmacniaczy w stanie kolekcjonerskim nie są rzadkością, więc warto je rozważyć. Oczywiście optymalnie byłoby na własne uszy przekonać się co do prezentowanej przez te urządzenia jakości pamiętając, że w czasie ich świetności ówczesna technologia różniła się od dzisiejszej. Niekoniecznie była gorsza, ale na pewno inaczej rozkładająca walory i akcenty brzmieniowe. Nie oznacza to, że współcześnie nie znajdziemy urządzeń charakterystycznych brzmieniowo dla złotej ery audio. Spokojnie takie można znaleźć i wydają się rozsądniejszym wyborem, dlatego ciekaw jestem Twoich wrażeń z odsłuchu PM-68. Byłeś?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2019 o 16:18, Tal napisał:

Fajne paczki i z jednej strony mogłyby ciekawie zagrać z elektroniką z podobnej epoki i jedyne co by mnie powstrzymywało i odstraszało od inwestycji w tego typu wzmacniacze byłby ich wiek. Z drugiej strony oferty takich wiekowych wzmacniaczy w stanie kolekcjonerskim nie są rzadkością, więc warto je rozważyć. Oczywiście optymalnie byłoby na własne uszy przekonać się co do prezentowanej przez te urządzenia jakości pamiętając, że w czasie ich świetności ówczesna technologia różniła się od dzisiejszej. Niekoniecznie była gorsza, ale na pewno inaczej rozkładająca walory i akcenty brzmieniowe. Nie oznacza to, że współcześnie nie znajdziemy urządzeń charakterystycznych brzmieniowo dla złotej ery audio. Spokojnie takie można znaleźć i wydają się rozsądniejszym wyborem, dlatego ciekaw jestem Twoich wrażeń z odsłuchu PM-68. Byłeś?  

Wzmacniacz odsłuchany i zakupiony. CO prawda nie potrafię jeszcze opisać dźwięku jak Ty ale postaram się. Komplet dosyć dobrze separuje dźwięki przy muzyce rockowej. Wyraźny wokal i dobrze zarysowane brzmienie gitar elektrycznych. Tak jak wspomniałeś bas nie jest w tym zestawieniu ciężki i nie schodzi nisko ale szczególnie przy cichym słuchaniu muzyki, jest przyjemny i dokładnie słychać brzmienie gitar basowych. Do elektronicznej muzyki za bardzo sie to nie nadaje ale akurat ten rodzaj gości u mnie niezbyt często. Dźwięk równomiernie roznosi się po pokoju nawet wtedy kiedy nie jestem naprzeciw głośników. Teraz pozostaje mi odpowiednie ustawienie głośników w pokoju i małe przemeblownie. Dziękuję za rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy i najważniejsze, że uzyskany efekt podoba się Tobie i pozwala czerpać satysfakcje przynajmniej na ten moment ? 

Z uwagi, że stawiasz pierwsze kroki w tym hobby i poznajesz je to chciałbym podzielić się tylko jedną radą, którą wielu audiofilów zrozumiało zbyt późno stwarzając tylko zbędne straty czasowe jak i finansowe zanim odnaleźli swoje brzmienie (w tym i ja). Mianowicie chciałbym wyczulić Cię na opinie, zdanie, czy rady osób trzecich. Naturalnie warto je poznawać i dzielić, aby mieć rozeznanie jakie urządzenia i co jest wartościowe, a co nie, ale proponuje polegać przede wszystkim na własnych uszach, rozumie i intuicji. Pamiętaj, że Twoją muzykę najlepiej odtworzy sprzęt i urządzenia jakie się Tobie podobają. Nie sugeruj się bezkrytycznie cudzym słuchem, bo ile ludzi tyle gustów.

Gratuluje wzmaka, bo jak na swoją klasę jest bardzo dobry. Nadmienię, że około 2000 r. mocno znany starszy menedżer i główny ambasador Marantz'a pan Ken Ishiwata zestawiał swoje wzmacniacze z ówczesną serią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tak bardzo udanej, że do dziś jest zachwalana i popularyzowana.

W celu znalezienia optymalnego ustawienia i uzyskania jak najkorzystniejszego efektu polecam zapoznać się z poniższymi linkami:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    

Pozdrawiam i przyjemności życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

Moja Szanowna małżonka wymyśliła ostatnio że chce zacząć słuchać muzyki ale z czarnej płyty. Stąd moje nowe pytanie. Jaki niedrogi sprzęt do winyli zakupić aby ładnie zgrać to z moim zestawem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze dobrego gramofonu TANIO. 

Może ktoś konkretniej podpowie niż ja. Nie czuję się na siłach w tej kwesti .

Powodzenia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.