Skocz do zawartości
IGNORED

Drogi DAC czy Drogi Odtwarzacz strumieniowy?


Rolex80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, muda44 napisał:

Moim zdaniem w AUDIO nie ma zasad a jedynie udane , DOBRANE połączenia .

Udanie łączyłem w roli transportu strumieniowca za 2400zł z DACem za 46000zł , kolumny za 4000zł ze wzmacniaczami w okolicach 20 000zł czy w tanich systemach kable za 10-16000zł i w drogich takie za 7zł .

 

Zgadzam się z tym że im więcej połączeń tym większe ryzyko wtopy choćby tylko jednym nieudanie dobranym elementem .

Najważniejsze w tym wszystkim nie dać się ponieść emocjom, szybkim wydatkom,  być cierpliwym a na starcie określić nasze oczekiwania .

Jasne, że DAC za 46 000 nie zaszkodzi, ale i niewiele pomoże w porównaniu z takim za 5 000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, file-moon napisał:

 

 


Naprawde?

Sa takie co graja kiepsko z usb i np z Tidala czy Qobuza a blyszcza z sieci.

Dasz przyklad (pomijamy przestarzale ktore nie obsluguja Tid czy Qob w pelni)?

Nie da się odpowiedzieć na takie pytanie . Trzeba znać pełen tor z kolumnami i preferencjami oraz co będzie źródłem po USB a nawet czy Tidal będzie po kablu czy bezprzewodowo bo to też w niektórych klockach ma znaczenie .

 

6 minut temu, hemi napisał:

Jasne, że DAC za 46 000 nie zaszkodzi, ale i niewiele pomoże w porównaniu z takim za 5 000.

W tym przypadku pomógł . Wraz z nim był testowany DAC za 14000zł i 4700zł ale zostawmy to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze na tym forum wiecej rozmawia sie o tysiacach niz o brzmieniu. Wiadomo ze drozszy sprzet powinien oferowac lepsza jakosc dzwieku i wykonania, ale czy DAC za 46000 wnosi tak znaczaca roznice do brzmienia ze jest warty doplaty 40000 do normalnego DACa za 6000, tego nie jestem pewien. Chodzi bardziej o to ze jak kogos stac to kupuje to na co go stac a nie to czy mu to robi roznice w brzmieniu. Wiem to sam po sobie, bo kiedys mialem sprzet za 5000 i sprawial mi taka samo frajde jak ten ktory mam teraz, ktory jest duzo drozszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muda44 napisał:

Nie da się odpowiedzieć na takie pytanie . Trzeba znać pełen tor z kolumnami i preferencjami oraz co będzie źródłem po USB a nawet czy Tidal będzie po kablu czy bezprzewodowo bo to też w niektórych klockach ma znaczenie .

Można wiedzieć jakie znaczenie dla dźwięku ma Tidal po ethernecie vs.wifi? Rozumiem, że to miałeś na myśli (?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 godzin temu, Uchatek napisał:

Facet, o czym Ty piszesz. Nie zaczynaj o kablach bo nie o tym watek. Dobry DAC i dobre zrodlo, albo dobry CD i tyle.

Facet...weź pisz normalnie skoros też facet. W konfiguracji transport dac kabel jest ważny, bywa drogi, no jest ważnym elementem tego układu zwiększającym budżet więc piszę na temat. To Ty proszę nie pisz tylko żadnych głupot o kablach, ok??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kabel cyfrowy ma kluczowy wpływ na brzmienie. Najlepiej sprawdza się taki od tysiąca za metr w górę. Tańsze nie grają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, rafal735r napisał:

No kabel cyfrowy ma kluczowy wpływ na brzmienie. Najlepiej sprawdza się taki od tysiąca za metr w górę. Tańsze nie grają. 

To nie wiesz , że kable ściągają wszystkie koce z kolumn.????

"Czas przywyknąć przecież było"????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie moze byc tak ze leci po WiFi wtedy kabel jest calkiem transparentny (dac ma wbudowany streamer).

Kabel cyfrowy ma miec dobrze trzymajaca wtyczke a kazdy drozszy od 20-40zl to juz jest “szalenstwo” ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Pawło napisał:

Facet...weź pisz normalnie skoros też facet. W konfiguracji transport dac kabel jest ważny, bywa drogi, no jest ważnym elementem tego układu zwiększającym budżet więc piszę na temat. To Ty proszę nie pisz tylko żadnych głupot o kablach, ok??

Kabel ma ogromne znaczenie - jak go nie będzie, albo świnka morska przegryzie, to nic nie zagra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, Pawło said:

Facet...weź pisz normalnie skoros też facet. W konfiguracji transport dac kabel jest ważny, bywa drogi, no jest ważnym elementem tego układu zwiększającym budżet więc piszę na temat. To Ty proszę nie pisz tylko żadnych głupot o kablach, ok??

Przestan. Takie jaja to w zakladce HiEnd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mozesz nawijac o kablach, podstawkach, bezpiecznikach i takich tam pierdolach. My tutaj po ziemi chodzimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Uchatek napisał:

Przestan. Takie jaja to w zakladce HiEnd

Jaja robisz sobie ty, dlatego w tym budżecie lepszy dedykowany odtwarzacz, bo na generycznym kablu...nawet świnka szybko padnie?. Serio nie róbcie sobie jaj z tematów audio, człowiek kupi drogi set i przez takich jak wy okradnie się potem sam z dźwięku. Pozdrawiam i piszcie sobie co chcecie mistrzowie audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Uchatek napisał:

Mam wrazenie ze na tym forum wiecej rozmawia sie o tysiacach niz o brzmieniu. Wiadomo ze drozszy sprzet powinien oferowac lepsza jakosc dzwieku i wykonania, ale czy DAC za 46000 wnosi tak znaczaca roznice do brzmienia ze jest warty doplaty 40000 do normalnego DACa za 6000, tego nie jestem pewien. Chodzi bardziej o to ze jak kogos stac to kupuje to na co go stac a nie to czy mu to robi roznice w brzmieniu. Wiem to sam po sobie, bo kiedys mialem sprzet za 5000 i sprawial mi taka samo frajde jak ten ktory mam teraz, ktory jest duzo drozszy.

DAC to Reimyo DAP-999EX , może kiedyś uda Ci się go posłuchać to bez wsłuchiwania się sam stwierdzisz ile jest wart ?

Niestety większość sprzętu jest nie warta ułamka swojej ceny ...

Godzinę temu, marcin_mm napisał:

Można wiedzieć jakie znaczenie dla dźwięku ma Tidal po ethernecie vs.wifi? Rozumiem, że to miałeś na myśli (?)

Tidal był przykładem . Niektóre streamery lepiej grają po kablu a inne bezprzewodowo ...

4 minuty temu, Uchatek napisał:

Tam mozesz nawijac o kablach, podstawkach, bezpiecznikach i takich tam pierdolach. My tutaj po ziemi chodzimy.

Kabel cyfrowy ma DUŻE znaczenie i to jest dodatkowy koszt . Kto tego nie doświadczył znaczy że nadal niewiele wie o sprzęcie audio .

DUŻE nie oznacza że musi być drogi bo jest na rynku coax za 600zł dorównujący topowym więc nie jest tak strasznie .

Nie pytajcie jaki , nie mam zamiaru o tym pisać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, paul klacska napisał:

To nie wiesz , że kable ściągają wszystkie koce z kolumn.????

"Czas przywyknąć przecież było"????

Ile już tych kocow spadło, dla bezdomnych by było na sto lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu szukaj Cambridge Stream Magic 6 po mojej modyfikacji . Da się kupić za około 2300zł , zostanie na dobry kabel zasilający .

Gra bardzo dobrze Spotify , dobrze z dysku i serwera , źle z pena i tak sobie z radia internetowego.

Najlepsze brzmienie uzyska się z niego po coaxie ( transport CD czy strumieniowy wysokiej klasy ) albo po USB z PC z odpowiednim programem jak np JPLAY...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pawło napisał:

Jaja robisz sobie ty, dlatego w tym budżecie lepszy dedykowany odtwarzacz, bo na generycznym kablu...nawet świnka szybko padnie?. Serio nie róbcie sobie jaj z tematów audio, człowiek kupi drogi set i przez takich jak wy okradnie się potem sam z dźwięku. Pozdrawiam i piszcie sobie co chcecie mistrzowie audio

Dobrze ujęte, okradnie go z pieniądzy złotouchy guru co mu wcisnie kabel coax za gruby chajs. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable albo się najpierw wypożycza i sprawdza czy i ile zmieniają w naszym systemie albo kupuje używane w cenie w jakiej da się później sprzedać bez straty jak nie podejdzie albo zmiany nie będą warte takich pieniędzy .

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

A wracając do tematu szukaj Cambridge Stream Magic 6 po mojej modyfikacji . Da się kupić za około 2300zł , zostanie na dobry kabel zasilający .

Gra bardzo dobrze Spotify , dobrze z dysku i serwera , źle z pena i tak sobie z radia internetowego.

Najlepsze brzmienie uzyska się z niego po coaxie ( transport CD czy strumieniowy wysokiej klasy ) albo po USB z PC z odpowiednim programem jak np JPLAY...

Witam mam pytanie do pana mudy44  a który z odtwarzaczy według pana gra dobrze z dysku przenośnego (zewnęcznego) czy pena ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno potwierdzam, po modzie Stream Magic 6 gra bardzo dobrze, w przeciwieństwie do tego bez moda, podobnie CXN, nie znaczy to kolega muda44 zdziałał cuda tylko znaczy że oryginalny SM6 czy CXN jest po prostu kiepsko dźwiękowo, a kolega muda44 zrobil z niego wreszcie dobry odtwarzacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, David 81 napisał:

Witam mam pytanie do pana mudy44  a który z odtwarzaczy według pana gra dobrze z dysku przenośnego (zewnęcznego) czy pena ? 

Z pena nie znam , z dysku Node 2i ale pod warunkiem że pracuje jako transport po wyjściu cyfrowym z odpowiedniej klasy DACem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy masz jakies opinie o Pioneer n-50ae ? wg mnie gra super, na poziomie zmodyfikowanego SM6, a słyszałem opinie że i n-70ae gra na tym poziomie choc to półka wyżej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, costa brava napisał:

jedno potwierdzam, po modzie Stream Magic 6 gra bardzo dobrze, w przeciwieństwie do tego bez moda, podobnie CXN, nie znaczy to kolega muda44 zdziałał cuda tylko znaczy że oryginalny SM6 czy CXN jest po prostu kiepsko dźwiękowo, a kolega muda44 zrobil z niego wreszcie dobry odtwarzacz

Bez modowania co niby nie tak jest z dźwiękiem?

Słuchałem go długi czas z Musical Fidelity M6i i Proac Studio 100 i grał świetnie...

Czyli te oceny jak zwykle subiektywne i zależne od systemu a nie widzimisię nietoperzy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak ten Pionek gra na poziomie modyfikwanego CA, to zostaje jeszcze pytanie jak gra w oryginale? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, costa brava napisał:

a czy masz jakies opinie o Pioneer n-50ae ? wg mnie gra super, na poziomie zmodyfikowanego SM6, a słyszałem opinie że i n-70ae gra na tym poziomie choc to półka wyżej 

Znam 50 i 50AE a także jak grają po modyfikacji .

Wolę SM6 a najlepiej CXN V2 z modem bo ten w stosunku do wcześniejszych nieco lepiej gra z sieci i dysku .

To jak zagra SM6 /CXN zależy od tego skąd dostanie sygnał . Znam 2 połączenia gdzie pierwsza wersja  SM6 z modem gra po USB ze specjalnie złożonymi pod AUDIO komputerami ( koszt części i oprogramowania około 5000zł )  i gra to wybitnie .

Rozsądek podpowiada SM6 / CXN z modem + np Malina do plików + transport CD do płyt po coaxie .

Spotify na nich gra też bardzo dobrze , na tyle dobrze że można na Spotify oprzeć swój system.  Tu nawet Node 2i z tym DACem Reimyo nie grał lepiej ( z dysku tak ). I dlatego Node i Reimyo sprzedałem ...

Tak więc to kwestia co , z czym oraz jaką sieciówką się go zepnie i na czym postawi - na innym forum  podałem prosty przepis na tanią platformę pod te strumieniowce .

To wszytkie ma znaczenie .

 

70AE nie słuchałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, file-moon napisał:

Czy mozesz rozwinac specjalne komponenty pod audio za 5000 (i oprogramowanie)?

Nie rozwinę . Mam dosyć w pracy komputerów więc nie interesują mnie jako źródło do muzyki .

Widziałem , słuchałem itd

Nie mogę też podać specyfikacji z innego forum gdzie kolega taki buduje . Wraz z legalnym oprogramowaniem wychodzi w przybliżeniu 7000zł . Na tym forum chyba też są takie tematy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, file-moon napisał:

Czy mozesz rozwinac specjalne komponenty pod audio za 5000 (i oprogramowanie)?

Marne szanse, żeby ktoś Ci podał, bo to bardzo dochodowy biznes, bardzo duża stopa zwrotu w branży audio, a na tzw. diy to już w ogóle, najpierw tworzysz otoczkę super, ekstra jakości w przypadku gratów z dopiskiem "audio", potem robisz sprzęt na takich komponentach i sprzedajesz z ekstra zyskiem. Najlepiej wypożyczyć/kupić taką "samoróbkę" i ją "rozebrać na części pierwsze" i się przekonać samemu. Tematów było wiele, jak o kablach za kilkanaście tysięcy za 0.5m, czy kondensatorach po 1k i więcej za sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.