Jump to content
kazik-t

ekologia - nowa religia

Recommended Posts

Tomasz Sommer.

To ten debil który podał pomocna dłoń Łukaszence?

Edited by Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

EgfngPvUYAAbhnF?format=jpg&name=large

Orężem dzisiejszej nastolatki są wagary.

• Like 4

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Godzinę temu, Tadeiro napisał:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Orężem dzisiejszej nastolatki są wagary.

Jakie czasy, taka edukacja. Testy i idiotyzmy  jej nie zastąpią.

Za najlepszy podręcznik z jakiego korzystałem, do dziś uważam "Elementarz" Mariana Falskiego.

pol_pm_Elementarz-Falski-zielony-13951_1

Wczoraj w Warszawie była demonstracja ekologiczna aktywistów z Extinction Rebellion, którą TVN 24 transmitował na żywo: tvn24.pl/tvnwarszawa/ulice/warszawa-aktywisci-klimatyczni-zablokowali-skrzyzowanie-swietokrzyskiej-z-marszalkowska-4685352.

Wysłuchałem wielu komentarzy protestujących. Ględzili głownie o CO2 i innych takich. Nie usłyszałem od żadnego z nich, że największym zagrożeniem dla Ziemi i jej mieszkańców jest sztucznie, dla zysku nakręcana konsumpcja. To za jej sprawą powstają największe szkody na Ziemi. Ale może nie dosłyszałem? 

• Like 3
  • Thanks 1

xavian
1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Nie usłyszałem od żadnego z nich, że największym zagrożeniem dla Ziemi i jej mieszkańców jest sztucznie, dla zysku nakręcana konsumpcja.

COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO? 🙂

Nie ma czegoś takiego jak nadmierna konsumpcja. Gdybyśmy ograniczali się tylko do konsumpcji podstawowej, niezbędnej, to byśmy jaskiń nigdy nie opuścili.

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO?
Nie ma czegoś takiego jak nadmierna konsumpcja.

Jest

znajdziesz wystarczajaco duzo przykladow/dowodow na to na tym forum
  • Like 2

36 minut temu, il Dottore napisał:

COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO? 🙂

Nie ma czegoś takiego jak nadmierna konsumpcja. Gdybyśmy ograniczali się tylko do konsumpcji podstawowej, niezbędnej, to byśmy jaskiń nigdy nie opuścili.

Nieprawda. Moja lodówka Boscha ma 20 lat, a bezawaryjnie i doskonale spełnia swoje funkcje. Czy obecny jej odpowiednik będzie spełniał swoje funkcje tak samo długo i dobrze? Wątpię. Ile CO 2 w związku z tym przybędzie?

28 minut temu, Zbig napisał:

Hidden Content

Nie słyszałem, aby protestujący wygłaszali ten tekst. Ty słyszałeś.

Przypuszczam, że tę zadymę ktoś finansował. Może biznes związany z tzw, czysta energią. 

Obecnie świadomość ekologiczna jest tak wielka, że o ekologie walczą już 10 czy 12 latki. 😁

• Like 2

5 minut temu, Zyzol napisał:

Nieprawda. Moja lodówka Boscha ma 20 lat, a bezawaryjnie i doskonale spełnia swoje funkcje.

No tak było. Ojca Trinitron chodził 21 lat. Ale nie pojmuję, czemu mam się z jedną lodówką 20 lat bujać. Akurat te nowsze no-frost z pochłaniaczami zapachów itp wydają mi się sensownym zakupem. Do tego rozwiązania ergonomiczne: inny layout drzwi/szuflad. Nawet ostatnio kamera w środku. Jak jesteś na zakupach to możesz połączyć się ze swoją lodówką i sprawdzić czy masz jeszcze śmietanę.

Hidden Content

Hidden Content

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

Ja tez mam taka stara lodowke > 25 lat (i pamietam co w niej mam bez kamery), ale ile ona pozera pradu w porownaniu z nowsza?
Moj stary telewizor plazma ma super obraz, ale bierze 10x tyle energii co nowy

To wszystko nie jest takie proste i czarno-biale

• Like 2

50 minut temu, xajas napisał:

Moj stary telewizor plazma ma super obraz

Moją starą plazmę oddałem koledze. Teraz jak jestem u niego, to się dziwię, co takiego było w tych TV plazmowych, że się ludzie tak nimi jarali?

OLED 4K rządzi! 🙂

4 godziny temu, Zyzol napisał:

Ile CO 2 w związku z tym przybędzie?

Mniej więcej tyle ile jest emitowane przy produkcji 200 kWh energii elektrycznej czyli niewiele w stosunku do emisji w okresie eksploatacji. Niemniej jednak sprzęt powinien zachowywać sprawność bo wtedy mogą z niego korzystać osoby o niższych dochodach zamiast się zadłużać na kupno nowego.

3 godziny temu, il Dottore napisał:

Moją starą plazmę oddałem koledze. Teraz jak jestem u niego, to się dziwię, co takiego było w tych TV plazmowych, że się ludzie tak nimi jarali?

OLED 4K rządzi! 🙂

Póżne plazmy Panasonica są niezniszczalne i mają tak znakomite kolory i głębię czerni że do codziennego oglądania nie widzę najmniejszego powodu aby wymieniać.  Natomiast do kina czy koncertów to żaden oled tylko projektor.

12 minut temu, Zbig napisał:

do kina czy koncertów to żaden oled tylko projektor.

Święta racja. Ja niestety nie jestem w stanie tak zaaranżować pokoju, by jeszcze ekran pomieścić. Z projektorem nie problem bo już są te short throw.  Żona by mnie zabiła. Już i tak narzeka na moje mikro 5.1, gdzie kolumienki są naprawdę niewielkie.

16 minut temu, Zbig napisał:

mają tak znakomite kolory i głębię czerni że do codziennego oglądania nie widzę najmniejszego powodu aby wymieniać.

Uwierz mi - już pora! Nie ma co stawać w poprzek postępowi. 🙂 OLED ma wszystkie zalety plazmy bez żadnej z jej wad. Do tego jest cienki jak kartka papieru. No przesadzam ale bardzo cienki. I skoro jesteśmy w temacie eko - to mniej prądu żre. 🙂

jbareham_170103_1351_0026.0.1483520050.j

Godzinę temu, il Dottore napisał:

Ja niestety nie jestem w stanie tak zaaranżować pokoju, by jeszcze ekran pomieścić.

Opuszczany elektrycznie, można ukryć w suficie, projektor na przeciwległej ścianie...

5 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Czernie, czernie absolutne i szmata projektora. 

To prawda - czerń w OLED wymiata.

Kto przy dzisiejszej jakosci, rozmiarach i cenach OLEDow potrzebuje jeszcze projektor, ekran i ten caly cyrk z zaciemnianiem,...

Zbedne

19 godzin temu, il Dottore napisał:

Ale nie pojmuję, czemu mam się z jedną lodówką 20 lat bujać.

Najlepiej co trzy lata. Dla szpanu. Na początku swojej przygody ze sprzętem audio-wideo też miałem takie zacięcie, które podsycały ówczesne periodyki z tej dziedziny. Szkoda, że dopiero po kilkunastu latach zabawy, zbierania doświadczeń i straty pieniędzy uznałem, że nie ma to wielkiego sensu. Po systematycznej wymianie wzmacniaczy, amplitunerów, odtwarzaczy cd i dvd, magnetofonów, kolumn i kabli i telewizorów czy tunerów sat - ostatecznie uszczęśliwiły mnie stare amplitunery stereo Fishera i Luxmana (rezerwowy), odtwarzacz cd Sony i nowy, a obecnie już dziesięcioletni LCD Sony. Bezawaryjny, nawet w czasie burz z piorunami, którego funkcje wykorzystuję może w 10 procentach. Ma świetny obraz i dźwięk, ale niestety i tak nie ma na nim, co oglądać mimo full pakiety płatnej telewizji.

Akurat te nowsze no-frost z pochłaniaczami zapachów itp wydają mi się sensownym zakupem.

Z przykrymi zapachami w starej lodówce też nie mam problemu, ponieważ systematycznie myję wnętrze chłodziarki i rzadziej, ale też systematycznie - zamrażarek.

Do tego rozwiązania ergonomiczne: inny layout drzwi/szuflad.

Mnie wystarcza prosta zmiana otwierania drzwi (prawe-lewe) i regulowane odstępy między półkami.

Nawet ostatnio kamera w środku. Jak jesteś na zakupach to możesz połączyć się ze swoją lodówką i sprawdzić czy masz jeszcze śmietanę.

Arcy udogodnienie. Tylko czy mój Kasperski Total Security zabezpieczyłby jej wnętrze przed penetracją przez jakiegoś Rutkowskiego czy Mosad albo CIA. Zresztą teraz kamery instaluje się wszędzie w kiblu i w sypialni, a transmisje puszcza się internetowej gawiedzi. Taka moda.

1 godzinę temu, xajas napisał:

Kto przy dzisiejszej jakosci, rozmiarach i cenach OLEDow potrzebuje jeszcze projektor, ekran i ten caly cyrk z zaciemnianiem,...

Zbedne

Hidden Content

Mimo wszystko - OLED 77 cali jeszcze tani nie jest. 65 cali OK - ceny są już do przyjęcia (na promocjach 😉 ).

4 minuty temu, Zyzol napisał:

Ma świetny obraz i dźwięk, ale niestety i tak nie ma na nim, co oglądać mimo full pakiety płatnej telewizji.

Ja sobie YT odpalam - Grzegorz Braun na 55 calach naprawdę daje radę. 🙂

5 minut temu, Zyzol napisał:

Z przykrymi zapachami w starej lodówce też nie mam problemu, ponieważ systematycznie myję wnętrze chłodziarki i rzadziej, ale też systematycznie - zamrażarek.

Mycie nic nie pomaga, gdy jesteś fanem francuskich serów, jak ja. Wczoraj żona otworzyła lodówkę i drze się, że mnie z domu wyeksmituje, jeśli nie zrobię czegoś z tymi cholernymi serami! A to tylko niewinny Camembert! Inna sprawa, że tak śmierdzącego Camemberta w życiu sobie nie przypominam! Normalnie Camembert praktycznie nie ma zapachu. 🙂

15 godzin temu, Zbig napisał:

Mniej więcej tyle ile jest emitowane przy produkcji 200 kWh energii elektrycznej czyli niewiele w stosunku do emisji w okresie eksploatacji. Niemniej jednak sprzęt powinien zachowywać sprawność bo wtedy mogą z niego korzystać osoby o niższych dochodach zamiast się zadłużać na kupno nowego.

Nawet nie o to chodzi. Bo np. nie ma chyba poważnych badań, co więcej pochłania energii i zanieczyszcza środowisko - stary, ale w pełni sprawny sprzęt czy jego utylizacja.Wszystko obraca się w pewnym schemacie.  Przykładowo: Europa konsumuje, Azja produkuje, a Afryka (nie tylko) utylizuje. To wszystko nakręca zysk korporacji. Rządy i organizacje międzynarodowe raczej nad tym już nie panują.

Edited by Zyzol

7 godzin temu, Zyzol napisał:

Na początku swojej przygody ze sprzętem audio-wideo też miałem takie zacięcie, które podsycały ówczesne periodyki z tej dziedziny. Szkoda, że dopiero po kilkunastu latach zabawy, zbierania doświadczeń i straty pieniędzy uznałem, że nie ma to wielkiego sensu.

Jeszcze jakbyś kabli nie słyszał to bym Cię polubił.

Można by rzec, że "audiofile" to eko-śmieciarze. Mój Brat ma grmniaka o wadze przekraczającej nośność stropu. A to tylko patefon. Kable w ciągłej żonglerce. Nie grają właściwie. Wywalają. Recykling produkuje z miedzi... miedź do nowego kabla. Jakimś cudem z 99.9 robi się 7N... 😉

I tak to się kręci. A ile przy tym wywalonej energii i zanieczyszczeń...

Ale przecież oni są trendi w każdej dziedzinie, również w ekologii...

Wczoraj żona otworzyła lodówkę i drze się, że mnie z domu wyeksmituje, jeśli nie zrobię czegoś z tymi cholernymi serami! A to tylko niewinny Camembert! Inna sprawa, że tak śmierdzącego Camemberta w życiu sobie nie przypominam! Normalnie Camembert praktycznie nie ma zapachu.

Z wiekiem stajemy sie zapominalscy. Normalnie noszone skarpetki wsadza sie do pralki a nie do lodowki
  • Haha 1

Apropos Camembert

Wysyla na caly swiat

Hidden Content

Hidden Content

My Favorite

Hidden Content

"Niemcy testują podwójne ceny w hipermarketach, czerwona to cena jaką płacisz, zielona (wyższa x2 albo x3) to cena ile według nich powinieneś płacić, ponieważ „szkody w środowisku nie są obecnie wliczone w cenę żywności.""

- Friedrich Nietzsche

W dniu 9.09.2020 o 22:13, xajas napisał:

Z wiekiem stajemy sie zapominalscy. Normalnie noszone skarpetki wsadza sie do pralki a nie do lodowki

Normalnie noszone skarpetki nie śmierdzą bo dajemy je do prania zanim się to stanie. Natomiast jeżeli Camembert nie śmierdzi to znaczy, że jest jeszcze niedojrzały, a takowego nie jemy.

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Normalnie noszone skarpetki nie śmierdzą bo dajemy je do prania zanim się to stanie.

Tak, o ile chodzisz w obuwiu z naturalnych materiałów

Niestety, coraz bardziej przechodzimy w stronę syntetyku 

Tak, o ile chodzisz w obuwiu z naturalnych materiałów

Tak bylo za starych czasow. Nowe technologie wiele zmienily. High-Tech materialy wiele zmienily.

Przyklad: jak czesto odswierzasz i pierzesz obuwie z naturalnych materialow?

Nowe high-tech Adidasy (BTW. wychodzace w jednym kawalku z 3D drukarki) wrzucasz do pralki jak skarpetki

1 minutę temu, xajas napisał:

Nowe high-tech Adidasy (BTW. wychodzace w jednym kawalku z 3D drukarki) wrzucasz do pralki jak skarpetki

Tak robi wiele osób, niestety to skraca w przyśpieszonym tempie żywotność tego obuwia

O wpływie na zdrowie stóp napisano sporo, więc zainteresowanych odsyłam do wyszukiwarek, ale to jedno wielkie gówno dla zdrowia

Szkoda, że Zydelek się już tu nie udziela, to jeden z niewielu najlepszych w Polsce biegłych od skór, obuwia itd

A podejrzewam,że byłaby to bardzo merytoryczna wypowiedz 

5 godzin temu, Frank napisał:

Ponoś obuwie z syntetykami marki choćby Ecco... a nie wrócisz do naturalnego.

Ma odpowiednie membrany oddychające wkomponowane w również naturalne materiały. 

I choć wydaje mi się, że ich jakość spada nadal w swej cenie są dobre.

"Lubicie nowe podatki? W takim razie będziecie wniebowzięci! Unia Europejska szykuje nowy podatek dla kierowców, co oznacza, że cena benzyny pójdzie w górę. Wszystko to oczywiście dla naszego dobra, by chronić środowisko.

PiS ładuje w Polaków nowymi podatkami jak z karabinu, a do zabawy przyłącza się także Unia Europejska. Wspólnota chce zredukować emisję CO2 przez kierowców za pomocą nowej opłaty. Zostanie więc wprowadzony nowy podatek, który będzie wliczony w ceny benzyny i oleju napędowego."
Więcej:

Hidden Content

- Friedrich Nietzsche