Jump to content
kazik-t

ekologia - nowa religia

Recommended Posts

6 godzin temu, Zyzol napisał:

Takie słowa powinieneś skierować też do UE.

Uciążliwy dla środowiska przemysł, złomowanie statków, utylizacje elektroniki - wszędzie, gdzie się da, aby tylko dalej od siebie.

Nie wiem co ma do tego UE.  Każdy kraj prowadzi własną politykę.  Mimo wszystko stare kraje UE zdaje się radzą sobie z recyklingiem lepiej niż reszta świata.  Niemcy w 2016 roku przyjęły z zagranicy do przetworzenia 6,5 mln ton odpadów czyli ok 20 razy więcej niż Polska.  A że kraje o większym PKB na głowę produkują więcej odpadów to chyba oczywiste, i bynajmniej nie ogranicza się to do UE.

Kolega Zyzol programowo walczy z Zachodem a z Unią w szczególności więc brak logiki w jego wpisach nie powinien dziwić. Jemu nie chodzi o sens, tylko o walkę  z imperializmem.

• Like 6

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

6 godzin temu, Zbig napisał:

Nie wiem co ma do tego UE.  Każdy kraj prowadzi własną politykę.

Zdaje się, że w UE na największe znaczenie we współczesnym świecie, kiedy prezentuje wspólne stanowisko. Nawet wewnątrz indywidualna polityka jest napiętnowana - szczególnie w odniesieniu do nowych państw członkowskich.

6 godzin temu, Zbig napisał:

Mimo wszystko stare kraje UE zdaje się radzą sobie z recyklingiem lepiej niż reszta świata.  Niemcy w 2016 roku przyjęły z zagranicy do przetworzenia 6,5 mln ton odpadów czyli ok 20 razy więcej niż Polska.

Niemcy sprowadzają głównie papier i szkło. Na pewno nie są to odpady toksyczne, jakie są przez nich nielegalnie wysyłane do innych państw - w tym do Polski. Za granicę Niemcy oficjalnie wysłały w tym samym czasie prawie tyle samo własnych odpadów. A w 2016 roku wytworzyły ponad 18 mln ton odpadów opakowaniowych najwięcej w Europie. Do 2018 roku Niemcy upychali swoje śmieci głównie w Chinach, ale te zakazały już sprowadzania do siebie śmieci z całego świata. Zresztą robiły to też inne bogate państwa Unii. Oficjalnie państwa UE mogą eksportować swoje odpady tylko pod warunkiem, że zostaną one poddane recyklingowi zgodnie z normami UE. Nielegalne partie odpadów ujawniane w Polsce pokazują, że rzeczywistość jest inna. Zresztą same Niemcy są oskarżane o manipulowanie statystykami śmieciowymi. Przypuszczam, że robią to wszystkie bogate państwa, nie tylko z UE. 

image.thumb.png.9d3b627bc9e24e6c52b7e48ca7f7fe77.png 46458440_7.png

5 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Kolega Zyzol programowo walczy z Zachodem a z Unią w szczególności więc brak logiki w jego wpisach nie powinien dziwić. Jemu nie chodzi o sens, tylko o walkę  z imperializmem.

Kolega Jaro_747 swoimi personalnymi atakami przy każdej okazji usilnie pracuje na tytuł "Idioty Roku na Bocznicy". O ile nie dziesięciolecia. 

xavian
58 minut temu, Zyzol napisał:

Kolega Jaro_747 swoimi personalnymi atakami przy każdej okazji usilnie pracuje na tytuł "Idioty Roku na Bocznicy". O ile nie dziesięciolecia. 

Boisz się że Ci odbierze tytuł?

• Haha 1

4 minuty temu, Bobcat napisał:

Boisz się że Ci odbierze tytuł?

Czytając twoje kolejne, oderwane od wszystkiego ataki personalne, nawet nie śmiem do niego pretendować. Bo z  zapalczywym idiotyzmem w twoim wydaniu nie jestem w stanie konkurować. Staraj się dalej, masz wielkie szanse na podium. 😄

5 minut temu, Bobcat napisał:

No to będzie nas trzech.

Zapomnij. Ale to ładne zachowanie z twojej strony, że się sam nominowałeś na to pudło. 

22 godziny temu, JuG napisał:

Dziwię się niekonsekwencji w niepopełnieniu samobójstwa.

i słusznie. Powinna także zastanowić się nad ekologiczną forma pochówku. Wydaje się że pozostawienie ciała na żer sępów tudzież innych padlinożerców powinno spełniać wymagania.

Edited by rasputin
  • Like 1

9 minut temu, rasputin napisał:

pozostawienie ciała na żer sępów

Chyba w Tybecie tak robili, żeby denat znalazł się bliżej nieba.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Nie atakuję ciebie, tylko twój populizm, antysemityzm i wciskanie fejków gdzie tylko się da. Oraz powielanie antypolskiej i antyeuropejskiej kremlowskiej propagandy.

Jasne?

A co do podium - rzeczywiście się łapiesz i to od razu na dwa miejsca (z wiadomych względów).

Edited by Jaro_747
  • Like 1
  • Thanks 1

Jestem Europejczykiem.

5 minut temu, rasputin napisał:

Wydaje się że pozostawienie ciała na żer sępów tudzież innych padlinożerców powinno spełniać wymagania.

Nie wszędzie są duże padlinożercy. Ale są już inne mniej drastyczne metody:

Kompostowanie ludzkich zwłok. Nowy trend zyskuje zwolenników

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są też propozycje bardziej drastyczne:

Prof. Magnus Soderlund to badacz ze Sztokholmskiej Szkoły Ekonomicznej. Naukowiec głosił swoje tezy dotyczące ratowania świata przed zmianami klimatu podczas panelu zatytułowanego "Czy możesz sobie wyobrazić jedzenie ludzkiego mięsa?". Jego zdaniem ludzie zamiast hodować zwierzęta, które produkują CO2, powinni zajadać się osobami zmarłymi. Co więcej, z jego teorii wynika, że ludzkość będzie zmuszona do kanibalizmu, by w ogóle móc przetrwać.

Hidden Content

Okna Overtona otwierane są coraz szerzej.

Hidden Content

• Like 3

"A jeśli ty jesteś za wolnością słowa, to znaczy to, że jesteś za wolnością wygłaszania dokładnie tych poglądów, których nienawidzisz." ― Noam Chomsky

46 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nie atakuję ciebie, tylko twój populizm, antysemityzm i wciskanie fejków gdzie tylko się da. Oraz powielanie antypolskiej i antyeuropejskiej kremlowskiej propagandy.

Jasne?

A co do podium - rzeczywiście się łapiesz i to od razu na dwa miejsca (z wiadomych względów).

Notorycznie posługujesz się wobec mnie kiepskim hejtem, bo normalnej dyskusji nie potrafisz wykazać swojej wyższości... sorry - wyższości swoich racji. Z około wrocławskiej frakcji noblistów, to raczej nie jesteś. 

Edited by Zyzol

1 godzinę temu, Tadeiro napisał:
1 godzinę temu, rasputin napisał:

pozostawienie ciała na żer sępów

To się musicie pospieszyć.  Większość podgatunków ma już status krytycznie zagrożonych, więc za parę lat sępa można będzie zobaczyć jedynie na zdjęciu.

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Zdaje się, że w UE na największe znaczenie we współczesnym świecie, kiedy prezentuje wspólne stanowisko

No i co jest złego we "wspólnym stanowisku" UE?

3 godziny temu, Zyzol napisał:

Na pewno nie są to odpady toksyczne, jakie są przez nich nielegalnie wysyłane do innych państw - w tym do Polski.

Niemiecki rząd wysyła do nas odpady toksyczne?

7 godzin temu, Zbig napisał:

No i co jest złego we "wspólnym stanowisku" UE?

W ogóle zrozumiałeś zdanie, do którego się odnosisz?

7 godzin temu, Zbig napisał:

Niemiecki rząd wysyła do nas odpady toksyczne?

Niemiecki rząd nie przeciwdziała w wystarczający sposób takiemu procederowi.

Idź pobaw się klockami, jeżeli tylko tak potrafisz. Lego mogą być za trudne.

Edited by Zyzol

8 godzin temu, Tadeiro napisał:

Nadal tak robią. Ku temu są powody religijno-filozoficzne (buddyjskie) oraz praktyczne (bardzo twarda gleba do kopania grobu, brak drewna do spalenia).

W filmiku "Znikający Tybet" białoruskiego podróżnika jest kawałek pokazujący jak to wygląda (wrażliwym lepiej nie oglądać choć ciał praktycznie nie widać; od 22:06).

"A jeśli ty jesteś za wolnością słowa, to znaczy to, że jesteś za wolnością wygłaszania dokładnie tych poglądów, których nienawidzisz." ― Noam Chomsky

26 minut temu, Zyzol napisał:

W ogóle zrozumiałeś zdanie, do którego się odnosisz?

Niemiecki rząd nie przeciwdziała w wystarczający sposób takiemu procederowi.

Idź pobaw się klockami, jeżeli tylko tak potrafisz. Lego mogą być za trudne.

Puknij się w berecik. Nie masz pretensji do naszego rządu, że przymyka oczy na import śmieci a masz do niemieckiego, że "nie przeciwdziała w wystarczający sposób". Kabaret. Taki najlepszy, z PRL.

• Like 1

Jestem Europejczykiem.

31 minut temu, Jaro_747 napisał:

Puknij się w berecik. Nie masz pretensji do naszego rządu, że przymyka oczy na import śmieci a masz do niemieckiego, że "nie przeciwdziała w wystarczający sposób". Kabaret. Taki najlepszy, z PRL.

Nasuń sobie berecik na oczy, to nie będzie bolało. Masochisto. 😄 Albo Tokarczuk poczytaj, ona pisze dla takich jak ty. Europejczyków.

• Like 2

25 minut temu, Zyzol napisał:

Nasuń sobie berecik na oczy, to nie będzie bolało. Masochisto. 😄 Albo Tokarczuk poczytaj, ona pisze dla takich jak ty. Europejczyków.

Bardzo merytoryczna odpowiedź, pięknie dziękuję!

Edited by Jaro_747
  • Like 1

Jestem Europejczykiem.

49 minut temu, Jaro_747 napisał:

Bardzo merytoryczna odpowiedź, pięknie dziękuję!

To było w nawiązaniu do...

Kiedy aktywiści zjedzą wszystkie dzieci, kiedy zabraknie prądu wytwarzanego z węgla, kiedy sens życia stanie się całkiem bez sensu, wtedy zapal świeczkę i razem z nią czekaj, aż się wypali i zgaśnie.

Hidden Content

Wysłane z mojego M3 POWER przy użyciu Taczki

W dniu 7.10.2019 o 07:05, Zbig napisał:

Dla wielu dysonans poznawczy po tym jak okazało się, że piękny świat w którym każdy może mieć własne v6, właśnie się skończył, jest zbyt silny, przykład powyżej.

Twoja replika na tezy @Jaro_747 raczej pozostanie nieskuteczna.

Co do chemicznych smug - nikt ich nie dostrzega, mimo niemalbprostopadłych i równoległych wielu linii dominujących na bezchmurnym nieboskłonie w czasie zbliżonym do wschodu lub zachodu słonecznego. U nas od lata 2004 . Kiedyś sam próbowałem jakieś 10 lat temu pokazywać innym , że przecież czegoś takiego wcześniej (do 2004 roku) nigdy na niebie nie było, ale ludzie są kompletnie obojętni . Po 5 latach (2009 - 2014) zrezygnowałem z drażnienia. Brak reakcji. Nikogo z moich znajomych to nie obchodzi.

Lampa LED filament to wreszcie udana odmiana diod jako źródła światła. Dla mnie odkrycie obecnego lata 2019 roku. Sprawdzają się u mnie i wreszcie silny strumień światła w lumenach.

-'Dykcja i Puls względnie pomiędzy i spójnie pełnym pasmem' Artur Rudolf

Tak, chemitrails to najlepszy dowód, że coś jest nie w porządku. A znajomi są napromieniowani przez generatory sterowane przez NWO.

Jestem Europejczykiem.

"Lewis Hamilton ma dość wszystkiego
Brytyjski kierowca wyścigowy Lewis Hamilton na swoim profilu na Instagramie zamieścił wpis, którym zmartwił swoich fanów. Zawodnik napisał w nim, że ma dość i zastanawia się, czy ze wszystkiego nie zrezygnować. W dalszej części swoich rozmyślań dał do zrozumienia, że chodzi mu o dobro naszej planety.

Smutno mi teraz na myśl o tym, dokąd zmierza ten świat. Wymieranie naszej rasy staje się coraz bardziej prawdopodobne, gdyż nadmiernie wykorzystujemy nasze zasoby. Świat jest popsutym miejscem. Światowi liderzy nie dbają o środowisko... - brzmiał fragment wpisu Hamiltona. Kierowca Formuły 1 zwrócił uwagę na to, że między innymi rolnictwo powoduje wiele zanieczyszczeń, a ludzie codziennie to ignorują. Dodatkowo Brytyjczyk zwraca uwagę na to, że jedzenie mięsa nie jest dobre dla świata i warto przejść na weganizm."

Konto w banku pęka w szwach, więc można "przyhipokrycić".
Możliwe, że chce sprzątnąć Grecie Nobla... Chociaż jemu chyba nie zniszczyli dzieciństwa jak biednej Grecie?
😄 😂

Edited by Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

"43 tysiące mieszkańców Polski co roku umiera przedwcześnie z powodu zanieczyszczenia powietrza - wynika z najnowszego raportu Europejskiej Agencji Środowiska. Jesteśmy rekordzistą pod względem stężeń rakotwórczych substancji."

Hidden Content

To dla Kolegów którzy uważają że skażenie środowiska to wymysł lewaków, a powietrze im gęstsze tym lepsze.

Edited by Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

Pytanie o metodologię badań "uzasadniających" ten alarmistyczny ton. Żeby nie było jak z "szacowaniem" liczby ofiar różnych wypadków w elektrowniach jądrowych, gdzie bezkrytycznie przyjmowany jest skompromitowany model liniowy bez progu, podczas gdy znacznie lepiej udokumentowana hipoteza hormezy radiacyjnej jest ignorowana.