Jump to content
F3rgI

Sprzęt nagłaśniający pomoc w doborze.

Recommended Posts

Witam serdecznie.

To mój 1 post na tym forum więc przepraszam za jakiekolwiek pomyłki.

Wracając do tematu. Potrzebuję zakupić sprzęt nagłaśniający do 1500zł =/-200zł

Sprzęt ma nagłaśniać salkę o powierzchni ok 70 m2. Przeznaczany głownie do prezentacji i czasami do obsługi kameralnych imprez.

Prosty w obsłudze i funkcjonalny. Poniżej wyniki moich poszukiwań

https://sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-21757-Aktywny-zestaw-naglosnieniowy-2-1-Vonyx-VX800BT.html

https://sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-22006-Zestaw-naglosnieniowy-2-1-15-800W-Ibiza-CUBE15A-ARRAY.html

Proszę o ocenę, bo nie wiem czy do tych zestawów jest jeszcze wymagany wzmacniacz czy już jest wbudowany ?

Ewentualne inne lepsze propozycję chętnie rozpatrzę :)

Z góry dzięki.

P.S.Sprzęt dla jednostki OSP (może więcej osób się wypowie)

Jeden i drugi to zestawy aktywne, więc mają wbudowane wzmacniacze, a wejścia sygnału

do wzmacniacza ( w subwooferach ) obsłużą zarówno gniazda profesjonalne,

jak też dodane gniazda typu RCA czy Jack.

Resztę wyposażenia typu BT czy USB masz opisaną w specyfikacji.

... i zamiast IV RP jest PRL II

1 godzinę temu, F3rgI napisał:

Witam serdecznie.

To mój 1 post na tym forum więc przepraszam za jakiekolwiek pomyłki.

Wracając do tematu. Potrzebuję zakupić sprzęt nagłaśniający do 1500zł =/-200zł

Sprzęt ma nagłaśniać salkę o powierzchni ok 70 m2. Przeznaczany głownie do prezentacji i czasami do obsługi kameralnych imprez.

Prosty w obsłudze i funkcjonalny. Poniżej wyniki moich poszukiwań

https://sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-21757-Aktywny-zestaw-naglosnieniowy-2-1-Vonyx-VX800BT.html

https://sprzet-dyskotekowy.pl/product-pol-22006-Zestaw-naglosnieniowy-2-1-15-800W-Ibiza-CUBE15A-ARRAY.html

Proszę o ocenę, bo nie wiem czy do tych zestawów jest jeszcze wymagany wzmacniacz czy już jest wbudowany ?

Ewentualne inne lepsze propozycję chętnie rozpatrzę 🙂

Z góry dzięki.

P.S.Sprzęt dla jednostki OSP (może więcej osób się wypowie)

Nieeee... Dzielony zestaw (słupek plus sub) musi być trochę droższy, a firma Ibiza jest synonimem chłamu. Czyli np. przynajmniej coś takiego, bardzo ok za te pieniądze (ale to cena za jeden):

https://m.thomann.de/pl/db_technologies_es602.htm?o=14&search=1570462840

W tej cenie jesteś w stanie kupić dwie pasywne kolumny np. STX i jakiś powermikser, np. Behringer. Niestety, słupki są lepsze bo fajniej wyglądają niż "kolumna na kiju" ... 

nagrywamy.com

Jeżeli to ma być nowe i na fakturę, to w tej cenie jedyne co możesz kupić dobrego i markowego to:

https://rockon.pl/pl/p/LD-Systems-DAVE-8XS-Zestaw-Naglosnieniowy/1618

bądź jego pochodne też z numerem 8, oczywiście trzeba jeszcze do niego parę pierdół dokupić, tylko nie wiem z jakim efektem poradzi sobie w 70m2, w mniejszych daje radę. Te wszystkie zestawy co podałeś i ich pochodne all in one w tej cenie, to zabawki, które będziesz częściej serwisował niż używał. Jeśli może być używka, to można szukać też LD SYSTEMS tylko z wyższymi numerami bądź coś z LDM Electronic albo złożyć zwykłe stereo.

3 minuty temu, radmorek napisał:

Jeżeli to ma być nowe i na fakturę, to w tej cenie jedyne co możesz kupić dobrego i markowego to:

https://rockon.pl/pl/p/LD-Systems-DAVE-8XS-Zestaw-Naglosnieniowy/1618

bądź jego pochodne też z numerem 8, oczywiście trzeba jeszcze do niego parę pierdół dokupić, tylko nie wiem z jakim efektem poradzi sobie w 70m2, w mniejszych daje radę. Te wszystkie zestawy co podałeś i ich pochodne all in one w tej cenie, to zabawki, które będziesz częściej serwisował niż używał. Jeśli może być używka, to można szukać też LD SYSTEMS tylko z wyższymi numerami bądź coś z LDM Electronic albo złożyć zwykłe stereo.

Ten wygląda ok, ale będzie cichutkie i wymaga mikserka. 

nagrywamy.com

W dniu 7.10.2019 o 15:50, F3rgI napisał:

Ja jestem ciekaw jak to gra 😄 Za taką kwotę to nie wiadomo czego się spodziewać.
Nie lepiej dołożyć i kupić kolumny estradowe np JBL lub Mackie?
Pozdrawiam.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Polecam coś od polskiego producenta STX. 

My mamy też nagłośnienie w salonie właśnie kupowane na stx i już służy nam 3 rok bez jakichkolwiek awarii. Sprzęt nie był drogi, a mimo to jakość dźwięku jest bardzo dobra. 

W dniu 8.10.2019 o 11:57, F3rgI napisał:

O czymś podobnym myślałem, znaczy power mikser i pasywne kolumny, to już wedle gustu. Polecałem stx, ale teraz mi głupio, bo już jakiegoś trola przywiało... Produkty dobre ale firma jak widać nie. 

nagrywamy.com

5 godzin temu, przemak napisał:

Polecałem stx, ale teraz mi głupio, bo już jakiegoś trola przywiało... Produkty dobre ale firma jak widać nie. 

Zaszłości historyczne bo dwadzieścia lat temu STX wytwarzał strasznie badziewne przetworniki, gorsze od tonsilowskich z epoki komuny. Ale STX się pięknie rozwinął, a Tonsil wręcz przeciwnie, przez fatalne zarządzanie usechł i zmarniał. 
Trollami nie ma co się przejmować, a już na pewno nie wolno karmić.

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

33 minuty temu, McGyver napisał:

Zaszłości historyczne bo dwadzieścia lat temu STX wytwarzał strasznie badziewne przetworniki, gorsze od tonsilowskich z epoki komuny. Ale STX się pięknie rozwinął, a Tonsil wręcz przeciwnie, przez fatalne zarządzanie usechł i zmarniał. 
Trollami nie ma co się przejmować, a już na pewno nie wolno karmić.

Nie da rady nakarmić. Pisałem w tej sprawie do stx, cisz, bez odpowiedzi. Czyli działania tych wszystkich troli tu odbywają się za wiedzą i zgodą firmy. Żenada.

nagrywamy.com

Ni cholery nie rozumiem 😕

www.valvencore.pl

Teraz, McGyver napisał:

Ni cholery nie rozumiem 😕

Chodzi o to, że ten @SYLWESTER Pakula i wiele innych troli, pisujących wyłącznie jedno-dwuzdaniowe posty wyłącznie o STX to są działania agencji obsługującej STX, a STX wie o tym i aprobuje taką formę "promocji". Wspomniany trol pytał w maju o kolumny STX, a teraz się okazuje, że ma je od trzech lat w salonie 😉

nagrywamy.com

Kumam.

Wobec takich zjawisk odechciewa się polecać produktu, niezależnie od tego że de facto byłby godny polecenia.

www.valvencore.pl