Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Tannoy Revolution R2


Gordon

Rekomendowane odpowiedzi

Oby tylko kolumny spełniły oczekiwania ... jako murowany element zestawu.

Poprawki R2 chyba i na tym forum były robione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tal napisał:

Każdy rozgarnięty pod pojęciem nowy zrozumiał, że chodzi o stan idealny ? 

Na takich " rozgarniętych " liczą handlarze szrotem .

Wzmacniacz może mieć 20 lat i wizualnie być idealny , czy będzie " prawie nowy " ?

Trzymając się tego H70 , powiedzmy że był zrobiony w 2012 a używany od 2013 to będzie prawie nowy ?

Wizualnie może być idealny ale elektronicznie może być już wyeksploatowany . Znam przypadki że wzmacniacz chodzi od zakupu non stop więc po kilku latach używania będzie miał powysychane kondensatory i zimne luty ...

 

17 godzin temu, Gordon napisał:

Ależ ja doskonale wiem iż cierpliwość jest cnotą. Odsłuchy nowego sprzętu na pewno poszerzyłyby perspektywę sparowania sprzętu jednak czasami wysiłek wkładany w takie przymiarki bywa niewymierny do celów. Prawdopodobnie odsłuch jednego wzmacniacza nie wiele by pomógł a nowego sprzętu i tak kupować zamiaru nie miałem.

 

Nowego ale szeroko znanego wzmacniacza który mógłby być punktem odniesienia do podpowiedzi forumowiczów .

Nie zmienia to też faktu że kupowanie sprzętu bez odsłuchu kończy się jak większość tematów na takim jak to forum , czyli w stylu " nie gra i co dalej ".

17 godzin temu, Gordon napisał:

Firma Audio od, której kupiłem odrestaurowane R2ki, polecała do nich NAD3020 i tu jestem wstanie się zgodzić bo nowe Nady urzekały mnie podobnie jak Danony na bardzo krótką chwilę. Napisałem do kolegi raczej odnośnie zaciekawienia modyfikacjami bo dalej uważam to za wart uwagi temat podobnie jak modyfikację Roteli jednak bez różnicy na kolumny nowe Nady (Bee) grały dla mnie mniej ciekawie niż najgorsze suchotniki z wcześniejszych serii więc fanem firmowego brzemienia nie jestem.

Nie ma czegoś takiego jak firmowe brzmienie NAD , nawet wśród takich jak 326BEE grający inaczej jak C356BEE a obydwa inaczej od 375BEE . Starsze też grają inaczej a zupełnie inaczej np S300

 

17 godzin temu, Gordon napisał:

Co do Hegla, ma być z papierami i bez jednej ryski, kupiony legalnie więc jak odpakuję zawsze mogę odesłać z powrotem. Nie widzę tu nic podejrzanego po za tym że Pan pomylił literkę w tytule i nie można go było zlokalizować poprzez wyszukiwarkę. W chwili obecnej przy 2000 zł na allegro wisi Naim Nait 5i, Monrio Asty, ECI 2, Copland CSA14, YBA integre, Baltlab Epoca 2

Kupowanie od firmy z możliwością zwrotu , sam czasami z tego korzystam.

Bardzo fajne rozwiązanie bo mamy zabezpieczenie że jak przyjedzie szrot możemy odesłać .

 

 

Zanim  zaczniesz go oceniać pograj nim z 3-4 popołudnia i dopiero wtedy oceniaj .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 20:59, Gordon napisał:

nie mam na chwilę bieżącą samochodu a wożenie takich klamotów rowerem mija się z celem 

No i przypomniało mi się jak na przełomie stuleci pojechałem pociągiem do sąsiedniego województwa by zakupić używany wzmacniacz. Transakcja doszła do skutku, przywiozłem go trzynastokilowego kloca zawiniętego w gazetę do domu autobusem po przesiadce z pociągu i byłem z niego przez długi czas bardzo zadowolony. A dziś mało kto bez samochodu ruszy się z domu po pietruszkę do warzywniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przypomniało mi się jak na przełomie stuleci pojechałem pociągiem do sąsiedniego województwa by zakupić używany wzmacniacz. Transakcja doszła do skutku, przywiozłem go trzynastokilowego kloca zawiniętego w gazetę do domu autobusem po przesiadce z pociągu i byłem z niego przez długi czas bardzo zadowolony. A dziś mało kto bez samochodu ruszy się z domu po pietruszkę do warzywniaka.
Heh bo pietruszka to słaba motywacja.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muda44 napisał:
21 godzin temu, Tal napisał:

Każdy rozgarnięty pod pojęciem nowy zrozumiał, że chodzi o stan idealny ? 

Na takich " rozgarniętych " liczą handlarze szrotem .

Wzmacniacz może mieć 20 lat i wizualnie być idealny , czy będzie " prawie nowy " ?

Trzymając się tego H70 , powiedzmy że był zrobiony w 2012 a używany od 2013 to będzie prawie nowy ?

Wizualnie może być idealny ale elektronicznie może być już wyeksploatowany . Znam przypadki że wzmacniacz chodzi od zakupu non stop więc po kilku latach używania będzie miał powysychane kondensatory i zimne luty ...

Daj spokój, każdy rozgarnięty o tym wie ? Czepiasz się słówek, bo autor napisał nowy, a Ty musiałeś zinterpretować to dosłownie. Tego typu uszczypliwości nic pożytecznego nie wnoszą do dyskusji poza odsłanianiem Twojego prawdziwego charakteru. Zawsze powtarzam, że lepiej dwa razy się zastanowić zanim się coś "chlapnie" ? 

Według Ciebie zatem cudownie i idealnie będzie jak audiofile i melomani z każdą premierą wzmacniacza swojego ulubionego producenta będą kupować i wymieniać na najnowszy jak producent oczekuje, skoro sugerujesz, że 7 letni H70 to szrot. 

PS. Accu jakiego miałem był z 1992 roku, czyli 27 lat i co? Wszystkie główne elektrolity trzymały parametry i tylko bias delikatnie się rozjechał, więc został przede wszystkim wyczyszczony i cieszy ucho kolejnego vintage-maniaka, także z tym szrotem to różnie bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, McGyver napisał:

A dziś mało kto bez samochodu ruszy się z domu po pietruszkę do warzywniaka

Ja tam w kapciach chodzę...

Ale to fakt ?

41 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Heh bo pietruszka to słaba motywacja.....

Kurde...może dlatego chodzę...?

Bar jest obok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wam się chyba nudzi na tym forum. W kwestii głupiej pietruszki, nie kupuję niczego w marketach i wspieram Polską gospodarkę co wymaga lokomocji i poruszania się w obrębie małych sklepików, poza tym najzwyczajniej nie należę do młodego pokolenia i nie trawi mnie syndrom nieporadności. Od 20 lat kupuję poprzez system sprzedaży internetowej nie dlatego że jestem leniwy ale to najzwyczajniej działa. Może raz na te lata ktoś mnie naciął na bubla i była to rzecz tak błaha że zdążyłem nawet zapomnieć czym był ten przedmiot. Mamy w Poznaniu paru fajnych serwisantów, zawsze można sprawdzić i odwołać się od zakupu, prawo w Polsce nie jest aż tak skomplikowane żeby wszystko musiało lądować na Szrocie. Trochę optymizmu i zaufania do ludzi ? Ps. jak nasz piękny kraj odzyska kiedyś zakres gospodarczy zgodny chociaż minimalnie z racją stanu to mam nadzieję że wszyscy będziemy kupować nowe produkty a lumpeks będzie spełniał rolę zapomogową. Przy pomyślnym wietrze jeszcze parę pokoleń 

Wzmacniacz odsłucham ale niech najpierw do mnie dotrze, wtedy możemy się pobawić w "a nie mówiłem" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gordon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wam się chyba nudzi na tym forum. W kwestii głupiej pietruszki, nie kupuję niczego w marketach i wspieram Polską gospodarkę co wymaga lokomocji i poruszania się w obrębie małych sklepików, poza tym najzwyczajniej nie należę do młodego pokolenia i nie trawi mnie syndrom nieporadności. Od 20 lat kupuję poprzez system sprzedaży internetowej nie dlatego że jestem leniwy ale to najzwyczajniej działa. Może raz na te lata ktoś mnie naciął na bubla i była to rzecz tak błaha że zdążyłem nawet zapomnieć czym był ten przedmiot. Mamy w Poznaniu paru fajnych serwisantów, zawsze można sprawdzić i odwołać się od zakupu, prawo w Polsce nie jest aż tak skomplikowane żeby wszystko musiało lądować na Szrocie. Trochę optymizmu i zaufania do ludzi  Ps. jak nasz piękny kraj odzyska kiedyś zakres gospodarczy zgodny chociaż minimalnie z racją stanu to mam nadzieję że wszyscy będziemy kupować nowe produkty a lumpeks będzie spełniał rolę zapomogową. Przy pomyślnym wietrze jeszcze parę pokoleń 
Wzmacniacz odsłucham ale niech najpierw do mnie dotrze, wtedy możemy się pobawić w "a nie mówiłem"
Drogi Gordonie jeżeli wspierasz polską gospodarkę dlaczego nabyłeś norweski wzmacniacz?

Na pewnym portalu był się sprzedał h70 za 2090.
W krainie górskich szutrówek można takie cudo wyrwac i za 1k plnów.

Swego czasu miałem wielką przyjemność słuchania H90 z Ikonami 6 i grało to zacnie.. znacznie lepiej od Marantza 8005.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 14:07, Tal napisał:

Daj spokój, każdy rozgarnięty o tym wie ? Czepiasz się słówek, bo autor napisał nowy, a Ty musiałeś zinterpretować to dosłownie. Tego typu uszczypliwości nic pożytecznego nie wnoszą do dyskusji poza odsłanianiem Twojego prawdziwego charakteru. Zawsze powtarzam, że lepiej dwa razy się zastanowić zanim się coś "chlapnie" ? 

PS. Accu jakiego miałem był z 1992 roku, czyli 27 lat i co? Wszystkie główne elektrolity trzymały parametry i tylko bias delikatnie się rozjechał, więc został przede wszystkim wyczyszczony i cieszy ucho kolejnego vintage-maniaka, także z tym szrotem to różnie bywa.

Jakie znowu uszczypliwości ?

Takie słówka przy zakupie czy podpowiedziach mają ogromne znaczenie .

H70 który gra non stop przez 7 lat (  znam takich u których sprzęt gra non stop ) może być już elektronicznym złomem . Zwłaszcza jak nie miał dobrej wentylacji . Poczytaj sobie o żywotności elektrolitów  i jak się ma do tego temperatura .

Wizualnie może być jak nowy a elektronicznie nie .

I tu określenie prawie nowy ma znaczenie .

 

Nie porównuj Accuphase z najlepszych lat produkcji do dzisiejszej produkcji Hegla , a elektrolity po 27 latach ni będą trzymały parametrów .

W dniu 20.10.2019 o 14:07, Tal napisał:

??

Według Ciebie zatem cudownie i idealnie będzie jak audiofile i melomani z każdą premierą wzmacniacza swojego ulubionego producenta będą kupować i wymieniać na najnowszy jak producent oczekuje, skoro sugerujesz, że 7 letni H70 to szrot. 

 

Dzisiejszą elektronikę nie produkuje się tak żeby przetrwała jak najdłużej a resztę sobie sam dopowiedz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 18:23, AndrzejPiaseczno napisał:

Drogi Gordonie jeżeli wspierasz polską gospodarkę dlaczego nabyłeś norweski wzmacniacz?

Na pewnym portalu był się sprzedał h70 za 2090.
W krainie górskich szutrówek można takie cudo wyrwac i za 1k plnów.

Swego czasu miałem wielką przyjemność słuchania H90 z Ikonami 6 i grało to zacnie.. znacznie lepiej od Marantza 8005.
 

Odpowiedź jest prosta, gospodarkę budujemy głownie od rzeczy podstawowych i to one są najbardziej kluczowe ponieważ wynikają z organicznych więzów społecznych. Jedzenie jest do życia potrzebne, wzmacniacz już nie. Mogłem kupić Polskiego Baltlaba ale nie jestem jeszcze gotowy na taki poziom odsłuchu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa leci 3 ci dzień odsłuchów. Dziękuję za przestrogi na szczęście nic nie sprawia wrażenia uszkodzonego. 

Kolumny zgodnie z opisami z forum grają dźwiękiem, który najprościej nazwać kulturalnym, sprawiają wrażenie doskonałej współpracy wszystkich głośników. Początkowo czuć że brakuje niskiego basu ale jest to kwestia dopasowania głośności do rodzaju preferowanej muzyki i dźwięk staje się taki jaki powinien być. Przykładowa Tocata i Fuga Bacha brzmi naprawdę potężnie, po delikatnym dotknięciu membran aż nie chce się wierzyć że tak delikatnie odchylający się głośnik może reprodukować taką moc dźwięku. Specjalistą nie jestem ale to robi wrażenie. 

Osiągnąłem dokładnie taki efekt jakiego poszukiwałem czyli muzyka klasyczna, akustyczna czy jazz na poziomie bardzo przyjemnego odsłuchu za stosunkowo niewielkie pieniądze.  Ciężko jest się do czegoś przyczepić.

Nie mam obecnie nawet dobrych warunków akustyki pomieszczenia ale i tak brzmi to naprawdę ładnie, nic nie piaszczy na wysokich tonach nic się nie leje na niskich, nie wiem co się stało ze środkiem wszytko wydaje się być neutralną synergią tworząc efekt dźwięku przestrzennego.

Na wbudowanym DAC Hegla scena wyraźnie się zawęża i jest cieplejsza,  standardowo - przyjemnej barwy. Zadowalający efekt uzyskałem na CA DAC Magic 100, robi się bardzo szeroko i raczej sterylnie ale osobiście takie brzmienie mi odpowiada. 

Nie polecałbym tego zestawienia fanom szybszej muzyki rockowej, przy głośnym odsłuchu nawet to brzmi i nic się nie gubi ale jednak wszystko jest sterylne i nazbyt poukładane, tych wariantów nie da się połączyć, przepompowana muzyka na kulturalnym sprzęcie brzmi dziwnie. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.