Jump to content
Gordon

Wzmacniacz do Tannoy Revolution R2

Recommended Posts

19 godzin temu, Tal napisał:

Każdy rozgarnięty pod pojęciem nowy zrozumiał, że chodzi o stan idealny 😉 

Na takich " rozgarniętych " liczą handlarze szrotem .

Wzmacniacz może mieć 20 lat i wizualnie być idealny , czy będzie " prawie nowy " ?

Trzymając się tego H70 , powiedzmy że był zrobiony w 2012 a używany od 2013 to będzie prawie nowy ?

Wizualnie może być idealny ale elektronicznie może być już wyeksploatowany . Znam przypadki że wzmacniacz chodzi od zakupu non stop więc po kilku latach używania będzie miał powysychane kondensatory i zimne luty ...

17 godzin temu, Gordon napisał:

Ależ ja doskonale wiem iż cierpliwość jest cnotą. Odsłuchy nowego sprzętu na pewno poszerzyłyby perspektywę sparowania sprzętu jednak czasami wysiłek wkładany w takie przymiarki bywa niewymierny do celów. Prawdopodobnie odsłuch jednego wzmacniacza nie wiele by pomógł a nowego sprzętu i tak kupować zamiaru nie miałem.

Nowego ale szeroko znanego wzmacniacza który mógłby być punktem odniesienia do podpowiedzi forumowiczów .

Nie zmienia to też faktu że kupowanie sprzętu bez odsłuchu kończy się jak większość tematów na takim jak to forum , czyli w stylu " nie gra i co dalej ".

Firma Audio od, której kupiłem odrestaurowane R2ki, polecała do nich NAD3020 i tu jestem wstanie się zgodzić bo nowe Nady urzekały mnie podobnie jak Danony na bardzo krótką chwilę. Napisałem do kolegi raczej odnośnie zaciekawienia modyfikacjami bo dalej uważam to za wart uwagi temat podobnie jak modyfikację Roteli jednak bez różnicy na kolumny nowe Nady (Bee) grały dla mnie mniej ciekawie niż najgorsze suchotniki z wcześniejszych serii więc fanem firmowego brzemienia nie jestem.

Nie ma czegoś takiego jak firmowe brzmienie NAD , nawet wśród takich jak 326BEE grający inaczej jak C356BEE a obydwa inaczej od 375BEE . Starsze też grają inaczej a zupełnie inaczej np S300

Co do Hegla, ma być z papierami i bez jednej ryski, kupiony legalnie więc jak odpakuję zawsze mogę odesłać z powrotem. Nie widzę tu nic podejrzanego po za tym że Pan pomylił literkę w tytule i nie można go było zlokalizować poprzez wyszukiwarkę. W chwili obecnej przy 2000 zł na allegro wisi Naim Nait 5i, Monrio Asty, ECI 2, Copland CSA14, YBA integre, Baltlab Epoca 2

Kupowanie od firmy z możliwością zwrotu , sam czasami z tego korzystam.

Bardzo fajne rozwiązanie bo mamy zabezpieczenie że jak przyjedzie szrot możemy odesłać .

Zanim  zaczniesz go oceniać pograj nim z 3-4 popołudnia i dopiero wtedy oceniaj .

Modyfikacje sprzętu AUDIO

W dniu 18.10.2019 o 20:59, Gordon napisał:

nie mam na chwilę bieżącą samochodu a wożenie takich klamotów rowerem mija się z celem 

No i przypomniało mi się jak na przełomie stuleci pojechałem pociągiem do sąsiedniego województwa by zakupić używany wzmacniacz. Transakcja doszła do skutku, przywiozłem go trzynastokilowego kloca zawiniętego w gazetę do domu autobusem po przesiadce z pociągu i byłem z niego przez długi czas bardzo zadowolony. A dziś mało kto bez samochodu ruszy się z domu po pietruszkę do warzywniaka.

• Like 2
  • Confused 1

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

No i przypomniało mi się jak na przełomie stuleci pojechałem pociągiem do sąsiedniego województwa by zakupić używany wzmacniacz. Transakcja doszła do skutku, przywiozłem go trzynastokilowego kloca zawiniętego w gazetę do domu autobusem po przesiadce z pociągu i byłem z niego przez długi czas bardzo zadowolony. A dziś mało kto bez samochodu ruszy się z domu po pietruszkę do warzywniaka.
Heh bo pietruszka to słaba motywacja.....

2 godziny temu, muda44 napisał:
21 godzin temu, Tal napisał:

Każdy rozgarnięty pod pojęciem nowy zrozumiał, że chodzi o stan idealny 😉 

Na takich " rozgarniętych " liczą handlarze szrotem .

Wzmacniacz może mieć 20 lat i wizualnie być idealny , czy będzie " prawie nowy " ?

Trzymając się tego H70 , powiedzmy że był zrobiony w 2012 a używany od 2013 to będzie prawie nowy ?

Wizualnie może być idealny ale elektronicznie może być już wyeksploatowany . Znam przypadki że wzmacniacz chodzi od zakupu non stop więc po kilku latach używania będzie miał powysychane kondensatory i zimne luty ...

Daj spokój, każdy rozgarnięty o tym wie 😜 Czepiasz się słówek, bo autor napisał nowy, a Ty musiałeś zinterpretować to dosłownie. Tego typu uszczypliwości nic pożytecznego nie wnoszą do dyskusji poza odsłanianiem Twojego prawdziwego charakteru. Zawsze powtarzam, że lepiej dwa razy się zastanowić zanim się coś "chlapnie" 😉 

Według Ciebie zatem cudownie i idealnie będzie jak audiofile i melomani z każdą premierą wzmacniacza swojego ulubionego producenta będą kupować i wymieniać na najnowszy jak producent oczekuje, skoro sugerujesz, że 7 letni H70 to szrot. 

PS. Accu jakiego miałem był z 1992 roku, czyli 27 lat i co? Wszystkie główne elektrolity trzymały parametry i tylko bias delikatnie się rozjechał, więc został przede wszystkim wyczyszczony i cieszy ucho kolejnego vintage-maniaka, także z tym szrotem to różnie bywa.

"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

Godzinę temu, McGyver napisał:

A dziś mało kto bez samochodu ruszy się z domu po pietruszkę do warzywniaka

Ja tam w kapciach chodzę...

Ale to fakt 🤔

41 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Heh bo pietruszka to słaba motywacja.....

Kurde...może dlatego chodzę...?

Bar jest obok 😂

• Haha 1