Jump to content
Sign in to follow this  
AudiofilPc

Not Only TV LV5T Delux to chyba jedyny tuner, który pozwala z PC odbierać także cyfrowe radio DAB+

Recommended Posts

spacer.png

W serwisie o HTPC w dziale tunery telewizyjne dałem temat cyfrowego radia DAB+ podając przykład urządzeni8a za ok 70 zł

https://htpc.tech/forum/topic/lv5tdelux-to-chyba-jedyny-tuner-ktory-ma-takze-cyfrowe-radio-dab/#postid-4

W odpowiedzi pojawiło się

Cytat

Tu chodzi o chipset. Czyli każdy tuner z oparty na chipsecie RTL2832U powinien obsługiwać DAB+.

Odpisałem, że jest tańsza oferta za 49 zł., ale chyba brak do tego oprogramowania dla DAB+

spacer.png

Czy ktoś zna oprogramowanie do tego zestawu?

Oczywiście i teraz nawet jest z lepszą jakością, ale pytanie jest o oprogramowanie.

Edited by AudiofilPc
uzupełnienie

Kupiłem dawno temu (gdy wchodziło DVB-T) zestaw identyczny jak ten pierwszy za 70 zł, zapłaciłem 50.
Pamiętam coś tam o DAB rzeczywiście było....
Prawie go nie używałem, bo za słabą miał czułość, potrzebna dobra antena.....syn (student) wziął to do Lublina i zdaje się też nie zadziałało (DVB-T).

Dziwne, podrożało?

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Rzeczywiście w Polsce często jest z tym słaby odbiór i m.in. przez to sonduję temat alternatywnych urządzeń. 

spacer.png

Stary Pinnacle 330e Pinnacle PCTV Hybrid Stick Ultimate 330e znacznie lepiej sobie radzi z sygnałem DBV-T i daje także lepszy dźwięk z programów telewizyjnych. Ma także radio FM, ale szukam alternatywy dla odbioru sygnału cyfrowego z PC bez Internetu.

W dniu 9.10.2019 o 05:32, AudiofilPc napisał:

Odpisałem, że jest tańsza oferta za 49 zł.

Może tańsza, ale nie najtańsza, tu masz za niecałe 40 zł.
https://allegro.pl/oferta/tuner-dvb-t-rtl2832u-r820t2-rtl-sdr-7371567798

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."