Skocz do zawartości
IGNORED

Amplitunery Onkyo TX-RZ840 vs. TX-RZ1100


maniek74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam uprzejmą prośbę o pomoc w:

1. porównanie tych dwóch modeli - Onkyo TX-RZ840 vs. TX-RZ1100 - chodzi mi o jakieś PRAKTYCZNE zasadnicze różnice - w kontekście czy warto dokładać do 1100? może ktoś miał taki dylemat (ew. może zejście na 740?) 

Strona internetowa Onkyo Polska to raczej coś z kategorii dramat ?- proszę wejść np. w Onkyo TX-RZ840 dodać do porównania i zobaczyć co tam jest - 90% danych puste,

a na deser w zakładce zdjęcia do 840 - są pliki ze zdjęciami 730.... - strona producencka... 2019 rok... nowy model.... promocja ....

2. czy to jest dobre połączenie do kolumn, które posiadam Focal Chorus 826v - chodzi nie tylko o zgranie, ale bezpieczeństwo podłączeń związanych z mocami i oporami tych urządzeń

kolumny 8 ohm i 150 wat, ampli 840 - 4 omy i 215 wat

3. czy lepszy jest jakiś inny amplituner do tych kolumn - w budżecie 4k - 7k - do kina, ale z sensownym jak na ograniczenia ampli stereo

(w używane nie wejdę, bo to dla mnie osobiście za duże ryzyko w naszym kraju, choć szanuję innych, że tak robią).

Gdybym szedł wyłącznie w stereo - nie zadawałbym tego pytania, bo wiem, że Focal Chorus doskonale pasują do NAD-ów i mojego faworyta Vincenta sv-237

4.  jakie są koszty wypożyczenia takie sprzętu do odsłuchu w domu?

 

Na marginesie - czytałem kilka dyskusji o ampli w szafce - właśnie mi się zjarał leciwy SONY STR830 po wstawieniu do nowej zamkniętej szafki z szybą.

Wcześniej 10 lat leciał dobami w szafce zamkniętej z 3 stron, (otwartej z przodu) z trzema sprzętami nad nim - i nie pisnął nawet raz z tym PROTECTION

Teraz po tygodniu w szafce wyświetla Protecion po podłączeniu jakiegokolwiek źródła dźwięku - więc muszę przesunąć go do sekcji MUZEUM i w to miejsce pomyśleć o czymś innym.

Na tę chwilę wywaliłem plecy szafki i przy korzystaniu zamierzam otwierać przednie drzwi, nad ampli ma być jakieś 15 cm-20 cm prześwitu - czy to z tymi modelami zda egzamin?

(dla kogoś kto być może szuka odpowiedzi na pytanie co do sterowania przez szybę - szyba mleczna (sprzętu nie widać)  - piloty wszystkie działają bez otwierania drzwiczek w czymś takim)

 

Z góry przepraszam za mało zaawansowany poziom moich pytań - liczę na konstruktywną pomoc w miejscu IMO do tego chyba przeznaczonym.

ale jeśli ktoś nie wytrzyma i pojedzie mi googlem - przyjmę z godnością i dostojeństwem każdą krytykę, jeśli znajdę w niej jakąś ? naukę ? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w takich cenach polecam posłuchać Nada T758 V3. Z kolumnami Focala zagra świetnie. Góra spokojna, bas poruszy ściany kiedy trzeba będzie.

Przy stereo będzie o wiele lepiej niż na amplitunerach marek japońskich. Spróbuj go wypożyczyć na odsłuch. Służymy pomocą ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, subfan napisał:

Brak BT,  wifi, słaba kalibracja  i tylko 7 kanałów vs wszystkomajacy marantz 7012/13  , denon 6400  ? Kupuje ktoś w ogóle te NADy? 

Akurat ten nad ma Dirac Live znacznie lepsza kalibrację od audyssey. Ma także wbudowany bluos przez co ma wifi. Nie no generalnie jak reszta Anglików nie jest rozbudowany tak funkcyjnie jak one ale pomału dzięki integracji z blusound jest dobrze. Chodź np nie da się kontrolowac jednostki w pełni z poziomu aplikacji. Dźwiękowo gra znacznie lepiej. 

Wybierając dla siebie testowałem je i dodatkowo Yamahę. Nad zagrał najlepiej. Wybrałem Yamahę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wiem jak przeprowadzasz swoje testy i już się z tym nie wychylaj bo nie wiadomo czy widziałeś je w ogóle na oczy jak 115 klipscha sub. Ja bym wybrał  dobry sprawdzony marantz albo denon z 11 kanałami. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. To Ty. Ale inni mogą wybrać inaczej. Więc warto tylko sprostować wypowiedź. Czemu znowu się czepiasz? Ja z szacunkiem a ty agresją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Dlatego zauważyłem po raz kolejny że napisałeś nieprawdę o urządzeniach. Mam nadzieję że kolega weźmie to pod uwagę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subfan napisał:

Onkyo zostaw innym . Jak możesz przeznaczyć do 7k to kup marantza 7012/13 ( 1150 - 1300 €) albo mocniejszego denona 6400h ( 1500€) z Niemiec, oczywiście nowe.

Dziękuje za odpowiedzi,

onkyo zostaw innym brzmi dość depresyjnie, zwłaszcza że posiedziałem trochę w necie zanim napisałem onkyo w tym poście. Zrobiłem selekcję w której na koniec była jeszcze yamaha a2080. Marantz i denon to prawie to samo, denona na pewno nie kupię, podobnie jak Pioneer dla mnie to wszystko jak sony, a z tej marki skutecznie zchodzę uff. W markecie jak zajdę to maja denon sony i piooneer - po prostu nie chce tego. Może marantz jeszcze jakoś By przeszedł.

mozesz to jakoś rozwinąć ? 840 ma dobre opinie i jest rekomendowany w wielu miejscach 

NAD brałbym w ciemno, ale jego ubogość w różnych rzeczach jest spora. Potrzebuje 6 gniazd hdmi, a w nim są trzy i już na tym kryterium jest problem. Już przy podłączeniu bym się zmozdzal z czego zrezygnować wywalając 7;5 k.  Wiem, ze muzycznie git, ale są minusy. Choćby nawet to, nie podłączę go do sieci, ani kablem, nie ma wifi. Nie ogarniam tego  Blu.os. Niby coś można ale w specyfikacji wszystkie funkcje sieciowe są na nie Opis na stronie jest dość ubogi, nawet kodeki dźwięku są podane ...dwa... jak z siłą prądowa do tych focali, bo one prąd lubią. ile może kosztować takie wypożyczenie "? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subfan napisał:

Brak BT,  wifi, słaba kalibracja  i tylko 7 kanałów vs wszystkomajacy marantz 7012/13  , denon 6400  ? Kupuje ktoś w ogóle te NADy? 

Ten słaby NAD ma BluOS, więc ma wszystko. Nie wiem skąd masz te informacje... Kalibracja jest zawiła, ale działa 10 razy lepiej niż audyssey itd, widzę ktoś się nie przygotował o zajęć ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, 5z0p3n napisał:

Akurat ten nad ma Dirac Live znacznie lepsza kalibrację od audyssey. Ma także wbudowany bluos przez co ma wifi. Nie no generalnie jak reszta Anglików nie jest rozbudowany tak funkcyjnie jak one ale pomału dzięki integracji z blusound jest dobrze. Chodź np nie da się kontrolowac jednostki w pełni z poziomu aplikacji. Dźwiękowo gra znacznie lepiej. 

Wybierając dla siebie testowałem je i dodatkowo Yamahę. Nad zagrał najlepiej. Wybrałem Yamahę. 

I jak? Co zdecydowało, skoro nad grał lepiej? Te właśnie wszystkie ubogość NADa.

a jak to oceniasz z perspektywy? Korzystasz czy raczej w rezerwie moce?

tak pytam, bo kiedy wybierałem piekarnik, fiu fiu programy, opcje, wynalazki, dobra, zainwestowałem, a 99% przepisów korzystania z piekarnika to jeden sposób pieczenia 180 stopni góra dół..... po jakiego groma termoobiegi, pieczenie z woda jakieś symbole nawet nie wiem co one znaczą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluos to jedna z najlepszych aplikacji do obsługi muzyki drugi amplituner który ma wygodną i w miarę szybką obsługę to Yamaha... onkyo\pioneer raczej najgorsze chodź nie widziałem denon\marantza apek.

Dirac Live kalibracja coś pieknego.

Fakt ten NAD ma mało hdmi i wygląd strasznie brzydko ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bl4ck napisał:

Bluos to jedna z najlepszych aplikacji do obsługi muzyki drugi amplituner który ma wygodną i w miarę szybką obsługę to Yamaha... onkyo\pioneer raczej najgorsze chodź nie widziałem denon\marantza apek.

Dirac Live kalibracja coś pieknego.

Fakt ten NAD ma mało hdmi i wygląd strasznie brzydko ?

Ja akurat hedonistą wyłącznie wyglądu nie jestem ? ale oczywiście to tez jest ważne, nad jest rzeczywiście trochę surowy, jak jakaś maszyna wojskowa, ale to akurat akceptuję? znacznie gorzej z gniazdami, nie zepnie mi ten NAD. Wszystkiego. Cyfrowe wejścia tez bez szału dwa optyki i dwa coaxialne . Ma za to pre amp i tego nie kumam wogole takiej filozofii projektanta. Atutem jest dobre stereo, wiec rezygnuje się z innych przydatnych wejść, żeby przybić płytę preamp na.... oddzielne stereo.... wtf...

to tak jak bym oferował samochód z największym bagażnikiem na rynku i dodawał bagażnik dachowy, ale zrezygnował z jednych ...drzwi ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maniek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maniek74 napisał:

I jak? Co zdecydowało, skoro nad grał lepiej? Te właśnie wszystkie ubogość NADa.

a jak to oceniasz z perspektywy? Korzystasz czy raczej w rezerwie moce?

tak pytam, bo kiedy wybierałem piekarnik, fiu fiu programy, opcje, wynalazki, dobra, zainwestowałem, a 99% przepisów korzystania z piekarnika to jeden sposób pieczenia 180 stopni góra dół..... po jakiego groma termoobiegi, pieczenie z woda jakieś symbole nawet nie wiem co one znaczą 

Mi brzmienie Yamahy trochę bardziej odpowiadało. Jest bardziej przestrzenne , zwiewne. Mam wrażenie że gra szerzej. Nad grał zdecydowanie mocniej , bardziej basowo. Trochę jak wzmak stereo. Ale przemawiała u mnie funkcjonalność. Bo faktycznie pozostali członkowie rodziny dużo korzystają. Spotify jest bez problemu do ogarnięcia z tym że ja duzo korzystam z drugiej strefy. A tego w nadziei nie mogłem kontrolować. Inaczej mówiąc aplikacja bluos jest fajna ale ta do nada bardzo słaba. 

Trochę też nie odpowiada mi budowa modułowa. Rozumiem rozumowanie producenta. Rozbudowy itp. ale w yamaszce mam wszystko na miejscu. Może załatwia coś więcej aktualizacja. Z kolei w nadziei za funkcje muszę dołożyć 1000-2000 przy kolejnych ewentualnych wymiany slotu. 

Z kolei z marantzem Yamaha wygrała zdecydowanie. Dźwięk w kinie był momentami zbyt denny w marantzu. Pozbawiony polotu , jaskrawości. 

Oba urządzenia miałem w podobnej cenie. 

1070 i 7013

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 5z0p3n napisał:

Mi brzmienie Yamahy trochę bardziej odpowiadało. Jest bardziej przestrzenne , zwiewne. Mam wrażenie że gra szerzej. Nad grał zdecydowanie mocniej , bardziej basowo. Trochę jak wzmak stereo. Ale przemawiała u mnie funkcjonalność. Bo faktycznie pozostali członkowie rodziny dużo korzystają. Spotify jest bez problemu do ogarnięcia z tym że ja duzo korzystam z drugiej strefy. A tego w nadziei nie mogłem kontrolować. Inaczej mówiąc aplikacja bluos jest fajna ale ta do nada bardzo słaba. 

Trochę też nie odpowiada mi budowa modułowa. Rozumiem rozumowanie producenta. Rozbudowy itp. ale w yamaszce mam wszystko na miejscu. Może załatwia coś więcej aktualizacja. Z kolei w nadziei za funkcje muszę dołożyć 1000-2000 przy kolejnych ewentualnych wymiany slotu. 

Z kolei z marantzem Yamaha wygrała zdecydowanie. Dźwięk w kinie był momentami zbyt denny w marantzu. Pozbawiony polotu , jaskrawości. 

Oba urządzenia miałem w podobnej cenie. 

1070 i 7013

Pozdrawiam

Ja właśnie Kiedyś miałam okazję słuchać marantza I dokładnie takie same miałem wrażenie jak piszesz, Ale to Było dawno temu, inne modele, wiec tego marantza nie skreśliłem, yamaha tez jest kręgu moich zainteresowań, ale niewiem czy poradzi sobie z focalami, te yamachy to nie są raczej wyokopradowe urządzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie skreślaj Onkyo,  spośród wszystkich Japończyków akurat seria RZ8.. ma najlepszy stosunek cena  jakość, ja porównywałem  (w domu, miałem czas na ustawienia itp zabawę) Marantza 6013, stereo ok ale bardzo slabo niestety w kinie bez pazura, Yamahe Rxa2070 tu duuzo lepiej i miałem go kilka miesięcy ale dalej czegoś mi brakowało w kinie i wziąłem na testy Rz830 i.. sprzedałem Yamahe a zostawiłem Onkyo, sam byłem zaskoczony jakością dźwięku z tego amplitunera. Jak masz możliwość to porównaj a sam zobaczysz a raczej usłyszysz :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak patrzę Na tylną tablicę tego Marantz 7013 to jestem pod wrażeniem wygląda to o niebo lepiej od pozostałych może rzeczywiście trzeba by było po prostu zostawić to na żywo z kolumnami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maniek74 napisał:

Ja właśnie Kiedyś miałam okazję słuchać marantza I dokładnie takie same miałem wrażenie jak piszesz, Ale to Było dawno temu, inne modele, wiec tego marantza nie skreśliłem, yamaha tez jest kręgu moich zainteresowań, ale niewiem czy poradzi sobie z focalami, te yamachy to nie są raczej wyokopradowe urządzenia 

Wbrew pozorom to są. Producent określił na tabliczce znamionowej nominalny a nie maksymalny jak inny pobór. Zobacz do instrukcji na jedną z ostatnich stron. Już seria 10 ma powyżej kilowata. 

No i absolutnie przychylam się do opinii kolegi przede mną. Onkyo także nie skreślał. Miałem ich ampltunery. Szkoda że teraz u nich kalibracja kuleje. Jak był audyssey to były nie do pobicia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, donsalieri napisał:

Absolutnie nie skreślaj Onkyo,  spośród wszystkich Japończyków akurat seria RZ8.. ma najlepszy stosunek cena  jakość, ja porównywałem  (w domu, miałem czas na ustawienia itp zabawę) Marantza 6013, stereo ok ale bardzo slabo niestety w kinie bez pazura, Yamahe Rxa2070 tu duuzo lepiej i miałem go kilka miesięcy ale dalej czegoś mi brakowało w kinie i wziąłem na testy Rz830 i.. sprzedałem Yamahe a zostawiłem Onkyo, sam byłem zaskoczony jakością dźwięku z tego amplitunera. Jak masz możliwość to porównaj a sam zobaczysz a raczej usłyszysz ?

No właśnie, po tylu stronach ile przejrzałem, taki miałem wniosek, ale bez odsłuchów.

a czy masz jakieś porównanie praktyczne z wyższym, ale starszym modelem rz1100?

 

 Ps w 840 względem 830 dodali mocy ale zmniejszyli optyczne i coaxialne do 1 szt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maniek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To informacja z instrukcji

Maximum Power Consumption
[Brazil, Asia, Taiwan, Central and South America and General models]
..........................................................................................................1190 W

Wygląda lepiej niż Marantz ? co?

Rz1100 nie albo nie pamiętam. Miałem z rz900, i starsze. Dla mnie szałowy był 905 ze starych dobrych lat. Z seria 8 częściej się stykałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie porównywałem, niemniej na innym forum pewien kolega posiadał 1100 i zmienił na 830 

świadczy to o tym ze nowsza generacja jest lepsza,  no i kalibracja tez się poprawiła bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 5z0p3n napisał:

Wbrew pozorom to są. Producent określił na tabliczce znamionowej nominalny a nie maksymalny jak inny pobór. Zobacz do instrukcji na jedną z ostatnich stron. Już seria 10 ma powyżej kilowata. 

No i absolutnie przychylam się do opinii kolegi przede mną. Onkyo także nie skreślał. Miałem ich ampltunery. Szkoda że teraz u nich kalibracja kuleje. Jak był audyssey to były nie do pobicia. 

Czytałem gdzieś, z powodu kosztów sami stworzyli swoją kalibrację, która w 830 nie sterowała przednimi kolumnami, co miało być powodem do powstania modelu 840. Niestety nikt nic nie pisze , czy w 840 zostało to poprawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, nie popularny, ciężko odsprzedawalny, rz840 ma lepszą bo nowszą kalibrację accuEQ.

@maniek74

Jak frontów nie kalibruje? to jakieś głupoty ja mam rz810 nie ma czegoś takiego a mnie więcej ta sama kalibracja była jeszcze w rz800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 5z0p3n napisał:

To informacja z instrukcji

Maximum Power Consumption
[Brazil, Asia, Taiwan, Central and South America and General models]
..........................................................................................................1190 W

Wygląda lepiej niż Marantz ? co?

Rz1100 nie albo nie pamiętam. Miałem z rz900, i starsze. Dla mnie szałowy był 905 ze starych dobrych lat. Z seria 8 częściej się stykałem. 

  no rzeczywiście , Ta specyfikacja przewyższa nawet onkyo, a marantz właśnie w tej ważnej kwestii będzie wyglądał gorzej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maniek74 napisał:

Czytałem gdzieś, z powodu kosztów sami stworzyli swoją kalibrację, która w 830 nie sterowała przednimi kolumnami, co miało być powodem do powstania modelu 840. Niestety nikt nic nie pisze , czy w 840 zostało to poprawione.

Kalibracja w 830 działa normalnie na wszystkie kolumny,  ale można sobie wyłączyć efekt kalibracji frontów  w opcjach jak coś komuś nie pasuje,czyli ma większą funkcjonalność 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bl4ck napisał:

Stary, nie popularny, ciężko odsprzedawalny, rz840 ma lepszą bo nowszą kalibrację accuEQ.

Dzięki, to zamyka temat 1100 i rozwiązuje mój jeden dylemat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ta 1070 w pomiarach faktycznie ma mało mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sporo lepiej w 7.1

rz830

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

7012

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, donsalieri napisał:

Kalibracja w 830 działa normalnie na wszystkie kolumny,  ale można sobie wyłączyć efekt kalibracji frontów  w opcjach jak coś komuś nie pasuje,czyli ma większą funkcjonalność 

Kalibracyjnym ekstremistą też nie jestem, więc to dla mnie nie jest wada brak audyyseej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.