Skocz do zawartości
IGNORED

Amplitunery Onkyo TX-RZ840 vs. TX-RZ1100


maniek74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
8 minut temu, Lolo2 napisał:

Nie rozumiem ludzi co patrza na wage...  Jaki to ma sens? Kolejne audiovoodo. 

Zgadza się. .. sprzęt ma grać a to ile waży to jest akurat najmniej ważny temat, liczy się technologia zastosowana w nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, bl4ck napisał:

Na pewno jest to in plus nie musi to być nic związanego z audiovoodo.

Powiedz to firmie Creek, Naim, Atoll   ze robia badziewia bo ich wzmacniacze nie waza tyle co denon pma 2010.... 

 

Nie wiem skad ludzie sobie takie bzdury wmawiaja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę waga była wyznacznikiem jakości ze względu na solidność i jakość wykonania i braku drogi na skróty.  Lata 80,90 były tego doskonałym przykładem.  Sprzęt musiał mieć solidnie zamontowane podzespoły w środku i solidną obudowę więc waga to tylko efekt końcowy i nie zamierzony.  W czasach " made in china " tego nie uswiadczycie gdy producenci nie prześcigają się o to kto zrobi lepiej , teraz liczy się TANIEJ.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, subfan napisał:

Trochę waga była wyznacznikiem jakości ze względu na solidność i jakość wykonania i braku drogi na skróty.  Lata 80,90 były tego doskonałym przykładem.  Sprzęt musiał mieć solidnie zamontowane podzespoły w środku i solidną obudowę więc waga to tylko efekt końcowy i nie zamierzony.  W czasach " made in china " tego nie uswiadczycie gdy producenci nie prześcigają się o to kto zrobi lepiej , teraz liczy się TANIEJ.

Dzisiaj  duza waga to polowanie na idiotow.  Producenci specjalnie wkladaja gruba plyte na froncie albo grube podstawki aby zwiekszyc wage. 

 

Najgorszy radiator jest zeliwny

Lepszy stalowy

jeszcze lepszy alumniowy

Jeszcze jeszcze lepszy miedziany

Super radiator wykonuje sie ze srebra

A te najlepsze zrobilbym z Grafenu. 

 

I jak sie ma waga do jakosci? Waga zeliwa czy stali a waga aluminium? 

 

I porownajcie sobie wagi.

Juz nie wspominajac ze w latach 80/90 elektronika byla uposledzona 

Zreszta o czym my tu piszemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upośledzona elektronika w 90 tylko są klocki do dziś grające z tego okresu i pograją drugie tyle. S klasa z 90' też jest upośledzona? To najlepszy okres w każdej dziedzinie względem produkt / jakość. Dziś jakość praktycznie nie jest opłacalna,  co się opłaca to tłuc chińszczyzne pod godłem znanej firmy ( volvo) i nikogo nie interesuje że to co kupimy dziś rozleci się za dwa lata . Tak nam wmówili że nowe jest super i liczy się tylko tegoroczny model , pogoń trwa za najnowszym a Chiny rosną w siłę z dnia na dzień. 

Co z tego że masz najnowsze zdobycze techniki i technologii jak opakowanie są one w tandetny i trzeszczący , chiński plastik .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, subfan napisał:

Upośledzona elektronika w 90 tylko są klocki do dziś grające z tego okresu i pograją drugie tyle. S klasa z 90' też jest upośledzona? To najlepszy okres w każdej dziedzinie względem produkt / jakość. Dziś jakość praktycznie nie jest opłacalna,  co się opłaca to tłuc chińszczyzne pod godłem znanej firmy ( volvo) i nikogo nie interesuje że to co kupimy dziś rozleci się za dwa lata . Tak nam wmówili że nowe jest super i liczy się tylko tegoroczny model , pogoń trwa za najnowszym a Chiny rosną z dnia na dzień. 

Co z tego że masz najnowsze zdobycze techniki i technologii jak opakowanie są one w tandetny i trzeszczący , chiński plastik .

 

Co z tego ze graja? 

Dzisiaj w kalkulatorze mam lepszy procesor niz sprzety z tego okresu. 

Wtedy nawet nie potrafili dobrze zarejestrowac dzwieku i go obrobic. 

 

Auta kiedys lepsze?  Tiaaa silnik 4 litry i 200 koni mechanicznych. Dzisiaj moge miec tyle samo koni w 1 litrowyn silniku. Juz nie wspominajac o instalacjach gazowych czy silnikach robionych z duraluminium. O utrzymywaniu pasa ruchu, samoczynnym hamowaniu, asr, abs. 

 

To ze cos jest poddane starzeniu produktu. Ma sie zniszczyc w ciagu 5 lat to norma. Inaczej nie mialbys gdzie pracowac jakby wszystko bylo wieczne. 

 

Chiny rosna z dnia na dzien?   Od dzis maja PKB porownywalne do Polski wiec juz bym ich tak nie wychwalal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolo2 nie bądź dzieciak i nie porównuj techniki z lat 90 do dziś . Masz te koniki  z 1 litrowych silniczkow tylko ile taki silnik przelata.  Nie porównuj tego dzisiejszego badziewia do lat 90 , proszę Cię. Które z dzisiejszych aut przejedzie 1mln kilometrów ? 

Za 30 lat też będziesz narzekał na 2019 bo technika znowu pójdzie do przodu ale na dzień dzisiejszy wydaje ci się bdb . Jakość to pojęcie bezwzględne i 30 lat temu i za 50 lat będzie można odróżnić bardzo dobrze wykonany produkt choć by był to miecz laserowy ?

Kup sobie samochód z grupy wv z silnikiem 1,4 turbo , każdy mechanik Cię wyśmieje z takiej jednorazówki. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, subfan napisał:

@Lolo2 nie bądź dzieciak i nie porównuj techniki z lat 90 do dziś . Masz te koniki  z 1 litrowych silniczkow tylko ile taki silnik przelata.  Nie porównuj tego dzisiejszego badziewia do lat 90 , proszę Cię. Które z dzisiejszych aut przejedzie 1mln kilometrów ? 

Za 30 lat też będziesz narzekał na 2019 bo technika znowu pójdzie do przodu ale na dzień dzisiejszy wydaje ci się bdb . Jakość to pojęcie bezwzględne i 30 lat temu i za 50 lat będzie można odróżnić bardzo dobrze wykonany produkt choć by był to miecz laserowy ?

Kup sobie samochód z grupy wv z silnikiem 1,4 turbo , każdy mechanik Cię wyśmieje z takiej jednorazówki. 

Zeby odpowiedziec na te pytania, musialbym napisac maly esej. A kiepski ze mnie pisaz i najzwyczajniem mi sie nie chce. 

Zeby ocenic czy nowe auto jest lepszeg czy gorsze od starego musialbys porownac:

Ekologie

Ekonomie

Bezpieczenstwo

Dynamike jazdy

 

Cytat: auto-swiat.pl

Co z tego ze wlegendarnym Mercedesie W124 zaczynają ze starości szwankować wtryskiwacze. Auto coraz gorzej zapala i jeździ, coraz bardziej też dymi. Do momentu, kiedy całkowicie odmówi posłuszeństwa, mijają czasem lata – kierowca, jeśli nie jest przesadnie wymagający, może twierdzić, że jeździ sprawnym autem. 

Taka sama usterka w nowoczesnym aucie? Uszkodzone wtryskiwacze mogą przyczynić się do uszkodzenia turbosprężarki, nadmierna emisja sadzy zatyka EGR, wykańcza filtr cząstek stałych – następuje prawdziwy wysyp usterek, które wynikają z tej samej przyczyny – awarii wtryskiwaczy.

 

Jakosc - - co to jest. Wielu ludzi nie zna definicji tego pojecia.  "Jakosc jest to stopien zadowolenia klienta".   Dla ciebie jakoscia moze byc stary niebezpieczny, "nie ekonomiczny", nie ekologiczny , malo dynamiczny mercedes beczka natomiast ja sobie cenie inne cechy. 

 

Wole jezdzic nowym samochodem, ktory jest bezpieczniejszy aniezeli starym, ktory przy predkosciach autostradowych ledwie kupy sie trzyma.  Uzytkuje auto z grupy VW i jestem zadowolony, mysle ze dobije do 180k km i wymienie na nowszy. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Lolo2 napisał:

Uzytkuje auto z grupy VW i jestem zadowolony, mysle ze dobije do 180k km i wymienie na nowszy. 

 

Lolo nie bądź naiwny , twoje auto miało 180k  ale 200k temu ?? skoro wymienisz na nowszy a nie na nowy to ten też zakładam że kupiłeś używany. 

Mam mazde xedos 9 z  '94 , 2.0 v6 silnik. Karoseria cała w ocynku,  od spodu zakładam że wygląda lepiej niż twój samochód.  W środku welur,  gruby welur ala właśnie lata 90/00 przekozacki i milusi w dotyku dalej wygląda jak nowy !!! To jest właśnie dla mnie jakość, nie będę zanudzał o reszcie podzespołów i jakości wykonania .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, subfan napisał:

Lolo nie bądź naiwny , twoje auto miało 180k  ale 200k temu ?? skoro wymienisz na nowszy a nie na nowy to ten też zakładam że kupiłeś używany. 

Ja osobiscie polecam zakup auta z salonu po wynajmie dlugoterminowym. 

 

Na czym polega wynajem dlugoterminowy? 

Zazwyczaj firma (w niemczech jest to popularne) bieze auto / auta w wynajmie dlugoterminowym. Oznacza to ze dostajesz auto nowe z salonu w uzytkowanie, nie interesuja cie opony, wymiana oleju ani nic. Cos sie zepsoje to salon podstawia ci drugie auto.  Ty natomiast placisz comiesieczna rate i masz limit od 20 do 30 000km rocznie. Nie mozesz zrobic wiecej km.   Taki wynajem jest mozliwy na 2 lata w rozszerzeniu do 3 lat.  Nastepnie diler sprzedaje takie auta. 

 

Takie wlasnie auto uzytkuje - po wynajmie dlugoterminowy. 

2 latek z przebiegiem 34 000km dodatkowo z roczna gwarancja z salonu. Uwazam ze takie auto jest praktycznie nowe.   A cena takiego auta wynosila w moim przypadku  34% nowego (dzieki aferze Diesel Gate). 

 

Jak "los" pozwoli to chce auto dokladnie w takim samym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko nie oznacza że jeździsz autem " jakościowym " , wręcz przeciwnie.  Jakość wykonania w dzisiejszych czasach zobaczysz dopiero w modelach flagowych i to też nie zawsze . Citroeny ze znaczkiem mercedesa czy pod maską peugeot to też normalka , globalizacja nikomu nie służy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, subfan napisał:

To wszystko nie oznacza że jeździsz autem " jakościowym " , wręcz przeciwnie.  Jakość wykonania w dzisiejszych czasach zobaczysz dopiero w modelach flagowych i to też nie zawsze . Citroeny ze znaczkiem mercedesa czy pod maską peugeot to też normalka , globalizacja nikomu nie służy. 

 

jak juz mowilem. Jakosc to stopien zadowolenia klienta. Ja jestem bardzo zadowolony. 

Bylem mlody glupi to kupilem niesmiertelna beczke BMW e38 4.4 w benzynie.   Jak juz remonty przekroczyly 30 000zl  to sprzedalem to auto za 7000zl aby tylko zniknelo mi z oczu.  Od tego momentu powiedzialem NiE.  Nigdy wiecej niepewnych samochodow. 

 

Wole kupic Dacie Loggy za 37 000zl nowy i wziasc na to kredyt aniezeli bawic sie w "pseudo" niesmiertelne trupy. 

 

To ze Mercedes ma np. silniki o male pojemnosci od Renault Kango to tylko dowod na to jak dobre silniki mial Renault. 

Citroen widziales ich nowe auta pod marka DS? Bajka, bardzo mi sie podobaja. 

Peguoty? Chyba produkuja najlepsze dostawczaki na swiecie. 

 

Jak juz pisalem, kto co woli. Ja sie czuje bezpieczniej jak mam automatyczna skrzynie, naped 4x4, asr, abs, 5 gwiazdek w danym roku.  Dla mnie te rzeczy sa wyznacznikiem jakosci.  Ale kazdy interpretuje jakosc wedlog wlasnych wytycznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bl4ck napisał:

Więc to jest 50% różnicy ?

No nie . Nie zdecydowałbym się na zakup Onkyo z DE , za mała różnica w cenie a miałem psujaki Onkya . Gwarancja gwarancją ale bardziej mnie interesuje rękojmia , która w RP jest łatwa do wyegzekwowania . Także krakowskim targiem 24% .

 

5 godzin temu, Marcinos89 napisał:

 Technologia idzie do przodu więc zamiast żeliwnych radiatorów stosuje się blachę, końcówki w klasie D,

Od klasy D nie ma odwrotu . Moim zdaniem .

 

5 godzin temu, bl4ck napisał:

lx504 vs LX801

Niema co porównywać Lx 504 to VSX a Lx 801 to Sc , 504 ma zdaje się końcówki AB .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Warm Hoxton napisał:

 

Od klasy D nie ma odwrotu . Moim zdaniem .

Moim zdaniem tez. 

Pod kazdym wzgledem klasa D bedzie lepsza.  Bolaczka klasy D jest czestotliwosc impulsu pwm.  Jezeli bedzie "wydaje mi sie ze juz jest" czestotliwosc impulsow tak gesta ze zaden czlowiek nie rozrozni sygnalu od klasy A wtedy bedzie pozamiatane. 

 

Za klasa D napewno przemawia Moc, Dynamika, latwosc sterowania. Wiec nie ma odwrotu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.10.2019 o 22:31, gregin napisał:

Szkoda, że nie ma następcy RZki900. To świetny klocek nawet teraz. Dźwiękowo półka zbliżona do Anthema i Arcama. Ogólnie to i tak gra lepiej niż 90% klocków będących na rynku. Zabrakło jedynie lepszej kalibracji, chyba, że komuś zależy jeszcze na innych nowinkach technicznych. 

Rz800 też dobry, ale niestety skończył się na swoim numerku. 810 i kolejne to już inne konstrukcje. Nie następcy. 

Tak sobie szperam szperam i wyszperałem niechcący 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i to nie jest jakaś świeża nowinka.

Temat już stary i niestety a może i stety nie wypuszczony na rynek europejski.

Raczej następca to nie jest. 

Pobór mocy 310W???

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rz900 klasa AB później już tylko klasa D  do której oczywiście nic nie mam ale jak dla mnie to nie to samo nie ten dźwięk niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac recenzje seri RZ skusilem sie na zakup 830.Wcześniej mialem 807 a pozniej CA 650R.Ze wzgledu na atmosa CA zmienilem na 830.

Po podłaczeniu onkyo od razu wiedzialem ze nie potrzebne sprzedalem CA.To calkiem inna liga grania.Dla mnie 830 gra podobnie jak 807.Nie ma tam jakiejś drametrialnej róznicy wartej doplaty do atmosa dts x itp.Sprzedalem onkyo po 2 tyg i kupilem Arcama avr 390.Arcam gra jak CA nawet powiem troche lepiej i ma na pokładzie najnowsze dekodery.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.