Skocz do zawartości
IGNORED

Olga Tokarczuk z Noblem.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

To wielkie wydarzenie dla samej pisarki jak i dla polskiej literatury a tu na bocznicy cisza.Co prawda mówiło się coś w kuluarach o Zagajewskim ale jednak wygrała powieść.To bardzo dobra wiadomość dla nas.Niedawno był dla niej brytyjski Booker a teraz Nobel.To świadczy  o wzrastających notowaniach Tokarczuk na świecie.Nie mała w tym zasługa tłumaczki i popularyzatorki jej twórczości na rynku brytyjskim.Jestem pod wrażeniem jej Ksiąg jakubowych i chyba ta powieść zadecydowała o przyznaniu nagrody.Gratulacje dla pani Olgi a dla nas radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Gratulacje dla pani Olgi a dla nas radość.

Nie dla wszystkich. Niektórzy swoją "radość" wyrażali przez zaciśnięte zęby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- "wybierzcie", ale to już szczegół.?

 

Od kiedy Kulawy wieże w swojej wierze budować zamierzył - coraz więcej ludzi ma problemy z tym cholernym zet z kropką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Drapanie kotka Tykotka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee,tam... - zaraz "skarciła"...?

Tuż po wduszeniu przycisku "idź w diabły", zacząłem się zastanawiać, czy faktycznie taki przekaz od Glińskiego - oczytanego erudyty, niekiepskiego kombinatora i znawcy literatury polskiej i światowej - rzeczywiście nie wyszedł, a Ty tylko cytowałeś.

Bo po takim chamie i prostaku, jak ta bida Gliński - wszystkiego się można spodziewać.

 

 

No i "tę", zamiast "tą".

Ale ja ze starej szkoły jestem, trzydzieści lat poza krajem - to sobie i głowy za to urwać nie dam.

Pozdrawiam.

Wiwat!!!, Pani Olgo! Na pohybel su***synom!!!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, lepiej być tępym i nieoczytanym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niemcy" - to Kruczkowski. Leon, zresztą.

A ciebie o co idzie, biedaku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jaro_747 napisał:

Czyli co, lepiej być tępym i nieoczytanym?

A jak. Ci czytający to podejrzani są. Nie wiadomo co oni tam właściwie czytają. I po co? Przyzwoity człowiek nie czyta. Pracuje, bawi się, modli się w niedzielę i na PiS głosuje. A te wykształciuchy to podejrzany sort.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Jestem pod wrażeniem jej Ksiąg jakubowych i chyba ta powieść zadecydowała o przyznaniu nagrody.Gratulacje dla pani Olgi a dla nas radość.

Chyba tak.

Stasiu Michalkiewicz już dawno wywieszczył jej Nobla zanim jeszcze Komitet Noblowski zapoznał się z jej twórczością a Stasiu nie myli się nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zetempowiec napisał:

A jak. Ci czytający to podejrzani są. Nie wiadomo co oni tam właściwie czytają. I po co? Przyzwoity człowiek nie czyta. Pracuje, bawi się, modli się w niedzielę i na PiS głosuje. A te wykształciuchy to podejrzany sort.

Dokładnie.

Tak poznałem moją Kobiecinkę.

Wchodzę do metra - wszyscy kciukami w telechonach pracują..., jedna - czyta. Książkę, taką z kartkami i okładką.

"Na bank - chora" - pomyślałem. Trza gdzieś zgłosić, alarmować, ratunku wzywać!!!

 

No i pooooszło!  Już kilka lat trwa ten mój ratunek. Trochę się kochamy.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Drapanie za uchem kotka Ozziego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Amator 2b napisał:

Chyba tak.

Stasiu Michalkiewicz już dawno wywieszczył jej Nobla zanim jeszcze Komitet Noblowski zapoznał się z jej twórczością a Stasiu nie myli się nigdy.

Stasiu jest zdrowo p...nięty. Ale za to Nobla nie dają. Byłaby za duża konkurencja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy - przekonywała Tokarczuk.

Bogaci tego swiata nagrodą przyklasneli takim poglądom.  Niemcy już od dawna kreują się na ofiary wojny, żydzi oczywiscie zajęli 1 miejsce teraz potrzeba polki zeby ich na tych pozycjach umacniać. 

Drugi laureat też wywołuje skandal ze względu na swoje poglądy związane z ludobójstwem w Serbii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

A cóż ciebie i inne prawactwo to obchodzi, skoroś w życiu żadnej książki nie przeczytał?

ale rwetes już podnoszą, dojechali przy okazji Wałęsę

"Może nawet wraz z laureatem pokojowej nagrody Nobla – Lechem Wałęsą - stanie ramię w ramię, by jeszcze bardziej mobilizować do walki o nowy świat. Lewicowi artyści są dziś w cenie. Osadzenie swojej twórczości i społecznej aktywności w antykonserwatywnym, lewicowym czy feministycznym nurcie podbija punktację"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

ale niech sobie ujadają. 

Gratulacje Dla Pani Tokarczuk, chylę czoła!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacm napisał:

(...) Niemcy już od dawna kreują się na ofiary wojny, żydzi oczywiscie zajęli 1 miejsce teraz potrzeba polki zeby ich na tych pozycjach umacniać. 

(...)

Co ty chłopie wiesz o Niemcach? Tyle, co ci powie reżimowa propaganda. Debilne stereotypy podkręcane jeszcze dla własnych celów. Kaczyński dzieli wszystkich i sieje nienawiść co jak widać trafia do ludzi.

Prosiłbym o więcej refleksji i mniej głupich stereotypów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro_747 napisał:

Co ty chłopie wiesz o Niemcach? Tyle, co ci powie reżimowa propaganda. Debilne stereotypy podkręcane jeszcze dla własnych celów. Kaczyński dzieli wszystkich i sieje nienawiść co jak widać trafia do ludzi.

Prosiłbym o więcej refleksji i mniej głupich stereotypów.

Wiem tyle co mi opowiedzieli dziadkowie i inni zyjący pracujący u nich w niewoli i Ci co przeżyli wojnę ale fakt mało wiem to tylko wiadomości z pierwszej ręki bez gazet i propagandy od tylko opowieści z zycia wziete. 

Także nie wyjezdzaj mi tu z propaganda. 

I nie martw się na pocieszenie Ci powiem ze każdy jak mantre powtarzał od Niemców w czasie wojny gorsi byli jedynie Rosjanie. 

5 minut temu, rasputin napisał:

kolejny oczytany.

Brawo kolejny nauczyciel co sensu nie rozumie tylko kropki i przecinki. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę, że wojna skończyła się 74 lata temu? I nie ma chyba innego narodu, który tak by się zmierzył i rozliczał z historią jak Niemcy. Robią to do dzisiaj. Nie usprawiedliwiam w żaden sposób ich historii (nie ma żadnego usprawiedliwienia dla ludobójstwa), ale warto to zauważyć i docenić starania. Czy to samo da się powiedzieć o nas i naszej historii?

Bardzo się cieszę z nagrody Nobla dla p. Olgi Tokarczuk i serdecznie jej gratuluję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Stasiu jest zdrowo p...nięty. Ale za to Nobla nie dają. Byłaby za duża konkurencja.

Musi być skoro forumowy megaloman tak twierdzi.

58 minut temu, jacm napisał:

Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy - przekonywała Tokarczuk.

Bogaci tego swiata nagrodą przyklasneli takim poglądom.  Niemcy już od dawna kreują się na ofiary wojny, żydzi oczywiscie zajęli 1 miejsce teraz potrzeba polki zeby ich na tych pozycjach umacniać. 

Drugi laureat też wywołuje skandal ze względu na swoje poglądy związane z ludobójstwem w Serbii

Brakuje jeszcze kamieniowania dinozaurów.

Nie jest to poziom bajkopisarza Kosinskiego ale też daje radę.

Pedagogika wstydu i bicia się się w  cudze piersi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Co ty chłopie wiesz o Niemcach? Tyle, co ci powie reżimowa propaganda. Debilne stereotypy podkręcane jeszcze dla własnych celów. Kaczyński dzieli wszystkich i sieje nienawiść co jak widać trafia do ludzi.

Sami Niemcy piszą o sobie, że denazyfikacja i ściganie za zbrodnie z czasów III Rzeszy i II WŚ było fikcją. I nie podkręca tego Kaczyński, tylko pisze o tym m.in. Deutsche Welle. Pisze także, że nagroda dla twojej krajanki Olgi Tokarczuk ma podtekst polityczny - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - co niewątpliwie podnosi wartość jej twórczości.

Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Prosiłbym o więcej refleksji i mniej głupich stereotypów.

Megalomania. Typowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Allmr napisał:

Ale zdajesz sobie sprawę, że wojna skończyła się 74 lata temu? I nie ma chyba innego narodu, który tak by się zmierzył i rozliczał z historią jak Niemcy. Robią to do dzisiaj. Nie usprawiedliwiam w żaden sposób ich historii (nie ma żadnego usprawiedliwienia dla ludobójstwa), ale warto to zauważyć i docenić starania. Czy to samo da się powiedzieć o nas i naszej historii?

Bardzo się cieszę z nagrody Nobla dla p. Olgi Tokarczuk i serdecznie jej gratuluję.

Wojna może się i skończyła ale marzenia o "Drang nach Osten" pozostały.

A jak Niemcy się rozliczyli z Polską?

 

56 minut temu, jacm napisał:

Wiem tyle co mi opowiedzieli dziadkowie i inni zyjący pracujący u nich w niewoli i Ci co przeżyli wojnę ale fakt mało wiem to tylko wiadomości z pierwszej ręki bez gazet i propagandy od tylko opowieści z zycia wziete. 

Także nie wyjezdzaj mi tu z propaganda. 

I nie martw się na pocieszenie Ci powiem ze każdy jak mantre powtarzał od Niemców w czasie wojny gorsi byli jedynie Rosjanie. 

Brawo kolejny nauczyciel co sensu nie rozumie tylko kropki i przecinki. ?

Bzdury o "milionach Polaków" wymordowanych przez Rosjan i że byli gorsi od Niemców żyją nadal swoim życiem, uniezależnionym od prawdy historycznej, rozsądku i zwykłej przyzwoitości.

Wymordowanie masowe, milionowe, ponad 5 mln obywateli polskich przez Niemców jest w prawodawstwie polskim zbrodnią", a Katyń (i inne miejsca), gdzie zginęło 22 tys. osób to "ludobójstwo".

Państwo prawa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, Moontan napisał:

Przekonamy sie po latach co wart  ten  "Nobel" ...a moze juz tyle warty co niejakiego "Kukuńka"

 

Polityka i pieniadze niszcza wszystko i wszystkich.....

 

nikt tak źle nie życzy innym Polakom jak skrajny prawicowiec, szkoda, że wczoraj wygraliśmy z Łotwą, nie? Pewnie paru liberałów tam gra. Cieszysz się z sukcesów tylko części rodaków? To ma być polskość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.