Skocz do zawartości
IGNORED

Olga Tokarczuk z Noblem.


wojciech iwaszczukiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, jacm napisał:

Dla mnie nie ważne kto pierwszy jedni i drudzy manifestuje swoje przekonania. 

Ja wolałbym aby Nobla dostał Jan Olszewski a nie Bolek który z nim walczył. 

Tak samo wolę aby nagrodę literacka dostał dobry pisarz a nie średnia pisarka ale wpisująca się swoim poglądem  o Polakach, LGBT itd itp w światowe interesy. 

To Twoja prywatna ocena jak moja Hegli, subiektywna i tyle. Pewnie znasz się lepiej od znawców

Btw..ocena autorki przez pryzmat swoich ciasnych poglądów i wyobrażeń o Polsce jest żenujące. Polska ma wiele twarzy wbrew grupce która udaje że nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z takimi dziwakami jest, że wiedzą lepiej, niż autor.

 

I, żeby jej (qrwie) krowa zdechła. Najlepiej - w męczarniach.

 

Takie to są, une.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, jacm napisał:

Zabawne jak kreator poprawił sam bez kreseczki zostawiłem oczekujac dokładnie takiego komentarza ale od niusi. 

Udez w stół a logika zdradzi myślenie 

Okej możesz pisać o Polityce i o błędach ortograficznych z Niusia.

Jak chcesz porozmawiać jak dorosły o istocie tematu który chyba nawet sam założyłeş. Czyli o książkach, o autorce, o noblu. Zapraszam. 

Nie ja pierwszy zacząłem czepiać się literówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pawło napisał:

To Twoja prywatna ocena jak moja Hegli, subiektywna i tyle. Pewnie znasz się lepiej od znawców

Btw..ocena autorki przez pryzmat swoich ciasnych poglądów i wyobrażeń o Polsce jest żenujące. Polska ma wiele twarzy wbrew grupce która udaje że nie?

Nie lepiej znam się słabo o Bolku utwierdzilem sobie zdanie  jak poznałem człowieka który z nim pracował.

Pani Olga jasno przedstawia intencje więc dla nikogo nie są zagadką.

O ile o Bolku można dyskutować czy jest zdrajca czy wybawca w zależności od stopnia znania faktów. 

To o Oldze można rozmawiać otwarcie jaka jest każdy widzi. A ze jedni skaczą z radości a inni widzą to inaczej. Nie mam z tym problemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Moontan napisał:

Ty to raczej z takich  co to jak wygralismy to my a jak przegrali to oni.....feministki to idiotki tak mysle .....wolno mi....

Każdemu wolno oceniać i się mylić. Pytanie po co to Ci jest potrzebne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,proponuję jednak powrót do tematu.Czy w obecnych czasach pisarz może funkcjonować w przestrzeni publicznej bez ujawniania swoich poglądów ? Bez wypowiadania się w ważnych kwestiach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, jacm napisał:

Nie lepiej znam się słabo o Bolku utwierdzilem sobie zdanie  jak poznałem człowieka który z nim pracował.

Pani Olga jasno przedstawia intencje więc dla nikogo nie są zagadką.

O ile o Bolku można dyskutować czy jest zdrajca czy wybawca w zależności od stopnia znania faktów. 

To o Oldze można rozmawiać otwarcie jaka jest każdy widzi. A ze jedni skaczą z radości a inni widzą to inaczej. Nie mam z tym problemu. 

Pewnie że inaczej można, ale czemu tak ostro? Mamy noblistkę. Z Curie też tak komentowano? Gdy Gliński to wykorzystuje musiała odpowiedzieć. Szkoda że ona bardziej mu wadzi niż disco polo w tv. Najgorszy minister kultury ever, zaprzeczenie. Mnie martwi to co nawet tu czytam po takim sukcesie Polski. Smutny kraj. O Wałęsie mam swoje zdanie, ale on przynajmniej coś rozgrywał. Kaczyńscy? O ja pitolę, to żart historii. Szkoda że tak wygląda ta dyskusja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Obyśmy nie doszli do momentu, że po złocie siatkarzy w Tokio będzie nienawiść bo 9 z nich będzie po stronie opozycji i powie słowo o tolerancji albo otwartości. Mnie przeraża układanie wszystkiego pod jakieś niby wartości.. dyktowane przez ludzi bez jakichkolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pawło napisał:

Obyśmy nie doszli do momentu, że po złocie siatkarzy w Tokio będzie nienawiść bo 9 z nich będzie po stronie opozycji i powie słowo o tolerancji albo otwartości. Mnie przeraża układanie wszystkiego pod jakieś niby wartości.. dyktowane przez ludzi bez jakichkolwiek

Amerykanie przerabiali już coś takiego. Populistyczne rządy tak mają, że potrzebują wrogów bo bez nic więdną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Gwno on tam czytał... Przekartkował może, z obrzydzeniem...

Jedyne, co ta niewydarzona, nienawistna i plugawa menda czytała wnikliwie, to leninowskie pierdoły. To akurat uwielbiał pasjami... I mocno wziął pod uwagę.

Weź coś na gazy, ulży ci.

Taki spięty nadęty długo nie pociągniesz. Coś pierdyknie, byle to szwy na gaciach były ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Noblem to podejrzane. Zagraniczna nagroda, a o nagrodę  tygodnika "W sieci" to się nie ubiegała. Czy to wczoraj nie o niej mówił, ze trzeba piętnować tych, którzy są wrogami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jacchusia napisał:

Weź coś na gazy, ulży ci.

Taki spięty nadęty długo nie pociągniesz. Coś pierdyknie, byle to szwy na gaciach były ?

Nobla masz zapewnionego. Z urynału.

6 godzin temu, Pawło napisał:

Pewnie że inaczej można, ale czemu tak ostro? Mamy noblistkę. Z Curie też tak komentowano? Gdy Gliński to wykorzystuje musiała odpowiedzieć. Szkoda że ona bardziej mu wadzi niż disco polo w tv. Najgorszy minister kultury ever, zaprzeczenie. Mnie martwi to co nawet tu czytam po takim sukcesie Polski. Smutny kraj. O Wałęsie mam swoje zdanie, ale on przynajmniej coś rozgrywał. Kaczyńscy? O ja pitolę, to żart historii. Szkoda że tak wygląda ta dyskusja

Gdy Szymborska ("WiEsława, jak wiadomo?) dostała nagrodę - prawackie szuje przez lata pogodzić się z tym nie mogły. I w te, i wewte, kombinowały,  jakby Ją ukrócić i spłaszczyć. 

Mają to we krwi, nieczytate pacany.

 

 

I nie cieszyli się specjalnie, gdy Polka ma ultranagrodę. Dziś historia się powtórzyła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czy trzeba byc lewakiem czy prawacka szuja zeby miec wylacznie tylko swoje zdanie ......wy tu na forum zawsze musicie zdefiniowac i okreslic wroga bo bez tego wasze zycie jest g----no warte.......

 

Taki oczytany jestes......psu na bude te przewracanie kartek ...sam jestes  taki sam jak  ci "oni".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Nobla masz zapewnionego. Z urynału.

Zawsze to Nobel, choć zdaje sobie sprawę, że znajdą się krytykanci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 10.10.2019 o 18:26, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To wielkie wydarzenie dla samej pisarki jak i dla polskiej literatury

 

Zechciej więc opisać to "wydarzenie" jako cykl twoich przeżyć,  by dać wyraz temu, co pod tym słowem rozumiesz...?

Czyli, pisz bez skrępowania, zanim rozpoczniesz temat inny a temu podobny, byle by był rozpoczęty jako emblemat twojego pustostanu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulminacja fobii z powodu ograniczenia możliwości w związku z cichoszą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar dla Pawła Pawlikowskiewgo za 'Idę' też społeczeństwu przeszkadzał, więc te podziały, to nic nowego. Powiedziałbym - standard. Trzy rozbiory, a właściwie cztery, nie wzięły się znikąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Moontan napisał:

Czy trzeba byc lewakiem czy prawacka szuja zeby miec wylacznie tylko swoje zdanie ......wy tu na forum zawsze musicie zdefiniowac i okreslic wroga bo bez tego wasze zycie jest g----no warte.......

 

Taki oczytany jestes......psu na bude te przewracanie kartek ...sam jestes  taki sam jak  ci "oni".

Nie jesteś zanadto oryginalny i błyskotliwy. To już było w Kilerze:

"- Taki głupi jesteś od tego czytania!".

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kazik-t napisał:

 

Zechciej więc opisać to "wydarzenie" jako cykl twoich przeżyć,  by dać wyraz temu, co pod tym słowem rozumiesz...?

Czyli, pisz bez skrępowania, zanim rozpoczniesz temat inny a temu podobny, byle by był rozpoczęty jako emblemat twojego pustostanu.

 

Czemu mam ci ułatwiać ?Jak nie masz nic do powiedzenia to wracaj do swego rozwoju duchowego i pracuj nad nim.Jak nie odpowiada wątek to trudno.Nie ma obowiązku w nim pisać.A pustostany pozostaw bezdomnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Czemu mam ci ułatwiać ?Jak nie masz nic do powiedzenia to wracaj do swego rozwoju duchowego i pracuj nad nim.Jak nie odpowiada wątek to trudno.Nie ma obowiązku w nim pisać.A pustostany pozostaw bezdomnym.

w czym ułatwiać ? potwierdź to co powienieneś wiedzieć przy zakładaniu tematu i wyrażaniu w nim swoich "uczuć",  czyli odpowiedz;

czy czytałeś książkę, która była powodem tzw nagrody którą się zachwyciłeś ?

 

i opowiedz wszystkim jakich przeżyć doznałeś że uznałeś to za wydarzenie aż tak ważne i istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem polityki moderacji.Zamknęli wątek,który nie jest z definicji polityczny tylko dlatego,że kilku forumowiczów dokonało wpisów o charakterze politycznym.To przecież absurd !W ten sposób to należałoby zamknąć wszystkie wątki bo przecież w każdym temacie można napisać coś politycznego.Wystarczyło skasować te wpisy.

Księgi Jakubowe to powieść na naszym rynku unikatowa.Takiej jeszcze nie było.Dla mnie ciekawa również dlatego,że interesuję się historią od lat kilkudziesięciu.Ale trzeba zaznaczyć,że nie jest to lektura lekka,łatwa i przyjemna.Ta powieść wymaga wysiłku,dożo czasu i koncentracji.To niebywała panorama XVIII wiecznej Polski ( Podola).Niesamowita ilość postaci ( autentycznych i fikcyjnych ),wątków,problemów.To obraz tej mozaiki narodowościowej i religijnej .Jej forma a nawet strona wizualna jest niezwykle oryginalna.Można się w tym wszystkim pogubić ( zwłaszcza w problemach judaizmu ) ale warto.Od lektury minęło kilka lat ale wrażenie niezwykłości pozostało.

Znaczenie tego Nobla dla polskiej literatury  polega na tym,że spowoduje zapewne większe zainteresowanie także innymi pisarzami.A przecież nie mamy w tej dziedzinie nadmiernego urodzaju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 12.10.2019 o 14:06, Chicago napisał:

Pytanie - kto z dyskutantów przeczytał chociaż jedną książkę Olgi Tokarczuk?

Ja słuchałem w 3 Księgi JAkubowe ale mnie nie uwiodło.

 Z takich klimatów wolę Nienackiego albo Redlińskiego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienackiego? Chcesz powiedzieć, że Tokarczuk pisuje w klimacie Pana Samochodzika, tudzież jego powieści dla dorosłych? A może Jozwa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.