Skocz do zawartości
IGNORED

Olga Tokarczuk z Noblem.


wojciech iwaszczukiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, soundchaser napisał:

Zacząłem czytać ten wątek, ale spasowałem po chyba 3 stronie, bo cały czas taplanie się w gównie dwóch frakcji.
To jak w końcu? Tokarczuk słusznie dostała nagrodę Nobla, czy nie?
Proszę o krótkie i zwięzłe wypowiedzi, bez taplania się w gównie, jak poprzednicy zarówno manipulatorów (z uzasadnieniem swoich stronniczych wypowiedzi), jak i wszystkich normalnie rozumujących Polaków.
 

To musi każdy sam rozstrzygnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wojna swiatopogladow.

 

Z jednej strony bierzmy co chcemy bo dla nas swiat ten bozia stworzyla bym nam sluzyl.

 

Z drugiej proba zycia tak by ograniczyc krzywdzenie i zostawic swiat lepszy jak zastalismy.

 

 

Wybor jest zaiste ciekawy ;)

 

 

Nie wiem czy dostala slusznie czy nie, wiem ze dobra pisarka jest i fajnie sie jej ksiazki czyta, dobrze ze dostala nagrode.

 

Ci co generalnie ksiazek nie czytaja (zakladam ze i tacy sie trafiaja) lub nie czytali jej ksiazek uprasza sie o powstrzymanie sie od glosu zgodnie z teoria “nie sluchales wiec nie dyskutuj”.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno 60 % Polaków nie czyta książek.A wypowiadają się na temat jej wypowiedzi publicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kazik-t napisał:

zaiste uciekasz

pociesznie to azaliż czynisz, albowiem do społeczeństwa /ależ to marksistowskie / na powrót ciągniesz

piszże więc, i tudzież, z metysami, murzynami albo innej maści obcymi, których darzysz,

bo tu, w tymże społeczeństwie, sama hołota i agentura przecież, no i kaziki ...dokądże więc uciekłeś ?

Właśnie widać kaziku-t jak się duchowo rozwinąłeś - niemalże jak papier miękki w rolce. Proponuję ci, żebyś się z powrotem zwinął - bardziej mi pasujesz do zwiniętego. Oczywiście musi być Murzyn lub Metys w tekście, bo jak inaczej? W twoim wypadku chodzi mi o sfołeczeństwo, ale posługuję się społeczeństwem, żeby porządnych ludzi nie obrażać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniac sluszniec przyznania nagrody gdy sie jej ksiazek nie czytalo?

 

Jej ksiazki sa interesujace, chodz przyznaje ze nie wszystkie jeszcze czytalem.

 

Co do kaziku-t(a) to bez komentarza - ale rozumiem dlaczego tak sie zlosci. Jest wszystkim tym nad czym Tokarczuk ubolewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, boomaga napisał:

Parafrazując wypowiedź o naszej "sławnej aktoreczce" Kurdej-Szatan.

Otwierasz lodówkę a tam Kazik ?

 

Tylko Kaziu, proszę nie obrażaj się, Ot taki żarcik, nie mogłem się powstrzymać...

 jak powiadajo, śmiech to zdrowie

po nim też i ludzi poznajo

2 minuty temu, Chicago napisał:

Właśnie widać kaziku-t jak się duchowo rozwinąłeś - niemalże jak papier miękki w rolce. Proponuję ci, żebyś się z powrotem zwinął - bardziej mi pasujesz do zwiniętego. Oczywiście musi być Murzyn lub Metys w tekście, bo jak inaczej? W twoim wypadku chodzi mi o sfołeczeństwo, ale posługuję się społeczeństwem, żeby porządnych ludzi nie obrażać.

a ty jeszcze toczysz tę kulkę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To musi każdy sam rozstrzygnąć.

Oczywiście, tylko najgorsze jest to, że niektórzy wszystko oceniają poprzez pryzmat poglądów politycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lektura tego wątku działa przygnębiająco.

O ileż bardziej interesująca mogłaby być dyskusja np. na temat tej dzisiejszej wypowiedzi noblistki:

Cytat

Literatura daje nam możliwość zmiany perspektywy. Media usiłują uprościć, znaleźć wspólną perspektywę. Zadanie literatury jest dokładnie odwrotne. Należy pokazać, że rzeczywistość może być oglądana z wielu stron, a wszystkie perspektywy są równorzędne. W świecie jest miejsce, by wspólne doświadczenie postrzegać w różny sposób. Dobra powieść daje nam możliwość życia życiami innych ludzi. Dobrze napisaną powieścią przeżywamy świat oczami innych ludzi. Porzucamy własne ego. Myślę, że jest związek między wielkim ego a nieczytaniem. Czytelnicy dobrej literatury są bardziej świadomi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Podobno 60 % Polaków nie czyta książek.A wypowiadają się na temat jej wypowiedzi publicznych.

Wg Eurostatu Polacy czytają po Estonczykach najwięcej w Europie. 

PS ukraińskiej Tokarczuk nawet czytanej w 3 PR nie zdzierżyłem. Wydumany mistycyzm. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dong napisał:

Lektura tego wątku działa przygnębiająco.

O ileż bardziej interesująca mogłaby być dyskusja np. na temat tej dzisiejszej wypowiedzi noblistki:

 

ale o czym chcesz dyskutować skoro autor tematu oraz jego "zwolennicy" przedstawiają dosłownie taki punkt widzenia, jaki jest zawarty w cytacie z tym , że ich perspektywa wydaje się  im najbardziej rzeczywista  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w przypadku Miłosza obecnie Tokarczuk dotyka fala głupiego hejtu wynikającego z niezrozumienia tego co mówi i pisze p.Olga.Z głupiego zacietrzewienia politycznego.Z faktu,że autorom nie mieści się w głowie,że można się pięknie różnić i że w tym zróżnicowaniu jest wielka wartość.Że my Polacy nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy monolitem.I w sensie narodowym,genetycznym jak i światopoglądowym,politycznym czy obyczajowym.I to jest bardzo cenne ,to nas wzbogaca.

A do tego dochodzi jeszcze głupia,polska zawiść.

marek

Nie wiem skąd masz takie dane.Przed chwilą sprawdziłem i jest słabo.Poniżej średniej europejskiej,na poziomie Bułgarów,Portugalczyków czy Cypryjczyków.Dominuje Estonia,Skandynawia i Niemcy.

Wrzuciłem hasło czytelnictwo europejskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma polskiej kultury bez kultury żydowskiej" ("There’s no Polish culture without Jewish culture") mówiła Tokarczuk w czerwcu do dziennikarki Ruth Franklin z magazynu NewYorker.

W tej sytuacji rozumiecie, że Szwedzka Akademia nie miała wyboru, musiała dać jej Nobla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marek-1969 napisał:

PS ukraińskiej Tokarczuk nawet czytanej w 3 PR nie zdzierżyłem. Wydumany mistycyzm. 

No cóż disco-polo czy rapu też łatwiej się słucha niż jazzu, ew. muzyki klasycznej ?

Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, nie da się przejść na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć tumanie do lekcji historii i powtórz sobie dział o toleracji religijnej w Rzeczypospolitej, która przyjęła miliony uchodźców żydowskich z Europy, prze którą przetoczyła się fala prześladowań. Poczytaj ile procent polskiego społeczeństwa stanowili Żydzi. Tacy jak Ty Polacy w Irlandii też mają wpływ na kulturę tego kraju. Matoł z Ciebie pierwszej wody. Już raz zniknąłeś z Forum. Weź się jeszcze raz zniknij, proszę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, boomaga napisał:

No cóż disco-polo czy rapu też łatwiej się słucha niż jazzu, ew. muzyki klasycznej ?

Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, nie da się przejść na skróty.

Z wymienionych przaz Ciebie gatunków znana jest mi tylko szeroko pojętą klasyka. Chociażby dlatego że w młodości grałem na pianinie a przez pół życia co weekend bywalem w lokalnej operze. 

Co do literatury twierdzę że od kilkudziesięciu lat niema nic do powiedzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marek-1969 napisał:

Co do literatury twierdzę że od kilkudziesięciu lat niema nic do powiedzenia. 

Masz na myśli polską, czy ogólnie światową?

Bo ja Kolegi nie ogarniam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie że wskazaniem na światową. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, boomaga napisał:

Raczej zaściankowość, kiedyś kołtunem zwana ? niestety.

No cóż, dzięki PiSowi nie trzeba się już tego wstydzić. Wręcz przeciwnie - obecnie to powód do dumy (co widać nawet na tym forum).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do trzech bardzo aktywnych uczestników tego wątku - kazika-t, il Dottore i Moontana.

1. Ile książek Olgi Tokarczuk przeczytaliście? (I które?)

2. Których spośród laureatów nagrody Nobla w dziedzinie literatury z ostatniego ćwierćwiecza cenicie - i dlaczego? (Ćwierćwiecza, czyli licząc od 1995 - nagroda dla Seamusa Heaneya)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marek-1969 napisał:

Z wymienionych przez Ciebie gatunków znana jest mi tylko szeroko pojętą klasyka

Tym bardziej zostaje nadrobić zaległości w literaturze ?

3 minuty temu, marek-1969 napisał:

Co do literatury twierdzę że od kilkudziesięciu lat niema nic do powiedzenia

Trzeba poszerzać horyzonty, wtedy łatwiej znaleźć coś bardziej ambitnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, "nie ma nic do powiedzenia" znaczy, że Kolega chciałby Prawd Wielkich?

A nie wystarczą małe, intymne wzruszenia, okruchy codzienności i zachwytów, dające podporę, aby pchać ten ciężki wózek życia i mimo pokaleczonych stóp, z godnością i spokojem przyjmować rzeczywistość?

Czy tekst musi "jebnąć o ścianę", aby wart był atencji?

Właśnie 15 minut temu skończyłem "Tak się złe zaczyna" Javiera Mariasa i nawet mogę powiedzieć, że miałem momenty zachwytu.

Książka wydana w 1994 roku, czyli raczej współcześnie...

Świat nie kończy się na "Quo vadis"  ;o)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, EmilioE napisał:

Wróć tumanie do lekcji historii i powtórz sobie dział o toleracji religijnej w Rzeczypospolitej, która przyjęła miliony uchodźców żydowskich z Europy, prze którą przetoczyła się fala prześladowań. Poczytaj ile procent polskiego społeczeństwa stanowili Żydzi. Tacy jak Ty Polacy w Irlandii też mają wpływ na kulturę tego kraju. Matoł z Ciebie pierwszej wody. Już raz zniknąłeś z Forum. Weź się jeszcze raz zniknij, proszę!

1/ Polski tolerancjonizm odbił nam się czkawką w czasie Potopu, gdy większość innowierców wzięła stronę Karolusa. Skoro nie czuli pokrewieństwa religijnego z większością Polaków to za nic mieli i Ojczyznę i swojego prawowitego, danego przez Boga, monarchę. Szlachta to błyskawicznie pojęła i w toku energicznej kontrreformacji udało się odebrać sekcie ariańskiej Raków a następnie Sejm zdecydował o wypędzeniu zdrajców. Zdano wówczas sobie sprawę, że Święta Wiara Katolicka jest czynnikiem silnie jednoczącym naród a kto onej nie podziela, stanowi element niepewny a wręcz zdradziecki. Wprowadzono więc kary za apostazję i energicznie karano za antykatolickie ekscesy.

Procesja Bożego Ciała jest obiektem ataków antykatolickiej wściekłej tłuszczy nie od dziś. O nie! To trwa już kilkaset lat. Do najstraszliwszych wynaturzeń dochodziło u nas właśnie w latach tolerancjonizmu. 1 czerwca 1564 roku w Lublinie herbowy Erazm Otwinowski zbezcześcił publicznie monstrancję podczas procesji Bożego Ciała. Otwinowski został aresztowany i postawiony przed sądem sejmowym, właściwym do orzekania w sprawach dotyczących szlachty osiadłej, zagrożonych karą śmierci. Oskarżonego o zbezczeszczenie Najświętszego Sakramentu Otwinowskiego bronił przed sądem Mikołaj Rej z Nagłowic, poseł ale i teolog ewangelicki, ojciec literatury polskiej. Argumentował, że Otwinowski powinien jedynie zapłacić księdzu odszkodowanie za zniszczone monstrancję i hostię, zaś ukaranie go za znieważenie majestatu boskiego należy zostawić samemu Panu Bogu. Jeśli Bóg poczułby się obrażony czynem Otwinowskiego, to mógł go skarać natychmiast, np. rażąc go piorunem. Skoro jednak tego nie zrobił, to nie należy go wyręczać i wchodzić w Jego kompetencje nie mając żadnej pewności odnośnie tego, jaka jest Jego wola w tej kwestii.
Pod wpływem przemowy Mikołaja Reja, Erazm Otwinowski został uwolniony od stawianego mu zarzutu świętokradztwa i skazany jedynie na zapłacenie odszkodowania za zniszczone przedmioty. Prymas Jakub Uchański wcale się takim wyrokiem nie przejął i wszystko rozeszło się po kościach. Dzisiaj prymas też by się nie przejął - historia lubi się powtarzać. Natomiast taki wyrok utwierdził nuncjusza papieskiego monsignore Lippomano w przekonaniu, że kraj nasz jest istnym infernum (piekłem).

Potem jednak Polska znormalniała i w dobie kontrreformacyjnej i Polacy już nie dali bluźniercom sobie w kaszę dmuchać. Taki Franco de Franco zaledwie 50 lat później spróbował w Wilnie podobnych ekscesów i skończył z wyrwanym językiem a następnie poćwiartowany. Było to w roku 1611.

A więc wszystko już było. Wierzę, że po obecnych antykatolickich ekscesach wróci do nas Kontrreformacja.

2/ Żydzi nie stanowili nigdy nawet ułamka promila polskiego społeczeństwa. Stanowili jakiś tam ułamek populacji zamieszkującej Koronę i Litwę. Ale tworzyli tzw. społeczeństwo równoległe, egzystujące niezależnie, jak dziś nachodźcy w krajach Zachodu. Nie integrowali się w żadnym stopniu. Najlepszy dowód - ponad 80% żydowskiej biedoty w II RP NIE MÓWIŁA PO POLSKU!!! Skoro (urodzeni tutaj) nawet nie mówili po polsku, nie integrowali się, żyli osobno, to jak można nazywać ich elementem polskiego społeczeństwa. A jak zachowywali się po wkroczeniu wroga? W Łodzi w 1939 Żydzi zbudowali Niemcom... bramę triumfalną(!!!). Dokładnie to samo robili na Kresach gdy wkraczali Rosjanie. Natychmiast nakładali czerwone opaski i szli mordować Polaków. Nie czuli żadnego związku z Polską, do Polaków odczuwali jedynie wrogość. Taka podzięka za zaproszenie ich do naszego domu. Fantastycznie przedstawił to Jacek Komuda w swojej powieści "Hubal". Ale to historia a nie fikcja literacka.

3/ Polacy mają taki wpływ na "kulturę" IRL, że każdy tubylec mówi tu teraz "kurła" jak się zdenerwuje. Poważnie. ?

4/ Zniknąłem z Forum bo był tu taki śmieć co mnie w kółko banował. Więc pożegnałem się do czasu aż sytuacja znormalnieje. Widzę, że Audiostereo pozbyło się go z funkcji moda. Stwierdzam, że była to słuszna decyzja. Poziom wolności słowa wzrósł, choć lewactwo wciąż się panoszy. Ale pracujemy nad tym. ?

UWAGA!!! Program Willa+ dla Tokarczuk!

Miasto Wrocław przekaże willę na jej "fundację". A ci którzy mają problemy mieszkaniowe, niech zmienią pracę i wezmą kredyt. Albo najlepiej wyjadą całą rodziną zbierać szparagi w Niemczech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, boomaga napisał:

Kontrreformacja czy inkwizycja?

Hahaha! Poczułem swąd STOSÓW! ?

Dobrze - to pogadajmy o stosach. Ostatni stos w Europie i tak się składa, że ostatni stos na obecnych ziemiach polskich zapłonął w Reszlu w 1811. Spalono niepełnosprawną umysłowo kobietę podejrzewaną o próbę podpalenia miasta. Nie było dowodów, były mocne poszlaki. Wyrok wydały PROTESTANCKIE Prusy. Podpisał PROTESTANCKI Fryderyk Wielki. 1811.

Protestanci to było wgl totalne zwyrodnienie. Protestancka Szwecja wiek XVII. Absolutny rekord jednoczesnego palenia na stosie - jakaś wiocha, nie pamiętam nazwy: 170(!!!) kobiet i DZIECI PŁCI ŻEŃSKIEJ spalili tam protestanci za... czary. Wgl palenie dzieci żywcem ma w Szwecji wielowiekową tradycję. W słynnym procesie dzieci spalono 15 dzieci i 70 kobiet z wyroku królewskich wysłanników za uczestnictwo w sabacie z diabłem.

Także wolę Świętą Inkwizycję. W jej więzieniach przysługiwała zmiana pościeli raz w tygodniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Tak jak w przypadku Miłosza obecnie Tokarczuk dotyka fala głupiego hejtu wynikającego z niezrozumienia tego co mówi i pisze p.Olga.Z głupiego zacietrzewienia politycznego.

Tu nie chodzi tylko o niezrozumienie, bo niektórych pisowców nawet nie podejrzewam o to.
Tu chodzi o postawę - kto nie jest z nami, to wróg - którą to pisowskie mendy stosują bez względu na to kto ma zasługi jak np. Pani Tokarczuk. Właśnie tak jak napisałeś - to zacietrzewienie polityczne przesłania im zdolność racjonalnego myślenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskę nazywano (na wyrost, na wyrost) "państwem bez stosów".

A ja dzisiaj wiem, dlaczego. Polska była "państwem (powiedzmy) bez stosów" nie ze względu na swoją tolerancję, tylko z powodu, że NIGDY NIE DALIŚMY TU RZĄDZIĆ PROTESTANTOM!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, il Dottore napisał:

W jej więzieniach przysługiwała zmiana pościeli raz w tygodniu.

Oraz łamanie kołem trzy razy w tygodniu, wypalaniem oczu dwa, obcinaniem kończyn i języka co najmniej cztery. Plus bzykanko na boku! Plus dyktatury. Gdzie są obecnie katolickie kraje, a gdzie protestanckie? Gdyby w Irlandię nie zainwestowały tzw. kraje 'protestanckie', to pewnie do dziś okładaliby się tam bombami i dynamitem. Niby z jednego nurtu, a zupełnie inna myśl. Nawet podejście do pracy inne. Owszem, są wartości wspólne, ale to nie ma nic do rzeczy.

Kraje protestanckie - USA, Anglia, Niemcy, Skandynawia, Benelux, Australia, Kanada...

Kraje katolickie - wiadomo. Nadciągają! ? Jazzus!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Chicago napisał:

Gdzie są obecnie katolickie kraje, a gdzie protestanckie?

Kraje katolickie pogrążone są w wojnie, którą nowa fala rewolucji marksistowskiej wydała Kościołowi.

A kraje protestanckie? Zdychają. Są jak utracjusz, co przepuszcza resztki fortuny odziedziczonej po przodkach. Ekonomia leci na pysk. Rozbuchany socjal. Nachodźcy z których 80% nie chce pracować (świeże dane z protestanckiego raju Merkel). A co będzie jak kasa się skończy i Helmut się dowie że nie zje dzisiaj obiadu, bo najpierw musi zjeść Ahmed? Przymusowe ubezpieczenia społeczne powodujące śmierć narodów poprzez ujemny przyrost naturalny. Brak woli i siły do obrony własnych granic. Zlewaczałe elity niezdolne do wyznaczenia dobrego kierunku rozwoju, w miejsce tego proponujące LUDOŻERSTWO gdyż nadchodzi Globalne Ocipienie. O, przepraszam! Teraz już nie Ocipienie tylko Climate Change... Klimat jak wiadomo, zawsze się zmienia, z Ocipieniem nie wyszło, to nie szkodzi. Teraz nawet może się oziębiać i - bingo! Mamy Change? Mamy! I można bezkarnie okradać ludzi. To jebnie. Musi. Szalejąca aborcja, eutanazja, AIDS i inne choroby weneryczne - to tak wygląda, jakby realizowano jakiś z góry zaplanowany plan depopulacji. Także schizmatycka Rosja ma ten sam depopulacyjny problem. Już tylko elitarne jednostki wojskowe dostają BIAŁEGO rekruta. Niedługo nikt nie zechce za Matuszkę umierać bo jaki ma w tym interes góral z Kaukazu czy Kazbek?

Totalny upadek moralności a właściwie: cywilizacji. To są dzisiaj kraje protestanckie. Wszystko zmierza do barbarzyństwa. Przykłady: Belgia - sąd uniewinnia lekarkę która dokonała eutanazji wbrew woli zabijanej delikwentki. Babcia się wyrywała ale RODZINA POMOGŁA i dzielna pani doktor dokończyła "zabieg". Szkocja - syn wyrzuca matkę z balkonu. Ta ginie. Jej wina? Miała Alzheimera. "Sąd" uznaje że syn kierował się LITOŚCIĄ. Wyrok - 2 lata w zawiasach!!! Za morderstwo. Oni są na równi pochyłej.

Upadek Polski przed rozbiorami trwał ok 200 lat. Pokolenia całe. Trwało to tak długo, gdyż Polska była potężna. USA to dzisiaj kraj jeszcze potężniejszy. Światowy hegemon. Więc do upadku też im zejdzie. Ale już widać symptomy. Rok 2006 - budżet wojskowy USA równa się budżetowi 18 kolejnych państw. Rok 2016 - już tylko 8 kolejnych państw. Spadek o połowę w proporcjach. A przecież budżet USA był większy w 2016 niż 2006. To inni walą do przodu jak rakieta a hegemonowi brakuje po prostu kasy. A  co będzie jak świat odejdzie od dolara? Sam tam mieszkasz to wiesz. Socjalizm galopuje, edukacja w rozsypce. Zakres wolności coraz mniejszy. Hegemon upada. I może to zajmie kolejne 200 lat ale przy dzisiejszej technologii myślę że pójdzie dużo szybciej. I bardziej spektakularnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.