Skocz do zawartości
IGNORED

Olga Tokarczuk z Noblem.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Dlaczego noblistka ma się wypowiadać o Amerykanach ?Ona jest Polką i wypowiada się na tematy polskie.To oczywiste.

Noblistka to nie jest już lokalnym czy prowincjonalnym autorytetem. Noblistka to autorytet i dobro całego świata. Przynajmniej w teorii. Dlatego ma nie tylko prawo, ale i obowiązek wypowiadać się o światowych problemach. A USA i jej polityka są największym problemem współczesnego świata. To, że jest ona Polką nie jest żadną przeszkodą, aby mogła wypowiadać się o USA. I to jest dla mnie oczywiste, choćby dlatego, że wielu noblistów nie było tylko twórcami kultury czy naukowcami, ale też wielkimi myślicielami i przedstawiali oni swoje poglądy na świat. Olga Tokarczuk wypowiadając się tylko na tematy polskie pozostanie na  zawsze zaściankowym noblistą. Do Pabla Nerudy będzie jej daleko.

10 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Mówi o tym co się jej  w Polakach podoba jak i to co się nie podoba.

Moim zdaniem mówi o Polakach raczej to, co jej się podoba i jak się jej podoba. W oderwaniu od realiów świata i okolicy. Jest trendy i nic więcej. Przynajmniej na razie. Słuchałem wywiadu z Tokarczuk przeprowadzonego w TVN 24 przez Kolendę-Zalewską i odniosłem wrażenie, że myślowo jest ona radośnie nieskoordynowana.

10 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Patriotyzm nie polega na tym aby upiększać swoją przeszłość ale by krytykować to co jest złe i co wymaga naprawy ale i mówić o pozytywach.I ona to robi.Tylko,że prawica plus Zyzol widzą tylko niektóre wypowiedzi,te które pasują do ich propagandy o rzekomej antypolskości Tokarczuk.Przecież te same dyskusje toczą się na naszym forum i padają tu te same argumenty.Właśnie dlatego,że uważam się za polskiego patriotę i zależy mi na Polsce dlatego krytykuję to co mi się nie podoba,to co nam szkodzi, co nas ogranicza.A jednym z największych grzechów moim zdaniem jest tzw. polityka historyczna czyli zakłamywanie naszej historii w imię doraźnych celów politycznych.Bo to prowadzi do braku rzeczowej dyskusji  i w rezultacie do niewyciągania wniosków z przeszłości.Do powielania błędów  czy zaniechań.I świadczy o naszych kompleksach.

Na pewno nie jest to jeden, ogólnie przyjęty model patriotyzmu we współczesnym świecie. A politykę historyczną uprawia się nie tylko w Polsce. Robią to o wiele mądrzej w USA, Izraelu, Niemczech, Rosji i w paru innych państwach. Tylko bardziej profesjonalnie niż u nas. Kłamstwa zyskują w niej bardziej poczesne miejsce niż fakty. Np. cały niemal świat uwierzył Niemcom (tym tzw. Zachodnim), że przeprowadzili oni radykalną denazyfikację, a teraz nawet tam podnoszą się głosy, że była to wielka fikcja. A manipulacje państwa żydowskiego i światowej diaspory żydowskiej...

"(...) Wojna, którą rozpoczęli Niemcy w dniu 1.09.1939 r. (...) nie była wojną o „eksterytorialna autostradę” i Gdańsk, ani też o Pomorze, Wielkopolskę i Śląsk. Była to wojna, której cele jasno wyraził  Adolf Hitler w swoim przemówieniu do niemieckich generałów w Obersalzbergu 22 sierpnia 1939 r.

„Naszą siłą jest nasza szybkość i nasza brutalność. Dżingis-chan skazał na śmierć miliony kobiet i dzieci świadomie i z wesołym sercem. Historia widzi w nim tylko wielkiego założyciela państwa. Co głosić o mnie będzie słaba zachodnioeuropejska cywilizacja, jest mi obojętne. Wydałem rozkaz i każę każdego rozstrzelać, kto by choć jednym słowem usiłował krytykować, iż celem wojny nie jest fizyczne zniszczenie przeciwnika a tylko osiągnięcie wyznaczonych linii. W tym celu przygotowałem na razie tylko na wschodzie moje oddziały Totenkopf, rozkazując im zabijać bez miłosierdzia i bez litości mężczyzn, kobiety i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy.(podkr. wł.)Tylko w ten sposób zdobędziemy przestrzeń życiową, której potrzebujemy. Kto dziś jeszcze mówi o wytępieniu Ormian? (…)

Was, moi panowie, wzywa sława, jak to nie zdarzyło się od wieków. Bądźcie twardzi, bądźcie bezlitośni, działajcie szybciej i brutalniej niż przeciwnicy. Mieszczanie zachodnioeuropejscy muszą zadrżeć ze zgrozy. Jest to najbardziej humanitarny sposób prowadzenia wojny, ponieważ odstrasza ich (…) A teraz na wroga! W Warszawie będziemy święcić przywitanie!

W swym przemówieniu Hitler wyraźnie sformułował cele polityczne planowanej przez siebie wojny, które zawarł w następujących słowach: „ Polska zostanie wyludniona i zasiedlona Niemcami”. W aktach procesu norymberskiego znalazły się dwa protokoły zawierające to przemówienie, które oznaczone są numerami L-03 i 1014-PS.

Musimy mieć jednak świadomość, że już w latach dwudziestych XX w. gen. von Seeckt sformułował tezę, że „istnienie Polski jest nie do zniesienia, nie do pogodzenia z warunkami życia Niemiec”. Ta teza, jak również wcześniejsza doktryna polityczna Bismarcka, dotycząca postępowania wobec Polaków stały się jednym w wiodących kierunków politycznych Niemiec. O tym jak głęboko te tezy tkwiły w głowach Niemców w czasie istnienia III Rzeszy świadczą słowa Heinricha Himmlera, który tłumaczył generałom sens krwawego i brutalnego zdławienia powstania warszawskiego:

„Warszawa – stolica, głowa, intelekt tego byłego narodu Polaków, liczącego 16-17 milionów, zostanie zlikwidowana bez reszty; narodu, który od 700 lat blokuje nam wschód, który od czasu bitwy pod Grunwaldem raz po raz zagradza nam drogę” (mowa do dowódców okręgów wojskowych wygłoszona w Jägerhöhe-Węgorzewo 21.09.1944 r.).

Dlatego fundamentem niemieckiej polityki wobec Polski i Polaków od początku wojny stała się zgodnie z wolą Hitlera „fizyczna likwidacja wszystkich tych polskich elementów, które w przeszłości występowały w jakiś kierowniczy sposób po stronie polskiej, a w przyszłości mogą być nosicielami polskiego oporu” (notatka dra Rudolfa Oebsger-Rödera, dowódcy grupy operacyjnej policji bezpieczeństwa w Bydgoszczy z października 1939 r.).

Ta złowroga koncepcja „fizycznej likwidacji” polskich warstw kierowniczych została wyrażona przez Hitlera jeszcze w czasie trwania kampanii wrześniowej, dokładnie, wg notatki jaka sporządził gen. Lahousen podczas odprawy wyższych dowódców u Hitlera w dniu 12.09. 1939 r. (dok. norymberski Nr- 3047).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znam historię własnego kraju i nie mam najmniejszych kompleksów na jej tle. Bo nigdy nie podchodzę do niej lokalnie i zgodnie z aktualnie obowiązującą jej wykładnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, il Dottore napisał:

Rozumiecie dokąd to zmierza? Oglądaliście "Pokot"? Pozbądźmy się ludzi a Ziemia będzie Rajem! ?

Co zmierza? Człowiek jak się nie opamięta, to sam się unicestwi. I gdzie to wyczytałeś, że O. Tokarczuk nawołuje do pozbycia się ludzi. Twoje projekcje są doprawdy dziwaczne.

A tak na prawdę, to ile nieuzasadnionego niczym i cierpienia generuje człowiek  i jak wielkim szkodnikiem jest na tej planecie nie dotrze do pustych łbów bez takich osób jak O. Tokarczuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jamelo napisał:

jak wielkim szkodnikiem jest na tej planecie

To nasza planeta. Bóg dał ją nam we władanie i kazał czynić sobie poddaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, il Dottore napisał:

Bóg dał ją nam we władanie

O to to, tylko żeby czymś lub tym bardziej kimś władać to trzeba mieć wyobraźnię, odpowiedzialność i empatię. A to w dzisiejszych czasach konsumpcjonizmu jest rzadkość.

Po prostu ludzie lubią żyć na kredyt ? , nie myśląc, że kiedyś go będzie trzeba spłacić.

Takie myślenie, że po nas to choćby potop... jest powszechne i zatrważające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, boomaga napisał:

 

Takie myślenie, że po nas to choćby potop... jest powszechne i zatrważające.

Jest faktem, że ludzie w swojej masie nie są zbyt inteligentni. Ale wszyscy posiadają jedną rzecz - instynkt przetrwania. I ja w ten instynkt wierzę. Trzeba zrozumieć, że za postęp cywilizacyjny płacą żuczki i chomiki. Ważne abyśmy nie zapłacili my sami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, il Dottore napisał:

To nasza planeta. Bóg dał ją nam we władanie i kazał czynić sobie poddaną.

To planeta wszystkich istot, a człowiek jako najinteligentniejszy gatunek {choć co do tego ma wiele wątpliwości) ma tym większy obowiązek dbać o ich dobrostan. Bóg w przedstawieniach wszystkich religii jest chorym urojeniem ich wyznawców.

Gdybyś urodził się gdzieś na Bliskim wschodzie pewnie już dawno byś skończył żywot z pasem szahida, wcześniej podrzynając niejedno gardło niewiernych. Fanatyzm religijny to chyba najgorsza plaga ludzkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jamelo napisał:

Bóg w przedstawieniach wszystkich religii jest chorym urojeniem ich wyznawców.

Pewno. Lepiej wierzyć w Lenina. ?

Religia - opium dla mas! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, boomaga napisał:

Niestety już jest za późno, bo płacimy.

Nie, nie jest za późno. Wyjeżdżam z domu, chwila i jestem w cudnym lesie. Grzyby, jagody, poziomki... Jadę na ryby - w wodzie dostatek pyszności. Biorę karabin - i jest kiełbasa z dzika.

Naprawdę nie jest źle. ? W Globalne Ocipienie pochodzenia przemysłowego niech wierzą mikrocefale. A ja mówię - klimat na Ziemi jest zmienny w funkcji czasu i choćby się ludzie skichali to nic z tym nie zrobią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Olgi od kilku dni nie ma w Faktach TVN, coś się jej stało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, il Dottore napisał:

Nie, nie jest za późno. Wyjeżdżam z domu, chwila i jestem w cudnym lesie. Grzyby, jagody, poziomki... Jadę na ryby - w wodzie dostatek pyszności. Biorę karabin - i jest kiełbasa z dzika.

Naprawdę nie jest źle. ? W Globalne Ocipienie pochodzenia przemysłowego niech wierzą mikrocefale. A ja mówię - klimat na Ziemi jest zmienny w funkcji czasu i choćby się ludzie skichali to nic z tym nie zrobią.

Czasami mam wrażenie, że piszesz to wszystko prowokacyjnie i dla jaj, ale robisz to z takim przekonaniem, że ogarnia minie zwątpienie w człowieka, a wpisy i liczne głosy Tobie podobnych odbierają mi wiarę, że jeszcze nie jest za późno  i ludzkość nie zginie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jamelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, il Dottore napisał:

"Mam taki piękny obraz jeden, który wraca do mnie, kiedy mówię o tych sprawach. Kiedyś byłam na granicy dwóch Korei. Tam jest wymyślony taki ogromny pas pośredni, dzielący oba kraje, on ma 2-3 kilometry szerokości. Co mnie najbardziej zdumiało, to nie jakaś refleksja polityczna nad dwoma ustrojami panującymi w tych krajach, tylko zobaczyłam na tym ogromnym pasie szerokości coś nieprawdopodobnego – pas dzikiej przyrody, po której chodzą zwierzęta. (…) Raj w strefie demarkacyjnej pomiędzy dwoma krajami"

Olga Tokarczuk na spotkaniu z czytelnikami. ?

Rozumiecie dokąd to zmierza? Oglądaliście "Pokot"? Pozbądźmy się ludzi a Ziemia będzie Rajem! ?

Nic nie zrozumiałeś ani z tej wypowiedzi ani z filmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, il Dottore napisał:

To nasza planeta. Bóg dał ją nam we władanie i kazał czynić sobie poddaną.

Najwyraźniej nie znasz najnowszych wytycznych Centrali:

Cytat

 

(...) «Pochwalony bądź, mój Panie, przez siostrę naszą, matkę ziemię, która nas żywi i chowa, wydaje różne owoce z barwnymi kwiatami i trawami»

2. Ta siostra protestuje z powodu zła, jakie jej wyrządzamy nieodpowiedzialnym wykorzystywaniem i rabunkową eksploatacją dóbr, które Bóg w niej umieścił. Dorastaliśmy myśląc, że jesteśmy jej właścicielami i rządcami uprawnionymi do jej ograbienia. Przemoc, jaka istnieje w ludzkich sercach zranionych grzechem, wyraża się również w objawach choroby, jaką dostrzegamy w glebie, wodzie, powietrzu i w istotach żywych. Z tego względu wśród najbardziej zaniedbanych i źle traktowanych znajduje się nasza uciskana i zdewastowana ziemia, która «jęczy i wzdycha w bólach rodzenia» (Rz 8, 22). Zapominamy, że my sami jesteśmy z prochu ziemi (por. Rdz 2, 7). Nasze własne ciało zbudowane jest z pierwiastków naszej planety, jej powietrze pozwala nam oddychać, a jej woda ożywia nas i odnawia.

 

Papież Franciszek, Encyklika Laudato si.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacchusia napisał:

coś się jej stało?

Banda tępych trolli z jedynie słusznej, posiadającej monopol na patriotyzm a'la Banaś na nią naskoczyła. Po co ma oglądać debilne wpisy? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Nic nie zrozumiałeś ani z tej wypowiedzi ani z filmu.

Tokarczuk powiedziała w jednym z wywiadów, że chciałaby takiej cywilizacji, w której prawa zwierząt są zrównane z prawami ludzi... Zdecydowanie zbyt daleko idąca troska.Bliższe są mi rozwiązania zaproponowane przez Kabaret Elita:

 

Kabaretowy tekst ma większy sens niż wypowiedź noblistki. Jednak kiedyś to była Elita. Nie tylko z nazwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam piosenkę Elity doktorkowi właścicielowi Ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jamelo napisał:

A Ty nadal nie rozumiesz przekazu Jana Kaczmarka, który mimo kabaretowego anturażu.

To wytłumacz mi, jak rozumiesz, że ja nie rozumiem. W kontekście tego, co napisałem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dong napisał:

Najwyraźniej nie znasz najnowszych wytycznych Centrali:

Niezły new age hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Polecam piosenkę Elity doktorkowi właścicielowi Ziemi.

Jedyne, co można Likorzowi zadedykować za to jego smętne, pozbawione jakiekolwiek empatii do zwierząt (na ludziach mi nie zależy) prdolenie, to No Milk Today, Herman's Hermits...

...ale tylko w wykonaniu i z tekstem Dr.Huckenbusha.

 

 

Z serca i jak najszczerzej ci ofiaruję, konowale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

na ludziach mi nie zależy

Zdepopulować!

Towarzysze! Koniecznie zdepopulować!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny któremu spadła na łeb cegła w drewnianym kościele.

8 godzin temu, il Dottore napisał:

Nie, nie jest za późno. Wyjeżdżam z domu, chwila i jestem w cudnym lesie. Grzyby, jagody, poziomki... Jadę na ryby - w wodzie dostatek pyszności. Biorę karabin - i jest kiełbasa z dzika.

Naprawdę nie jest źle. ? W Globalne Ocipienie pochodzenia przemysłowego niech wierzą mikrocefale. A ja mówię - klimat na Ziemi jest zmienny w funkcji czasu i choćby się ludzie skichali to nic z tym nie zrobią.

No właśnie, ciężki przypadek. Temu spadło na łeb pół sklepienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro_747 napisał:

No właśnie, ciężki przypadek. Temu spadło na łeb pół sklepienia.

Jaro, spokojnie, przecież czytając wpisy toż widać, że to ( )- gawędziarz.

Tania prowokacja, a ilu się dało nabrać...

a wystarczy dystans ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Następny któremu spadła na łeb cegła w drewnianym kościele

To nieprawda: w porównaniu z il Dottore to mi kamienne sklepienie katedry na łeb spadło.

Ale schizma już gotowa.

A co do Tokarczuk, to Wam jutro coś wkleję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dziś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ze strony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ksiąg Jakubowych nie czytałem, jeśli kto zna tę książkę, niech porówna z podaną monografią z końca XIX.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzikiej przyrodzie ten kawałek jest dobry:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszonkowa noblistka! Bardzo celne! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.