Skocz do zawartości
IGNORED

Olga Tokarczuk z Noblem.


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, il Dottore napisał:

Miasto Wrocław przekaże willę na jej "fundację". A ci którzy mają problemy mieszkaniowe, niech zmienią pracę i wezmą kredyt. Albo najlepiej wyjadą całą rodziną zbierać szparagi w Niemczech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzeba być nieźle poszkodowanym na umyśle żeby wpaść na pomysł, że przekazanie tej willi spowoduje u kogoś problemy mieszkaniowe.Ale pisz więcej takich tekstów, będzie z czego się pośmiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

wpaść na pomysł, że przekazanie tej willi spowoduje u kogoś problemy mieszkaniowe.

Ile TYSIĘCY osób oczekuje we Wrocku na mieszkanie socjalne podczas gdy prezydent rozdaje wille nie na cele mieszkaniowe tylko BIUROWE!!! jakby nie mógł dać jej "fundacji" biura w Urzędzie Miejskim?  Tam by mogło wygodnie mieszkać z 10 osób.

Ale nie nie. Lepiej przewalić. Wuj z ludźmi. Wuj z Polakami. Niech zdychają na ulicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dong napisał:

Mam 2 pytania do trzech bardzo aktywnych uczestników tego wątku - kazika-t, il Dottore i Moontana.

1. Ile książek Olgi Tokarczuk przeczytaliście? (I które?)

2. Których spośród laureatów nagrody Nobla w dziedzinie literatury z ostatniego ćwierćwiecza cenicie - i dlaczego? (Ćwierćwiecza, czyli licząc od 1995 - nagroda dla Seamusa Heaneya)

Cierpliwie powtarzam pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorek nie ma szans wiedziec, doktorek chodz sam zyje poza granicami (az sie boje zapytac dlaczego to) ojczyzny to jednak ma konkretna wizje jak jego ojczyzna ma wygladac, biala, jednomyslna, katolicka (rzymsko).

Doktorek musi byc niechybnie narodowym socjalista - oni tez tylko jedna sztuke cenili.

Co do wplywu kulturowego o ktorym piszesz to ja osobiscie nie dostrzegam - owa “kur£a” nie wystepuje widac tak nagminnie jak bys sobie tego zyczyl.

Tak sie sklada ze powazny procent (srednio kolo 35%) mieszkancow Polskich miast przed wybuchem WW2 bylo obywatelami Polskimi pochodzenia Zydowskiego.

Czesc z nich wysoce zintegrowana czesc zyjaca niejako “rownolegle”, ta odmiennosc ksztaltujaca sie przez stulecia zostala podczas WW2 zniszczona, po wojnie wygnano tych co ocaleli (Panstwo znalazlo sobie kozla ofiarnego).

Dzisiaj takie doktorki pluja jadem na lewo i prawo bez checi poznania tego co bylo i bez zrozumienia co sie stalo, ze sie stalo, tak jak sie stalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, il Dottore napisał:

Ile TYSIĘCY osób oczekuje we Wrocku na mieszkanie socjalne podczas gdy prezydent rozdaje wille nie na cele mieszkaniowe tylko BIUROWE!!! jakby nie mógł dać jej "fundacji" biura w Urzędzie Miejskim?  Tam by mogło wygodnie mieszkać z 10 osób.

Ale nie nie. Lepiej przewalić. Wuj z ludźmi. Wuj z Polakami. Niech zdychają na ulicy.

Niech się zwrócą do Morawieckiego. Przecież z 900 000 mieszkań czeka na lokatorów. Gdyby ci przyszła do głowy jakaś głupia odpowiedź to przypominam - sam Mateuszek mówił, żeby go z tego rozliczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, file-moon napisał:

po wojnie wygnano tych co ocaleli

Nie kłam.

Po wojnie oni przyjechali na ruskich czołgach, by nas, Polaków mordować, torturować i tresować do socjalizmu. Zjawisko znane dzisiaj jako żydokomuna. Umarł Stalin, władzę przejął Gomułka i skończył im się dobry fart. Finałem walki frakcji Natolińczyków z Puławianami (by nie zastosować innego określenia bo to naraża na ban) był rok 1968. Kłamiesz, że ich "wygnano". Każdy Polak chciałby wówczas być tak "wygnany". Ale paszporty były tylko dla ludzi z rękami unurzanymi po łokcie w polskiej krwi. Wyjechał Stefan Michnik, Helena Wolińska i mnóstwo innych katów Polaków. 

Zresztą oddajmy głos historykowi:

"Marzec 1968 r. był trzecią, najniższą z trzech fal emigracji Żydów z Polski Ludowej; każda następna była pięć-sześć razy mniej liczna od po-przedniej. Tylko o pierwszej, z okresu walk o Izrael, można powiedzieć, że przynajmniej częściowo była emigracją polityczną dyktowaną żydowskim patriotyzmem. W latach 1948–50 w Izraelu zarejestrowano 106 125 Żydów z Polski, z czego część wyjechała potem do USA. Bezpośrednio z Polski do USA wyjechało w tym samym czasie 160 tys. Żydów; mniejsze grupy wybyły do Ameryki Łacińskiej (30 tys.), Australii (15 tys.), Kanady (12 tys.) etc.

Druga fala wypłynęła w czasie destalinizacji, ze strachu przed rozliczeniami. W 1956 r. objęła około 50 tys., rok później – 25 tys., potem opadła. Krajem docelowym były głównie Stany Zjednoczone; szczupła garstka wojskowych pracująca „na etatach Polaków” wybyła do ZSRR.

O trzeciej fali, z lat 1968–69, mówiono, że wyjechała nie tyle z Polski, co z ulicy Rakowieckiej (siedziba MSW). Ze źródeł izraelskich wiadomo, że od 1967 do 1972 r. przybyło z Polski do Izraela 3809 Żydów. Kraj opuściła jednak liczniejsza grupa. Wg danych PAP z 11 czerwca 1969 r. wyjechały 5264 osoby. Ta pierwsza grupa ściągnęła następną, którą można już nazwać emigracją ekonomiczną. Motywacją wyjazdów było, mówiąc najogólniej, obniżenie komfortu życia: utrata wysokich stanowisk, przymusowe emerytury itp. Większość trafiła do USA i krajów skandynawskich.

Za liczbę graniczną należy uznać 11 185 osób, co podał historyk z Uniwersytetu Łódzkiego prof. Krzysztof Lesiakowski. Tyle osób żydowskiego pochodzenia wyjechało z PRL do końca 1969 r. Wśród nich było 9570 dorosłych, pośród których 998 to byli renciści, w tym 204 posiadało renty za szczególne zasługi dla PRL; byli to „utrwalacze” władzy ludowej – ci najbardziej wystraszyli się rozliczeń. Jako aktualne uzupełnienie: wg danych Biura Paszportów MSW w marcu 1968 r. wnioski złożyło tylko 66 osób, w kwietniu było ich już 134, w maju 224, zaś w lipcu 577. Decyzje odmowne dostało w 1968 r. zaledwie 26 osób. W tymże roku wyjechało z Polski, deklarując emigrację do Izraela, 3437 osób. Punkt szczytowy wyjazdów nastąpił w 1969 r., gdy wyjechały 7674 osoby. Oficjalne zakończenie akcji wyjazdów jesienią 1969 r. spowodowało, że liczba emigrujących w 1970 r. spadła do 698. W 1971 r. emigracja ponownie wzrasta (do 1118), gdyż oprócz ogólnego zelżenia restrykcji wyjazdowych upłynął tzw. okres karencyjny dla osób, którym wcześniej odmówiono zgody z powodu dostępu do tajemnic państwowych, służby wojskowej itp. W następnych latach skala wyjazdów była nieporównanie niższa (do 1975 r. wyjechały 853 osoby). Tylko mniejszość pomarcowych emigrantów trafiła w rzeczywistości do Izraela. W 1968 r. przybyło tam 1349 osób, w 1969 r. – 1735. Spośród 998 emigrantów-rencistów aż 204 otrzymywało przed wyjazdem renty specjalne za szczególne zasługi dla PRL."  (Halina Marcinkowska, tekst z internetowego Forum Żydów Polskich).

W PRL pozostały osoby, które związały swą karierę z partyjną propagandą (np. Urban i Toeplitz) oraz „spolegliwością” wobec wiadomych służb (Passent, Stiller, Lewin). Zostały też osoby motywowane polskim patriotyzmem (filozof Adam Sikora, polonistka Alina Nofer, komunistyczni działacze jak lekarz Marek Edelman czy wyrzucony ze studiów Adam Michnik).

Tak to wyglądało. Ewakuacja morderców Polaków, którzy dzięki temu uniknęli odpowiedzialności za swoje zbrodnie a nie żadne "wyrzucanie". Polak wówczas mógł tylko pomarzyć o paszporcie. Im zaoferowano bezkarność. Był to ze strony PZPR akt łaski, bo Moczarowcy wiedzieli doskonale, że jeśli krwawi stalinowscy mordercy pozostaną w Polsce to ich zdrowie i życie wkrótce nie będzie warte złamanego grosza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem jaki swiat byl by plytki jak by byla jeden jezyk, jedna mysl, jedna wiara, jedno panstwo, jedna “muzyka”, jeden sluszny sposob jej odbioru i interpretowania.

 

Nawet taki Chopin niby Polak ale nazwisko jakies takie malo “ludyczne”, juz nie mowiac o tym ze inny “Polak” taki Copernicus w naszym jezyku nie pisal ani sie nie porozumiewal.

 

Bycie nacjonalista to bycie dumnym z rzeczy ktorych sie nie osiagnelo i niejako systemowa niemawisc do ludzi/nacji/ras ktore niczego Ci nie zrobily.

 

Polska byla bezpieczniejsza (niz wiele innych krajow) przystania dla wielu nacji i religii, nie znaczy ze byla brzpieczna. Samych Zydow wielokrotnie z miast krol wyganial (konfiskujac czego nie zdolali zabrac) by potem pozwalac sie osiedlac znowu.

 

Nie musisz wszystkich kochac, czy tez akceptowac ich zwyczajow ale trzymaj to w sobie i jadem nie pluj, czas juz zgolic koltuna.

 

Bez tych wszystkich nacji i kultur i jezykow muzyka byla by plytka i bezbarwna.

 

Polecam na dzis Patti Smith - Horses

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty wiesz o byciu nacjonalistą? O ile wiem to definicja nacjonalizmu jest zupełnie inna.

Ale lewactwo uparło się dorabiać nacjonalistom gębę. Lewactwo walczy z nacjonalizmem, gdyż państwa narodowe stanowią przeszkodę w ekspansji światowej rewolucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie których pan buk obdarował miłością  i oddaniem dla Ojczyzny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj doktorku bo Mosad cie wszedzie znajdzie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo rozliczen byl koziol ofiarny, za tych co zawinili po uszach dostali i ci co byli niewinni. Gomulka (ciekawe z kad to jego przywiezli) gral (najlepsze standarty, dziel i rzadz) znalazl “winnych” i zabral sie ostro za “naprawianie”.

Byli tacy co w nowy ustruj wierzyli (jak i wiekszosc Polakow), byli i zbrodniarze, byli i tacy co mieli to w “nosie” kto rzadzi.

Historia to cos wiecej niz opowiesc jednej strony, starac sie zrozumiec to wysluchac wielu stron i wieku opowiesci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty wiesz o byciu nacjonalistą? O ile wiem to definicja nacjonalizmu jest zupełnie inna.
Ale lewactwo uparło się dorabiać nacjonalistom gębę. Lewactwo walczy z nacjonalizmem, gdyż państwa narodowe stanowią przeszkodę w ekspansji światowej rewolucji.


Nie widze specjalnej roznicy pomiedzy skrajna lewica i prawica. Do dzisiaj sie matolki spieraja czy Narodowy Socjalizm Adolfa to byla lewica czy prawica.

Rozkwit Panstw narodowych dal nam WW2 i jej poklosie.

Ty zdajesz sie byc dumny ze jestes Polakiem, wiedz powiedz mi z czego tak wlasciwie jestes dumny i czy miales na te rzeczy wplyw - no lecimy.

Ja to widze inaczej, nie mamy zadnego wplywu gdzie sie urodzimy i jaka narodowosc nam sie “trafi”, nie ma co sie wiec tak podniecac. Mogles sie urodzic w Zimbabwe czy Rosji i juz bys mial innych przyjaciol i wrogow zdefiniowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, file-moon napisał:

Byli tacy co w nowy ustruj wierzyli (jak i wiekszosc Polakow)

Większość Polaków? Jaja sobie robisz? Przecież wybory sfałszowano. Nikt nie wierzył w komunę poza lumpenproletariatem i bezrolnymi co dostali ukradzioną prawowitym właścicielom ziemię. Nazwano to "reformą rolną". Poważnie! ?  Epicka kradzież - reformą!

Polacy, mój drogi, modlili się wtedy o jedno: by przeżyć! A rządziło do 1989 najgorsze antypolskie ścierwo, słusznie określane przez Michalkiewicza jako Polskojęzyczna Wspólnota Rozbójnicza. Teraz ich spadkobiercy się przemalowali i udają Polaków w różnych partiach - obstawiają każdy prąd polityczny, bo nie wiadomo do końca kogo Starsi i Mądrzejsi wskażą na świecznik w danym sezonie. I tak to wesoło leci.

2 godziny temu, file-moon napisał:


Rozkwit Panstw narodowych dal nam WW2 i jej poklosie.

No i kolejny nonsens. Druga wojna wzięła się z rewanżyzmu narodowych socjalistów niemieckich, którzy nie godzili się na degradację ich kraju po Traktacie Wersalskim i z ekspansjonizmu międzynarodowych socjalistów z Sowietów, którym marzyło się poniesienie płomienia Rewolucji aż po Atlantyk... Dopiero w 1968 skumali, że można inaczej. I to był początek końca cywilizacji europejskiej.

Także WW2 zrodził socjalizm. Najbardziej zbrodniczy ustrój w historii Ludzkości.

2 godziny temu, file-moon napisał:


Nie widze specjalnej roznicy pomiedzy skrajna lewica i prawica.

To szkoda. Ja widzę. Skrajna lewica chce mnie okraść a skrajna prawica chce, bym beztrosko sobie wyzyskiwał, kogo się tylko da. ?

2 godziny temu, file-moon napisał:


Ty zdajesz sie byc dumny ze jestes Polakiem, wiedz powiedz mi z czego tak wlasciwie jestes dumny i czy miales na te rzeczy wplyw - no lecimy.

Ty naprawdę jesteś potwornym ignorantem. Nacjonalizm nie zakłada narodowej dumy a priori. Oczywiście nie wyklucza jej także. Przestanę Cię męczyć i podam Ci definicję nacjonalizmu. Może znajdziesz w niej cokolwiek zdrożnego, złego, szalonego czy demonicznego - życzę powodzenia.

NACJONALIZM - prąd w myśleniu politycznym zakładający suwerenność polityczną danego narodu nad zamieszkiwanym przezeń terytorium.

Koniec. Nie ma nic więcej. W Polsce rządzą więc Polacy, we Włoszech - Włosi, we Francji - Francuzi i tak dalej. Co w tym złego lub demonicznego? No kto do cholery miałby rządzić w Polsce, jeśli nie Polacy??? Ani słowa o dumie czy podobnych rzeczach. Czysty pragmatyzm.

2 godziny temu, file-moon napisał:

o dzisiaj sie matolki spieraja czy Narodowy Socjalizm Adolfa to byla lewica czy prawica.

Tak - to matołki. Mądrzy ludzie wiedzą, że Narodowo SOCJALISTYCZNA Partia PRACUJĄCYCH Niemiec z definicji nie mogła być prawicowa. Nie ma prawicowego socjalizmu. To oksymoron jak żonaty kawaler. Zatem lewactwo się swojego wybitnego przywódcy Adolfa na wieki już nie wyprze. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Tak nie ma.Nie ma polskiej kultury bez Leśmiana,Tuwima,Lechonia,Słonimskiego,Brzechwy,Herlinga Grudzińskiego,Skamandra,Wiadomości Literackich,Petersburskiego,Jurandota,Jarosego,Szyfmana,Kantora,Lema,Hemara,Sztaudyngera,Leca,Zamenhofa i wielu innych.Tylko skąd taki ignorant jak doktorek może o tym wiedzieć.

Mówisz o ludziach w pełni zasymilowanych, w większości ochrzczonych, a więc tylko pochodzenie mieli takie a nie inne. Ale pisali oni po polsku, tworzyli polską kulturę i z niej czerpali i dla niej kładli swe zasługi. Jeszcze Urbana dopisz. Wcale nie żartuję. Dziennikarz wybitny, fantastyczne pióro choć swołocz do szpiku kości i za nazwanie go polskim twórcą pewno by mnie opluł. ?

To tak, jakby dziękować Niemcom za wielkiego polskiego dowódcę admirała Unruga. Facet z niemieckiej rodziny po służbie w armii niemieckiej, do rozmów z rodakami(?) gdy go wzięto do niewoli w 1939 żądał TŁUMACZA. Był Niemcem? Naprawdę?

Bitch, please!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj zrodlo Twojej (skroconej) definicji nacjonalizmu - ja znalazlem wiecej. Cala masa wspolnych cech z faszyzmem. Na koncu tej ewolucji pogladowej jest szowinizm.

Nie napisales z czego jestes dumny jak idzie o dorobek Polski czy Polakow i czy miales wplyw jakikolwiek na te rzeczy (dobrze sprawdzaj jak podasz nazwiska bo moze sie okazac ze nie beda oni “Prawdziwymi Polakami”).

Czekam - dasz rade?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bzykanie jeszcze bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, file-moon napisał:

ja znalazlem wiecej. Cala masa wspolnych cech z faszyzmem. Na koncu tej ewolucji pogladowej jest szowinizm.

Szowinizm jest ekscesem nacjonalizmu. Nie zaś jego istotą.

Definicje które znalazłeś mnie nie interesują. Jak i wszystkie inne lewackie wysrywy. Ja Ci podałem definicję prawidłową i jedynie słuszną. Tak-tak, nie-nie.Wszystko co więcej od złego pochodzi. Jak zajrzałem na zlewaczałą Wikipedię i przeczytałem tam wstawioną "definicję" nacjonalizmu to mi po prostu szczena opadła. ?

Tak właśnie działa marksistowska rewolucja kulturowa. Słowom nadaje się nowe znaczenia. Mówisz np. "rodzina" i myślisz: mamusia+tatuś+ dzieci. Nie. Nowa definicja rodziny to może być związek kobiety z psem lub mężczyzny z odkurzaczem. ? To samo z nacjonalizmem. Usiłują przyprawić mu gębę poprzez nadanie nowej definicji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Tylko skąd taki ignorant jak doktorek może o tym wiedzieć.

Przeczytał książkę. Telefoniczną. Po czym stwierdził, że w natłoku bohaterów pierwszoplanowych zatarła się fabuła oraz zniknęła czasoprzestrzeń. I tak zraził się do literatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szowinizm jest ekscesem nacjonalizmu. Nie zaś jego istotą.
Definicje które znalazłeś mnie nie interesują. Jak i wszystkie inne lewackie wysrywy. Ja Ci podałem definicję prawidłową i jedynie słuszną. Tak-tak, nie-nie.Wszystko co więcej od złego pochodzi. Jak zajrzałem na zlewaczałą Wikipedię i przeczytałem tam wstawioną "definicję" nacjonalizmu to mi po prostu szczena opadła.
Tak właśnie działa marksistowska rewolucja kulturowa. Słowom nadaje się nowe znaczenia. Mówisz np. "rodzina" i myślisz: mamusia+tatuś+ dzieci. Nie. Nowa definicja rodziny to może być związek kobiety z psem lub mężczyzny z odkurzaczem. To samo z nacjonalizmem. Usiłują przyprawić mu gębę poprzez nadanie nowej definicji.




Zobacz - masz jakies problemy nie akceptujesz jakichkolwiek innych swiatopogladow poza zgodnych z wlasnym. Plujesz na mnie jadem na lewo i prawo.

Ciagle nie podales z czego jestes dumny i do jakich to rzeczy dolozyles cegielke - dasz rade?

Nie podales tez zrodla twojej definicji nacjonalizmu (sam wymysliles?).” - dasz rade?

Szowinizm nie jest w zasadzie skrajnym nacjonalizmem, jest cecha nacjonalizmu, czasem dominujaca czasem nie.

Jak dla mnie jestes klasycznym ambasadorem swoich pogladow - a twoj stosunek do “lewackich wysynow” jest gesto zaprawiony szowinizmem.

Patrze na na dzielo Twoje i smutno mi. Ale zobacz ciagle uwazam ze tak dlugo jak nikogo nie krzywdzisz swoja nienawiscia jest dla ciebie miejsce w spoleczenstwie. Nie lubisz odkurzaczy nie uzywaj, nie lubisz chodzic w sukienkach - nie chodz.

Ale to nie powod by za innych decydowac. Wydaje Ci sie ze facet nie powinien chodzic w sukience, ale jednak akceptujesz facetow w sukientach w kosciolku.

Wydaje ci sie ze wiesz co piszesz, ale ja nie chcial bym mieszkac w kraju twoich marzen (tak aie sklada ze mieszkamy w tym samym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, file-moon napisał:

ale ja nie chcial bym mieszkac w kraju twoich marzen

Boisz się zakazu chodzenia w sukienkach? ?

Spokojnie - po domu wciąż byś mógł. Zakaz byłby tylko w miejscach publicznych byś nie gorszył dziatwy. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziales na wielokroc zadane pytaniana - potrafisz?

Z czego jestes taki dumny jak idzie o Polskie osiagniecia i ile sie do nich przylozyles?

W Irlandii na Patryka mase facetow w “sukienkach” chodzi - kiltach.
Szamani w kosciolkach w sukienkach chodza ba nawet ich pomocnicy maja cos ala firankowe sukienki.

Czy mi to przeszkadza? - nie, taki folklor. Ciebie widze w oczy to razi. Chodz jak wnosze sa faceci ktorzy wg Ciebie moga nosic sukienki nawet w miejsach publicznych - np. szamani - a cala reszta nie moze.

Szczerze mowiac ja nie probowalem, nie czuje takiej potrzeby. Co nie znaczy ze innym zabraniam.

Ciagle mi smutno gdy twoje wypociny czytam. Wyobrazam sobie Polske twoich marzen jak smutne i szare miejsce to byc musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, il Dottore napisał:

Boisz się zakazu chodzenia w sukienkach? ?

[...] Zakaz byłby tylko w miejscach publicznych byś nie gorszył dziatwy. ?

Większość pedofilów już chodzi w sukienkach. I prywatnie, i w pracy.

Wiadomo wszak, że ta opcja ideologiczna broni takich bezwarunkowo. Nawet najgorszych sk....li.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, boomaga napisał:

Skąd taka frustracja u niektórych?

Wśród "prawdziwych" Polaków, tych lepszego sortu noblista prędko się nie znajdzie. Stąd taka frustracja. Im wystarczą zrzuty (+) od rządu i obietnice przyszłej potęgi rysowane przez PiS i jego władze, np. Polska od morza do morza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, argus napisał:

Większość pedofilów już chodzi w sukienkach. I prywatnie, i w pracy.

Wiadomo wszak, że ta opcja ideologiczna broni takich bezwarunkowo. Nawet najgorszych sk....li.

Najpierw czyta się ustawę / projekt a później się dyskutuje. Ale zapomniałem, Polskim pseudo elitom wystarczy nagłówek. Źródła wiedzy dla lemingów tam wyznaczają kierunek myślenia. Treść nie jest ważna, zresztą bardzo często jest zupełnie inna od lead'a. 

Dlatego zapytam kto Ci broni chodzić w sukience? I proszę o źródło. 

A przy okazji ilu znasz pedofilii z pracowników kościoła rzymskokatolickiego osobiście? Tych z filmików propagandowych bym nie liczył. 

Prymitywny anty katolicyzm zapoczątkowany przez jakobinów a rozwijany na skalę przemysłowa przez lewicę internacjonalistyczną oraz narodową chlubą nie jest.

Pisze jako ateista. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, il Dottore napisał:

Nowa definicja rodziny to może być związek kobiety z psem lub mężczyzny z odkurzaczem.

zapomniałeś wymienić faceta z kotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.