Skocz do zawartości
IGNORED

Melodika BL40 Mk3 + Yamaha A-S501


Kri5Kro5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktos z forumowiczow ma takie polaczenie - Melodika BL40 Mk3+Yamaha A-S501 ? Wiem ze i Melodika i Yamaha lubia grac ostro i moze byc razem troche za ostro ? ale z drugiej strony ja wlasnie lubie taki "koncertowy" efektowny dzwiek. Jesli nie Melodika to moze bardziej z Indiana Line Tesi 561?

Pytam o te 2 polaczenia bo mam okazje kupic je w dosc przstepnej cenie.

 Pomieszczenie to okolo 30m2 a powierzchnia odsluchowa miescila by sie w tym "zaulku" przy TV i komodzie.

Muzyka to glownie ciezszy Rock, a zwlaszcza wersje koncertowe plyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plan (1).png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kri5Kro5 napisał:

Wiem ze i Melodika i Yamaha lubia grac ostro

Twoja własna teoria czy od kogoś to wiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7między innymi z tego forum po przesledzeniu tematow odnosnie melodiki i yamahy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kri5Kro5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodiki z ta Yamahą nie słuchałem, ale słuchałem dziesiątki razy Indiana Line Tesi 561 z Yamaha A-S501 i takie zestawienie może się podobać. Jak lubisz szybki i "koncertowy" dźwięk, to z pewnością będziesz zadowolony. U nas taki set wychodzi za 3400 po odjęciu ceny odtwarzacza od tego zestawu. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kri5Kro5 napisał:

@piotrek7między innymi z tego forum po przesledzeniu tematow odnosnie melodiki i yamahy..

Najpierw sam posłuchaj któregokolwiek z tych sprzętów, wyrób sobie zdanie. Wtedy możemy pogadać o charakterze brzmienia Yamahy, Melodiki i obu wymienionych zestawionych razem. Znacznie lepsze podejście niż powielanie głupot, które niejednokrotnie wypisywane są na tym forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego zapytalem:

Cytat

Czy ktos z forumowiczow ma takie polaczenie - Melodika BL40 Mk3+Yamaha A-S501 ?

zeby poznac wstepna SUBIEKTYWNA opinie zanim pojde posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kri5Kro5 napisał:

hmm.. cena kuszaca ? napisalem priv.

jak pisałem, umów się na prezentację i wszystko będziesz wiedział ? Wrocław powiadomiony ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do Media-Max z Wrocławia, tam odsłuchasz Yamahę zarówno z Indiana Line jak i Melodiką. W Top Hi-Fi nie posłuchasz, chyba, że od nas wypożyczą na ten odsłuch - chętnie się dogadamy ?

Yamaha z Melodiką to często sprzedawany zestaw przez niezależne sklepy, tzn takie, które sprzedają też Melodikę, a nie tylko Indiana Line i Yamahę. Jest też kilka osób na tym forum z takim setem i są bardzo zadowolone. 

Edytowane przez Sklep.RMS.pl

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, jak kupowałem dla siebie sprzęt Audio, to testowałem w domu dokładnie to zestawienie i moja subiektywna opinia - krew z uszu. Faktycznie jest ostro i tak naprawdę tę nazwijmy to ostrość generuje wzmacniacz Yamahy a nie kolumny Melodiki. Dla mnie taka konfiguracja była nie do przyjęcia, ale to w cale nie oznacza, że ktoś inny będzie zachwycony detalicznością dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, ponieważ sam jestem zdecydowany na 90% na kolumny Melodika BL40 Mk3 (w grze są jeszcze Pylon Pearl 25 oraz STX 250) ale nie mam pojęcia jaki wzmacniacz / amplituner wybrać - problem polega na tym, że mam ograniczony budżet i skupiam się na używkach do ~600 zł czy możecie mi podpowiedzieć co z tymi kolumnami zagra dobrze ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars_2000 napisał:

ktoś inny będzie zachwycony detalicznością dźwięku.

Detaliczność???????

W którym z elementów tego zestawienia znalazłeś detaliczność???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, piotrek7 napisał:

Detaliczność???????

W którym z elementów tego zestawienia znalazłeś detaliczność???

Detaliczność = nadwyrazista i wybijająca się ostrość, szczegółowość poszczególnych pojedynczych dźwięków i natarczywość sybilantów oraz instrumentów tj. talerze perkusyjne.

Lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mars_2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mars_2000 napisał:

Lepiej?

Lepiej nie mówić.........

Jeśli Yamaha jest detaliczna, to chyba mamy różne punkty odniesienia. Detaliczna to może ona jest ale w odniesieniu do głośniczka telefonu komórkowego. Miałem kiedyś ten wzmacniacz i z perspektywy czasu jakoś nie przypominam sobie aby grał detalicznie, ostro itp, itd. Był wręcz przeciwieństwem tych cech

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7

Miałeś go w zestawie z tymi Melodikami, że wiesz jak gra w takiej konfiguracji?

Ja tak i stąd pozwoliłem sobie na zabranie głosu w temacie. 

Także tego ten...pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mars_2000 napisał:

@piotrek7

Miałeś go w zestawie z tymi Melodikami, że wiesz jak gra w takiej konfiguracji?

Ja tak i stąd pozwoliłem sobie na zabranie głosu w temacie. 

Także tego ten...pozdrawiam. 

Miałem ten wzmacniacz i słuchałem go z kilkoma różnymi głośnikami. Nigdy nie pokazał ostrości w jakiejkolwiek przerabianej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Miałem ten wzmacniacz i słuchałem go z kilkoma różnymi głośnikami. Nigdy nie pokazał ostrości w jakiejkolwiek przerabianej konfiguracji.

Aaaaaa...super, czyli generalizujemy nie mając konkretnego , empirycznego dowodu.

W takim razie nie mam nic więcej do dodania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie posłuchaj Melodiki. Ja mam Bl40 w wersji 1 (czyli klon Roth-ow) i uwierz ze nie w nich ostrości. Jest aksamitna nie podbite góra (wbrew temu co piszą) i dobra podstawa basowa. Porównywalne z Tesi 560 (kilka latek temu) i Indiany przebijaly je barwa i świetnymi wysokimi. Jednak brak bylo tej otwartości rytmicznosci i zacięcia jak u Melodiki. Jeżeli szukasz dobrej rytmiki dynamiki to Melodika  jezeli barwy ciepła plastyczności to Indiany. Koniecznie posluchaj obu. Roznia sie ale tak naprawde mialem dylemat ktore wziac. Moja rada - Melodiki potrzebują miejsca i wzmaka ktory nie ciagnie basu. Indiany beda cieplejsze dojrzalsze i nie bedzie "pazura" Zalezy czego oczekujesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bany998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mars_2000 napisał:

W takim razie nie mam nic więcej do dodania.

I tego się trzymaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotrek7 napisał:

I tego się trzymaj

Słuchaj szanowny kolego.

To że masz dłuższy staż forumowy od wielu piszących Tu osób i na liczniku 2k+ postów (z czego, podobnie jak Ty mogę sobie generalizować i zakładać że połowa to jednak nie warte nawet sekundy  uwagi wpisy jak ten cytowany powyżej) i być może przesłuchałeś pierdyliard zestawów audio, to wiedz że nie daje Ci prawa do deprecjonowania wypowiedzi innych.

Możemy się nie zgadzać w opiniach czy ma być wyłącznie jak Ty myślisz, o nieomylny Ty?
To jest to forum o audio, o subiektywnym słyszeniu muzyki, czyli o tym kto i jak odbiera ją w indywidualny sposób. Ty odbierasz ją inaczej niż ja i jest super. 

Dodatkowo, śmiało zaprzecz jeśli to nie prawda, każda konfiguracja sprzętu może grać inaczej i nie należy stawiać bezwzględnego znaku równości między różnymi zestawami. Zgadza się?

Bo jeśli tak by było, to po co wówczas to całe zamieszanie i tysiące wpisów, porad, dyskusji , skoro sobie możemy ot tak  pogeneralizować i stwierdzić, że skoro sprzęt firmy A gra ...ujowo z 3-ema różnymi rodzajami kolumn, to z czwartym na pewno też tak zagra. 

Owszem, można domniemać, że tak może się zdarzyć, bo jest duże prawdopodobieństwo, ale na 100% nie można stwierdzać tego autorytatywnie, co Ty usilnie starasz się forsować.

Dopuść do siebie fakt, że inni też mogą mieć rację, a jak masz z Tym problem, a widzę że masz, to załóż sobie własne forum audio.wszechwiedzacy.piotrek7 i tam sobie do woli dziel i rządź. Tutaj natomiast sugeruję szanować głos innych, zwłaszcza jeśli jest odmienny i poparty doświadczeniem, a Ty nie słuchałeś danej konfiguracji w przeciwieństwie do drugiej strony dyskusji.  

Mimo wszystko udanego popołudnia życzę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mars_2000 napisał:

Słuchaj szanowny kolego.

To że masz dłuższy staż forumowy od wielu piszących Tu osób i na liczniku 2k+ postów (z czego, podobnie jak Ty mogę sobie generalizować i zakładać że połowa to jednak nie warte nawet sekundy  uwagi wpisy jak ten cytowany powyżej) i być może przesłuchałeś pierdyliard zestawów audio, to wiedz że nie daje Ci prawa do deprecjonowania wypowiedzi innych.

Możemy się nie zgadzać w opiniach czy ma być wyłącznie jak Ty myślisz, o nieomylny Ty?
To jest to forum o audio, o subiektywnym słyszeniu muzyki, czyli o tym kto i jak odbiera ją w indywidualny sposób. Ty odbierasz ją inaczej niż ja i jest super. 

Dodatkowo, śmiało zaprzecz jeśli to nie prawda, każda konfiguracja sprzętu może grać inaczej i nie należy stawiać bezwzględnego znaku równości między różnymi zestawami. Zgadza się?

Bo jeśli tak by było, to po co wówczas to całe zamieszanie i tysiące wpisów, porad, dyskusji , skoro sobie możemy ot tak  pogeneralizować i stwierdzić, że skoro sprzęt firmy A gra ...ujowo z 3-ema różnymi rodzajami kolumn, to z czwartym na pewno też tak zagra. 

Owszem, można domniemać, że tak może się zdarzyć, bo jest duże prawdopodobieństwo, ale na 100% nie można stwierdzać tego autorytatywnie, co Ty usilnie starasz się forsować.

Dopuść do siebie fakt, że inni też mogą mieć rację, a jak masz z Tym problem, a widzę że masz, to załóż sobie własne forum audio.wszechwiedzacy.piotrek7 i tam sobie do woli dziel i rządź. Tutaj natomiast sugeruję szanować głos innych, zwłaszcza jeśli jest odmienny i poparty doświadczeniem, a Ty nie słuchałeś danej konfiguracji w przeciwieństwie do drugiej strony dyskusji.  

Mimo wszystko udanego popołudnia życzę.

W odniesieniu do

Godzinę temu, Mars_2000 napisał:

W takim razie nie mam nic więcej do dodania.

Można powiedzieć, że jesteś niekonsekwentny . Miałeś nic nie dodawać a tu taki eleborat

A w zasadzie wystarczyło poprzestać na tym, co wcześniej napisałem. Mamy różny punkt odniesienia. Z czego to wnioskuję?

2 godziny temu, Mars_2000 napisał:

Detaliczność = nadwyrazista i wybijająca się ostrość,

W oparciu o ten cytat mógłbym założyć, że nigdy nie słuchałeś tego wzmacniacza. Yamaha jako sprzęt budżetowy nie jest detaliczny. Gra raczej dużymi planami z obszernym, miękkim basem. Miałem go u siebie dostatecznie długo aby dobrze go poznać. Głośniki Melodika, fakt - tych u siebie nie miałem. Co nie znaczy, że ich nie znam.  Ponadto czy detaliczność jest faktycznie sumą "nadwyrazistości" i wybijającej się ostrości? Posłuchaj kiedyś naprawdę detalicznie grających sprzętów ?

Tak więc jeśli połączymy raczej ciepło grający wzmacniacz z bardzo ograniczoną rozdzielczością z głośnikami o podobnym stylu grania, uzyskamy bardzo detaliczny, ostro grający zestaw? Naprawdę w to wierzysz? Twierdzisz, że słuchałeś tego zestawienia. Nie każę ci tego udowadniać i wskazywać świadków. Poprzestańmy więc na stwierdzeniu o różnicy w zakresie punktu odniesienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodika BL40 MK3 to bardzo dobra konstrukcja, grająca dynamicznie, bardzo energetycznie, szybko i swobodnie. Jeśli lubisz bardziej ofensywny dźwięk, gdzie rzeczywiście skraje pasma są wyeksponowane, rekomenduję połączenie Melodika z Yamaha. Indiana Line Tesi to inny charakter grania. Znacznie spokojniej, bardziej plastycznie, gęstym, wolniejszym dźwiękiem. Bas jest miękki, dosyć głęboki. 
Do rocka sugerowałbym Melodika, jedynie można pomyśleć o innym wzmacniaczu. Moim zdaniem lepiej sprawdzi się np. NAD C326 BEE. Natomiast alternatywy do Melodika to Pylon Audio Pearl 27 lub lepsze Sapphire 25, STX Electrino 250 a także niewiele drożej w pakietach z elektroniką Monitor Audio Bronze 6. Pylon Audio to także dobra dynamika, szybkość, to taki kompromis pomiędzy Melodika a Indiana Line. STX to efektowne granie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Wszystkie wyżej wymienione produkty oczywiście mamy w salonie. Dla forumowicza zawsze atrakcyjna oferta cenowa.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7

Sorry, ale przyczepiłeś się do jednego mojego slowa "detaliczność" , które nota bene potem rozwinąłem w kolejnym poście co dla mnie oznacza w kontekście sluchania muzyki i skonkludowałeś, że to nieprawda. 

Informacyjnie, konfigurowałem swoje Melodiki łacznie z 6-oma różnymi wzmacniaczami zanim zdecydowałem się wybrać jeden z nich. Wśród testowanych były aż 3 Yamahy (AS-501, AS-710 oraz ampli R-N602), NAD356, Onkyo TX-8270 oraz poczciwa stara Diora 442. Fakt, że może nie jestem wybitnym krasomówcą i pisarzem, ale starałem się opisać swoje wrażenia najlepiej jak umiem. Dla mnie sprzęt Yamahy gra stylem nie do zaakceptowania, właśnie ostro, podkreślając mocno górne pasma (w moim , podkreślam to słowo, odczuciu za detalicznie). Wolę aksamitne, zharmonizowane granie jakie oferuje chociazby NAD czy Onkyo. 

Lepiej nie umiem tego ubrać w słowa, natomiast myślę że "zwykły" śmiertelnik, a nie audiofil, prawidłowo zrozumie " co autor miał na myśli". 

Kończę oftop, bo autor wątku  raczej liczy w nim na posty z sugestiami sprzętowymi zamiast analizy rozumienia pojedynczych słów i kontekstów w jakich padały.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21  Dzięki za podsunięcie ciekawych alternatyw. Co do wzmacniacza to raczej zostanę przy Yamaha bo musi mieć wbudowany DAC (warunek konieczny) a w tej cenie chyba raczej nie dostanę nic innego z ta funkcją, czy może jednak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Kri5Kro5 napisał:

Co do wzmacniacza to raczej zostanę przy Yamaha bo musi mieć wbudowany DAC (warunek konieczny) a w tej cenie chyba raczej nie dostanę nic innego z ta funkcją, czy może jednak?

Zapewne znalazłoby się kilka innych ? np. za naprawdę niewiele więcej takie Onkyo A-9050, które powinno zagrać inaczej niż Yamaha z Melodikami.

Dlatego najważniejsze, co jest przed Tobą to odsłuch(y). Porównasz kilka opcji  i będziesz wiedział co Ci bardziej podchodzi, czy jak pisałeś na wstępie takie "ostrzejsze" granie, czy może przekonasz się do bardziej "aksamitnego" lub wręcz okaże się iż "ciemniejsze/cięższe" to jest to.

Uwierz, że bez nich jakikolwiek dokonany wybór będzie tylko wmawianiem sobie że jest to najlepsza opcja, a skoro już tak zacząłeś wchodzić w zagadnienie wyboru sprzętu, to bez posłuchania go ani rusz. Ja tak zrobiłem w ubiegłym roku i jestem zadowolony. 

Weź sobie też opcję wzmacniacza z DAC lub bez DACa - np. bardzo fajnie brzmiącego NAD356BEE. Nie odczytuj tego, jako namawianie Cię do naciągania budżetu, jeśli ten jest już ściśle określony, ale proponuję go, żebyś ewentualnie wiedział co Cię może ominąć w życiu jak go nie posłuchasz ? 

Aaa...i co ważne, o czym pewnie też już wiesz, najlepiej słuchać sprzętu u siebie w domu. Wiele sklepów, obecnych tutaj na forum, oferuje darmowe wypożyczenie na kilka-kilkanaście dni. Musisz wpłacić tylko kaucję za pożyczane wzmacniacze.

To najlepsza opcja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazje posłuchać zestawu yamaha 602+ nota 550. Kurcze strasznie slabo to wypadlo ? Płaski, kartonowy dzwiek, zero basu, vocal tez slaby. Mam nadzieje ze ta yamaha 501 + tesi 561 wypadna lepiej albo bede szukal czegos zupelnie innego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kri5Kro5 napisał:

Dzisiaj miałem okazje posłuchać zestawu yamaha 602+ nota 550. Kurcze strasznie slabo to wypadlo ? Płaski, kartonowy dzwiek, zero basu, vocal tez slaby. Mam nadzieje ze ta yamaha 501 + tesi 561 wypadna lepiej albo bede szukal czegos zupelnie innego...

Yamaha A-S501 nie zagra dużo lepiej od R-N602, jeśli taki zestaw nie odpowiada Ci, to musisz szukać innych, lepszych konfiguracji. Padła propozycja NAD C356 BER z np.Heco Aurora 700, Polk Audio S55E, jeśli lubisz swobodny, dynamiczny dźwięk może Klipsch.

Zapraszam na odsłuchy do naszego salonu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-N602 jest słaba jeśli chodzi o skrajne pasma, poszła bardzo w tzw. audiofilizm i wyszła porażka, A-S501 jest lepsza ale też cudów nie ma, spróbuj Onkyo 9150, dodatkowo Nota 550 to kolejna płaska audiofilskość więc się nie dziw temu co usłyszałeś. Yamaha A-S501 z Tesi 561 zagra dużo lepiej ale czy Ci się spodoba, to ocenisz sam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję posłuchać Yamaha 602 (znowu nie mieli 501 :/) z Melodika BL40 i z Tesi 661. Duuuzo lepiej jak na mój gust zagrała Melodika choć jest o polowe tansza. Teraz juz wiem ze Tesi nie dla mnie.

Jedyne co to góra w Melodice byla ciut ciut za ostra. Czy zestawienie jej z Onkyo lub NADem złagodziło by nieco górę ale jednoczesnie pozostawiło resztę pasma w miarę taką samą? Czy moze poprostu lepiej skręcić troche górę na korektorze i brać Yamahe? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kri5Kro5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kri5Kro5 napisał:

Czy zestawienie jej z Onkyo lub NADem złagodziło by nieco górę ale jednoczesnie pozostawiło resztę pasma w miarę taką sama.

będzie inaczej. Chyba już lepiej w tym wypadku wziąć Yamahę i skręcić górę trochę ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.