Skocz do zawartości
IGNORED

Płyty CD i regeneracja


josef

Rekomendowane odpowiedzi

Hej - mam pytanie dla ludzi nie bojących się wyzwań. Czy ktoś próbował usuwać rysy z płyt CD np. przy pomocy Plastmalu lub innego środka do pielęgnacji lakieru - na plexi działa oszałamiająco :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastmalu?-czy to żart, ja go używam tylko do pielęgnacji mojej Honduni, ale kto wie może i by się nadał na Cd !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metoda to pasta polerska, filc i ruchy od środka płyty na obrzeże. Będą to rysy ale prostopadłe do biegu ścieżek. Jedną płytę tak uratowałem ale trzeba uważać aby nie uszkodzić górnej warstwy. Jeżeli jednak jest uszkodzona to kiedyś były takie krążki zielone, które zapobiegały odbijaniu się lasera, ale czy są osiągalne nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem żeby to zrobić tak - na tafli szkła rozpiąć kawał materiału - płótna lub flaneli na tym rozsmarować trochę plastmalu lub innego ustrojstwa do polerowania rzeczy delikatnych. Potem na to płytkę położyć i ruchem oscylacyjno-kołowym polerować aż do zaniku rys :)

 

Niestety nie mogę teraz przeprowadzić tego eksperymentu bo nie mam dostępu do wspomnianego środka polerskiego. Ale czuję, że akcja zakończyła by się sukcesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kumpel wypolerował płytę na szlifierce jubilerskiej. zniknęły wszystkie rysy i płyta odtwarza się super za wyjątkiem jednego miejsca, gdzie jest naruszenie nośnika od drugiej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w sklepie www.conrad.pl różnych drobiazgów i przypadkiem znalazłem tam pastę polerską do cd. Jeśli dalej masz ochotę szlifować cd to to chyba będzie lepsze rozwiązanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować z czeską pastą polerską "tempo"? Lakierkę na aucie czyści znakomicie, nawet taką niewoskowaną od dwóch lat.

Kiedyś wyczyściłem płytę cd preparatem polerująco-woskującym do samochodów, bodajże był to amerykański stp. Rezultat był zadowalający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pasta polerska firmy Tamiya przeznaczona do polerowania kabin modeli plastikowych. Do nabycia w dobrych sklepach modelarskich. Sprawdzona praktycznie z pozytywnym efektem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżam wątek.

 

Czy ktoś ma może sprawdzony sposób czyszczenia płyt (usuwania z nich rys) za pomocą któregoś z dostępnych na rynku zestawów do regeneracji? Np. na allegro jest trochę możliwości do wyboru ale czy któraś jest dobra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerka jubilerska trza uwazac bo moze popekac plyta od przegrzania sie. na dodatek szmaty sie brudza i pozniej jest nieco ciezej. wiem, kiedys sprawdzilem.

poza tym ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastą do zębów uratowałem kilka płyt,zrobiłem najpierw próbe na cdr,płyta prawie nie chodziła teraz działa bezbłędnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może kogoś zainteresują urządzenia do czyszczenia płyt cd.

Sam nie wiem co na ten temat sądzić?

Tu namiar:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale sami nie polecają najtańszych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie pasty do zębów. Reanimowałem tak płytę , którą wcale cd nie chciał łyknąć. Po zabiegu nadal idealnie nie było (warkot płyty podczas odtwarzania) ale miuzik połynął :-))

warto spróbować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z oryginalną zafoliowaną fabrycznie płytą CD, na której były dwie małe ryski na ostatniej ścieżce i krążek się zacinał.Przy pomocy Disc Repair-Set firmy Hama płytę uratowałem.Kompakty z kurzu i innych zabrudzeń czyszczę przy pomocy ściereczki z z mikrofibry AquaPur.Nie zostawia żadnych rys, ale trzeba to robić bardzo delikatnie najlepiej wcześniej spłukując płytę pod bieżącą woda.Pamiętajmy,że nawet drobinkami kurzu można porysać powierzchnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ja polecam przez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tam jest taniej niż w wypożyczalniach, gdzie naprawiałem wcześniej moje płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżę stary temat regeneracji płyt CD.

Płytki CD mimo że od lat już nie kupuję to jeszcze zupełnie nie wyginęły z rynku :) Od kiedy nie używam odtw. CD (fizycznie 2 ostatnie padły) dyski leżą zakurzone gdzieś głęboko w szafie pare ładnych lat. będzie ich ze 2 setki i pewnie z połowa nie odtwarza,a na pewno parę fajnych realizacji.

Większość kopii z kompa wyparowała przy entym formacie :( i jest czas aby się za to wziąść.

Parę lat temu myjki cd kosztowały sporo a za usługę można było niemal nową płytkę kupić, ale widzę że teraz jest ciekawiej - pare linków z sieci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 8zł,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - 13zł.

Kupno pralki nie wchodzi w grę :). Macie może doświadczenia z takimi usługami ja na linkach. Ciekawy jestem jak z jakością. Dodatkowo niska cena za sztukę zachęca do hurtowych akcji :)

Są jeszcze jakieś zielone folie wrazie głębszych rys naruszających warstwę odtwarzającą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ich ze 2 setki i pewnie z połowa nie odtwarza

A niby dla czego ma tak być. Jeżeli leżą sobie bez dostępu światła i mają w miarę stałą temperaturę to nie powinno im nic się stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie. Nie mówię na pewno. Lecz stan faktyczny to np. większość ecm, w tym wszystkie Garbarki co chwila stają z powodu rys. Powód jest taki że były intensywnie użytkowane przez całą rodzinę :)

Jak bym miał pewność co do naprawy to robię przegląd i te co wymagają daję do renowacji.

Może ktoś już o robił np w nautiliusie.

Najchętniej w okolicach Wawy, dalej to już przesyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.