Skocz do zawartości
IGNORED

High End z Czech - Block Audio


Chicago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie kupuja czekoladki z Harrods po £50 za sztuke, zlote buty za kilkadziesiat tysiecy dolcow to co tam taki wzmacniacz  ?

Sa ludzie, ktorzy maja mnostwo kasy i nie pozaluja, zeby wydac na top hi end 100kg zeliwa i aluminium 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Chicago napisał:

Niepotrzebnie 'łałujesz' Baba - nie widzę tu związku z kabelkami za pięć złotych i nie mam pojęcia co chcesz udowodnić, ale jak swoją potężną wiedzę na temat sprzętu high-end i biznesu z nim związanego, to 'jestem z tobą i wierzę ci. Jak na razie, to merdasz ogonem i stukasz kopytkami - zero merytoryki i jakichś sensownych refleksji. Już ci kilka osób próbowało w delikatny sposób dać do zrozumienia o co chodzi, ale jak widać, nie trafia do głowy ?

Kto mi próbuje dać do zrozumienia i co ? Mistrzowie lutownicy czy hi-end'owcy z cherlawymi lampkami i Harbethami, czy miłośnicy kabelków za 5zł/mb, a może mieszkańcy ze Stanów, którym się wydaje, że ludzie na całym świecie chętnie płacą kupę $ za kompletnie nie znany brand z Czech. Cały Hi-End sprzedaje się słabo tak naprawdę. I to na całym świecie - a konkurencja jest ogromna. Już widzę te kolejki w Stanach po Block Audio. Bajki o szejkach i miliarderach, którzy kupują wszystko jak leci z rynku TOP Hi-End to dzieciom na dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak szkoda na ciebie pocisków - sam się zjesz. Przecież napisałem ci chłopie, że jak renomowany dealer sprzętu high-end audio sprzeda dwa, trzy takie produkty w roku, to jest sukces. Nawet jak sprzeda jeden, to też jest dobrze. A ty dalej z przytupem o ciepłych bułkach i o tym, co już ci tłumaczę od momentu kiedy się tutaj pojawiłeś. Gdyby LD nie miał tego sprzętu u siebie, to nie zakładałbym wątku o Block SE. Understood? No? Yes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Chicago napisał:

Jednak szkoda na ciebie pocisków - sam się zjesz. Przecież napisałem ci chłopie, że jak renomowany dealer sprzętu high-end audio sprzeda dwa, trzy takie produkty w roku, to jest sukces. Nawet jak sprzeda jeden, to też jest dobrze. A ty dalej z przytupem o ciepłych bułkach i o tym, co już ci tłumaczę od momentu kiedy się tutaj pojawiłeś. Gdyby LD nie miał tego sprzętu u siebie, to nie zakładałbym wątku o Block SE. Understood? No? Yes?

No.

Przecież napisałeś że bardzo dobrze się sprzedaje Block Audio.  2-3 szt w USA na rok to bardzo dobrze ? A tak naprawdę ciekawi mnie czy choć 1kpl sprzedali w roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Chicago napisał:

Zadzwoń i zapytaj - będzie co się lepiej oddychało.

Tobie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka fotek dla spokoju ducha i baby ?

Z113205.jpg  Z113200.jpg  Z113215.jpg  Z113210.jpg

 

Line & Power Block SE Features

·         Battery powered, Dual-Chassis & Dual-Mono configuration

·         Both channels, supply units and non-audio circuits are physically separated, shielded and electrically isolated

·         Battery supply for audio circuits – each channel is powered by its own battery bank

·         At least 15 hours battery operation and a smart automatic function will activate charging mode when the battery becomes empty, or preamp is switched off

·         Short audio signals paths without any internal wiring

·         An overall symmetrical design

·         Separate grounds for left and right channel

·         Class-A operation, all discrete audio circuitry

·         DC signal coupling with Servo-Control

·         Symmetrical relay volume attenuator

·         2 × 120 000 µF of power supply-filter capacitance

·         Adjustable input sensitivity and channel balance

·         Full HT bypass function for all inputs

·         The output phase invert function

·         Two custom made low-noise and low-radiation toroidal transformers in decoupled and suspended mount cases

·         Own physically separated and electrically isolated power supply for non-audio circuits

·         Adjustable feet with integrated spikes

·         User-selectable Battery or AC Mains operation mode

·         Built-in Class-A headphone amplifier

·         User-selectable Auto Power Off mode

·         Auto brightness controlled graphical display and status LED

·         Infrared remote control

·         Built-in MC/MM Phono stage with remotely controlled settings

·         System remote - Control for power amplifier / Works together with BLOCK AUDIO Power Amplifier

 

Line & Power Block SE Specifications

Distortion: THD+N <0.0005 %, IMD <0.0007 % (at 6 Vrms out)

Frequency Response: DC – 300 kHz -0.5 dB, DC – 20 kHz -0.01 dB

Signal/Noise Ratio: >130 dB A weighted, >128 dB unweighted (related to full output)

Channel Separation: Infinite (>130 dB)

Max. Voltage Gain: +12 dB balanced, +18 dB unbalanced

Input Impedance: 40 kΩ balanced, 20 kΩ unbalanced

Output Impedance: 50 Ω balanced, 25 Ω unbalanced

Maximum Output Voltage: 20 Vrms balanced, 10 Vrms unbalanced

Inputs: 4 balanced (XLR) pairs, 5 unbalanced (RCA) pairs

Phono Input: 1 unbalanced (RCA) pair

Outputs: 2 balanced (XLR) pairs, 2 unbalanced (RCA) pairs

Phones Output: 3 pole XLR receptacle and 6.35 mm / 1⁄4″ stereo jack

Battery Operation Time: >15 hours

System Remote Control: Yes*, Neutrik RJ45

Power Consumption: 150 W max. at chargin1g, 50 W at idle, <0.5 W in Standby

Mains Voltage: 230 / 115 V AC ±10 %, 50 / 60 Hz (factory pre-configured)1

Dimensions – Line: 460/18.1(w) × 105/4.1(h) × 360/14.2(d) mm/inch11

Dimensions – Power: 460/18.1(w) × 105/4.1(h) × 360/14.2(d) mm/inch

Weight in total: 28 kg / 62 lbs., ~40 kg / 88 lbs. shipping in flight cases

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Chętnie bym u siebie posłuchał tych monosów BlockAudio w wersji SE. Nie przekreślałbym ich na starcie. Jeśli projektu nie ograniczał chciwy księgowy, co ma często obecnie miejsce w zachodnim audio, a z tego co widać to zbudowane są bezkompromisowo, to mogą zagrać nie gorzej, a może nawet lepiej, niż inne, znane konstrukcje. Tylko nie ma u nas dystrybucji. Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem na samym początku, że widać u Czecha potencjał - w każdym aspekcie. Umka wspominał, że testowali u siebie, więc jakiś dystrybutor chyba musi być...???  On na pewno będzie wiedział co i jak - zapytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Chicago napisał:

Dlatego napisałem na samym początku, że widać u Czecha potencjał - w każdym aspekcie. Umka wspominał, że testowali u siebie, więc jakiś dystrybutor chyba musi być...???  On na pewno będzie wiedział co i jak - zapytaj.

Na ich stronie nie ma Polskiego dystrybutora. Ale jest w NY i na FL. Rok temu byliśmy blisko na FL. Mogłem do nich wjechać. Przegapiłem to. Trudno. Może ściągnę to do siebie na testy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2019 o 03:45, Chicago napisał:

Jednak szkoda na ciebie pocisków - sam się zjesz. Przecież napisałem ci chłopie, że jak renomowany dealer sprzętu high-end audio sprzeda dwa, trzy takie produkty w roku, to jest sukces. Nawet jak sprzeda jeden, to też jest dobrze. A ty dalej z przytupem o ciepłych bułkach i o tym, co już ci tłumaczę od momentu kiedy się tutaj pojawiłeś. Gdyby LD nie miał tego sprzętu u siebie, to nie zakładałbym wątku o Block SE. Understood? No? Yes?

I na każdym secie przytuli 35 tys EUR marży. Tylko pogratulować.

Baba sprzedałby więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

jaka szybka reakcja.po roku.

czas u ciebie zatrzymal sie.

I co znamienite...jak zawsze pisze o...pieniądzach...w kieszeni innych. To musi być obsesja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

I na każdym secie przytuli 35 tys EUR marży. Tylko pogratulować.

Baba sprzedałby więcej.

Żyć bez tego Baby nie możecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz musi/powinien jak każde urządzenie, posiadać to "coś" czym gra, co powoduje że nie jest kolejnym niczym.

 

Niech ktoś zdefiniuje - czym ten wzmacniacz ma grać, czego nie ma w innych, które są i grają bądź nie ?

Materiały, podzespoły, aplikacja...może tym że nie ma połączeń przewodowych dzięki mądrości projektanta, co wprost oznacza że inni są ..gupi..

No przepraszam, ale koszt to nie są żarty..

Osobiście zakładam, że gra .. tym, że w ogóle .. powstał w egzotycznym kraju.

Najlepsze wzmacniacze nie spadają z nieba, są wynikiem wieloletnich doświadczeń zespołu osób, które dysponują pełnią potrzebnych możliwości.

W najlepszym wypadku efekt pracy będzie wynikał z 90 kg masy urządzenia, rozumianą jako przewaga w stosunku do mniejszego konkurenta.

Efekt ten jednak wcale nie musi być pozytywny, będzie tylko słyszalny.

W dniu 16.10.2019 o 03:45, Chicago napisał:

Nawet jak sprzeda jeden, to też jest dobrze.

Pozdrawiam w Nowym Roku !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widać w tych Block-ach coś co może oznaczać, że nie będą dobrze grały? Wielkie trafo robione na zamówienie, 500 000 microfaradów pojemności kondensatorów, schludne ułożenie wszystkiego w środku, rozsądna moc bez jej wyżyłowania, dobre opinie w świecie. To chyba dobrze rokuje?  Sam ich nie słuchałem, ale ta koncepcja przekonuje mnie. Chętnie bym ich u siebie posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, sly30 napisał:

Ale widać w tych Block-ach coś co może oznaczać, że nie będą dobrze grały?

Zobacz jak schludnie wyglądają płyty główne komputerów oraz nowoczesnych telewizorów.

Klasyczny wzmacniacz przy tym to prahistoria techniki.

Dziś już chyba nic nie może wyglądać inaczej, gdyż taka jest po prostu technologia.

Właśnie w tej technice bardzo trudno się wyróżnić, co dopiero znacząco, a gdzie tu do pokonania poważnej konkurencji, która sama wytwarza materiały na podzespoły oraz je same.

Dlatego Relentless tyle waży, jest to niezwykłe połączenie innowacji oraz stabilnej, pewnej techniki, która jest nie do przejścia.

Dan nie wytwarza podzespołów, tu ma rezerwy ten, kto kiedyś zechce taką konstrukcję pokonać.

 

 

Jeśli jednak chcesz tego słuchać, to nie rezerwuj zbyt wiele czasu, nie będzie takiej potrzeby.

Wielkie trafo, to wolne trafo, wszystko musi być optymalne, 500 000uf to stojący w miejscu dźwięk.

DC servo to nie czyste DC.

 

Konstrukcja wzmacniacza mocy to decyzja, nic innego, całe zastępy inżynierów byłyby skłonne zaprojektować kiedy wyczuliby w tym interes.

Muszą ominąć patenty, nie posiadając własnych powstanie coś co już było.

Wysiłek ograniczy się wówczas do znalezienia odpowiedniej niszy, może masa/moc/A klasa stanowi tu taką kombinację właściwości uznanych za odpowiednie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, 747 napisał:

Wielkie trafo, to wolne trafo, wszystko musi być optymalne, 500 000uf to stojący w miejscu dźwięk.

Ale Dan D'Agostino też stosuje wielkie trafa i ogromne baterie kondensatorów o łącznej sporej pojemności np 400 000 micro. A trafo np 3KVA. I wcale nie są wolne ani nie dają dźwięku stojącego w miejscu. Miałem u siebie Progression.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sly30 napisał:

Dan D'Agostino

Byłem pewny na 100 procent że to napiszesz.

Dan posiada własne rozwiązania układowe, to zupełnie inna sytuacja.

Czesi, wygląda na to jakby inteligentnie postarali się, by ich produkt nie odbiegał wiele, albo wręcz nic, od konstrukcji wewnętrznej przyjętej jako standard w tym przedziale.

Stąd moja opinia, że każdy nie upośledzony konstruktor tak może uczynić, proponując tego typu produkt.

Moim zdaniem, do wytworzenia zainteresowania/zapotrzebowania, potrzeba dużo więcej wysiłku.

 

Poważne firmy z tradycjami mają kłopoty z uzyskaniem jakości, jak Grypfon, a ...Czesi spadli z nieba i ową jakość posiadają do dyspozycji..

Tak się nie dzieje nigdy w hi end audio.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, 747 napisał:

Moim zdaniem, do wytworzenia zainteresowania/zapotrzebowania, potrzeba dużo więcej wysiłku.

Do produktów Dan'a potrzeba wręcz kulturystycznego wysiłku. Ale generalnie i tak potrzebny jest fork-lift do przesuwania produktów Dan'a - najlepiej widlak akumulatorowy, ale na gas też są dobre - byle nie diesel, za dużo spalin w domu. Te stare referencyjne monosy ML No.33 to też 200kg sztuka. Więc jak widzisz drogi 747, nie tylko Dan hartował stal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te BLOCKi z zewnątrz mi się nie podobają. Takie nijakie. Środek tych urządzeń, gniazda - tu wszystko jest tip-top. 

Z kolei Relentless - obudowa, prezencja tych monosów jest genialna. Ale w środku to jest średnio jak na te pieniądze - za duży miszmasz - a powinna być laserowa precyzja i niemiecki ordnung. 

Wielkość trafa i gigantyczne pojemności filtrujące - to nie gwarantuje z automatu jakości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, 747 napisał:

Dlatego Relentless

Po pierwszym wpisie poczułem niepokój...ani słowa o "R"

Teraz jest już dobrze, można z ulgą odetchnąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odetchnąłem z ulgą po tym jak badacz hajendu zatwierdził klocka Blocka, chociaż miał obiekcje co do wyglądu. Ale poszło i jest zatwierdzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, że ten Block ma zasilanie w oddzielnej obudowie, bo same parametry zasilacza budzić mogą tylko jeśli już nie podziw, to zrozumienie.

Pół Farada w filtracji to jest "obciążenie"!?

Jeśli zrobili to z głową (jak w ASR Emitter) to podzielone to jest na sekcje, które są załączane sekwencjami w zależności od chwilowego zapotrzebowania na prąd.

Na tym m.in. polega HajEnd w zasilaniu wzmacniaczy. Same trafa, wątpię aby do takiej produkcji akurat pasowały jakiekolwiek z seryjnych produkcji.

Nawet jeśli sami ich nie nawijają "na miarę" (tu znowu ASR się kłania) a właściwie to Nad Miarowo trzeba by, to są na zamówienie konkretne napewno robione. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, sly30 napisał:

I co znamienite...jak zawsze pisze o...pieniądzach...w kieszeni innych. To musi być obsesja.

To jest Twoja obsesja, nie moja.

Pokazuję jaką marże maja dystrybutorzy na takim sprzęcie. Jak chcesz to możemy podyskutowac o podziale marży np. na Coca-Coli w Żabce i w LeClercu. 

7 godzin temu, iro III napisał:

Po pierwszym wpisie poczułem niepokój...ani słowa o "R"

Teraz jest już dobrze, można z ulgą odetchnąć. 

A może baba to klon 747 albo ... odwrotnie ???

Wcale bym się nie zdziwił ? .

17 godzin temu, 747 napisał:

To nie gra.

Powiedział ... ale nie słuchał ? ? ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

może baba to klon 747 albo ... odwrotnie ???

klon 747 i pmcomp'a

3 godziny temu, pmcomp napisał:

Pokazuję jaką marże maja dystrybutorzy na takim sprzęcie. Jak chcesz to możemy podyskutowac o podziale marży np. na Coca-Coli w Żabce i w LeClercu

jakie ma znaczenie marza na butelce wody za 4 zl w stosunku do marzy kolumn za 100 tys zl ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jestem po słowie z szefem Block Audio. Przez pandemie mają mniejsze dostawy podzespołów i dlatego produkcja jest mniejsza. To co obecnie wytworzą, to sprzedają na pniu. Swoją parę demo też sprzedali. Do kwietnia ma się poprawić w kwestii dostaw części i mają zrobić parę demo, która zresztą będzie im potrzebna na Audio Show w Monachium, a może też w W-wie. Zamówiłem więc prezentacje u mnie pary monobloków w wersji SE. Oczywiście nie będę narażał ich na koszty i pokryje koszt transportu w obie strony. Jestem bardzo ciekaw jak to gra. Czekam na info zwrotne z konkretami. Nie ma innej opcji, żeby przekonać się jak to gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.