Skocz do zawartości
IGNORED

KD na Heco Aurora700


Mejol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niektórzy taki kolor preferują, szczególnie Ci, co kupują tylko do stereo, zależy od wystroju wnętrza.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)
11 minut temu, kapusta7 napisał:

Ja bym się zastanowił nad kolorem. Kredens trochę  taki inny. Biel i czerń łatwiej pasuje do wystroju i łatwiej znaleźć resztę kolumn do zestawu.

Nie stety centralny już mam w tym kolorze kupiony przyjdzie we wtorek maks w środę... kwestia gustu  

Dzięki za odpowiedz widać ze można z niektórymi normalnie rozmawiać...

to ma być tylko kino bez muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralny, jest taki, jak kolega zakupił i od tego samego sprzedawcy.

Aurora, oczywiście okleina szaro-czarna.

To tak dodatkowo dałem, bo w temacie jest Aurora.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2019 o 16:45, Marcinos89 napisał:

a może by tak zrobić 702GT i do tego Celan Revolution 4 Center?  

Hmmm, jest to jakaś opcja, charakter grania jest dosyć podobny, musiał byś wygląd jedynie zaakceptować. Inną sprawą jest iż centralny raczej powinien być z tej serii co fronty ?

Pozdrawiam.

W dniu 18.10.2019 o 17:18, Lolo2 napisał:

Prosze o NIE PROWOKOWANIE do wymiany centrala ?

Wybacz, już nic nie piszę ?

W dniu 18.10.2019 o 17:18, Lolo2 napisał:

Centrala ze starszej serii Celan 42 juz chyba nie dostaniesz. Wiec i tak bylbys zmuszony do zakupu Revolution 4.   Oczywiscie jezeli chcesz Heco. 

Pytań było mnóstwo, no niestety nie ma ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,  dziękuję wszystkim za  pomoc ?

Sprzęt  już  od  tygodnia  w  domu,  ciągle  testuje  ustawienia. Ostatecznie  zdecydowałem  się  na Onkyo RZ840 + Heco  Aurora 700 + 300+30,  do  tego  używam  jeszcze  starego  suba  Jamo (E4SUB.1),  ale  niebawem  zmienię  go  na Heco  od  kompletu. Zmieniłem  z  Yamahy V677 i  starych  kolumn  Magnata ( miały  chyba z 20  lat:) )

Panowie,  jestem  zachwycony !!! Przeskok  bardzo  duży,  zarówno  w  stereo  jak  i  w KD. Pomimo  małego  pokoju,  obawy  o  rozmiar okazały  się  bezpodstawne. Wszystko  pasuje  super. Jestem  naprawdę  zadowolony:)

Pytanie  jeszcze  o  tego  suba  Heco Aurora  30A,  czy  iść  w  niego  czy  coś  innego  ? MUZA/KD - 50/50

Do  innego  będzie  trochę  ciężko  żonę  przekonać,  bo  Aurora  to  także piękny  mebel ?

 

pozdrawiam

Wojtek

 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mejol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy ,natomiast forum obserwuje już od 10lat...

Postanowiłem zbudować w pokoju mała salkę kinową i mam pytanie czy na 15m2 kolumny zainstalować frontowe wolnostojace czy podstawkowe?  Dodam iż przednia ścianę chce wytłumić wełną mineralną i nie mam pojęcia czym to zabezpieczyc... ma ktoś z tym doświadczenie?  Kolumny chciałbym firmy Heco 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mejol napisał:

Panowie,  dziękuję wszystkim za  pomoc ?

Sprzęt  już  od  tygodnia  w  domu,  ciągle  testuje  ustawienia. Ostatecznie  zdecydowałem  się  na Onkyo RZ840 + Heco  Aurora 700 + 300+30,  do  tego  używam  jeszcze  starego  suba  Jamo (E4SUB.1),  ale  niebawem  zmienię  go  na Heco  od  kompletu. Zmieniłem  z  Yamahy V677 i  starych  kolumn  Magnata ( miały  chyba z 20  lat:) )

Panowie,  jestem  zachwycony !!! Przeskok  bardzo  duży,  zarówno  w  stereo  jak  i  w KD. Pomimo  małego  pokoju,  obawy  o  rozmiar okazały  się  bezpodstawne. Wszystko  pasuje  super. Jestem  naprawdę  zadowolony:)

Pytanie  jeszcze  o  tego  suba  Heco Aurora  30A,  czy  iść  w  niego  czy  coś  innego  ? MUZA/KD - 50/50

Do  innego  będzie  trochę  ciężko  żonę  przekonać,  bo  Aurora  to  także piękny  mebel ?

 

pozdrawiam

Wojtek

 

  

Gratulacje, możesz opisać jak brzmi taki zestaw? Zastanawiam się nad tymi Aurora lub szukaniem używanych kolumn ale wyższej półki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  jestem  dobry  w  opisywaniu  dźwięku,  więc  będzie  z  tym  problem:) Odsłuchałem  kilka  innych  propozycji  jak  Melodika BL40,  Pylony Pearl 25 , Polk S55E  i  jeszcze  coś  co  nie  pamiętam,  jak  dla  mnie Aurora  brzmiała o  klasę lepiej. Oczywiście  to  bardzo  subiektywne,  najlepiej  samemu  posluchać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Heco robi chyba najlepsze kolumny jeżeli chodzi o cena-jakość. Dla mnie uczciwa cena do jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Mejol napisał:

Panowie,  dziękuję wszystkim za  pomoc ?

Sprzęt  już  od  tygodnia  w  domu,  ciągle  testuje  ustawienia. Ostatecznie  zdecydowałem  się  na Onkyo RZ840 + Heco  Aurora 700 + 300+30,  do  tego  używam  jeszcze  starego  suba  Jamo (E4SUB.1),  ale  niebawem  zmienię  go  na Heco  od  kompletu. Zmieniłem  z  Yamahy V677 i  starych  kolumn  Magnata ( miały  chyba z 20  lat:) )

Panowie,  jestem  zachwycony !!! Przeskok  bardzo  duży,  zarówno  w  stereo  jak  i  w KD. Pomimo  małego  pokoju,  obawy  o  rozmiar okazały  się  bezpodstawne. Wszystko  pasuje  super. Jestem  naprawdę  zadowolony:)

Pytanie  jeszcze  o  tego  suba  Heco Aurora  30A,  czy  iść  w  niego  czy  coś  innego  ? MUZA/KD - 50/50

Do  innego  będzie  trochę  ciężko  żonę  przekonać,  bo  Aurora  to  także piękny  mebel ?

 

pozdrawiam

Wojtek

 

  

Ja z Aurorami mam SVS SB2000, miałem wcześniej Velodyne CHT 10Q,ale nie byłem z niego zadowolony i zmieniłem na SVS.Polecam do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jacek99 napisał:

Ja z Aurorami mam SVS SB2000, miałem wcześniej Velodyne CHT 10Q,ale nie byłem z niego zadowolony i zmieniłem na SVS.Polecam do odsłuchu.

kurna ....  trochę drogi   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kurna ....  trochę drogi  
Firma. Trza płakać i płacić.

Konstrukcja zamknięta. Nie każdemu to odpowiada.

Trzeba posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wpis @Marcinos89 że kupił centralny oraz wolnostojace serii Celan GT w dobrych pieniadzach... chyba też skuszę się na tą serię... pięknie się prezentują... 

 

Czy w takim pomieszczeniu 3,20x5,10m warto iść w 7.2 czy lepiej zbudować 5.2.2 lepszej jakości lub 5.1.4 jeden sub bo kasa za drugi poszła by na dwa dodatkowe atmosy 

Czy ktoś może mi doradzić w która stronę iść? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obeanie posiadam Denona  x3200 i chciałbym go zmienić na coś klasy high end z przed paru lat... wiadomo chodzi tu tylko o dźwięk Dolby Atmos nie potrzebuje innych bajerów... co byście powiedzieli na takie sprzety:

1. Yamaha CX-A5100

2.Marantz AV7702 

3.Yamaha RX-X3050

4.Marantz SR7010

5.Denon AVR-X5200 lub 6200

Wszystko do 4500zl 

Chyba że macie coś innego w tych pieniadzach z najwyższej półki z przed paru lat z amplitunerów lub procesorów gdzie jest Dolby Atmos 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne oko i słuch. I tyle będzie opinii. Ja na 17m2 ma 5.2, a będzie 5.2.4. Co do ampli to akurat lubię brzmienie Denona. Łatwy w obsłudze, menu w j polskim, b dobra kalibracja. Marantza nie lubię chociażby za mały ekranik. Przy ustawieniach mało widać i trzeba otwierać klapkę. Dlatego ja bym wybrał avr 6200. Tyle ode mnie. Decyzja i tak leży po twojej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Widziałem wpis @Marcinos89 że kupił centralny oraz wolnostojace serii Celan GT w dobrych pieniadzach... chyba też skuszę się na tą serię... pięknie się prezentują...

Wpisy Marcinosa brał bym pół żartem pół serio . To po pierwsze .

 

7 godzin temu, Martin Rejek napisał:

 

Czy w takim pomieszczeniu 3,20x5,10m warto iść w 7.2 czy lepiej zbudować 5.2.2 lepszej jakości lub 5.1.4 jeden sub bo kasa za drugi poszła by na dwa dodatkowe atmosy 

Czy ktoś może mi doradzić w która stronę iść? 

Po drugie twój profil został założony po jego zbanowaniu ( nie wiem na jak długo) i nie dość że masz podobny pokój to i piszesz podobnie do niego , czyżby drugi profil Marcinku??

A high end sprzed paru lat to nie będą ampli bo już wtedy były na rynku procesory i końcówki. 

No i chcesz kupić dokładnie ten sam sprzęt o którym pisał Marcinos89.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Obeanie posiadam Denona  x3200 i chciałbym go zmienić na coś klasy high end z przed paru lat... wiadomo chodzi tu tylko o dźwięk Dolby Atmos nie potrzebuje innych bajerów... co byście powiedzieli na takie sprzety:
1. Yamaha CX-A5100
2.Marantz AV7702 
3.Yamaha RX-X3050
4.Marantz SR7010
5.Denon AVR-X5200 lub 6200
Wszystko do 4500zl 
Chyba że macie coś innego w tych pieniadzach z najwyższej półki z przed paru lat z amplitunerów lub procesorów gdzie jest Dolby Atmos 
Marantz av7702 to procesor. Musiał byś mieć końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, subfan napisał:

Wpisy Marcinosa brał bym pół żartem pół serio . To po pierwsze .

A high end sprzed paru lat to nie będą ampli bo już wtedy były na rynku procesory i końcówki. 

No i chcesz kupić dokładnie ten sam sprzęt o którym pisał Marcinos89.

Nie znam tego użytkownika, jedynie co to obserwowałem wasza kłótnie między sobą, i powiem tak jeden jak i drugi miał trochę racji ale to nie temat i miejsce na to...

A co do sprzętu, to na co innego można spojrzeć te firmy są najbardziej popularne na naszym rynku, u nich szukałem sprzętu,  w Onkyo wiem że były problemy z HDMI wiec nie brałem go pod uwagę, Pioneer mało popularny i nie znam sprzętu... to wszystko chyba na co było by mnie stać... na all..ro nie ma nic specjalnego... 

@subfan to może nowszy sprzęt? Tylko jaki ?

@STELVIO dziękuję Ci bardzo za krótki opis, mam też Denona i lubię jego barwe,polskie menu też duży plus, ciekawe czy inne sprzęty też mają PL menu...

@RAF77 mam gdzieś na strychu jedna Sony Ta-n220 ma wejście na 4 chincze, kupiłbym druga bo są w tanich pieniądzach, później bym pomalutku kupował dedykowane od marantza w zależności czy było by to 5.2.2 czy też 5.1.4 w tedy albo jedna 7 kanałów lub 7 + 2 kanały, bo chyba nie ma marantz 9 kanałów??? A jeżeli jest to pewnie coś koło 10 lub i więcej tysięcy złotych kosztuje a na taki wydatek nie było by mnie stać...i tak ta 7 mio kanałowa to jest dla mnie spory wydatek jako nowa, bo nie widziałem jeszcze używanej... być może słabo szukałem 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha uśmiałem się Sony TA-N220 jest amplitunerem... wybacz @subfan 

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/ta-n220.shtml

Jeżeli to jest amplituner to jesteś widać bardzo dobrym znawca sprzętu... 

A co do wytlumienia to czytałem sporo w dziale Akustyka, i tam podpatrywalem różne instalacje i większość tlumila tył za sprzętem oraz boki to chyba normalne? Jeżeli ma się puste pomieszczenie ? Również nie rozumiem twojego wpisu... zresztą co mnie obchodzi @Marcinos89 to jest jego sprawa dla mnie może mieć Mercedesa albo Bentley-a nic mi do tego... jego sprawa ty go uważasz za kłamce, Oki masz takie prawo... 

@subfan to teraz będziemy rozmawiać o @marcinosie89 ? To jest miejsce i temat do tego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać? Czy może specjalnie ignorujesz to co napisałem ale w ten sposób tylko potwierdzasz że mam rację.  Marcinos89 to ty, tak napisałem a ty się pytasz czy będziemy o nim rozmawiać ???

To w 100000% farmazon i wiem że mam rację proste dla tego kto poczyta twoje wpisy jako Marcinos89 i te jako Martin Rejek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie znam tego użytkownika, jedynie co to obserwowałem wasza kłótnie między sobą, i powiem tak jeden jak i drugi miał trochę racji ale to nie temat i miejsce na to...

A co do sprzętu, to na co innego można spojrzeć te firmy są najbardziej popularne na naszym rynku, u nich szukałem sprzętu,  w Onkyo wiem że były problemy z HDMI wiec nie brałem go pod uwagę, Pioneer mało popularny i nie znam sprzętu... to wszystko chyba na co było by mnie stać... na all..ro nie ma nic specjalnego... 

[mention=62954]subfan[/mention] to może nowszy sprzęt? Tylko jaki ?

[mention=71574]STELVIO[/mention] dziękuję Ci bardzo za krótki opis, mam też Denona i lubię jego barwe,polskie menu też duży plus, ciekawe czy inne sprzęty też mają PL menu...

[mention=63713]RAF77[/mention] mam gdzieś na strychu jedna Sony Ta-n220 ma wejście na 4 chincze, kupiłbym druga bo są w tanich pieniądzach, później bym pomalutku kupował dedykowane od marantza w zależności czy było by to 5.2.2 czy też 5.1.4 w tedy albo jedna 7 kanałów lub 7 + 2 kanały, bo chyba nie ma marantz 9 kanałów??? A jeżeli jest to pewnie coś koło 10 lub i więcej tysięcy złotych kosztuje a na taki wydatek nie było by mnie stać...i tak ta 7 mio kanałowa to jest dla mnie spory wydatek jako nowa, bo nie widziałem jeszcze używanej... być może słabo szukałem 

No końcówki mocy używane maranza, rzadko się trafiają.

Są 7, 5 i 2 kanałowe, tak jak pisałeś.

Ja też kupowałem nową 7mke.

Używam sr7010. Testy nie wykazały, żeby procesor av7702 był lepszy od amplitunera sr7010 a tak mam chociaż zasilanie z aplitunera, do górnych 4 głośników.

Dół leci z końcówki.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czyta niby forum 10lat a profil zakłada dopiero po zbanowaniu Marcinos89 i dziwnym zbiegiem okoliczności ma takie same pomieszczenie i chce kupić to samo hahaha czemu się nie ujawnił wcześniej? Pomyślcie! Nawet nie protestuje tylko odwraca uwagę jakimiś szczegółami hahaha Marcinku bystry to ty nigdy nie byłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.