Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór głośników


Papex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem wzmacniacz Yamaha as2100. Szukam odpowiednich kolumn. Pomieszczenie około 30m2. Gatunki muzyki rozbieżne, ale przede wszystkim rock. Na oku mam KEF r5. Nie jestem tylko pewny czy moc głośników jest odpowiednia do wzmacniacza. Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wzmacniacz, który posiadasz to silne urządzenie i nie powinno być problemu z doborem kolumn - poradzi on sobie z wysterowaniem większości konstrukcji. Wzmacniacz ten ma również swój styl brzmienia i wymaga odpowiedniego dobru kolumn aby uzyskać muzykalne i neutralne brzmienie. Powinny to być kolumny grające raczej cieplej, łagodniej. Kef z serii R to bardzo dobra koncepcja, to jednak niewielka kolumna i na taki metraż przydałby się jednak model większy czyli R7. Jeśli niewielkie gabaryty są wskazane, dobrze sprawdzą się Dynaudio Evoke 30. Zwróć jeszcze uwagę na Audio Physic Classic 8. Nie sugeruj się mocą czy danymi technicznymi - dane techniczne nie grają ?

Pozdrawiam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

jak ma być uniwersalnie do tej Yamahy, to warto z naszej oferty posłuchać Elac FS247.3, ale tutaj już problem z dostępnością. Zostały nam tylko dwie pary białych. Już niedługo wjedzie do Polski następca tego modelu: Carina i tutaj jestem przekonany, że będzie jeszcze lepiej (patrząc na skok jakościowy przy serii Vela). 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo za rady. Postaram się wypróbować podane modele. Sam nie byłem do końca przekonany czy brytyjskie kolumny będę pasować do japońskiego wzmacniacza. Gabaryty to raczej nie problem. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Papex napisał:

Dzieki bardzo za rady. Postaram się wypróbować podane modele. Sam nie byłem do końca przekonany czy brytyjskie kolumny będę pasować do japońskiego wzmacniacza. Gabaryty to raczej nie problem. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam 

nie ma co patrzeć w ten sposób, że jak japoński wzmak, to niemieckie kolumny nie podejdą. Sprzedajemy te Yamahy, i mogę powiedzieć co najczęściej klienci wybierają do tego wzmaka. Posłuchałbym tych Elaców, B&W 703, ProAc DT8. Warto wpaść do nas na taki odsłuch. Sam wyrobisz sobie opinie o tych kolumnach, a mówiąc precyzyjniej o takim połączeniu. Yamahy przynosić raczej nie trzeba, bo mamy na miejscu. Zadzwoń tylko wcześniej do wybranego salonu i umów się na prezentację. Powołaj się na forum audiostereo, to i ceny można wynegocjować lepsze.

Zapraszam ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli rozważa kolega również używane kolumny to polecam Dali Helikon 400mk2. Mam w "rodzinie" takie kolumny zestawione z Yamahą AS2000 i gra to naprawdę na wysokim poziomie. Muzyka jaka jest na nich słuchana to właśnie rock, hard rock i inne pokrewne.

Czasami można też trafić model wyższy Helikon 800, a tutaj powinno być jeszcze lepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

Witam

Jeżeli rozważa kolega również używane kolumny to polecam Dali Helikon 400mk2. Mam w "rodzinie" takie kolumny zestawione z Yamahą AS2000 i gra to naprawdę na wysokim poziomie.

 

Dali z Yamahą to zawsze było dobre połączenie, a ciężko takiego setu posłuchać, bo Horn ma Dali a Audioklan Yamahę ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.10.2019 o 23:16, Papex napisał:

Witam. Kupiłem wzmacniacz Yamaha as2100. Szukam odpowiednich kolumn. Pomieszczenie około 30m2. Gatunki muzyki rozbieżne, ale przede wszystkim rock. Na oku mam KEF r5. Nie jestem tylko pewny czy moc głośników jest odpowiednia do wzmacniacza. Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Wzmacniacz ma sporo mocy, na spokojnie uciągnie R5. Zastanawia mnie jedno czy słuchałeś tego połączenia? Sądzę iż rozsądniej będzie zastanowić się nad modelem R7. 16,5cm na basie według mnie lepiej sprawdzi się w 30m2 dodatkowo między tymi modelami jest spora różnica w brzmieniu na plus modelu 7 w dociążenia oraz głównie w prezentacji trójwymiarowej sceny ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam a-s1100 z MA Gold 200 i powiem Ci ze przez ostatnie cztery miesiace szukam dla nich zastepstwa i nic ciekawego co byloby warte zmiany w kwocie do 14000 nie znalazlem. Mowie oczywiscie o nowych zestawach. Jednak coraz bardziej korci mnie powrot do Harbetha, jest jednak problem z odsluchem tych kolumn z Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.