Skocz do zawartości
IGNORED

Konwerter USB spdif czy można tym zastąpić dobry odtwarzacz sieciowy/cd?


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, antymalkontent napisał:

Co powodowało realnie wzrosty jakości przy różnych urządzeniach. 

1. Przejście na najwyższy zintegrowany wzmacniacz sansui.

Plus

2. Przejście na focal mini utopia. 

To jest bardzo ważne. 

Wtedy okazało się że te streamery od 10tys jak różne lumin auralic grają lepiej jak te wszystkie inne i jak konwertery. 

Dodatkowo nowoczesne dac z wyższej półki grają z dobrymi transportami lepiej jak z PC. A to dlatego że mają większe możliwości prezentacji dźwięku szczególnie jak są dość dokładne. 

Też mam podobne podejście, że najpierw trzeba się zaopatrzyć w bardzo dobre klocki systemu, aby były wstanie przekazać zmiany w użyciu różnych źródeł, że tak powiem wszystko musi być dobrane na odpowiednim poziomie jakościowym do siebie. Bez sensu inwestować w źródło, pokroju Lumina czy Auralica jak ma się przeciętne kolumny, wzmak czy DAC, a tutaj w pierwszej kolejności zainwestować w główne elementy zestawu, pamiętając że zgra tak jak najsłabsze ogniwo w nim😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, antymalkontent napisał:

Bo z DAC zewnętrznym jest lepiej.

Moim zdaniem nie ulega wątpliwości.

Dlatego lubię sprzęty w wieloma różnymi wejściami.

Wybierając  wzmacniacz koniecznie musiał mieć możliwość oddzielenia pre od końcówki (zworka)

Do Pontus'a podpiąłem na próbę konwerter S/PDIF pomijając wewnętrzny.

 

6 godzin temu, Prewwit napisał:

Też mam podobne podejście, że najpierw trzeba się zaopatrzyć w bardzo dobre klocki systemu,

Tak jest. W przeciwnym razie ocena może polegać na zasadzie działania korektora graficznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś miał konwerter projektu 3lite / Gavrona, dostępny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 17.12.2022 o 14:52, Ricambi napisał:

Czy ktoś miał konwerter projektu 3lite / Gavrona, dostępny 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mnie ten konwerter nie ma większego sensu finansowego. Sam używam Gustarda U16. Można taki kupić teraz na zachodzie za ok. 600-700 zł. Za tę płytkę (gołą!) krzyczą 290 zł. W U16 dostajemy solidną aluminiową obudowę, dobre zasilanie na toroidzie, femtoclocki, izolację galwaniczną, multum wyjść (w tym I2S) itp. Czyli na oko 10 razy więcej w cenie 2 razy wyższej. Z doświadczenia wiem, jak doskonały to konwerter. nic lepszego w takiej cenie nie jesteś w stanie wyrwać . Wygrał np. z Irisem Denafripsa i M2Tech Hiface EVO 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Woodolec napisał:

Dla mnie ten konwerter nie ma większego sensu finansowego. Sam używam Gustarda U16. Można taki kupić teraz na zachodzie za ok. 600-700 zł. Za tę płytkę (gołą!) krzyczą 290 zł. W U16 dostajemy solidną aluminiową obudowę, dobre zasilanie na toroidzie, femtoclocki, izolację galwaniczną, multum wyjść (w tym I2S) itp. Czyli na oko 10 razy więcej w cenie 2 razy wyższej. Z doświadczenia wiem, jak doskonały to konwerter. nic lepszego w takiej cenie nie jesteś w stanie wyrwać . Wygrał np. z Irisem Denafripsa i M2Tech Hiface EVO 2.

Dziękuję za propozycję, bardzo ciekawa w tej cenie. Kupiłem już Gavronowy, prawie nowy z niecałe dwie stówki. Zegary są całkiem dobrej jakości, można zobaczyć pomiary w dedykowanym wątku. Zasilam to z jednej z sekcji zasilania cyfrowego odtwarzacza CD, akurat model 740C ma bardzo rozbudowany zasilacz z chyba 8 niezależnymi sekcjami. Jestem bardzo zadowolony z funkcjonalności, ponieważ chciałem mieć dodatkowe wejście USB w moim CD/DAC, nie zależało mi na mnogości wejść i wyjść. Jakość dźwięku jest bardzo dobra i co bardzo ważne nie ma żadnych zakłóceń, pyknięć, trzasków itp. Bez problemu dekoduje gęste pliki i DSD. Jedyne do czego można się przyczepić to brak separacji galwanicznej, jednak mam już pomysł jak ją dorobić. Dodam, że nie korzystam ze standardowej części analogowej, sygnał pobieram bezpośrednio z wyjść Wolfsonów i przez kondensatory trafia na sitki lamp, gra to o niebo lepiej i przejrzyściej. Obecnie zastanawiam się nad wymianą kości WM8740 na WM8742, które podobno grają lepiej i mają jeszcze kilka dodatkowych funkcji.

8 minut temu, Ricambi napisał:

Za tę płytkę (gołą!) krzyczą 290 zł.

Zgadzam się, obecna cena jest z czapy, koszt elementów to niecałe 100 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Woodolec napisał:

Dla mnie ten konwerter nie ma większego sensu finansowego. Sam używam Gustarda U16. Można taki kupić teraz na zachodzie za ok. 600-700 zł.

Możesz podlinkować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prewwit napisał:

Możesz podlinkować?

Ja kupiłem swego półtora roku temu w Polsce za 800 zł. Jakieś 3 miesiące temu pomogłem kupić koledze za 120€+20€ wysyłka. Zajrzyj do zakładki „Expired” na hifisharku. Jak zapolujesz, pewnie w ciągu miesiąca dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3 godziny temu, Ricambi napisał:

Dziękuję za propozycję, bardzo ciekawa w tej cenie. Kupiłem już Gavronowy, prawie nowy z niecałe dwie stówki. Zegary są całkiem dobrej jakości, można zobaczyć pomiary w dedykowanym wątku. Zasilam to z jednej z sekcji zasilania cyfrowego odtwarzacza CD, akurat model 740C ma bardzo rozbudowany zasilacz z chyba 8 niezależnymi sekcjami. Jestem bardzo zadowolony z funkcjonalności, ponieważ chciałem mieć dodatkowe wejście USB w moim CD/DAC, nie zależało mi na mnogości wejść i wyjść. Jakość dźwięku jest bardzo dobra i co bardzo ważne nie ma żadnych zakłóceń, pyknięć, trzasków itp. Bez problemu dekoduje gęste pliki i DSD. Jedyne do czego można się przyczepić to brak separacji galwanicznej, jednak mam już pomysł jak ją dorobić. Dodam, że nie korzystam ze standardowej części analogowej, sygnał pobieram bezpośrednio z wyjść Wolfsonów i przez kondensatory trafia na sitki lamp, gra to o niebo lepiej i przejrzyściej. Obecnie zastanawiam się nad wymianą kości WM8740 na WM8742, które podobno grają lepiej i mają jeszcze kilka dodatkowych funkcji.

Zgadzam się, obecna cena jest z czapy, koszt elementów to niecałe 100 zł.

Szczerze? To i tak kupiłbym U16. I zamiast bawić się w izolacje i obudowy, porównałbym i ew. odłożył płytkę na miejsce. U16 to zupełnie inna klasa sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Woodolec napisał:

Ja kupiłem swego półtora roku temu w Polsce za 800 zł. Jakieś 3 miesiące temu pomogłem kupić koledze za 120€+20€ wysyłka. Zajrzyj do zakładki „Expired” na hifisharku. Jak zapolujesz, pewnie w ciągu miesiąca dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szczerze? To i tak kupiłbym U16. I zamiast bawić się w izolacje i obudowy, porównałbym i ew. odłożył płytkę na miejsce. U16 to zupełnie inna klasa sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chyba nie do końca się rozumiemy, zamontowałem tę kartę w moim odtwarzaczu CD/DAC jako wejście USB, którego nie było. Mam teraz wszystko co potrzebuję w jednym klocku bez dodatkowych kabli.

Na koniec jeszcze jedna uwaga, wszystkie konwertery USB to SPDIF/I2S mają takie same właściwości brzmieniowe o ile informacja w wejściowym sygnale cyfrowym w postaci USB jest dokładnie taka sama jak w wyjściowym  SPDIF/I2S. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Ricambi napisał:

Chyba nie do końca się rozumiemy, zamontowałem tę kartę w moim odtwarzaczu CD/DAC jako wejście USB, którego nie było. Mam teraz wszystko co potrzebuję w jednym klocku bez dodatkowych kabli.

Na koniec jeszcze jedna uwaga, wszystkie konwertery USB to SPDIF/I2S mają takie same właściwości brzmieniowe o ile informacja w wejściowym sygnale cyfrowym w postaci USB jest dokładnie taka sama jak w wyjściowym  SPDIF/I2S. 

No niestety, absolutnie nie masz racji. Konwertery brzmieniowo bardzo się różnią. Sam sprawdziłem. Ba, często zaawansowani użytkownicy dokupują DDC nawet do drogich DAC z zaawansowanymi wejściami USB. Bo okazuje się, że jest poprawa. Zdziwiłbyś się, jak bardzo różnią się U12 i U16. Złudzenie że „cyfra to cyfra” umarło we mnie ze 30 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Woodolec napisał:

No niestety, absolutnie nie masz racji. Konwertery brzmieniowo bardzo się różnią. Sam sprawdziłem. Ba, często zaawansowani użytkownicy dokupują DDC nawet do drogich DAC z zaawansowanymi wejściami USB. Bo okazuje się, że jest poprawa. Zdziwiłbyś się, jak bardzo różnią się U12 i U16. Złudzenie że „cyfra to cyfra” umarło we mnie ze 30 lat temu.

Sygnał cyfrowy ma to do siebie, że po pierwsze ciężko go zniekształcić i zakłócić w sposób powodujący przekłamania i na dodatek ma sumy kontrolne, można bezsprzecznie sprawdzić czy informacja w dowolnym miejscu systemu audio jest identyczna - żadne poematy i brednie nie są w stanie tego zakwestionować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ricambi napisał:

Na koniec jeszcze jedna uwaga, wszystkie konwertery USB to SPDIF/I2S mają takie same właściwości brzmieniowe o ile informacja w wejściowym sygnale cyfrowym w postaci USB jest dokładnie taka sama jak w wyjściowym  SPDIF/I2S. 

Niestety nie. Różnice między konwerterami są duże, duże są nawet w przypadku samego kabla USB. :)) 

3 godziny temu, Ricambi napisał:

żadne poematy i brednie

Brednie to niestety Ty wypisujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Ricambi napisał:

Sygnał cyfrowy ma to do siebie, że po pierwsze ciężko go zniekształcić i zakłócić w sposób powodujący przekłamania i na dodatek ma sumy kontrolne, można bezsprzecznie sprawdzić czy informacja w dowolnym miejscu systemu audio jest identyczna - żadne poematy i brednie nie są w stanie tego zakwestionować.

Mam nadzieję, że chociaż wyrosłeś z fazy „jednakowobrzmiącej cyfry” w przypadku transportów (plików i CD), odtwarzaczy CD czy DAC. Nie chce mi się pisać rozprawki na ten temat. Zastanawiało Cię może, w jakiej postaci przekazywany jest „sygnał cyfrowy”? Dlaczego jedne metody połączenia są wyżej cenione od innych? Po jaką cholerę ludzie inwestują koszmarną kasę w zewnętrzne zegary i „femtoclocki”? Rozbudowane zasilanie i filtrowanie? Dlaczego ciągle zmieniają chipy, algorytmy? Skoro tak łatwo wszystko „porównać”?

Miałem u siebie kilka DDC i został wcale nie najdroższy. A różnice bywały zaskakujące. Chciałbym mieć tak prościutką wizję (bo to raczej nie doświadczenie) „cyfry”. Ileż kasy i czasu bym zaoszczędził! Niestety, to możesz tylko sam zweryfikować. Więc pożyczaj, kupuj, porównuj, przemyśl, opisuj. W takiej kolejności. Nic nie zyskasz na samym skróceniu do: przemyśl, opisuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U16 jest fajny, z resztą już pisałem o tym w tym wątku. Warto mu dać lepszy kabel zasilający niż taki komputerowy i usb lepszy niż drukarkowy. U mnie sprawdza się podpięcie do filtrowanego gniazda w listwie. Niektórzy wymieniają też gniazdo zasilania IEC na coś z wyżej półki. 

U mnie pobił go dopiero kilkukrotnie droższy Audio gd DI-20HE. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Niestety nie. Różnice między konwerterami są duże, duże są nawet w przypadku samego kabla USB. :)) 

Brednie to niestety Ty wypisujesz. 

Jak nie rozumiesz w jakim celu wymyślono cyfrowy zapis sygnału i dlaczego różni się bezstratnością w stosunku do analogowego to twój problem. Co do różnic brzmieniowych pomiędzy kablami USB to pozostaje już tylko wizyta u odpowiedniego specjalisty.

9 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

U16 jest fajny, z resztą już pisałem o tym w tym wątku. Warto mu dać lepszy kabel zasilający niż taki komputerowy i usb lepszy niż drukarkowy. U mnie sprawdza się podpięcie do filtrowanego gniazda w listwie. Niektórzy wymieniają też gniazdo zasilania IEC na coś z wyżej półki.

Jak już pisałem, pozostaje wizyta u lekarza specjalisty, nie podpowiem u jakiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ricambi napisał:

Jak już pisałem, pozostaje wizyta u lekarza specjalisty, nie podpowiem u jakiego.

Idź do kolegi, który dysponuje lepszym sprzętem od ciebie i popróbuj. Jedź do salonu,jednego, drugiego, poproś żeby podłączyli ci sprzęt z wysokiej półki i zmieniaj kable. Otwórz głowę. Jak nie usłyszysz, to zmień hobby, bo nie ma dla ciebie ratunku. Już żaden specjalista nie pomoże. 

Problem polega na tym, że Bozia nie dała wszystkim po równo, ani rozumu, ani słuchu, ani percepcji i wrażliwości. Słuchasz, ale nie słyszysz. Naucz się słuchać, a potem obrzucaj inwektywami. Daleko droga przed tobą. 

Byłem kiedyś dokładnie taki jak ty. Testowanie, próbowanie i słuchanie bardziej doświadczonych pomogło. 

Jeżeli wolisz tkwić w tym to tkwij. 😀 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Idź do kolegi, który dysponuje lepszym sprzętem od ciebie i popróbuj. Jedź do salonu, poproś żeby podłączyli ci sprzęt z wysokiej półki i zmieniaj kable. Otwórz głowę. Jak nie usłyszysz, to zmień hobby, bo nie ma dla ciebie ratunku. Już żaden specjalista nie pomoże. 

Byłem kiedyś dokładnie taki jak ty. Testowanie, próbowanie i słuchanie bardziej doświadczonych pomogło. 

Jeżeli wolisz tkwić w tym to tkwij. 😀 

Poczytaj trochę o sygnałach cyfrowych w audio, zastanów się jak zmiana kabla USB lub zasilającego może wpłynąć na ich zmianę lub zafałszowanie? Użyj szarych komórek i przestań ulegać złudzeniom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Idź do kolegi, który dysponuje lepszym sprzętem od ciebie i popróbuj. Jedź do salonu,jednego, drugiego, poproś żeby podłączyli ci sprzęt z wysokiej półki i zmieniaj kable. Otwórz głowę. Jak nie usłyszysz, to zmień hobby, bo nie ma dla ciebie ratunku. Już żaden specjalista nie pomoże. 

Problem polega na tym, że Bozia nie dała wszystkim po równo, ani rozumu, ani słuchu, ani percepcji i wrażliwości. Słuchasz, ale nie słyszysz. Naucz się słuchać, a potem obrzucaj inwektywami. Daleko droga przed tobą. 

Byłem kiedyś dokładnie taki jak ty. Testowanie, próbowanie i słuchanie bardziej doświadczonych pomogło. 

Jeżeli wolisz tkwić w tym to tkwij. 😀 

Kiedy lub gdzie doznałeś tego oświecenia? 

Jeszcze jakiś czas temu nie mogłeś rozróżnić maliny od Sotma a tu nagle kable USB i HDMI.

Na Jasnej Górze byłeś?🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, NRK napisał:

Kiedy lub gdzie doznałeś tego oświecenia? 

Jeszcze jakiś czas temu nie mogłeś rozróżnić maliny od Sotma a tu nagle kable USB i HDMI.

Na Jasnej Górze byłeś?🤣

Ty głuchy jak pień jesteś już dawno to ustaliliśmy. 😂

4 godziny temu, Ricambi napisał:

Poczytaj trochę o sygnałach cyfrowych w audio, zastanów się jak zmiana kabla USB lub zasilającego może wpłynąć na ich zmianę lub zafałszowanie? Użyj szarych komórek i przestań ulegać złudzeniom.

Lub zasilającego. No lol. Już takiego kolegę sceptyka ostatnio wyleczyłem, jak mu Oyaide podpiąłem zamiast komputerówki. 

Tkwij, tkwij, ze swoim konwerterkiem za 300zl. Nic dziwnego, że różnic nie ma. 😀 

Żegnam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

Ty głuchy jak pień jesteś już dawno to ustaliliśmy

Bynajmniej omamów słuchowych nie mam.😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, NRK napisał:

Bynajmniej omamów słuchowych nie mam.😀

Ty jesteś niereformowalny. Przyjedziesz kiedyś do mnie to Ci pokażę o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.