Jump to content
IGNORED

Kolumny OPERA SECONDA MK1 Potrzebna Opinia.

Recommended Posts

A jak ktoś zrobi sam wzmacniacz który pobije jakością większość topowych fabrycznych wzmacniaczy za setki tysięcy i wszyscy słuchający to potwierdzą. Jednocześnie wzmacniacz ten będzie brzydki i niedopracowany  mechanicznie . Po prostu wstyd go było by postawić w pokoju to będzie to Hi Endowy wzmacniacz czy nie? ?

• Like 1

Oczywiście że tak, chociażby dlatego, że będzie on niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. A cena, która wg większości jest wyznacznikiem jakości i tak zrobi swoje, tak jak to się stało np. z obrazem Jeana Michela Basquiat, który sprzedano za 110 milionów $ ? Brzydki i niedopracowany - a jednak hajend.

michael.jpg

Edited by Maraudio
  • 10 months later...

powiedzcie mi koledzy czy sa znaczace roznice miedzy opera seconda mk1 a wersja terazniejsza?

czy starsza wersja nie byla czasem w obudowie z naturalnego drewna ? bo mam mozliwosc zakupu mk1 za 6tys uzywki oczywiscie w super stanie no i zaczalem nad nimi myslec

Słuchałem Opera Callas Diva i Opera Seconda SE, chyba aktualne modele
Szczerze, jeżeli cena i wygląd sa wyznacznikiem to okay, ale co do brzmienia to teraz szczegółów nie opisze
nie chodzi żeby zjechać te kolumny, tylko one maja cechy własne, pamiętam ze Dali miały więcej wypełnienia a z Opera byly wycofane pewne zakresy w sensie oddalone
Polecam najpierw przetestować, słuchałem tez monitory Opera Callas i z elektronika Exposure po digital dobrze i z detalem zagrało, natomiast słyszałem ze z inna elektronika mogą za ciemno zabrzmieć
czasami można trafić kolumny które będą czarowały w sensie ze zagrają oderwanym od kolumn z dużymi planami dźwiękiem, zaskakująco względem własnych gabarytów, polecam posłuchać Spendor A 7 ( dokładnie ten model  ) z lampowym ocieplonym w barwie zestawem pięknie zagrało, z dociążeniem i magicznie

Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Słuchałem Opera Callas Diva i Opera Seconda SE, chyba aktualne modele
Szczerze, jeżeli cena i wygląd sa wyznacznikiem to okay, ale co do brzmienia to teraz szczegółów nie opisze
nie chodzi żeby zjechać te kolumny, tylko one maja cechy własne, pamiętam ze Dali miały więcej wypełnienia a z Opera byly wycofane pewne zakresy w sensie oddalone
Polecam najpierw przetestować, słuchałem tez monitory Opera Callas i z elektronika Exposure po digital dobrze i z detalem zagrało, natomiast słyszałem ze z inna elektronika mogą za ciemno zabrzmieć
czasami można trafić kolumny które będą czarowały w sensie ze zagrają oderwanym od kolumn z dużymi planami dźwiękiem, zaskakująco względem własnych gabarytów, polecam posłuchać Spendor A 7 ( dokładnie ten model  ) z lampowym ocieplonym w barwie zestawem pięknie zagrało, z dociążeniem i magicznie

Faktycznie z początku tak jest jeśli chodzi o pierwsze parę miesięcy opcowania z opera sekonda se. Dziś po prawie dwóch latach mogę powiedzieć jedno Czas, czas, i jeszcze raz czas. Dopiero wtedy pokażą pełną klasę swoich możliwości. Wiele osób po paru miesiącach mają ich dość i nie dają im szans na tzw rozwinięcie skrzydeł 😉. U mnie wygryzły takie klocki jak monitor audio Silver 10 i gold 200. Klipsch rp 28, elac carina fs 247.4, focal aria 926 i parę innych konstrukcji. Oczywiście wszystko zależy od zestawienia ich z odpowiednią elektroniką, okablowaniem i porządnym zasilaniem. No i oczywiście osobiste upodobania co do brzmienia jakie lubimy. Każdy z nas ma inne lub podobne. U mnie bardzo dobrze zgrywaly się z konstrukcją tranzystorową taką jak Atoll in 200 signature jak i obecną lampową Unison research s6 MK1. Dla mnie bardzo dobre kolumny. Ale potrzebują trochę czasu na okazanie swoich możliwości brzmieniowych 😉😉

• Like 1

Juz nie chciałem się rozpisywać, np. Callas Diva słuchałem z Lector Strumenti Audio, ja bym osobiście szukał innej elektroniki pod te kolumny i jak piszesz ze efekt jest, to potwierdza ze z odpowiednim systemem i otoczeniem można się w nich zakochać 😉

• 2 weeks later...

U mnie grają Opery Seconda SE od kilku dni... Po odsluchu kilku kolumn typu Dali, Kef... Usłyszałem Opery i szczenkę zbierałem z podłogi. Napędza je Moon 250. Także jak dla mnie nic więcej nie trzeba. Natomiast te kolumny na pewno potrzebują wydajnego wznacnicza żeby pokazały pazur. 

Edited by DAWH
  • Like 1
W dniu 20.05.2021 o 19:58, .:Gerard:. napisał:

natomiast słyszałem ze z inna elektronika mogą za ciemno zabrzmieć

Widzisz, po dwóch tygodniach obcowania z tymi kolumnami, to chyba ostatnia rzecz jaka można o nich powiedzieć. Okazuje się, że nawet brzmienie kolumn można odbierać całkiem inaczej. Reszta toru bardzo ważna, ale mimo wszystko uważam że Opera Seconda SE należny raczej do neutralnie w stronę jaśniej grających. Bas jest tutaj mocny i zwarty bez utraty kontroli.