Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe (atmos?)


Buscini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Na wstępnie zaznaczam że jestem dość początkujący w tym temacie, także wybaczcie mi brak logiki bądź jakieś błędy merytoryczne. Z tego również powodu liczę bardzo na Waszą pomoc i doświadczenie.

Niedługo rozpoczynam etap wykańczania mieszkania. Jestem zainteresowany kupnem kina domowego wraz z projektorem. Rozważam również pójście w stronę systemu atmos, ale o tym za chwilę. Główne przeznaczenie systemu to oglądanie filmów/seriali oraz granie na ps4. Docelowo rozważam kupienie drugiego amplituner bądź wzmacniacza (stereo) i podpięcie kolumn frontowych na oba systemy za pomocą przełączki o której czytałem w internecie (chyba że znacie jakieś lepsze sposoby połączenie systemów stereo z kd). Dlatego też na wstępie zaznaczę, że zależy mi na frontach dobrej jakości do docelowego wykorzystania pod film jak i muzykę.

Ze względu na to, że bardzo często mnie nie ma na miejscu nie miałem okazji by zrobić odpowiedniego researchu i przygotować projekt dla mojego kina domowego. Z tego również powodu zastanawiam się czy nie rozsądniejszym podejściem będzie jedynie zaplanowanie rozmieszczenia głośników, poprowadzenie kabli podtynkowo a później na spokojnie sprawdzenie różnych modeli już w przestrzeni mieszkania? Jeśli tak to potrzebowałbym Waszej pomocy z wyznaczeniem odpowiedniego miejsca na rozmieszczenie głośników (szczególnie tylnych).


Jeśli chodzi o planowany sprzęt:

Amplituner - na ten moment rozważam Yamahę RX-V685 (również ze względu na musicast).

Głośniki - ? tutaj jestem całkowicie otwarty na propozycję, rozglądałem się na systemy z firmy KEF. Ale jeśli udałoby się zaplanować i rozłożyć tylko okablowanie to już miałbym szansę posłuchać sobie ich we własnej przestrzeni.


Rozplanowanie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I teraz pytania:

1. Jeśli chciałbym docelowo iść w system atmos, rozumiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie głośników w suficie. Jednak jak widać na zdjęciach część sufitu nad miejscem oglądania nie jest podwieszona. Czy istnieją jakieś rozwiązania zamontowania głośników na suficie bez podwieszania go? Jakie byłoby najlepsze rozmieszczenie tych głośników?
Jeśli ten system nie sprawdzi się, myślę nad kupieniem dodatkowych głośników efektowych do nałożenia na głośniki frontowe, bądź soundbara (jakie są różnice i co byłoby lepszym rozwiązaniem)

2. Jakie umiejscowienie głośników tylnych miałoby największy sens i na jakiej wysokości? Czy lepiej zawiesić na ścianie czy podwiesić pod sufitem podwieszanym skierowane na miejsce siedzącego.

3. Jeśli zdecydowałbym się za rozwiązaniem wstępnego zaplanowania i poprowadzenia tylko okablowania i późniejszego zakupienia sprzętu po odsłuchu to jakiego rodzaju kable należałoby poprowadzić (czy są różnice pomiędzy jakością kabli audio?) oraz czy są rozwiązania uchwytów na głośniki którymi można byłoby manipulować pod względem kąta?


Oczywiście nie wspomniałem o budżecie. Docelowo myślałem nad przeznaczeniem 10tyś. na audio Cena jest to przesunięcia w górę i dół. Zależy mi na jak najlepszym przełożeniu cena/jakość. Tak jak wspomniałem nie przeszkadza mi dokupowanie sprzętu etapowo, jakoś że rzadko będę tam bywał przez najbliższe miesiące, ale ekipa się znalazła więc trzeba wykańczać.

Będę niezmiernie wdzięczny za wyrozumiałość i pomoc i chętnie doprecyzuje jakiekolwiek niejasności.

Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę kilka zdań na temat sprzętu niestety nie zajmujemy się projektowaniem systemów więc tu wolałbym się nie wypowiadać. Amplituner RX-V685  przy takich wymaganiach i założonym budżecie rozsądnym wyborem, również ze względu na wyjście pre-out i możliwość podłączenia wzmacniacza. Co do kolumn atmos to jak wiesz są różne możliwości prócz wbudowanych głośników sufitowych można zastosować z powodzeniem głośniki/kolumny stawiane na kolumnach frontowych, bądź rozwiązanie jak dla mnie ciekawsze zawiesić takie głośniki nad frontowymi kolumnami na ścianie pod sufitem. Co do konkretnych propozycji to polecałbym takie systemy jak :

1. Klipsch R-620F + R-52C + R-41M + R-120SW + Klipsch R-41SA                                                               2. Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 + Sub 30 A + Heco AM 200 Dolby Atmos                                      3. Dali Spektor 6 / 1 / Vokal  + Dali Alteco C-1 + Dali Sub E-9F

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście unikał bym nadstawek atmos.  Odbijanie dźwięku,  to jeszcze mocno raczkująca technologia w mojej skromnej ocenie.  Alternatywą mogły by być glosniki wiszące (widziałem takie w salonie denon, całkiem miłe i efektowne bańki). Alternatywą może być również zmiana systemu na na przykład auro 3D, gdzie do założenia mamy tylko jeden glośnik VOG. Co do samych dekoderow dźwięku muszę Cię niestety rozczarować,  gdyż do atmosa i auro musi być specjalna ścieżka audio.  Bez niej nie przełączysz nawet amplitunera w ten tryb. Dolby neural X to Max, co wykorzystasz.  Opieram się na denonie x2500. Nie wiem jak będzie w wypadku Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rafal Urbanowski napisał:

Odbijanie dźwięku,  to jeszcze mocno raczkująca technologia w mojej skromnej ocenie.

Niezupełnie . BOSE bawi się w to przynajmniej ćwierć wieku . A co do nadstawek atmosowych to dość trudne jest  ich ustawienie , zależne od wysokości frontów i sufitu oraz pozycji słuchacza . Ale jak się uda to niezła frajda . Gra na dole , słyszysz  u góry . Na dodatek jest subtelniej niż z głośników sufitowych . Natomiast zamocowane do sufitu np . STXy to dopiero koszmar .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Niezupełnie . BOSE bawi się w to przynajmniej ćwierć wieku .

Słusznie.  Ta firma uciekła mi gdzieś.  Faktycznie są mocno zaawansowani jeśli chodzi o dźwięk kierunkowy, niestety nie każdego stać na ich rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie to BOSE ma ?
Katalog  to od lat dwa plastikowe zestawy głośników i nic z Atmosem i nic o czym warto w ogóle wspominać -> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyne sensowne połączenie kina ze stereo to wzmacniacz z funkcją "power amp direct" wpięty na pre outy, z Yamahy to chyba dopiero Yamaha A-S1100 ? Ale to narazie bym zostawił w luźnych rozważaniach.

Głośniki nasufitowe to ciężki temat ale są np. fajne Focal Dome., Atmos to wodotrysk, lepiej zostawić pod to kable i pomyśleć na końcu.

Głośniki "tylne" czyli tak na prawdę boczne powinny być bo bokach kanapy, ewentualnie minimalnie za nią skierowane do środka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Krzaku666 napisał:

Ale co konkretnie to BOSE ma ?

Doświadczenie , o to chodziło .

 

58 minut temu, Krzaku666 napisał:

plastikowe zestawy głośników

Z plastikami to raczej ostrożnie . Z dziesięć lat temu Infinity zrobiło ślepy test i większość uczestników wskazała jako lepiej grające plastiki . Zresztą to raczej są kompozyty czy coś w ten deseń i swoje ważą .

 

24 minuty temu, subfan napisał:

Jakiś ty przewidywalny chłopaku,  zapomniałeś dodać że marantz 6013 to najgorsza padaczka na rynku

Co z Tobą deprecha czy co . Żadnej piany i wyzwisk tylko uśmiechnięte ryjki . Rozczarowałeś mnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To infinity mniej więcej wtedy zniknęło, reszta koncernu poszła w plastik i teraz to tylko znaki towarowe ;)

Trochę tego instalowałem, rozbierałem, legendy nie mogę potwierdzić ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krzaku666 napisał:

Atmos to wodotrysk, lepiej zostawić pod to kable i pomyśleć na końcu.

Może byś znalazł trochę czasu i napisał skąd sceptycyzm do Atmosa , i czy dotyczy także Auro i DTS X . Temat jak ulał , atmos z pytajnikiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Może byś znalazł trochę czasu i napisał skąd sceptycyzm do Atmosa , i czy dotyczy także Auro i DTS X . Temat jak ulał , atmos z pytajnikiem .

"Sceptycyzm" w sensie że to jest trzeciorzędna sprawa, nie robiłbym z tego żadnego priorytetu tymbardziej że nie ma sufitu podwieszanego, można zrobić przyszłościowo okablowanie i spokój ? Ja do tego racjonalnie podchodzę bo się tym na codzień zajmuję ;> Z drugiej strony jak wiesz pisanie tu czegokolwiek logicznego mija sie z celem ;>
Wiele lat tu siędze i nie widzę żeby jakikolwiek temat zmierzał do zakupu i żeby ktoś tu coś w końcu kupił, tylko zniechęcanie i dyskusja zmierzająca donikąd ;> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo ja mam duże wątpliwości  co do głośników sufitowych . Dotychczas nasza zabawa polegała na tworzeniu źródeł pozornych , zarówno głośniki boczne , tylne , górne i fronty po kalibracji są nie do zlokalizowania ale budują przestrzeń . Wydaje się , że dominuje centralny jednak po wyłączeniu go niewiele się zmienia . A tu dźwięk wali centralnie z góry co szczególnie przy głośnikach na wysokości 2, 50 jest nie do rozproszenia . Szczególnie interesuje mnie sens atmosa przy upmixach .

RAF77 trafnie niedawno zauważył , że woli nie mieć perkusji nad głową . A podczas oglądania filmów jak coś jest u góry ty i przy zwykłym 9.1 jest u góry . Stąd moje pytanie o opinię o Auro i DTS X dodam , że przy upmixach . Coś by się chciało dołożyć ale po wycięciu otworów w suficie i klapie to może się skończyć konkretnym remontem . Kasa wydana na bezużyteczne głośniki sufitowe i kable też ma znaczenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzaku666 napisał:

Wiele lat tu siędze i nie widzę żeby jakikolwiek temat zmierzał do zakupu i żeby ktoś tu coś w końcu kupił, tylko zniechęcanie i dyskusja zmierzająca donikąd ;> 

Nieprawda, ja kupiłem ?

29 minut temu, Warm Hoxton napisał:

Zasadniczo ja mam duże wątpliwości  co do głośników sufitowych . Dotychczas nasza zabawa polegała na tworzeniu źródeł pozornych , zarówno głośniki boczne , tylne , górne i fronty po kalibracji są nie do zlokalizowania ale budują przestrzeń . Wydaje się , że dominuje centralny jednak po wyłączeniu go niewiele się zmienia . A tu dźwięk wali centralnie z góry co szczególnie przy głośnikach na wysokości 2, 50 jest nie do rozproszenia . Szczególnie interesuje mnie sens atmosa przy upmixach .

A słyszałeś Atmosa w działaniu, czy tylko bazujesz na wyobrażeniu ? Mam 2szt na suficie i będę dokładał jeszcze 2, bo efekt jest dla mnie satysfakcjonujący. A co do upmixów, to zależy, jedne są OK, a inne nie za bardzo brzmią. Zawsze można zostać przy oryginalnej ścieżce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sypus napisał:

A słyszałeś Atmosa w działaniu, czy tylko bazujesz na wyobrażeniu ?

Przymocowałem strychowe Jamo A510 do desek i użyłem podnośników do g-k . Na dłuższe obcowanie z wiszącymi kablami , pożyczonym ampli i podnośnikiem zamiast ławy ni było szans . Także piszę o pierwszym wrażeniu bez głośników z regulowanym wysokotonowym co przy wysokości ok. 4 m i podobnym rozstawie być może jest istotne . Raczej się rozczarowałem . To , że byłem zmęczony całą tą akcją ,przepięciem kabli , kalibracją mogło mieć wpływ na moją ocenę . Także mam wątpliwości choć chciałem tylko zatwierdzić plan montażu atmosów i zakup nowego ampli . Aha ,  z dwoma atmosami było jak dla mnie lepiej jak z czterema ale nadal dziwnie . Może trzeba się przyzwyczaić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest po prostu kolejna ewolucja po Dolby Pro Logic IIz ? Dochodzi kolejna płaszczyzna z góry, ma to jakiś efekt jak jest materiał odpowiednio przygotowany i nie wiem deszcz pada z góry. W praktyce to kolejny bajer, małe jest dla tego realne wsparcie bo to może 1promil użytkowników się tym jara. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba słyszeliście źle skalibrowane systemy bo u mnie atmos gra rewelacyjnie, przechodziłem etapy od 2.0, 2.1, 5.1, 7.1, i teraz 7.1.2 już z pewnością nie projektował bym systemu bez atmosa, daje i to bardzo dużo.

Nawet upmixy dzięki specjalnym algorytmów brzmią dużo przestrzeniniej, to nie jest tak ze perkusja wali z góry, to bzdury chyba pomylone z trybem "all chanel stereo" gdzie to możliwe.

Edit.  Właśnie słucham Santany live 2011 przelaczam oryginalną ścieżkę  dts hd ma 5.1 po czym włączam upmix Neural X i  Neural lepszy,  nad głową nie zbyt wiele sie dzieje, tylko tło, oklaski itp ale jak wylacze to czegoś brak. Jak by mi ktoś coś zabrał; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez donsalieri

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Oryginalny wpis z którego Warm zrobił coś na swój użytek nie po raz pierwszy . Tyle osób na świecie zachwycona jest atmosem ale zawsze się znajdą tacy którzy albo nie umieją czegoś docenić albo na siłę trollują to co innym się podoba żeby trochę iść pod prąd tylko po co ? Zyski z atmosa w kinie akcji są nie podwarzalne i bez dyskusyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subfan napisał:

Oryginalny wpis z którego Warm zrobił coś na swój użytek nie po raz pierwszy . Tyle osób na świecie zachwycona jest atmosem ale zawsze się znajdą tacy którzy albo nie umieją czegoś docenić albo na siłę trollują to co innym się podoba żeby trochę iść pod prąd tylko po co ? Zyski z atmosa w kinie akcji są nie podwarzalne i bez dyskusyjne. 

Popieram, takie filmy jak: Szeregowiec Ryan,  Helikopter w ogniu, Matrix 1-3 czy też Przełęcz Ocalonych  (wszystkie 4k Dolby Atmos ) brzmia fantastycznie. Jakość oddania efektów w nowych ścieżkach Dolby Atmos  w tych filmach to mój praktyczny top 10/10... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subfan napisał:

Oryginalny wpis z którego Warm zrobił coś na swój użytek nie po raz pierwszy

Kajtuś 43 vel Subfan wytłumaczę Ci . W Auro pomimo , że zaczyna się na A jak Atmos nie ma STXów na sufitku . W tym , że podpieram się Rafem nie ma nic dziwnego bo na tym on akurat się zna . Projektora nie potrafi obsłużyć ale logo AURO3D to niewątpliwe świadectwo jego kompetencji .

 

2 godziny temu, subfan napisał:

Zyski z atmosa w kinie akcji są nie podwarzalne i bez dyskusyjne. 

2 godziny temu, subfan napisał:

iść pod prąd tylko po co

 Nie Tobie to oceniać . STXów jeszcze ni widziałeś nie dotknęłeś ani nie słyszałeś .Amplituner z Atmosem widziałeś tylko na fotce . To samo z projektorem .

Z prądem to zazwyczaj płynie g...o i Ty . A to Epson najlepszy na świecie bo wszyscy chwalą , jak stwierdziłeś , że Cię nie stać to Bestbuy Sony HW . STXy i Marantza wykminiłeś sam do hajendowego kompletu i oczekujesz , że wszyscy będą chwalić .

2 godziny temu, subfan napisał:

Tyle osób na świecie zachwycona jest atmosem

No ile ? Na razie to zgłosil się gość co ma dwa atmosy i jego najskrytszym marzeniem jest dołożyć następne ( kolekcjoner ale miał wątpliwości do upmixów muszę mu to oddać), drugi to miłośnik włoskich filmów  o jednoznacznym nicku ( jemu zapewne podoba się stękanie i pojękiwanie z sufitu , pewnie wyobraża sobie sąsiadów) i Bipo , który powołał się na filmy , które nawet w mono zrobią wrażenie . I nic merytorycznie i konkretnie. Byłbym zapomniał jeszcze Subfan , który nic nic nie widział , nic nie słyszał ale będzie walczył jak o Częstochowę bo sobie tego Atmoska upatrzył i pokochał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, subfan napisał:

ten co nic nie ma a wszystko wie , sorry jakiś używany projo zakupił za 2 tyś

Prymitywną podpuchą nie skłonisz mnie do pokazania na forum mojego domu . Dobrze wiem , że Ciebie najbardziej interesuje sypialnia . I właśnie w sypialni zrobię Atmoska  . Filmy oglądam leżąc to głośniczki na suficie będą pasować .

Mój projek jest używany bo go używam . Nie tak jak koledzy exclusyfni . Cena proja 2000 € faktycznie nie pozwala mi na  członkostwo w Exclusive Cinema ale ty z Sony HW  a nawet bez bezdyskusyjnie jesteś członkiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Pierw pytasz ich co myślą o tym czy o tamtym a potem ciśniesz ze wszystkimi dookoła nawet jeżeli G.. ma ten czy tamten do Ciebie.  Pytasz to odpowiadają i podpowiadają żeby potem czytać jak się nich nabijasz . Gdzie tu honor, wdzięczność i tego typu sprawy ? Masz coś do mnie,  dawaj ale widać że kąsasz dookoła jak wściekły szczeniak,  to ma drugie dno . Masz pretensje do wszystkich i o wszystko i denerwujesz się na wpisy o niepełnosprawnych,  właśnie myślę że to Cię w życiu spotkało i właśnie za to się odgryzasz.  Jaki w tym sens , logika , co to zmieni ? Czemu swoje żale i złość przelewasz na tych którzy podali Ci rękę w taki czy inny sposób na forum ? Wybrałeś inną drogę ale brakiem szacunku i arogancją wiele nie zdziałasz.  Taka diagnoza z samego rana a jaka prawdziwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subfan napisał:

Pierw pytasz ich co myślą o tym czy o tamtym a potem ciśniesz ze wszystkimi dookoła nawet jeżeli G.. ma ten czy tamten do Ciebie.  Pytasz to odpowiadają i podpowiadają żeby potem czytać jak się nich nabijasz . Gdzie tu honor, wdzięczność i tego typu sprawy ? Masz coś do mnie,  dawaj ale widać że kąsasz dookoła jak wściekły szczeniak,  to ma drugie dno . Masz pretensje do wszystkich i o wszystko i denerwujesz się na wpisy o niepełnosprawnych,  właśnie myślę że to Cię w życiu spotkało i właśnie za to się odgryzasz.  Jaki w tym sens , logika , co to zmieni ? Czemu swoje żale i złość przelewasz na tych którzy podali Ci rękę w taki czy inny sposób na forum ? Wybrałeś inną drogę ale brakiem szacunku i arogancją wiele

nie zdziałasz.  Taka diagnoza z samego rana a jaka prawdziwa .

Projekcja (od łac. proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć[1], poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych uczuć, poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię.

Projekcja często uzasadnia agresywne zachowania poprzez podbudowywanie wiary w agresywne nastawienie całego świata i konieczność samoobrony. Staje się to wówczas według Freuda źródłem zaburzeń paranoicznych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcja (od łac. proiacere, wyrzucać przed siebie) – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć[1], poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych. Przyczyną jest większa dostępność tych uczuć, poglądów, zachowań i cech u osoby, która je posiada, a tym samym łatwiejsze podciąganie pod daną kategorię.
Projekcja często uzasadnia agresywne zachowania poprzez podbudowywanie wiary w agresywne nastawienie całego świata i konieczność samoobrony. Staje się to wówczas według Freuda źródłem zaburzeń paranoicznych .
Rozumiem, że to autodiagnoza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

Na razie to zgłosil się gość co ma dwa atmosy i jego najskrytszym marzeniem jest dołożyć następne ( kolekcjoner ale miał wątpliwości do upmixów muszę mu to oddać)

Niby nic, a jednak łatkę przyłożył.

Ty to dobrze musisz być przez życie w dupę kopany, że jadem plujesz na lewo i na prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sypus napisał:

Niby nic, a jednak łatkę przyłożył.

Ty to dobrze musisz być przez życie w dupę kopany, że jadem plujesz na lewo i na prawo.

- mi też dołożył o włoskich filmach z jękami,  no i ma swoje teorie na wykorzystanie głośników atmosowych, pisze że ogląda leżąc więc położy się i będzie na nie patrzył ? 

btw, na leżąco nie mógłbym oglądać filmów z porządnym dzwiękiem dookólnym czy atmosowym bo lokalizacja dźwięków wtedy też leży, razem z leżącym  ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jak na razie to tyle wiadomo ze zakłada tematy o ekskluzywnych projektorach JVC a sam ma jakiegoś viviteka czy jakoś tak i to z drugiej ręki.  Tyle napisał a nikt tego nie sprawdzi . Gość tylko i wyłącznie szuka zadymy i konfliktów prowokując wszystkich dookoła bo gdyby chciał wykazać się ogromną wiedzą to robił by to w inny sposób,  inne jest podejście takich osób które coś wiedzą i sporo sprawdziły we własnych warunkach itp. Kwestie moralne i podejście do innych to oddzielny temat skoro odpisuje mi a przy okazji jedzie po 3 czy 4 innych użytkownikach którzy nie dość że nic mu nie zawiniły to i pomogły wcześniej.  Zero honoru.

Wysterylizuj się człowieku żeby nie mieć potomstwa i żeby takie zachowania i charaktery nie były powielane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subfan napisał:

jedzie po 3 czy 4 innych użytkownikach którzy nie dość że nic mu nie zawiniły

Nie są tacy niewinni bo rozmawiają z Tobą jak z normalnym . Każdemu kto odezwie się do Ciebie ludzkim głosem bacznie się przyglądam .

 

3 godziny temu, donsalieri napisał:

mi też dołożył o włoskich filmach z jękami,

Mario Salieri (ur. 29 listopada 1957 w Neapolu) – włoski reżyser, producent i scenarzysta filmów pornograficznych.

Ile razy widzę Twojego nicka to się śmieję . Nie z Ciebie tylko z sytuacji i zbieżności .

Antonio Salieri (ur. 18 sierpnia 1750 w Legnano, zm. 7 maja 1825 w Wiedniu) – włosko-austriacki kompozytor, kapelmistrz i pedagog urodzony w Republice Weneckiej .

Który Cię zainspirował bo obaj są z branży audiovideo ?

3 godziny temu, donsalieri napisał:

na leżąco nie mógłbym oglądać filmów z porządnym dzwiękiem dookólnym

Daję radę , łóżko mam z elektryczną regulacją .

 

4 godziny temu, sypus napisał:

Niby nic, a jednak łatkę przyłożył.

Ty to dobrze musisz być przez życie w dupę kopany, że jadem plujesz na lewo i na prawo.

No właśnie .  Niby nic a reagujesz jak prostak skrzyżowany z chamem .

Btw , od kopania w zupę to ja tu jestem .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DonSalieri to postać z gry Mafia, taka kultowa bardzo klimatyczna gra na PC. Kiedyś moja ulubiona. Z jęczącymi filmami nic wspólnego nie ma. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.