Skocz do zawartości
IGNORED

ICEPower 1200as2 - budowa integry / końcówki


dankam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem z pakowaniem Ice-teraz trzeba słuchać .

Na fotach przed porównaniem z klonem accu p7100...Dawid & Goliat,tylko kto jest kim ??

I nie hejtować wyłącznika ? te parę Amperów wytrzyma i jest tylko tymczasowo,podobnie jak cała buda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tn_goliat2.jpg

tn_goliat4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakies konkretne propozycje?

Ja u sobie stosuję dwa rozwiązania.Opera ze zdjęcia nr 2 dużo tańsza niż mój bufor z daca na bazie soekris na lampach d3a.

b066cac93cdfcb421a7d9a69cd67ed08.jpg0072cfdf6eaf49d6299bdb69a8c06bd1.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, freedi napisał:

I nie hejtować wyłącznika ? te parę Amperów wytrzyma i jest tylko tymczasowo,podobnie jak cała buda.

Bardzo ładny wyłącznik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik super, chociaż lepszy będzie taki ładny oczkowy ? Skąd front?

Ktoś ma jakiś pomysł z obudową? Bo wszyscy zainteresowani grupowym, a nie ma z kim pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Volumio -> ES9038Q2M -> TPA3255 -> Scan-Speak 18W/8545 + D2905/9900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internal dimensions: width= 175mm . Height= 55mm . Depth = 300mm.

Zabijają mnie te wymiary... Tak samo jak w domu mam obudowę która ma 63mm w wysokości w środku. NO na styk, ale trochę strach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Volumio -> ES9038Q2M -> TPA3255 -> Scan-Speak 18W/8545 + D2905/9900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piorasz napisał:
W dniu 5.02.2020 o 22:06, Światowit napisał:
Potwierdzam że z pasywką gra bardzo dobrze.
U mnie z Khozmo 10 kohm

Z khozmo jest dobrze dopóki nie podłączysz dobrego pre lampowego. Temat ćwiczyłem i nie ma powrotu do khozmo. Dobre pre lampowe (mam na myśli "ciche" bez brumienia czy jakiś wyraźnych szumów) z tym modułem to wręcz petarda, piękne analogowe granie z dociążeniem na średnicy a jednocześnie soczystym, szybkim basem. Pre należy dobrać pod własne upodobania. Nie będzie może tanio (jak w przypadku samego modułu) ale jeśli ma być naprawdę dobrze w zamian dostaniemy brzmienie za jakie niektórzy płacą dziesiątki - jak nie setki tysięcy PLN.

Khozmo nie działa dobrze ze wszystkimi końcówkami.

A do czego podpinałeś Khozmo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mone napisał:

Włącznik super, chociaż lepszy będzie taki ładny oczkowy ? Skąd front?

Ktoś ma jakiś pomysł z obudową? Bo wszyscy zainteresowani grupowym, a nie ma z kim pisać.

@mone-mam trochę alu w garażu,także jak ma być DIY to niech tak będzie..

Co do obudów to moglibyśmy coś zorganizować ale tu będzie cięższa "przeprawa",bo ile ludzi-tyle gustów i koncepcji.

Z modułem poszło gładko,bo wybór był oczywisty.Jakby było chętnych na powiedzmy 8-6 szt to już warto coś razem kupić-do końca miesiąca jestem wolny także mogę się podjąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, freedi said:

Na fotach przed porównaniem z klonem accu p7100...Dawid & Goliat,tylko kto jest kim ??

No i jak z tym porównaniem?? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

0 + 2 = 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, klinek napisał:

No i jak z tym porównaniem?? ? 

Nie jestem audiofilo-grafomanem i nie umiem pisać jak inni,bardziej czuje dźwięk ,ale : Hmm..Grają inaczej...accu jakby delikatniej , równo ale szerzej-szersza scena chociaż jakby rozmyta.Ice jest agresywniejszy,ma więcej wyższych rejestrów,co przy wstędze może drażnić ale ma zajebistą scenę w sensie  selektywności,wszystko jest tam gdzie ma być,wokal namacalny,perkusja dosłownie stoi tam gdzie powinna itd...Accu to takie trochę kluchy przy nim.. bardziej subtelne,przy Ice są momenty ,że można się wystraszyć ! Ale w pozytywnym sensie.Potrafi dosłownie uderzyć człowieka dźwiękiem w twarz !.Przy czym obu nie brakuje kontroli nad głośnikami a mam bardzo trudne Infinity Renaissance90..Ciężko byłoby mi wybrać,chociaż za kwotę(pomijam czas,nerwy i robotę) jaką włożyłem w accu to wybór byłby prosty...Robimy następne zamówienie ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Khozmo nie działa dobrze ze wszystkimi końcówkami.
A do czego podpinałeś Khozmo?


Do Ncore hypex Nc500 oraz do Icepower 1200 x 2 (monobloki). Powtórzę raz jeszcze. Jest dobrze dopóki nie podłączysz dobrego pre na lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakbyś opisał różnice miedzy brzmieniem NCore a IcePowera?

Nie podejmuję się tego. Słuchałem ich w 2 różnych systemach i w 2 różnych pokojach. Więc trochę bez sensu porównanie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

Powtórzę raz jeszcze. Jest dobrze dopóki nie podłączysz dobrego pre na lampach.

A co takiego cudownego dokonuje pre na lampach w stosunku do jego braku? Przecież pre na lampach to tylko więcej drugiej harmonicznej i to niekoniecznie. Chyba że komuś zależy na podkolorowaniu sygnału to wtedy co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A co takiego cudownego dokonuje pre na lampach w stosunku do jego braku? Przecież pre na lampach to tylko więcej drugiej harmonicznej i to niekoniecznie. Chyba że komuś zależy na podkolorowaniu sygnału to wtedy co innego.

Ano przede wszystkim dodaje blasku. Dodaje też więcej powietrza do dźwięku - wokale i żywe instrumenty grają bardziej żywo. Jest cieplej i przyjemniej. Słucham czasem kilka godzin dziennie i nie mogę się oderwać. Oczywiście jak pisałem wyżej trzeba dobrać do tych wzmacniaczy odpowiednią lampę by nie przesadzić w drugą stronę. Np pre DIY dość ładnie i bez oszczędności wykonany na lampach E88CC w ogóle się nie sprawdził. Zaś pre na lampach NOS Philips Miniwatt Ecc82 gra wybornie z Icpower oraz NCore. Bufor lampowy na lampach d3a w DAC z cyfrową regulacją głośności z tymi końcówkami gra analogowo bez większych podbarwień a jednocześnie czaruje dźwiękiem. Jeśli ktoś woli zimne, beznamiętne granie to oczywiście może napędzać te końcówki khozmo lub np regulacją głośności z CD. Każdemu co innego pasuje :)  

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:

Ano przede wszystkim dodaje blasku. Dodaje też więcej powietrza do dźwięku - wokale i żywe instrumenty grają bardziej żywo.

No tak, harmoniczne i efekt mikrofonowy mogą tak działać. Nie jest to prawidłowe, ale może sprawiać przyjemność.

2 minuty temu, piorasz napisał:

Jeśli ktoś woli zimne, beznamiętne granie to oczywiście może napędzać te końcówki khozmo lub np regulacją głośności z CD. Każdemu co innego pasuje

Ja tak lubię i nie uważam że jest "zimno i beznamiętnie", po porostu jest bez efektów dodatkowych wprowadzanych przez niedoskonały mocno sprzęt. Za "zimo" i "namiętność" odpowiadają muzycy tworzący nagranie i realizatorzy w studiu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja tak lubię i nie uważam że jest "zimno i beznamiętnie", po porostu jest bez efektów dodatkowych wprowadzanych przez niedoskonały mocno sprzęt. Za "zimo" i "namiętność" odpowiadają muzycy tworzący nagranie i realizatorzy w studiu. 
I to jest sedno sprawy. Co kto lubi. Ja nikogo nie namawiam. Sam grałem z pre bez lamp i było ok. Teraz jest inaczej o czym wyżej napisałem i też jest OK.
Wszystko jednak zależy od tego jakiej muzyki słuchamy - to bardzo istotna kwestia. "Kind of Blue" Milsa z khozmo + Icepower/NCore to dość kiepski przekaz. Nawet na moich jbl l100 century z przerobioną zwrotnicą + CVC + CC 72V.



Za "zimo" i "namiętność" odpowiadają muzycy tworzący nagranie i realizatorzy w studiu. 


Też. Ale i system potrafi zagrać zimno. Zimno to nie znaczy źle. Sam niekiedy lubię taki przekaz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piorasz napisał:

I to jest sedno sprawy. Co kto lubi.

Dokładnie.

7 minut temu, piorasz napisał:

Wszystko jednak zależy od tego jakiej muzyki słuchamy - to bardzo istotna kwestia. "Kind of Blue" Milsa z khozmo + Icepower/NCore to dość kiepski przekaz. Nawet na moich jbl l100 century z przerobioną zwrotnicą + CVC + CC 72V.

A próbowałeś na zestawach aktywnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A próbowałeś na zestawach aktywnych?
Nie próbowałem ale wszystko przede mną :)
Może kiedyś dojdę do tego.
Jakieś konkrete propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piorasz napisał:

Jakieś konkrete propozycje?

Dziś z kolegą przez telefon rozmawiałem na temat tego czy zestaw aktywny jest droższy od pasywnego. Okazuje się że z produkcji na rynek PRO można poskładać system trzy drożny który będzie się składał z czterech zestawów sub basowych na głośnikach 10-cio calowych do tego satelity dwudrożne, wszystko ze wzmacniaczami dużej mocy na pokładzie (klasa D), wszystko za niecałe 7 kzł. Nie wiem czy taki zestaw da pełnię audiofilskiego szczęścia (pewnie nie), ale jak ktoś ciekawy to może warto spróbować. Oczywiście sprzęt z rynku PRO więc nie audiofilski ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Oczywiście sprzęt z rynku PRO więc nie audiofilski ;-).


Ja już dawno odpuściłem sprzęt audiofilski. Tak zwany Hiend też dla mnie nie istnieje a w kategorii cena/jakość wręcz mnie bawi :)
Swoje przeszedłem i swoje zapłaciłem. Dziś patrzę na temat audio zupełnie inaczej co nie znaczy, że dźwięk jaki chcę uzyskać nie jest istotną kwestią.
Można za nieduże pieniądze stworzyć zestaw grający niejednokrotnie o niebo lepiej niż systemy za pierdylion.
Ty to wiesz i wiem to ja :)

Pozdrawiam serdecznie
Czy ktoś już porównywał z komercyjnymi wzmacniaczami ?
Oczywiście. Nie będę tu wypisywać i wymieniać marek aby kogoś nie "drażnić".
Powiem tylko, że te końcówki są wyśmienite. A biorąc pod uwagę cenę to są genialne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa GALAXY 2U - 1NGXA285 - panel 10mm - SREBRNY

Pokrywa górna: GX - Pokrywa ALU z dodatkowymi otworami ASOLE 230x353mm [3GXA24503ASOLE]

Panel tylny - otwory: ! SL/GX Panel standardowy - bez otworów

Wewnętrzna płyta montażowa: Bez płyty montażowej

Panel przedni: GX - Panel przedni standard - 4 otwory do mocowania

Pokrywa dolna: ! Pokrywa standardowa

Tak to widzę, wyszło: 437,62 PLN

Co obróbki panela przedniego i tylnego to na razie wystrugam coś z MDF jeśli podpasuje mi jakiś wzór to może w pracy mi zrobią na CNC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Volumio -> ES9038Q2M -> TPA3255 -> Scan-Speak 18W/8545 + D2905/9900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mone napisał:

Obudowa GALAXY 2U - 1NGXA285 - panel 10mm - SREBRNY

Pokrywa górna: GX - Pokrywa ALU z dodatkowymi otworami ASOLE 230x353mm [3GXA24503ASOLE]

Panel tylny - otwory: ! SL/GX Panel standardowy - bez otworów

Wewnętrzna płyta montażowa: Bez płyty montażowej

Panel przedni: GX - Panel przedni standard - 4 otwory do mocowania

Pokrywa dolna: ! Pokrywa standardowa

Tak to widzę, wyszło: 437,62 PLN

Co obróbki panela przedniego i tylnego to na razie wystrugam coś z MDF jeśli podpasuje mi jakiś wzór to może w pracy mi zrobią na CNC.

Byłbym chętny....na zbiorowe zamówienie - front chyba bym sobie sam obrobił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z ICEPowerem , bo gra wyśmienicie , ale czy go wolę od Harmana Signature 1.5 ... hmm , nie wiem ... u mnie w systemie harman  gra łagodniej i raczej przyjemniej, natomiast ICEPower to dynamika, bezpośredniość i chyba naturalność , wybór to już chyba raczej kwestia gustu i osobistych preferencji. Na razie wybieram harmana , ale słucham dalej , bo może tu chodzi o moje przyzwyczajenia co do brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam problem z ICEPowerem , bo gra wyśmienicie , ale czy go wolę od Harmana Signature 1.5 ... hmm , nie wiem ... u mnie w systemie harman  gra łagodniej i raczej przyjemniej, natomiast ICEPower to dynamika, bezpośredniość i chyba naturalność , wybór to już chyba raczej kwestia gustu i osobistych preferencji. Na razie wybieram harmana , ale słucham dalej , bo może tu chodzi o moje przyzwyczajenia co do brzmienia.

Icpower to bardzo neutralny wzmacniacz mocy potrafiący napędzić wszystkie kolumny - nawet te najtrudniejsze i to jest jego największą zaletą. Wszystko zależy z czym łączysz - od pre począwszy. Jeśli coś po drodze sp.. isz to nie win za to IcePowera. Na bazie tego wzmacniacza można zrobić prawdziwe cuda w systemie. I to pod każde osobiste preferencje.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie mam pretensji, u mnie nie mam problemów w torze, tylko moje Dali Grandy w moim salonie lubią zagrać podbitym wyższym basem , a harman ładnie się tu zgrywa , bo gra niskim basem , a jest dość oszczędny w jego wyższym zakresie , natomiast Icepower wali basiskiem aż ściany drżą , choć trzeba przyznać , że nad membranami panuje bardzo dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ależ ja nie mam pretensji, u mnie nie mam problemów w torze, tylko moje Dali Grandy w moim salonie lubią zagrać podbitym wyższym basem , a harman ładnie się tu zgrywa , bo gra niskim basem , a jest dość oszczędny w jego wyższym zakresie , natomiast Icepower wali basiskiem aż ściany drżą , choć trzeba przyznać , że nad membranami panuje bardzo dobrze. 

Skąd jesteś? Jeśli blisko Katowic to podjadę z moimi pre to się przekonasz :)  P. S.Czym napędzasz Icepower i jak długo go wygrzewasz?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ściany drżą , choć trzeba przyznać , że nad membranami panuje bardzo dobrze. 

 

Znam Dali Grandy dość dobrze. Muszą mieć dość duży pokój i dużo swobody w około. Jeśli Ci drżą ściany to nie wina IcePowera. Problem jest z akustyką lub czymś innym w torze audio.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.