Skocz do zawartości
IGNORED

ICEPower 1200as2 - budowa integry / końcówki


dankam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, jurek napisał:

W fabrycznych NC252MP jest zaimplementowany na stałe bufor na opampie- impedancja wejściowa wynosi 47k.

Ups. Przepraszam za wprowadzenie w błąd- impedancja wejściowa wynosi 10k. Na wejściu są wlutowane NE5532 w układzie wzmacniacza instrumenacyjnego. Jak w Accuphase ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co do Ncore. Może nowy temat, lista? Jestem zainteresowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Volumio -> ES9038Q2M -> TPA3255 -> Scan-Speak 18W/8545 + D2905/9900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista nam się schowała,przypominam:

Lista Icepower 1200AS1 - cena 221€/szt do Polski

1. freedi - 2szt.

2.LuSzTi - 4szt.

3. stojo - 2szt.

4. Tanner - 2szt

5. Adam_85 - 2szt.

6. grip - 2szt.

Lista Icepower 1200AS2 - cena 301€/szt do Polski

1. Tanner - 1szt.

2. freedi - 1 szt.

Myślę , że 1200AS1 możemy zamykać po niedzieli,ok wtorku,środy przelewy od Was i natychmiast zakup,coby znaczyło,że po następnej niedzieli tj 24-28 lutego moduły dotarły by do wszystkich...Jak to widzicie ?.Jeśli ktoś ma inne zdanie,nie pasuje mu termin etc-proszę o PW,żeby nie zaśmiecać wątku.

Zakup 1200AS2 musi poczekać do min 7szt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że było i będzie jeszcze ciut wydatków ale trzeba jakoś spakować te moduły.

Do mono i w sumie do stereo też,wybrałbym takie właśnie...

Przy większej ilości byłaby naprawdę bardzo dobra cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obudowy są całe z aluminium,moduł dałbym oczywiście wzdłuż,w pionie i do tego na jego płytę radiator.

Można by się pokusić o dodatkowe otwory w górnej pokrywie i mamy high-end ?

Ja na pewno wezmę 2 szt...może 3.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez poważnie o tej obudowie myśle, z tym ze góra i dół na pewno płyta z otworami. Montaż w pionie tak jak piszesz z radiatorami. Plus obróbka tylnej ścianki. Jeszcze jakby się dało przedni panel z montażem bez widocznych śrób to byłoby git. Ale takie przednie panele to chyba tylko 2U a nie 3U.

Jak będziesz zamawiać to daj znać co gdzie jak i za ile. Ja potrzebuje jedna sztukę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie  - też byłbym chętny na conajmniej jedną sztukę.... 

fredi jak myslales o montażu w pionie i z radiatorami???

radiatory w srodku obudowy??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LunaticAllegro napisał:

Panowie  - też byłbym chętny na conajmniej jedną sztukę.... 

fredi jak myslales o montażu w pionie i z radiatorami???

radiatory w srodku obudowy??

 

 

Dokładnie tak-tylko taka opcja wydaje mi się poprawną konstrukcją,radiator ma największą sprawność przy żebrach w pionie.Można by ewentualnie spróbować bez niego-cała obudowa jest z alu z tym,że moduł przykręciłbym do bocznej ścianki.

To co standardowo robią te pseudo firmy,kładąc moduł na dolnej płycie jest nieporozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, freedi napisał:

Dokładnie tak-tylko taka opcja wydaje mi się poprawną konstrukcją,radiator ma największą sprawność przy żebrach w pionie.Można by ewentualnie spróbować bez niego-cała obudowa jest z alu z tym,że moduł przykręciłbym do bocznej ścianki.

To co standardowo robią te pseudo firmy,kładąc moduł na dolnej płycie jest nieporozumieniem.

Wiesz co?? 

Ja myślałem by w szersza obudowe  - tą Obudowa GALAXY 3U - 1NGXA385/3U wpakować dwa moduły przykręcone do radiatorów 100mm wysokości.. zwrócone do siebie radiatorami (radiatory w środku obudowy) . Oczywiście przewody zasilajace przez środek wzmacniacza o obowiazkowo górna i dolna płyta z perforacją...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, LunaticAllegro napisał:

Wiesz co?? 

Ja myślałem by w szersza obudowe  - tą Obudowa GALAXY 3U - 1NGXA385/3U wpakować dwa moduły przykręcone do radiatorów 100mm wysokości.. zwrócone do siebie radiatorami (radiatory w środku obudowy) . Oczywiście przewody zasilajace przez środek wzmacniacza o obowiazkowo górna i dolna płyta z perforacją...

 

I będzie bardzo dobrze ! Ja zrobię "rasowe" monobloki w wersji pure:jeden xlr,jedna para głośnikowych,IEC,wyłącznik i tyle...oczywiście x2 szt.Stąd wybór takiej obudowy.Jednego kloca (klon P7100) już mam-waży toto z 50kg ? Teraz chce małe zgrabne kosteczki.

edit: tę 1NGXA385/3U mogę mieć za ok 107€ już w PL-bez rabatu,przy 3 szt cena sporo niższa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, freedi napisał:

I będzie bardzo dobrze ! Ja zrobię "rasowe" monobloki w wersji pure:jeden xlr,jedna para głośnikowych,IEC,wyłącznik i tyle...oczywiście x2 szt.Stąd wybór takiej obudowy.Jednego kloca (klon P7100) już mam-waży toto z 50kg ? Teraz chce małe zgrabne kosteczki.

Poczkaj poczekaj... Moze to i lepszy pomysł....2x monoblok - oczywiscie droższy ale.... 

U mnie w trakcie powstawania Pass f5t v2 także w niewiele mniejszej masie...

Uspawałem stolik specjalnie pod niego z profili stalowych hehhe

 

2x mono drożej bo 2x obudowa + 2x sieciówki do niego

Fredi???

A ty masz 1200as2 czy as1?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, LunaticAllegro napisał:

A ty masz 1200as2 czy as1?

 

Na razie mam 1200AS2-właśnie z radiatorem w pionie ,w budzie po jakimś starym wzmaku Sony ale wkrótce ( mam nadzieję ) będę miał 2x1200AS1 i może drugi 1200AS2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, freedi napisał:

Na razie mam 1200AS2-właśnie z radiatorem w pionie ,w budzie po jakimś starym wzmaku Sony ale wkrótce ( mam nadzieję ) będę miał 2x1200AS1 i może drugi 1200AS2

 to co ty kino domowe robisz na tych modułach??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LunaticAllegro napisał:

 to co ty kino domowe robisz na tych modułach??

Myślałem i o tym ale może jeszcze nie teraz.W planach mam bi-amping : monobloki pójdą na bas a stereo na resztę,jakoś tak ?

Drugi 1200AS2 zostanie w mojej norze z Infinity RS4001 i mam jeszcze accu,sam nie wiem po co?może komuś sprezentuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit: tę 1NGXA385/3U mogę mieć za ok 107€ już w PL-bez rabatu,przy 3 szt cena sporo niższa

To nie za wielka różnica w stosunku do polskiego modushopu, chyba ze w tej cenie masz górna i dolna płytę perforowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, osiek napisał:


To nie za wielka różnica w stosunku do polskiego modushopu, chyba ze w tej cenie masz górna i dolna płytę perforowana.

No nie wiem czy niewielka : ponad 600pln cała alu bez otworów a ok 450pln za to samo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, freedi napisał:

Myślałem i o tym ale może jeszcze nie teraz.W planach mam bi-amping : monobloki pójdą na bas a stereo na resztę,jakoś tak ?

Drugi 1200AS2 zostanie w mojej norze z Infinity RS4001 i mam jeszcze accu,sam nie wiem po co?może komuś sprezentuje ?

Ja sam nie wiem co mnie pokusiło wejść w A klasę Passa - jeszcze jej nie słuchałem ale liczę że się nie zawiodę

Cena obudowy 450 zł w PL była za 385?

A za 285?? Chętnie zapytam - z perforacją u góry i dołu - z największą płytą montażową także perforowaną...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, osiek napisał:

Dobra. Ja patrzę na 285, ty piszesz o 385 a to robi różnice ? 285 za ile by była?

No tak,to robi różnicę...

Za taką 1NGXA285N/3U cała w alu,ale bez dodatkowych perforacji( zaraz zapytam @) po rabatach itd życzą sobie 88€ .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robią obróbkę ścianki tylnej? W modushopie polskim o tyle wygodnie ze robią (pominę tu cene) a na upartego pójdę na spacer i odbiorę u nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bede miał wycenę dokładna z modushopu. Wstępna już otrzymałem. Z pełnym otworowaniem.
Jak otrzymam podam ,może ktoś będzie chciał się dołączyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lok napisał:

Niedlugo bede miał wycenę dokładna z modushopu. Wstępna już otrzymałem. Z pełnym otworowaniem.
Jak otrzymam podam ,może ktoś będzie chciał się dołączyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja chyba teraz we wlasnym zakresie zrobie sobie obrobke... drogo wychodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Audiofil i spokój? Świetny dowcip ;-).


Nie zauważyłem tego postu wcześniej :)

No tak. Wiele razy już "kończyłem".. :)
Pamiętam jak kupowałem integrę Luxmana (nówka niebiegana) ponad rok temu to byłem pewien, że będzie ze mną do końca życia :)
Dziś już nie mam tej integrgy :)
Ech... Staram się ostatnio skupiać tylko na muzyce ale czasem do głowy różne pomysły wpadają dziwne - a to kable, a to platformy antywibracyjne, a to jakieś nóżki antywibracyjne itd, itp.
Staram się jednak zbyt dużo nie "wydziwiać" a jak już, to robić to bardzo stopniowo. Kilka razy przejechałem się, gdy naraz za dużo zmian wprowadziłem. Kosztowało mnie to całe miesiące wnikania co jest spartolone i gdzie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piorasz napisał:

Nie zauważyłem tego postu wcześniej ?

No tak. Wiele razy już "kończyłem".. ?
Pamiętam jak kupowałem integrę Luxmana (nówka niebiegana) ponad rok temu to byłem pewien, że będzie ze mną do końca życia ?
Dziś już nie mam tej integrgy ?
Ech... Staram się ostatnio skupiać tylko na muzyce ale czasem do głowy różne pomysły wpadają dziwne - a to kable, a to platformy antywibracyjne, a to jakieś nóżki antywibracyjne itd, itp.
Staram się jednak zbyt dużo nie "wydziwiać" a jak już, to robić to bardzo stopniowo. Kilka razy przejechałem się, gdy naraz za dużo zmian wprowadziłem. Kosztowało mnie to całe miesiące wnikania co jest spartolone i gdzie... ?

 

Dlatego jakiś czas temu (w ubiegłym wieku|) zacząłem budować zestaw aktywny oparty o zwrotnicę DSP, żeby się nie miotać ;-). Sprawdzam w jakim stopniu teorie obowiązujące w audio w domenie techniki są w stanie przenieść się do domeny słuchu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlatego jakiś czas temu (w ubiegłym wieku|) zacząłem budować zestaw aktywny oparty o zwrotnicę DSP, żeby się nie miotać ;-). Sprawdzam w jakim stopniu teorie obowiązujące w audio w domenie techniki są w stanie przenieść się do domeny słuchu. 

Kumpel (zresztą forumowy) ma aktywną zwrotnicę z podziałem na sekcje (3 drogi) + dsp. Na dole D-klasa, potężny sub sterowany osobnym wzmakiem a reszta z lampy. Powiem Ci byłem, słuchałem i jakoś nie podchodzi mi to... Właściciel bardzo zadowolony.  U mnie robiliśmy też pomiary. Mam na wykresach mody pomieszczenia. W roon wprowadzam korekcję dsp i nie podoba mi się to granie - wolę bez korekcji. Wolę to skorygować jakimś ustrojem akustycznym czy nawet poduszką... Choćby w małej części.  Z modem na 50hz jest największy problem ale radzę sobie poprzez przykręcenie gałki volume. Tak wolę ja.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piorasz napisał:

Powiem Ci byłem, słuchałem i jakoś nie podchodzi mi to

Wobec niezrozumienia zalet układów aktywnych pozostaje tylko droga pasywna. Nikt nikogo do niczego nie zmusza a szczególnie do zrozumienia zagadnienia zestaw aktywny/zestaw pasywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nikt nikogo do niczego nie zmusza a szczególnie do zrozumienia zagadnienia zestaw aktywny/zestaw pasywny.


Ależ oczywiście. Najważniejsze to osobiste zadowolenie. Nigdy tego nie negowałem i nie będę. Zresztą być może za jakiś czas zmienię zdanie. Wiesz jak to jest z audiofilami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piorasz napisał:

Zresztą być może za jakiś czas zmienię zdanie. Wiesz jak to jest z audiofilami ?

Ja zmieniłem zdanie natychmiast jak pierwszy raz usłyszałem zestawy aktywne Meridian M2 mimo że to nie są zestawy najwyższej klasy. Potem wydłubałem swoje pierwsze zestawy aktywne (to było bardzo dawno) i już nie myślałem o niczym innym. Można to oczywiście uzasadnić technicznie, ale po co ;-)? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wobec niezrozumienia zalet układów aktywnych pozostaje tylko droga pasywna.


Mnie interesuje tylko i wyłącznie dźwięk. Jeśli kiedykokwiek usłyszę te zalety to się poważnie zastanowię. Póki co nie miałem okazji choć kilka takich systemów już słuchałem. W całe nie mówię, że źle grały. Mówię tylko, że nie do końca mi się to podoba. Długo by pisać :)



Można to oczywiście uzasadnić technicznie, ale po co ;-)? 


Za to zdanie masz u mnie piątkę :)

Gdybym był techniczny to patrząc na zdjęcie mojego preampa Opera (wrzuciłem gdzieś wyżej) to nie powinno to w ogóle grać. A gra cudownie i co ważne nie brumi, nie szumi jak wiele innych wypasionych konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, piorasz napisał:

Mnie interesuje tylko i wyłącznie dźwięk.

I nie odnosisz go do techniki? To dlaczego część hobbystów chce mieć wzmacniacze o bardzo małych zniekształceniach pomimo że wiadomo że próg dla THD wynosi 1% a dla IM 0,1%? Przecież schodzenie dużo niżej to proces zdecydowanie pozbawiony sensu a jednak audiofile dążą do tego. Oczywiście poza audiofilami analogowymi dla których przekroczenie w dół progu 1% jest praktycznie niemożliwe w całym paśmie akustycznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

I nie odnosisz go do techniki?

 

No tak masz mnie :)

A tak poważnie to bardziej miałem na myśli nowe trendy techniki czyli np dsp.

Totalnie mnie to nie chwyta ani nie zachwyca na dzień dzisiejszy. Uważam, że dźwięk jest wykastrowany lub zbyt podbity stosując dsp. Wolę słuchać niektórych nagrań poprostu ciszej... Ale ja się nie znam, więc mnie nie linczuj za to proszę... :)

Ja mam stare nawyki, więc zrozumię jeśli pewna grupa stwierdzi, że nie mam racji.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.