Skocz do zawartości
IGNORED

ICEPower 1200as2 - budowa integry / końcówki


dankam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie dopisuję się.

1200AS2 - 1200 zł + 20 kw i pakowania
1. dankam - 2 szt
2. piorasz - 1 szt

3. Night        2szt

4. oleq - 1szt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200AS2 - 1200 zł + 20 kw i pakowania


1. dankam - 2 szt.

2. piorasz - 1 szt.

3. Night - 2 szt.

4. oleq - 1 szt.

5. MARER - 2 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200AS2 - 1200 zł + 20 kw i pakowania


1. dankam - 2 szt.

2. piorasz - 1 szt.

3. Night - 2 szt.

4. oleq - 1 szt.

5. MARER - 2 szt.

6, Peja  - 1 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200AS2 - 1200 zł + 20 kw i pakowania


1. dankam - 2 szt.

2. piorasz - 1 szt.

3. Night - 2 szt.

4. oleq - 1 szt.

5. MARER - 2 szt.

6, Peja  - 1 szt.

7. Krzych 2  -1 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisałem się w sobotę, a Panowie coś mnie omijają na liście ?

 

1. dankam - 2 szt.

2. piorasz - 1 szt.

3. Night - 2 szt.

4. oleq - 1 szt.

5. MARER - 2 szt.

6, Peja  - 1 szt.

7. Krzych 2  -1 szt.

8. Felixs -1 szt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. dankam - 2 szt.

2. piorasz - 1 szt.

3. Night - 2 szt.

4. oleq - 1 szt.

5. MARER - 2 szt.

6, Peja  - 1 szt.

7. Krzych 2  -1 szt.

8. Felixs -1 szt

9. methan - 1 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20.03 mają wysyłać 4 szt z ostatniego zamówienia.

myślę ze 18.03  o 12:00 zamykamy listę a do 20 czekam na przelewy i skladam zamowienie. Sukcesywnie na PW będę wysyłał namiary. Do 18 można się dopisywać. Wcześniej nie ma sensu bo i tak nie maja ich na magazynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam , że dzięki ICEPower 1200AS2 w Primare SPA20 odzyskałem spokój ducha ? Latami miotałem się od wzmacniacza do wzmacniacza , wydawałem spore pieniądze i ciągle mi czegoś brakowało , a odkąd zakończyłem przeróbkę Primare , tylko słucham muzyczki i oglądam filmy i koncerty.... sielanka 

Owszem przy bardzo głośnym graniu Accuphase P500 miało więcej swobody , ale ja tak nie słucham , bo się nie da dłużej niż minutę.

Najbardziej byłem zadowolony z końcówki Harmana Signature 1.5 , która była u mnie najbardziej trafionym kompromisem, ale słucham już tylko ICEPowera , bez tęsknoty za kilkoma końcówkami , które czekają na sprzedaż : Harman HK990, Rotel RB990BX, Yamaha MX1, w/w Harman S 1.5 , Rotel RB970BX, Sherwood AM7040, Accu P500 juz sprzedałem wcześniej. 

Primarek Icepower gra jak marzenie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Bogdan said:

czekają na sprzedaż : Harman HK990, Rotel RB990BX, Yamaha MX1, w/w Harman S 1.5 , Rotel RB970BX, Sherwood AM7040, Accu P500 juz sprzedałem wcześniej. 

 

Bogdanie czy możesz opisać jak gra Yamaha MX1? Jestem wielbicielem tej marki mam nie jeden wzmacniacz minionej epoki od Yamahy słuchałem jeszcez więcej ale tych nowych nie znam, a MX1 nie miałem okazji posluchać. Wydawał mi się wart uwagi ten wzmak z tych nowszych. Napisz w kilku słowach jak on gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim naturalnie  , to chyba podstawowa zaleta, z dużą kuturą , szczegółami wyrafinowaniem, z powodu konstrukcji aktywnego zasilaniz ońca mocy gra bez zadyszki nawet przy dużych poziomach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bogdan napisał:

Powiem Wam , że dzięki ICEPower 1200AS2 w Primare SPA20 odzyskałem spokój ducha ? Latami miotałem się od wzmacniacza do wzmacniacza , wydawałem spore pieniądze i ciągle mi czegoś brakowało , a odkąd zakończyłem przeróbkę Primare , tylko słucham muzyczki i oglądam filmy i koncerty.... sielanka 

Owszem przy bardzo głośnym graniu Accuphase P500 miało więcej swobody , ale ja tak nie słucham , bo się nie da dłużej niż minutę.

Najbardziej byłem zadowolony z końcówki Harmana Signature 1.5 , która była u mnie najbardziej trafionym kompromisem, ale słucham już tylko ICEPowera , bez tęsknoty za kilkoma końcówkami , które czekają na sprzedaż : Harman HK990, Rotel RB990BX, Yamaha MX1, w/w Harman S 1.5 , Rotel RB970BX, Sherwood AM7040, Accu P500 juz sprzedałem wcześniej. 

Primarek Icepower gra jak marzenie ?

W życiu nie uwierze, że Kolega spocznie na laurach. Pewnie Icepower to tylko przystanek. Bo zachwyt jak to u audiofila rzecz przejściowa

Zacznie się niedosyt kwestia czasu bo nie ma urządzeń doskonałych. Chociaż cholera sam czekam jak to u mnie zagra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy nie macie żadnych problemów z dziwnym zachowaniem waszych modułów? U mnie przy cichym jak i głośniejszym graniu pojawiają się dziwne zniekształcenia, takie ala przestery. Bardziej słyszalne w lewym kanale. Jak dam trochę głośniej na potencjometrze to słyszę muzykę w module ICE. Mógłbym odłączyć kolumny i poznałbym jaki to utwór leci z dźwięków jakie wydaje mój ICEPower. Myślałem, że to problem z kablowym pająkiem sygnału wejściowego, ale nie. Wymieniłem przewód sygnałowy na ekranowany. Wywaliłem przekaźnik SSR którym załączałem wzmaka bo powodował zakłócenia. Zamontowałem gniazda XLR + RCA połączone tak jak koledzy robili to kilkanaście stron wcześniej. Testuję cały czas jeden utwór na którym przed poprawkami wyłapałem problem. Tidal w jakości HIFI "Mela Koteluk, Hania Rani - Odpowiedź (Piano Version)". Przełączam się na końcówkę jedną, drugą na tranzystorach - wszystko OK. Podłączam ICE - to samo, zniekształcenia. Testowałem dwa DAC-i, dwa preampy. To samo. Słucham innych utworów i wydaje się być ok. Prawdopodobnie ucho tego nie wychwytuje. Masakra, zgłupiałem do reszty. Sygnał podaję po RCA, nie mam wyjść symetrycznych w PRE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mihau_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób podłączyłeś wejścia modułu? Dla RCA piny 1-3 i 4-6 w złączu P105 powinny być zwarte i podłączone do masy sygnału wejściowego. U mnie nie ma żadnych zniekształceń, a tym bardziej moduł nie gra sam :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wada fabryczna tych toroidów filtrów na wyjściu? Takie coś pamiętam z naprawy ampli kina domowego, wzmak "ćwierkał" sam na filtrach okazało się, że rdzeń był pęknięty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwieram sygnał minus z gnd w gnieździe xlr. Włożona z tyłu zwora.

Właśnie to jest takie ćwierkanie. Dobrze to ująłeś. Przenosi się to na wyjście. Zmiana źródła, zamiana miejscem kanałów nic nie wnosi. Jak mocniejsze uderzenie  w klawisz fortepianu to ćwierkniecie modułu.

Odłączenie pe minimalnie zmniejsza dolegliwości ale choroba nadal pozostaje. Testowałem różne konfiguracje z dodatkowym ground loop breaker. Nic to nie wnosi. Jest do odłączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20200304_071056.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dankam napisał:

@mihau_r sprubój podłaczyćbez tych przekaźników na wyjściach głośnikowych.

próbowałem, nic to nie zmieniało. Chociaż robiłem to na krótko, odłączając zasilanie od protektora i spinając na krótko wyjścia głośnikowe z PCB z terminalami. Teraz mnie naszło, że może GND na tym protektorze jest połączone i tu powstaje pętla. Sprawdzę popołudniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mihau_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci ten protektor, moduł ICEPower ma wszelkie potrzebne zabezpieczenia, przekaźnik moze jedynie degradowac dzwiek. Nie widze dokladnie jaki tam masz przekaznik, ale to wzmacniacz mostkowy, na wyjsciu nie ma GND i nigdzie wyjscia glosnikowe nie moga sie ze sobą łaczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oscyloskop? Trzebaby zapodać mu sygnał szybkozmienny z ostrym zboczem i zobaczyć na wyjściu jak reaguje po załamaniu zbocza. Mocny przerzut lub silne pogrubienie kreski na ekranie wskazuje problem z układem. Jeśli będzie akceptowalnie to może być problem rdzeni na cewkach lub samych uzwojeń cewek i wtedy możliwe ze nawet zalanie zaimpregnowanie inaczej unieruchomienie mechaniczne powinno pomóc z tym ze to troche prowizorka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sts napisał:

ICEPower ma wszelkie potrzebne zabezpieczenia

DC również?

4 minuty temu, Krzych 2 napisał:

Masz oscyloskop? Trzebaby zapodać mu sygnał szybkozmienny z ostrym zboczem i zobaczyć na wyjściu jak reaguje po załamaniu zbocza. Mocny przerzut lub silne pogrubienie kreski na ekranie wskazuje problem z układem. Jeśli będzie akceptowalnie to może być problem rdzeni na cewkach lub samych uzwojeń cewek i wtedy możliwe ze nawet zalanie zaimpregnowanie inaczej unieruchomienie mechaniczne powinno pomóc z tym ze to troche prowizorka

Niestety nie posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chociaż zalej parafiną cewki. Ma to swoje wady po pierwsze pogorszy się oddawanie ciepła do otoczenia. Po drugie trzeba to tak zrobić żeby parafina weszła głęboko co niestety przy użyciu opalarki jest troche niebezpieczne bo mozna coś przegrzać. Po trzecie metoda mało odwracalna, nie ma pewności, że elektronika jest sprawna i nie ma jakiegoś bobola gdzie indziej. Ja bym zaczął od oscyloskopu. Zamiast parafiny możebyć lakier impregnacyjny do pcb w tym wypadku warstewka jest cieńsza oddawanie ciepła lepsze, chociaż nie przypuszczam żeby cewki w jakiś znaczący sposób się grzały, jeśli są właściwie dobrane i sprawne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, mihau_r napisał:

DC również?

Daj spokój z tym przekaźnikiem. Te moduły maja nagłaśniać bezawaryjnie koncerty na stadionach, układ monitoruje wszystko co się na nim dzieje i takie dokładki nie sa potrzebne.

5 minut temu, Krzych 2 napisał:

No to chociaż zalej parafiną cewki. Ma to swoje wady po pierwsze pogorszy się oddawanie ciepła do otoczenia. Po drugie trzeba to tak zrobić żeby parafina weszła głęboko co niestety przy użyciu opalarki jest troche niebezpieczne bo mozna coś przegrzać. Po trzecie metoda mało odwracalna, nie ma pewności, że elektronika jest sprawna i nie ma jakiegoś bobola gdzie indziej. Ja bym zaczął od oscyloskopu

Nic nie zalewaj, zacznij od sprawdzenia protektora czy nie zwiera wyjść ujemnych obu kanałów a najlepiej wywal od razu ten protektor. Jesli nadal cos bedzie nie tak to trzeba odeslac na serwis do dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na ten przekaźnik DC blokera to niemal na pewno ma tylko 2 tory, więc bieguny "-" sygnałów głośnikowych muszą być tam zwarte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję sts, frobek, dankan za pomoc w realizacji kupna icepowera. Czy na tą chwilę ktoś zamawia/buduje obudowę, kable, preamp? Mój ice będzie porównany do dwóch wzmacniaczy w klasie d które już posiadam tpa3255 i ta2022 od reduktora szumu a także lampy amplifona i kilku innych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie spytam się @dankam , co w przypadku uszkodzenia lub usterki nie wynikającej z winy użytkownika, jest opcja serwisu czy jesteśmy zdani na siebie ze względu na charakter nabycia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, frobek napisał:

Jak patrze na ten przekaźnik DC blokera to niemal na pewno ma tylko 2 tory, więc bieguny "-" sygnałów głośnikowych muszą być tam zwarte.

Mieliście rację. "-" obu kanałów były połączone. Zdemontowałem cały nadmiarowy ekwipunek i w wersji pure gra jak należy. Dzięki za podpowiedź. Gra znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, martis said:

Tak w sumie spytam się @dankam , co w przypadku uszkodzenia lub usterki nie wynikającej z winy użytkownika, jest opcja serwisu czy jesteśmy zdani na siebie ze względu na charakter nabycia?

W takim przypadku piszesz do mnie z którego zamówienie jest to moduł, ja podaje Ci nr fv i namiary gdzie wysyłać uszkodzony moduł do serwisu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.