Skocz do zawartości
IGNORED

ICEPower 1200as2 - budowa integry / końcówki


dankam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

W moim wzmacniaczu mam tylko gniazda xlr a nie ma rca. Chciałbym podłączyć przedwzmacniacz pasywny który ma tylko gniazda rca. Czy jest różnica jeżeli ze źródła sygnał  podam na gniazda xlr przez przewód który ma z jednej strony rca a z drugiej xlr a bezpośrednio na rca. Czy lepiej po prostu dorobić gniazda rca i podłączyć sygnał do nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, matoole said:

Trzy uszkodzenia modułu, dwa załatwione pozytywnie , trzecie czeka na wysyłkę, a Ty z takim tekstem (?). 

Coś ty taki przewrażliwiony? Masz coś za uszami? Nie brałeś udziału w zamówieniach więc Ciebie to nie dotyczy. Nie znasz szczegółów a się wypowiadasz. 

Idź proszę zgłębiać temat tam gdzie kupiłeś moduł. Nie uszczęśliwiaj nikogo na siłę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dankam napisał:

Trzy uszkodzenia modułu, dwa załatwione pozytywnie , trzecie czeka na wysyłkę, a Ty z takim tekstem (?). 

Nie ma co się czepiać słówek, bo nikt nie spodziewał się 10% felernych modułów. Lepiej pogadajmy co i jak zabezpieczyć żeby sytuacja się nie powtórzyła bo to niezręczna sytuacja dla Kolegi dankam. Ręczy niejako słowem przed dystrybutorem , a pewnie użytkowników i modułów felernych na oczy nie widział. Nie wie co się stało, nie wie jak się ktoś z tym obchodził itp. Ja się nie dziwię, że może mieć dosyć, jeśli ktoś wypowiada się z cieniem pretensji. Lepiej wymyślmy coś technicznie żeby już żaden moduł nie padł. Będzie z tego lepszy pożytek. Na pewno nie grajmy bez chłodzenia. Co jeszcze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lok napisał:

Mam pytanie.

W moim wzmacniaczu mam tylko gniazda xlr a nie ma rca. Chciałbym podłączyć przedwzmacniacz pasywny który ma tylko gniazda rca. Czy jest różnica jeżeli ze źródła sygnał  podam na gniazda xlr przez przewód który ma z jednej strony rca a z drugiej xlr a bezpośrednio na rca. Czy lepiej po prostu dorobić gniazda rca i podłączyć sygnał do nich.

Ja tak gram bo nie mam w tej chwili źródła symetrycznego z wyjściami XLR. Zrobiłem kable takie jak piszesz. Gdzieś w wątku było pisane jak sobie takie kabel zrobić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Mateusz Wielgos napisał:

Ja tak gram bo nie mam w tej chwili źródła symetrycznego z wyjściami XLR. Zrobiłem kable takie jak piszesz. Gdzieś w wątku było pisane jak sobie takie kabel zrobić. 

Dzięki ja tak mam i gram właśnie na takim kablu. Nie wiem tylko czy warto dorabiać gniazda rca żeby było lepiej.

Czy może nie ma żadnej różnicy między rca a xlr przerobiony na rca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lok napisał:

Czy może nie ma żadnej różnicy między rca a xlr przerobiony na rca. 

Nie ma żadnej różnicy. Typ użytego wtyku jest bez znaczenia liczy się system połączenia. System symetryczny XLR musi być kompletny po stronie "nadajnika" i p stronie "odbiornika", jeżeli stosujemy kabel przejściowy XLR do RCA to całe połączenie jest typu RCA.  
P.S. Dodam tylko że o symetrii połączenia decyduje wejście i wyjście urządzeń łączonych. Zaskoczeniem może być fakt że na wtyku RCA też da się wykonać połączenie symetryczne, choć będzie to mocno egzotyczne połączenie nigdzie nie spotykane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niedobrze...chyba mój moduł padł...czy może być to spowodowane odwrotną polaryzacją zaśilania? jeden kabel ma na wtyczce od strony wzmacniacza ma po lewej + a drugi po prawej ma + czy to mogło być przyczyną uszkodzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny? Panowie jest coś nie tak z tymi modułami. Mój już do dystrybutora został wysłany i czekam co dalej, a może kluczem do niezawodności jest zrobienie jednak tak jak na obrazku czyli wybudzenie z trybu standby, a nie załączanie zasilania po całości. Może być tak, że jednak mimo zapewnień z dataszita, moduł tego nie lubi. Na obrazku przy gnieździe jest jakieś ustrojstwo. Co to może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/14/2020 at 6:35 PM, fan64 said:

U mnie jest tak,ale jeśli potwierdzą śię informacje o dalszych problemach i uszkodzeniach to chyba nie obejdzie śię bez dodatkowego wentylatorka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fan64 na tym zdjęciu dokładnie nie widać. Czy  płyta modułu jest przymocowana na dystanse w pewnej odległości od blachy radiatora? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, fan64 said:

Dolna płyta modułu jest przykręcona bezposrednio do aluminiowego radiatora,bez żadnych past itp.

Tak jak rozmawialiśmy to błąd, że nie było pasty, dodatkowy radiator w kształcie U też nie pomógł w odprowadzaniu ciepła.

Nie mniej powinno w razie W zadziałać zabezpieczenie termiczne. Tak jak rozmawialiśmy sprawdź proszę co się dzieje na pinach diagnostycznych to będziesz więcej wiedział co mogło się wydarzyć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy odwracacie kota ogonem...

Jak pokazalem wam zdjecia mojej redukcji i dodatkowego nie malego radiatora to wszyscy prawie hejtowali ze po co..bo moduly sie tak nie grzeja...a w ghent audio to tylko do pokrywy przykrecone i wszyatko ok...

Jak napisałem ze plaszczyzne styku smarowalem pasta jedna z lepszych do procesorow na rynku to tez patrzyliscie na mnie jak na wariata...

Teraz jak jest awaria to krytykujecie zupelnie odwrotnie...

Bo przykrecenie plyty to za malo...bo nie bylo pasty itd...

Polakowo!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego,nikt nie patrzył na Ciebie jak na wariata,rozwiązania które pokazałeś na pewno są dobre,tylko ze nie każdy ma takie możliwośći,myślę że uda śię w końcu wytropić przyczynę tych awarii czy faktycznie jest to kwestia ciepła wydzielanego przez  moduł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się robi coraz bardziej ciekawy. LunaticAllegro, zgadzam się z Tobą że faktycznie dyskusja jeszcze parę stron wcześniej zmierzała w kierunku, że Icepowery nie potrzebują dodatkowego chodzenia czy radiatorów.

U mnie na tę chwilę moduły są przykręcone do dolnej płyty (8mm grubości) obudowy ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo po około 1h grania płyta robi się gorąca. Póki co nie mam jeszcze pasty pomiędzy płytą a modułami. Jak się robi gorąco to na razie wyłączam wzmacniacz (wolę nie kusić losu), ale to tylko chwilowe "rozwiązanie" bo w końcu to ma grać a granie nie ma polegać na kontroli czy wzmacniacz się nie przegrzewa.

Mam dedykowane radiatory ale na razie nie montowałem na nich po wpisach, które właśnie mówiły że dodatkowe chłodzenie jest niepotrzebne.

Z drugiej strony wszystkie te sprzedane Apollony bez dodatkowego chłodzenia chyba jakoś działają??

U mnie rozwiązniem chyba będzie zamontowanie modułów na radiatorach i odwrócenie ich do góry nogami, tak żeby żebra radiatorów były skierowane ku górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebasbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działają i to szczelnie zamknięte prawie bez wymuszonego chłodzenia, a trafo grzeje się pewnie niemiłosiernie bo się grzeje sami musicie to przyznać. Inzynierowie projektanci na bank wzięli to pod uwagę . Druga sprawa z jakich mocy my korzystamy to ułamek mocy znamionowej. Intuicja coś mi podpowiada , że kluczowe może być samo załączanie modułu. Napiszcie proszę- pytanie do posiadaczy uszkodzonych modułów- czy to nie było tak. ICE grał do samego końca, a na drugi dzień się nie włączył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dalsze. Czy włączaliście felerne moduły wyłącznikiem dwubiegunowym? To mogło generować przepięcia

Ja własnie tak miałem i przy włączaniu widziałem wyraźne iskrzenie na stykach. W związku z tym coś mi tu nie pasuje z układem miękkiego startu w module

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie...

Kolejny raz powtarzam, datasheet z tabelą opisu wyprowadzeń złącz P101 i 102. Led z rezystorem i sprawdzacie co działa...

Jak jest wszędzie zima i nic nie świeci to może łaskawie sprawdźcie miernikiem bezpiecznik przy złączu zasilania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, martis napisał:

Ludzie...

Kolejny raz powtarzam, datasheet z tabelą opisu wyprowadzeń złącz P101 i 102. Led z rezystorem i sprawdzacie co działa...

Jak jest wszędzie zima i nic nie świeci to może łaskawie sprawdźcie miernikiem bezpiecznik przy złączu zasilania...

Szanowny Kolego. Myślisz, że nie sprawdziłem bezpiecznika i takie coś odesłałem do Anglii? Niezależnie od tego co jest na złączach diagnostycznych moduł po podaniu zasilania i sygnału ma się włączyć i ma grać muzyka. Czy tak? Ja test ledowy zrobiłem i nic poza brakiem zadziałanego protekta i trybu standby (który jest). Nie da się stwierdzić. Power on jest nieaktywny. Wzmak w trybie standby i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Krzych 2 napisał:

Pytanie dalsze. Czy włączaliście felerne moduły wyłącznikiem dwubiegunowym? To mogło generować przepięcia

Ja własnie tak miałem i przy włączaniu widziałem wyraźne iskrzenie na stykach. W związku z tym coś mi tu nie pasuje z układem miękkiego startu w module

Z ciekawości zapytam .Jak dokładnie miałeś zrobiony włącznik ? Na kablach zasilających ? Czy do pinów z obsługą tryby stand by ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz jeśli można bo nie rozumiem do końca.

z modułu wypięte wszystko oprócz zasilania. led od protect i standby świecił tak? DVDD zasilanie sprawdzałeś ? w sensie tez czy led się zaświecił.

Czy trafo brzęczało, trzeszczało kiedy wzmacniacz działał?

no i najbardziej prozaiczne przyczyny, czy coś nie spadło albo nie wpadło między blachę radiatora a pcb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotrę do domu. Napisze co i gdzie było dokładnie. Trafo lekko świergotało tak do odległości 50cm było to słychać. Między blache nic nie wpadło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama końcówka mocy i zasilacz ma soft start, to słychać przy podłączeniu. Iskrzenie może występować, to chwilowy duży prąd udarowy ładowanego kondensatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obudowę SlimLine NSLA02280N 2U ­ 10mm  z Modushop. Moduły są przykręcone do dolnej płyty bezpośrednio. Mam pastę termoprzewodzącą.

Mam 3 moduły które grają prawie codziennie. Nic na szczęście na razie się z nimi nie dzieje. Włącznik mam podłączony nie bezpośrednio z zasilania ale poprzez sterowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sebasbox napisał:

U mnie rozwiązniem chyba będzie zamontowanie modułów na radiatorach i odwrócenie ich do góry nogami, tak żeby żebra radiatorów były skierowane ku górze.

To zły pomysł. Będziesz chłodził radiatory a dławiki  i transformator, które się nagrzewają będą miały utrudnione odprowadzanie ciepła , co podniesie temperaturę wewnątrz obydowy a ta skróci żywotność konndensatorów. Jeżeli masz dobrze wentylowaną płytę wierzchnią obudowy to zrób kilka otworów w płycie dolnej , które porawia cyrkulację i wymianę powietrza wewnątrz obudowy co przełoży się na lepsze chłodzenie . Odpowiednio wysokie nóżki / 15-20mm/ również poprawią chłodzenie.

Przy radiatorach najlepiej postawić moduły na boku, wówczas przy dobrej cyrkulacji powietrza / otwory na dole i na górze/ wszystkie elementy będą miały optymalne warunki termiczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzawa, dzięki za uwagi.

zastanawiam się jak kształtują się temperatury u osób które mają posadzone moduły na radiatorach. LunaticAllegro, możesz powiedzieć jak to wygląda u Ciebie?

pytanie czy problemem psujących się modułów są temperatury czy kwestia załączania zasilania.

U mnie za włącznik w tej chwili robi włącznik nadprądowy (tablicowy).

PS. wracając jeszcze do dyskusji nr. tego czy do Icepower'ów warto wykorzystywać przedwzmacniacz pasywny czy aktywny to ze swojej strony preferuję jednak przedwzmacniacz lampowy. Mam w domu obydwa i takie jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, sebasbox said:

marekzawa, dzięki za uwagi.

zastanawiam się jak kształtują się temperatury u osób które mają posadzone moduły na radiatorach. LunaticAllegro, możesz powiedzieć jak to wygląda u Ciebie?

pytanie czy problemem psujących się modułów są temperatury czy kwestia załączania zasilania.

U mnie za włącznik w tej chwili robi włącznik nadprądowy (tablicowy).

PS. wracając jeszcze do dyskusji nr. tego czy do Icepower'ów warto wykorzystywać przedwzmacniacz pasywny czy aktywny to ze swojej strony preferuję jednak przedwzmacniacz lampowy. Mam w domu obydwa i takie jest moje zdanie.

Ile modułów w użyciu na tym forum tyle praktycznie różnych podłączeń, obudów, radiatorów, kabli złącz, włączników itd.

Do tego nie wszystkie są zrobione zgodnie ze sztuką, bo to nie ma pasty, bo to moduł obrócony czy też całkowicie odwrócony, bo coś ogranicza wentylację, bo listwa, włącznik, gniazdko iskrzy itd. Zmiennych jest bardzo wiele. I do tego najczęściej "szczęśliwiec" o tym nie wie bo gdyby wiedział to by tak nie zrobił lub poprawił. 

Na zagranicznych formach nie doszukałem się informacji o tym że produkty Norda, Applon audio padają, a zapewne sprzedali ich więcej i wcześniej niż to jest tu organizowane.  

Zrobienie końcówki mocy opartej na tym module jest proste ale jak się okazuje nie dla wszystkich. Jakiś poziom znajomości w temacie trzeba jednak mieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, sebasbox napisał:

marekzawa, dzięki za uwagi.

zastanawiam się jak kształtują się temperatury u osób które mają posadzone moduły na radiatorach. LunaticAllegro, możesz powiedzieć jak to wygląda u Ciebie?

pytanie czy problemem psujących się modułów są temperatury czy kwestia załączania zasilania.

U mnie za włącznik w tej chwili robi włącznik nadprądowy (tablicowy).

PS. wracając jeszcze do dyskusji nr. tego czy do Icepower'ów warto wykorzystywać przedwzmacniacz pasywny czy aktywny to ze swojej strony preferuję jednak przedwzmacniacz lampowy. Mam w domu obydwa i takie jest moje zdanie.

sebasbox czy możesz coś więcej napisać w temacie przedwzmacniaczy do ice. Właśnie szukam czegoś do mojego modułu. Jakie pasywne testowałeś i co to za przedwzmacniacz lampowy.

dzięki za pomoc,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasywny u mnie to Hattor/Khozmo, na przekaźnikach, ze srebrnym okablowaniem całości i rezystorami Z-foil. Także full wersja od Arka. Ta pasywka gra bardzo dobrze z moimi monoblokami na GM70 od PWL.

Jeśli chodzi o przedwzmacniacz lampowy to jest to także konstrukcja PWL na lampach Ecc99 i ECC82. Jest też wrzucona drabinka Khozmo. Na razie przedwzmacniacz jest jeszcze na desce bo jest w fazie testów ale już widzę, że z Icepowerami ma większy potencjał. Dźwięk ma w sobie po prostu więcej życia.

Wg. mnie Icepowery potrzebują lepszego wzmocnienia.

Dodam jeszcze tylko, że na pasywkę daje z DAC sygnał 3V a na przedwzmacniacz lampowy 1V i to i tak wystarczy (Dac ma opcję wyboru wzmocnienia sygnału na wyjściu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.