Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha DSP A5 + Samsung HD745


graz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem dvd Samsunga hd745. Przedtem miałem odtwarzacz Yamahy s510 ale się popsuł i dokupiłem do wzmacniacza A/V Yamaha DSP A5 odtwarzacz Samsunga. W stereo poprzez kabel coaxialny gra OK.

Ala mam problem z odtwarzaniem płyt SACD w trybie wielokanałowym. Jak połączyć dvd ze wzmacniaczem?

Połączyłem cinchami wyjścia analogowe w dvd z grupą wejść analogowych we wzacniaczu (oznaczonych jako external decoder) i próbowałem różnych ustawień trybu audio zarówno we wzmacniaczu jak i w dvd i nie chce grać, to znaczy nie ma żadnego dźwięku. Nie jestem pewien czy ten typ wzmacniacza jest kompatybilny z wielokanałowym sygnałem SACD. Czy mógłby mi ktoś pomóc w tym zakresie? Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

jeśli chodzi o tematykę zakładki, w której umieściłeś posta to wszystko jest OK. A co do reszty to..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum musiałbyś mieć wiele wyjść analogowych w DVD podłączonych do amplitunera (minumim 5 = 5 czinczy) albo podłączyć połączeniem cyfrowym..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam co prawda kompletnie tego modelu odtwarzacza, ale mam ten sam wzmacniacz. Używam go w kinie z Panasonicem S-75, który nie ma co prawda możliwości odtwarzania SACD, ale ma wbudowane dekodery DD i DVD-Audio. Wzmacniacz ma z kolei DD i DTS, ale nie ma dekoderów SACD i DVD-Audio. Jeżeli chcesz wykorzystać dekodery wzmacniacza łączysz odtwarzacz i wzmacniacz cyfrowym kablem. Jeżeli natomiast dekodery z odtwarzacza, to robisz to dokładnie tak jak zrobiłeś, czyli wyjścia analogowe z odtwarzacza łączysz do gniazd external dekoder wzmacniacza. Trzeba wtedy uaktywnić przełącznikem wejście we wzmacniaczu, a jeżeli dalej dźwięk się nie pojawi najprawdopodobniej musisz ustawić w setupie odtwarzacza rodzaj wyjścia i zmienić z cyfrowego na analogowe. A być może jest to rozwiązane tak, że z tyłu na obudowie odtwarzacza znajduje się mechaniczny przełącznik rodzaju wyjścia. W każdym razie wg mnie problem na pewno leży po stronie odtwarzacza. Enyłej powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu oglądałem pobieżnie HD745. Dostepne są tylko analogowe sygnały wszystkich kanałów. Połączenia między odtwarzaczem a wzmacniaczem(wzmacniaczami) dla wielokanałowego słuchania SACD mogą byc więc tylko analogowe ("cinchowe" jak wyraził sie subiekt). To samo wynika z instrukcji obsługi, którą można ściągnąć ze strony Samsunga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Instrukcję do dvd i A/V mam i przestudiowałem je dokładnie. I nic z tego nie wynikło. Połączyłem jeszcze dvd z A/V

kablem analogowym (oprócz tych 5 cinchi na poszczególne kanały) i dało to tyle, że moge teraz ustawiając na wzmacniaczu sygnał analog lub digit słuchać płyty SACD w trybie zwykłego CD poprzez wyjście analogowe lub

lub cyfrowe. Dźwieku wielokanalowego z SACD w dalszym ciągu nie ma. Może problem jest w odtwarzaczu.

Jest w nim w opcjach Setup Audio, opcja testu głośników. Włączjąc ten test na ekranie ramki przeskakują z kanału na kanał, ale z kolumn nie wydobywa się żaden dźwięk. Ten sam test ze wzmacniacza A/V przebiega bez problemu. Może w tym jest problem. Zaznaczam, że mam połączenie dvd z A/V zarówno cyfrowe jak i analogowe.

Może uszkodzony jest DVD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz połączone wyjście analogowe 5.1 w odtwarzaczu z wejściem extended decoder we wzmacniaczu, to przez dwukrotne wciśnięcie przycisku tape/md we wzmacniaczu powinieneś usłyszeć dźwięk wielokanałowy (pierwsze wciśnięcie załącza pętlę magnetofonową, drugie przełącza urządzenie w tryb ext.dec. , trzecie powoduje powrót do normalnego stanu). Wtedy tez powinieneś usłyszeć szum w głośnikach przy teście ustawienia wielokanałowego odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszeć test z odtwarzacza, mając oczywiście wzmacniacz w pozycji ext.dec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Asmon. Wszystko jest OK. Moja wina, że nie przyjrzałem się dobrze wzmacniaczowi. Sprawa jest tak banalna, że aż wstyd się przyznać. Jeszcze raz dziękuję.

PS. Gra nieźle w SACD ale widzę, że czeka mnie chyba kolejny wydatek, będę musiał dokupić jakieś lepsze kabelki sygnałowe. To będzie jednak ostatni wydatek, oprócz płyt oczywiście.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.