Skocz do zawartości
IGNORED

Adam A77X w pionie


lapsio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie posiadam monitory Behringer B3031A i zastanawiam sie nad wymiana nad ADAM A8X albo A77X. Jako ze generalnie glosniki sa raczej inwestycja dlugoterminowa sklaniam sie bardziej ku A77X poniewaz to topowy model serii A wiec raczej nie bede potem zalowal "a mozna bylo wziac te lepsze". Tym bardziej ze co do zasady nie sprzedaje sprzetu wiec potem mi zal wyrzucac.

Poszukalem troche w internecie jak wyglada temat stawiania A77X w pionie bo niestety nie mam miejsca na monitory poziome. Na kilku forach ludzie mowili ze nalezy obrocic tweeter o 90 stopni, nawet byla podana oficjalna instrukcja od ADAM Audio jak wykonac taka procedure. Natomiast jak poszukalem troche zdjec to w zasadzie wszystkie zdjecia znalezione przeze mnie w internecie nie mialy obroconego tweetera. Stad pojawia sie watpliwosc czy ten zabieg faktycznie jest konieczny.

Natomiast w ogolnosci caly szum wokol tematu A77X w pionie troche wzbudza we mnie niepewnosc czy jest to aby na pewno dobry plan jezeli wiem juz teraz ze na 100% bede uzywac tych glosnikow w pionie? Czy moze nie lepiej dac sobie spokoj i poprzestac na A8X w takim wypadku. Cenowo A77X vs A8X nie robi mi roznicy bo pewnie i tak bede parowal to z ADAM Sub 15 wiec 1000zl w te czy w tamte to juz mi roznicy nie robi.

---

Zeby nadac troche kontekstu to generalnie nie jestem jakims fanatykiem audiofilem. W zasadzie to te Behry sa spoko tylko troche bass reflex mi furgocze przy wyzszym SPL i to w zasadzie najbardziej przeszkadza. Poza tym monitory ADAM zawsze podobaly mi sie wizualnie i zawsze chcialem miec A8X tylko przedtem nigdy nie bylo mnie stac na glosniki za wiecej niz 2k.

Jako interfejs do tego chcialem wziac Behringer UMC1820 (obecnie mam ASUS Xonar D2). Bo w sumie jako informatyk i tak mam przy biurku szafe rack 19" na serwery i sprzet sieciowy wiec jeden klocek wiecej nie zrobi mi roznicy, a moglbym wtedy podpiac dwie pary monitorow, dwa suby i jeszcze ze dwie pary sluchawek naraz i sterowac outputem z poziomu softu. Wydaje sie to byc wygodnym rozwiazaniem. Uzywam Linuxa z JACK Audio. Czytalem ze UMC generalnie dzialaja bezproblemowo pod ALSA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lapsio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nabyć A77X niż AX8. Jak coś zmieniać to z przytupem. Bez sensu jest też grzebać w nowym/na gwarancji produkcie, pachnącym nowością i przyniesionym wprost ze sklepu.
Nie wierzę, że nie znajdziesz miejsca na monitory w poziomie. Są podstawki, statywy itp. Siedzisz w aż tak ciasnej klicie że nie wygospodarujesz kilku cm? 
Sterowanie wyjściem z poziomu softu to proszenie się o kłopoty. Od kapryśności softu począwszy po roztargnienie operatora. Tani i fajowy kontroler monitorów Ci potrzebny. Po cholerę nowe i drogie zabawki narażać na wielkie BUM. Świetny produkt za niską cenę: Behringer MONITOR2USB - np tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamy A77X są stworzone do grania w poziomie. Miałem je i testowałem też ustawienie w pionie, ale to bez sensu. Zmienia się charakter brzmienia na minus. Sam sprawdź jak je kupisz.
A monitory zacne, polecam. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stały ? oprócz wysokotonowego najprawdopodobniej. A niestety skubany nie jest kwadratowy chyba więc obrócić się nie da. Z drugiej strony jak chcesz sub, to po co takie wielkie, wystarczą mniejsze. A jak nie sub, to może KRK 10/3? Wielkie, ale w pionie, no i bez suba. 

Interfejs ma pokrętła, przynajmniej jedno od sumy i drugie np. od wyjścia słuchawkowego, więc można softwarowo a można gałką kręcić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, przemak napisał:

A jak nie sub, to może KRK 10/3? Wielkie, ale w pionie, no i bez suba. 

To naprawdę niegłupi pomysł. Ja od jakiegoś czasu cieszę się takim zestawem bez suba. Wcześniej miałem pare zestawów z subem i niestety zawsze kończyło się kręceniem bo coś się nie zgadzało. Sub może fajnie zgrać się z monitorami ale nie jest to łatwe i nie w każdym przypadku osiągalne. A nowe KRK grają naprawdę dobrze, tyle że małe nie są ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do inicjatora wątku.
Używam UMC1820 plus Presonus Central Station plus 2x Behringer b3030a z subwooferem M-Audio BX10.
Wszystko to razem nieźle gra i nie obserwuję żadnych problemów z bass reflexami.
W tych Behringerach bass reflexy są korzystnie z przodu.
Ale niski tony propagują się bez dudnień od czasu zrobienia adaptacji akustycznej z wełny mineralnej w postaci pułapek w rogach i paneli na ścianach. Bez tego raczej subwoofer by się nie sprawdził.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Czyli, w małym pomieszczeniu nie pozbędziesz się dudnień poprzez dodawanie dużych głośników. Trzeba opanować akustykę pomieszczenia.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, msankowski said:

Do inicjatora wątku.
Używam UMC1820 plus Presonus Central Station plus 2x Behringer b3030a z subwooferem M-Audio BX10.
Wszystko to razem nieźle gra i nie obserwuję żadnych problemów z bass reflexami.
W tych Behringerach bass reflexy są korzystnie z przodu.
Ale niski tony propagują się bez dudnień od czasu zrobienia adaptacji akustycznej z wełny mineralnej w postaci pułapek w rogach i paneli na ścianach. Bez tego raczej subwoofer by się nie sprawdził.

Czyli, w małym pomieszczeniu nie pozbędziesz się dudnień poprzez dodawanie dużych głośników. Trzeba opanować akustykę pomieszczenia.
 

Mowie doslownie o furgotaniu, nie o dudnieniu. Tak slychac jak powietrze zasuwa przez te szczeliny (swiszczenie, slychac wiatr jakby ktos szybko sciskal plastikowa butelke). Oczywiscie przy normalnym odsluchu gdzie wystepuje cale spektrum czestotliwosci jest to raczej niezauwazalne, ale jak zrobie low pass w JACKu przy glosniejszym sluchaniu to juz slychac, Mam tu na mysli poziom SPL przy ktorym nastepuje juz dosc znaczne wychylenie membrany glosnika. W okolicy 0dB (ale czerwona lampka limitera jeszcze sie nie zapala wiec bez przesteru). Oczywiscie sama swiadomosc ze to furgotanie jest, nawet jak normalnie go nie slysze stwarza dyskomfort psychiczny do tego stopnia ze prawie nigdy nie slucham glosniej muzyki z obawy przed furgotaniem.

On 10/16/2019 at 5:46 PM, yayacek said:

Sterowanie wyjściem z poziomu softu to proszenie się o kłopoty. Od kapryśności softu począwszy po roztargnienie operatora. Tani i fajowy kontroler monitorów Ci potrzebny. Po cholerę nowe i drogie zabawki narażać na wielkie BUM. Świetny produkt za niską cenę: Behringer MONITOR2USB - np tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kontroler do monitorow juz mam - NanoPatch+ - jako ze Behringery tak w zasadzie nie maja wlasnej regulacji glosnosci tak w pelni wiec bez kontrolera musialem sluchac na 5% glosnosci karty dzwiekowej i szumy byly cakiem spore. Natomiast nie uzywam aktywnie tego NanoPatch'a do regulacji, raczej jako staly offset bo raz ze jestem zbyt leniwy zeby wychylac sie do pokretla, a dwa ze mam OCD i jak przestawie pokretlo glosnosci to musze sobie flamastrem zaznaczac jak bylo przed zmiana glosnosci zeby potem ustawic tak samo z dokladnoscia do polowy milimetra bo jak nie ustawie to mam obsesje ze jest mniej idealnie niz bylo przedtem ? 

On 10/16/2019 at 11:43 PM, przemak said:

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stały ? oprócz wysokotonowego najprawdopodobniej. A niestety skubany nie jest kwadratowy chyba więc obrócić się nie da. Z drugiej strony jak chcesz sub, to po co takie wielkie, wystarczą mniejsze. A jak nie sub, to może KRK 10/3? Wielkie, ale w pionie, no i bez suba. 

Interfejs ma pokrętła, przynajmniej jedno od sumy i drugie np. od wyjścia słuchawkowego, więc można softwarowo a można gałką kręcić. 

Co do KRK to jednak B3031A wzialem dlatego ze mialy wstegowy wysokotonowy. Raczej niechcialbym teraz przechodzic na kopulki, co wydaje sie byc downgradem. A sub faktycznie jest problemowy. Niestety wlasnie zweryfikowalem ze nie mam miejsca na suba od Adama bo wszystkie suby Adama z tej standardowej linii sa strasznie wysokie (50-60cm) i nie zmieszcza mi sie pod biurko (zawadzalyby o blat), ktore jest z kolei na tyle szerokie ze stawianie suba "obok" skutkowaloby wyniesiem go de facto na srodek pokoju i zastawieniem drzwi od szafy wbudowanej w sciane xD. Z kolei kupowanie malego suba do A77X wyda sie byc troche bez sensu.

Rozwazalem Adam S3V, ale one znowu sa troche sa duze (przede wszystkim glebokie, wystawalyby na pol biurka), istotnie wieksze niz A77X.

On 10/16/2019 at 11:28 PM, soundchaser said:

Adamy A77X są stworzone do grania w poziomie. Miałem je i testowałem też ustawienie w pionie, ale to bez sensu. Zmienia się charakter brzmienia na minus. Sam sprawdź jak je kupisz.
A monitory zacne, polecam. ?

Informacja ze A77X zmienia istotnie charakterystyke na niekorzysc w pionie jest niepocieszajaca. Na bardzo ekstremalnie upartego widze mozliwosc ustawienia ich poziomo chociaz musialbym wtedy kupic sobie jakies pokraczne ramie VESA do monitorow komputerowych zeby umiescic je nad glosnikami (obecnie sa pomiedzy glosnikami, ale przy poziomych A77X nie zmiescilyby sie miedzy nimi), pod katem, skierowane w dol.

Chyba tak wlasnie zrobie. Zobacze na ile zmienia sie ta charakterystyka i jak bedzie ok i nie zauwaze roznicy albo nie bedzie mi przeszkadzac to ustawie w pionie, a jak nie, to kupie ramie do monitorow i ustawie jak bozia przykazala.

---

No dobra to temat A77X chyba zamkniety. A w takim razie wracajac do tematu suba - skoro Adamy odpadaja (zakladam ze T10S jest za slaby do A77X?) - czy moglby ktos polecic cos co sie nada do A77X i nie ma ponad pol metra wysokosci? ? Kurcze Adam Sub10 Mk2 jest za wysoki doslownie o 1cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lapsio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowałbym się orintacją głośnika wysokotonowego.
Adam w instrukcji do seri A pokazuje niższe głośniki położone na boku i zwraca uwagę jedynie na ich symetryczne ułożenie. Przez analogię odwrócenie 77 do pionu nie powinno być problemem. Dodatkowo pamiętam. że kiedyś na GS ktoś cytował odpowiedź z Adama na ten temat i nie widzieli oni problemu.

Jak chcesz mieć Sub10 i brakuje Ci 1cm to nie da się podnieść odrobinę biurka?

IMHO T10S jest dość dziwny. Popatrz na jego ograniczenia konstrukcyjne.
Pal sześć brak włącznika i możliwości odłączenia oszczędzania energii. 
Głośnik w dół. BR w tył.
Tam nie masz nawet płynnej regulacji zwrotnicy.
Ten głośnik ma sens jeżeli podłączasz go do zewnętrznego crossover'a.
Na plus jest bypass na footswitch'u - ale tylko przy podłączeniu do niego monitorów.
Trochę jakby nie Adam go zaprojektował tylko zamówił jakiś OEM:-)
...aczkolwiek nie słyszałem go w akcji.

Z drugiej strony raz piszesz Sub15 raz Sub10. To spora różnica.

Na pewno wiesz czego potrzebujesz? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, Froju said:

Z drugiej strony raz piszesz Sub15 raz Sub10. To spora różnica.

Na pewno wiesz czego potrzebujesz? ?

Widzialem ze generalnie A77X plus Sub15 to "spasowany" zestaw ktory na pewno zatrybi. Wiec na Janusza zalozylem no to git wezme Sub15. Ale jak zobaczylem jego wymiary to zbladlem. Jak zobaczylem cene to troche tez ale jeszcze na upartego do przelkniecia.

Sub15 to w ogole nijak nigdzie mi sie nie zmiesci bo to monstrualny kloc wiec zaczalem patrzec w dol czy cokolwiek sie zmiesci, ale jak wspomnialem nawet Sub10 jest za wysoki wiec w sumie mnie to niewiele zbawia (zszedlem do Sub10 bo to najmniejszy "pelny" sub Adama, te nizsze to juz wygladaja jak mini pierdziawki to nawet nie ma co patrzec).

Chyba gdybym mial demontowac wysuwany blat zeby zmiescic suba to chyba sklanialbym sie do Sub12. Co w zasadzie teraz rozwazalem - na upartego skoro te suby sa za wysokie o pojedyncze centymetry to tak kombinuje ze moglbym w sumie po prostu na pale polozyc wysuwany blat (ktory bylby wtedy juz statyczna polka ale tbh nigsy nie korzystalem aktywnie z faktu ze jest wysuwany) na subie, podklejajac go tylko jakas porzadna amortyzacja zeby drgania nie przechodzily. Nie no bo Sub15 ma jakies kosmiczne wymiary, nie ma szans. Juz nie mowiac o tym ze chyba musialbym przejsc we wszystkich komputerach na dyski SSD bo od takiej fali uderzeniowej to by mi chyba glowice we wszystkich dyskach przeoraly talerze xD

Moj proces decyzyjny poki co skupia sie do "kupic najwyzszy model ktory jakkolwiek sie zmiesci". Nie wiem jeszcze czy A77X + Sub12 to dobry zestaw, nie znalazlem za bardzo recenzji ktore pomoglyby mi rozwiac watpliwosci. Ale wydaje mi sie ze powinien sie nadac. W konxu to tylko jedno oczko nizej niz 15.

Ale generalnie jezeli sa jakies inne suby ktore by sie tu sprawdzily to chetnie rozwaze

Co do zewnetrznego crossovera - owszem uzywam teraz "zewnetrzego" crossovera do Berhingerow oraz mojego obecnego suba (ktorego z nazwy nie wymienie bo jeszcze by ktos palpitacji serca dostal czytajac to). Sub I monitory sa podlaczone niezaleznie do karty dzwiekowej I crossover jest softwarowy w JACKu - lowpass na sub, highpass na Behry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO subwoofer to narzędzie które dobieramy do potrzeb. Z Twojej narracji rozumiem, ze chcesz największy jaki wejdzie pod biurko:-)
W Adamie (poza t10s) one różnią się miedzy sobą "zejściem" i mocą. Na podstawie tego wybierasz. Jakby to był młotek.
Aby było śmieszniej, te mniejsze są lepiej wyposażone. 
Zazwyczaj wstawia się je do zaadoptowanych akustycznie pomieszczeń. Twoje jest?
Wepchanie Sub15 do "serwerowni" (a duża ci ona?) i odkręcenie gały może dać rezultaty odmienne od Twoich oczekiwań. Różne rzeczy zaczną grać i brzęczeć, mogą objawić się nowe mody pomieszczenia. Dodatkowo zabudowanie go biurkiem.
Pożycz, sprawdź. Koniecznie.

Swoją drogą jeżeli ceny nie grają pierwszych skrzypiec to czemu nie S2V + stosowny do potrzeb sub? Masz rozbudowane możliwości konfiguracji, sensowny wymiar i to co goście z IT lubią najbardziej - RJ45 w opcji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 12:32, Froju napisał:

Adam w instrukcji do seri A pokazuje niższe głośniki położone na boku i zwraca uwagę jedynie na ich symetryczne ułożenie. Przez analogię odwrócenie 77 do pionu nie powinno być problemem

Jeśli komuś nie zależy na poprawnej rekonstrukcji dźwięku, albo nie usłyszy różnicy to oczywiście.
Miałem te monitory i takie ustawienie kompletnie się u mnie nie sprawdziło, bo z dźwiękiem działo się się coś niedobrego. Nie widziałem, żeby w instrukcji było zalecane, albo dopuszczalne ustawienie pionowe. Ich konstrukcja jest stworzona do ustawienia poziomego i tak grają najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Adamy mają głośniki wstęgowe o charakterystyce kierunkowej wąskiej w jednej płaszczyźnie a szerokiej w drugiej. Montuje się je tak żeby szeroka była w poziomie a wąska w pionie.

Jeśli obrócimy głośnik o 90stopni to tę charakterystykę również.

Można porównać a7x zaprojektowane do ustawienia w pionie i a77x do ustawienia w poziomie. Głośnik wstęgowy jest w obu przypadkach zorientowany w przestrzeni tak samo dla domyślnego ustawienia.

Zatem kolumn z głośnikami wstęgowymi nie powinno się obracać w stosunku do pozycji do jakiej je zaprojektowano.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na Gearslutz, że sposób zabudowy tweetterów w Adamach pozwala na ich montaż w pozycji obróconej o 90 stopni. Po takiej operacji można kolumnę też obrócić.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.