Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do WXA-50


Kubans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałby dobrać kolumny podłogowe do wzmacniacza sieciowego Yamahy WXA-50.

W tym momencie gra z AE Aegis Evo One, ale sprzęt zmienił pomieszczenie i teraz mam ok 35 m2  z dużymi skosami i 4 m w najwyższym miejscu (open space na poddaszu).

Jakie kolumny zagrają na tym sprzęcie, budżet to ok 4-6 tyś?

Wstępnie typuję Klipsch RP-6000F i Monitor Audio Bronze 6.

Nie wykluczam też zakupu lepszego wzmacniacza w przyszłości jeśli ten WXA-50 to było by jednak to duże ograniczenie.

Pozdrawiam

Kuba

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kubans napisał:

Wstępnie typuję Klipsch RP-6000F

Lepsze w 35 m2 będą RP-8000F, RP-280F lub RF-82 mk2. Osobiście wybrałbym te ostatnie, tj. RF-82 mk2 (grają najjaśniej - im nowsza seria tym dźwięk jest spokojniejszy na górze, średnie i bas na podobnym poziomie co reszta, poza tym można trafić je używane w stanie sklepowym w ok. 3 klz). Moim zdaniem nie warto dopłacać, a resztę funduszy lepiej jest przeznaczyć na dołożenie do nowego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie do tej Yamahy kolumn droższych niż 2.5k zł i to nowych, to zwykły przerost formy nad treścią, ona nawet z takich nie wyciągnie "wszystkich walorów". Jeśli dysponujesz kwotą 6k zł, to za połowę tej sumy kupujesz nową Yamahę R-N803D, jeśli lubisz tą firmę, za drugą połowę kupujesz nowe kolumny, kwestia co lubisz, wybór jest spory, WXA-50 sprzedajesz i za pieniądze ze sprzedaży, kupujesz alkohol i się upijasz ze szczęścia ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

W takim razie niedobrze , jeszcze wzmacniacz do kupienia?

Zależy mi na stosunkowo małych gabarytach sprzętu, a  R-N803D to jednak wielki kloc.

Więc raczej poszukam coś kompaktowego, a WXA-50 jako źródło?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako źródło to już bardziej WXC-50. Funkcje sieciowe Yamaha załatwia bardzo sprawnie - dobra aplikacja, całkiem niezła jakość dźwięku. Masz spory metraż więc przydałby się jednak mocniejszy wzmacniacz ale jeśli na początek planujesz WXA-50 to da się z nim zagrać w miarę rozsądnie. Uważam, że w bezpośrednim porównaniu popularne amplitunery stereofoniczne wcale nie zagrają lepiej pomimo większych gabarytów (mam na myśli Onkyo 8250 czy Yamahe R-N602). Mógłby się sprawdzić Klipsch RP6000F (większe nie są potrzebne na ten metraż a i wzmacniacz będzie niepotrzebnie dostawał zadyszki) czy Pylon Audio Diamond 25. Monitor Audio Bronze 6 też mogą się spodobać. Oczywiście z klasycznym wzmacniaczem zagrają lepiej ale już na początek będzie można przyjemnie posłuchać. Te kolumny nie są bardzo wymagające prądowo. Umów się na odsłuch i sam zobacz czy taki dźwięk będzie Ci odpowiadał.

Pozdrawiam. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kubans napisał:

Jakie kolumny zagrają na tym sprzęcie, budżet to ok 4-6 tyś?

Heco Aurora 1000, Fyne Audio F502?
Jest jeden problem, WXA-50 to słaby napęd dla kolumn. Przydało by się coś zdecydowanie mocniejszego. Co do Klipscha również spoko opcja lecz specyficzne brzmienie, częściej stosowane w kinie. Dobrze było by udać się na odsłuch i posłuchać kilku konstrukcji.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WXA-50 jak na swoje gabaryty daje radę, ale jak koledzy wyżej piszą; trzeba do niego podłączać łatwe do wysterowania kolumny. Moim zdaniem takie Indiana Line Tesi 561 są akuratne do tego wzmaka. Zgrywa się bardzo dobrze i daje radę. Jak chcesz iść wyżej, to wydajniejszy wzmacniacz będzie potrzebny. Jeśli też Yamaha z Music Cast, to model R-N803D jak najbardziej i do niego szukać kolumn, tutaj polecę B&W 603, PSB Imagine X2T, Mission QX-4. Zerknij tutaj ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedź,

Co post to inny kierunek ?

Przetestuję to co polecacie  i co mam w Krakowie na miejscu.

Klipsch RP6000F  Pylon Audio Diamond 25, Monitor Audio Bronze 6 mogę w jednym miejscu posłuchać.

Sam nie wiem co z tym wzmacniaczem, spróbuję posłuchać też tej Yamahy R-N803D, chociaż wolałbym coś bardziej kompaktowego.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być coś lepszego ale kompaktowego, to Bluesound Powernode 2i polecam odsłuchać. Zagra lepiej od WXA-50 i poradzi sobie z bardziej wymagającymi kolumnami niż Yamaha. Jest nawet wersja tego Bluesounda z HDMI. Co do funkcjonalności, to działa to na systemie BluOS, chyba najlepszym na rynku. Nawet zewnętrzni producenci korzystają z niej. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Udało mi się kupić dość tanio Monitor Audio Bronze 6.

Jak się okazuje z WXA-50 grały dobrze na  odsłuchach, lepiej od Klipsch 6000, Pylon Audio Ruby 25 i 30

ale,

W mieszkaniu już to nie było to samo jakoś nie da się tego słuchać.

Podłączyłem do Bronze 6 mój stary wzmacniacz Cambridge Audio A1 V1, no i jest dużo lepiej od WXA-50 (teraz gra jako źródło).

Teraz pytanie co dalej,  czy Cambridge Audio A1 V1 jest taki dobry?, przecież to bardzo podstawowy sprzęt.

Teraz myślę o kupnie lepszego wzmacniacza, żeby dać szansę tym bronze 6, bo skok jakości grania między WXA-50 i CA A1 V1 jest spory.

Mam możliwość kupna używanego Naim nait 5i, (niestety  z zagranicy, więc nie mam jak posłuchać), czy lepiej zagra z Monitor Audio bronze 6? Podoba mi się minimalizm wyglądu tego wzmacniacza.

A WXA-50, zostawić jako źródło? czy lepiej  wymienić na WXC-50? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co pytasz, skoro i tak nie słuchasz tego co Ci ludzie podpowiadają i robisz po swojemu, przecież miałeś napisane, że WXA-50 przerastają nawet kolumny za 2k, a Ty chciałeś kupić do 6k i co masz z nim zrobić też miałeś napisane, a teraz wyskakujesz z Naim bez regulacji tonów, co przy tych kolumnach i 35m2 szybko odczujesz przy głośniejszym słuchaniu. Jeśli już ma być minimalizm, to Cyrus One HD będzie dużo lepszym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta yamaha to co jako wzmacniacz ? , jakaś najtańsza  klasa d nic więcej , ''tu'' ludzie opluwają klasę d za tysiące 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kubans napisał:

Teraz myślę o kupnie lepszego wzmacniacza, żeby dać szansę tym bronze 6, bo skok jakości grania między WXA-50 i CA A1 V1 jest spory.

Bo to z góry było już przesądzone... Trzeba lepszego wzmaka, kupiłeś kolumny lecz niestety nie masz ich czym napędzić ?
Zapraszam do nas, nie ma problemu doradzę i pokaże. Naim dobry trop, lecz lepiej było by coś cieplejszego zapodać np: Atoll, NAD. ?
Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Które kolumny będą trudniejsze do napędzenia przez WXA-50 ? Polecane Indiana Line Tesi 561 czy np Indiana Note 260 ?  Bo ostatnio ze zdziwieniem dowiedziałem się (na forum i to potwierdziło 2-3 osoby) że rzekomo monitory są  trudniejsze do napędzenia niż podłogówki. A w tym konkretnym przypadku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.12.2023 o 10:46, WiktorS napisał:

Bo ostatnio ze zdziwieniem dowiedziałem się (na forum i to potwierdziło 2-3 osoby) że rzekomo monitory są  trudniejsze do napędzenia niż podłogówki. A w tym konkretnym przypadku? 

to zależy od danego przypadku, ale na ogół jest tak, że wyciągnięcie niższego basu z podstawkowym kolumn jest trudniejsze niż z podłogówek. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.