Skocz do zawartości
IGNORED

Transport CD


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje nowego transportu, który godnie (a może i lepiej), zastąpi CD Emotiva.

DAC (Moon 280D) już jest, dlatego "pełne" CD, tym bardziej z wejściem na DAC, jest zbędne.

a jeśli już, to dobry, sprawdzony mechanizm + łatwa dostępność lasera.  Tylko ... będzie kłopot z pożyczeniem na test.

Preferowany pełny wymiar w szerokości (43,5-44,5cm.)

wskazane wyjście digital xlr

napęd szczelinowy? ..nie bardzo, .....wole klasyczną szufladę,    kładę płytę * wciskam Play  i to wszystko (wieloletnie przyzwyczajenie).

Zbliża się "czarny" piątek, wiec można będzie coś taniej wyrwać z nowych.

I nie przekraczamy 10k netto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten śliczny nowy Pro-Ject trochę ponad 11 tys ? Utargować tysiączka ? Poczekać aż potanieje? Sam chciałbym go mieć . 
Nie dość, że drogi, to jeszcze zbyt mały. ☺️

Primare DD35 prawie się łapie. Cena OK, wielkość tez. Tylko brak wyjścia, o którym piszesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Albo to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też trochę walczyłem z transportem CD. 

Próbowałem kilkukrotnie reanimować meridiana, ale niestety brak dobrej jakości części zamiennych uniemożliwił mi to.

Na szybko podjąłem decyzję o zakupie jakiegoś niedrogiego transportu. Brałem pod uwagę Audiolaba, Cyrusa, Nuprime, Primare, Cambridge, Project.

Po przeanalizowaniu za i przeciw kupiłem Cambridge CXC. 

Co po zakupie? Ano klocek jak klocek, wykonany w miarę, wygląda przyzwoicie, kręci płytami skutecznie, odtwarza bezbłędnie i nie grymasi. Jakość sygnału za to jest mocno taka sobie. Przesiadka ze starego meridiana to niestety porażka. CXC ma w swoim charakterze coś czego nie mogłem zaakceptować, taka swoistą płaskość i chudość brzmienia. Czyta za to wszystko co znajduje się na płycie i podaje to bardzo bezpośrednio. Trochę ciężko mi się tego słuchało. Chciałem nawet się go pozbyć.

Nie byłbym jednak sobą, tak łatwo odpuszczając i poszperałem w sieci poszukując informacji w temacie wyjść cyfrowych.

Okazało się, że jest dostępne gotowe rozwiązanie w postaci bufora s/pdif, który jest dostępny za kilkadziesiąt zł na ebay. Kopia  rozwiązań stosowanych w transportach CD Wadia i ML.

Kupiłem, w zasadzie żadne ryzyko, albo zadziała i coś będzie z tego  Cambridge, albo nadal jestem w d....., punkcie wyjścia.

Buforek przyjechał po miesiącu. Roboty z podłączeniem było 5 minutek. Cambridge ma na płytce serwo trzypinowe wyjście (GND, 3,3V i DOUT). Stąd pobierany jest sygnał do firmowej płytki wyjściowej i tam należy wpiąć się załączonym do bufora koncentrykiem (DOUT i GND).   Buforek trzeba ponadto zasilić z zewnętrznego zasilacza +5V DC.

No i efekt przerósł moje oczekiwania. Firmowe rozwiązanie jest wsadzone w to urządzenie chyba jako kara dla tych, którzy chcieli tanio kupić dobry transport CD. Cambridge po zmianie płytki wyjściowej zaczął grać "po ludzku".  Nie mam w tej chwili do niego żadnych zastrzeżeń, no może poza dość tandetną szufladą i pilotem "na wyrost" (systemowy). Ale to w końcu tani transport i można z tym żyć.

Tak wiec w temacie wątku polecam Cambridge CXC + modyfikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz świetny transport to Lyngdorf Cd-2. Mega przejrzysty, gładki, zero ostrości. Sam posiadam i polecam bardzo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu bo też szukam transportu cd. Jest coś takiego jak transport cd z wyjściem usb audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotrek7 napisał:

A ten śliczny nowy Pro-Ject trochę ponad 11 tys ? Utargować tysiączka ? Poczekać aż potanieje? Sam chciałbym go mieć . 
Nie dość, że drogi, to jeszcze zbyt mały. ☺️

Primare DD35 prawie się łapie. Cena OK, wielkość tez. Tylko brak wyjścia, o którym piszesz. 

Skrzyneczka fajna, martwi mnie display, będzie świecić późnym wieczorem (pewnie jest możliwość OFF)

Tylko ten wymiar..... ale poszukam po salonach.

Primare? poczytam co nie co, brak xlr

2 godziny temu, Stream napisał:

Może to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Albo to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Był w PremiumSound.pl, pojechał na test do klienta i już nie wrócił. Czekam na tel. czy będzie kolejny. Chciałem go posłuchać pomimo wymiaru, jak działa upsampling blisko źródła. Mają tam jeszcze Primare 15, ale widziałem wystające anteny, czyli nie "DD"

2 godziny temu, Tomek 1685 napisał:

Ostatnio też trochę walczyłem z transportem CD. 

Próbowałem kilkukrotnie reanimować meridiana, ale niestety brak dobrej jakości części zamiennych uniemożliwił mi to.

Na szybko podjąłem decyzję o zakupie jakiegoś niedrogiego transportu. Brałem pod uwagę Audiolaba, Cyrusa, Nuprime, Primare, Cambridge, Project.

Po przeanalizowaniu za i przeciw kupiłem Cambridge CXC. 

Co po zakupie? Ano klocek jak klocek, wykonany w miarę, wygląda przyzwoicie, kręci płytami skutecznie, odtwarza bezbłędnie i nie grymasi. Jakość sygnału za to jest mocno taka sobie. Przesiadka ze starego meridiana to niestety porażka. CXC ma w swoim charakterze coś czego nie mogłem zaakceptować, taka swoistą płaskość i chudość brzmienia. Czyta za to wszystko co znajduje się na płycie i podaje to bardzo bezpośrednio. Trochę ciężko mi się tego słuchało. Chciałem nawet się go pozbyć.

Nie byłbym jednak sobą, tak łatwo odpuszczając i poszperałem w sieci poszukując informacji w temacie wyjść cyfrowych.

Okazało się, że jest dostępne gotowe rozwiązanie w postaci bufora s/pdif, który jest dostępny za kilkadziesiąt zł na ebay. Kopia  rozwiązań stosowanych w transportach CD Wadia i ML.

Kupiłem, w zasadzie żadne ryzyko, albo zadziała i coś będzie z tego  Cambridge, albo nadal jestem w d....., punkcie wyjścia.

Buforek przyjechał po miesiącu. Roboty z podłączeniem było 5 minutek. Cambridge ma na płytce serwo trzypinowe wyjście (GND, 3,3V i DOUT). Stąd pobierany jest sygnał do firmowej płytki wyjściowej i tam należy wpiąć się załączonym do bufora koncentrykiem (DOUT i GND).   Buforek trzeba ponadto zasilić z zewnętrznego zasilacza +5V DC.

No i efekt przerósł moje oczekiwania. Firmowe rozwiązanie jest wsadzone w to urządzenie chyba jako kara dla tych, którzy chcieli tanio kupić dobry transport CD. Cambridge po zmianie płytki wyjściowej zaczął grać "po ludzku".  Nie mam w tej chwili do niego żadnych zastrzeżeń, no może poza dość tandetną szufladą i pilotem "na wyrost" (systemowy). Ale to w końcu tani transport i można z tym żyć.

Tak wiec w temacie wątku polecam Cambridge CXC + modyfikacja.

bufor spdif.jpg

Po teście na Audiolab 6000CDT odpuściłem ten budżet, bo do ERC3 sporo brakuje (poza separacją kanałów).

Ale widzę że jest nadzieja. Zobaczę w necie po więcej info.

2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Chcesz świetny transport to Lyngdorf Cd-2. Mega przejrzysty, gładki, zero ostrości. Sam posiadam i polecam bardzo. 

Temat ciekawy. 

Brak digital xlr, ale może pominąć Moon`a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław jak XLR to poszukaj NAD-a m50, ewentualnie najnowszego M50.2, oba były/są w rekomendacjach stereophile, świetne źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam ile można zyskać na kupnie w czarny piątek na Moon 260D czy CEC TL5?

Top Hi... już nie ma Moon`a na magazynie, .....pytałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, essewissa napisał:

Bogusław jak XLR to poszukaj NAD-a m50, ewentualnie najnowszego M50.2, oba były/są w rekomendacjach stereophile, świetne źródła.

Może być kłopot, ani to przesłuchać i widzę że brak tacki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław Kaźmierczak  Testowałeś wcześniej CEC TL 5

Tak się składa, że CEC CD 5 ma ten sam DAC jak u mnie w Moon. To oczywiście jeszcze o niczym nie świadczy, bo nie tylko kostka się liczy, pomniejsze elementy też mają znaczenie, ale można się domyślać, że może być to, podobne granie.

Z jakim DAC testowałeś TL5? i skąd taka cena transportu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie świetny transport to Onkyo C7000r. Kapitalne wykonanie, pancerna obudowa, masz digital XLR. Świetne bebechy w środku. Bardzo dobre opinie za granicą. 

Mój tata go ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szczypior88 napisał:

Lyngdorf Cd-2

Ale to odtwarzacz a nie transport

 

5 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Primare? poczytam co nie co, brak xlr

Fakt, że brak AES/EBU jest kompromisem ale i tak wyjście koaksjalne przekazuje maksimum sygnału przewidzianego dla formatu CD. Pod względem jakości dźwięku mają opinię równorzędnych

5 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Tylko ten wymiar..... ale poszukam po salonach.

Kup dwie sztuki i ustaw obok siebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

@Jarosław Kaźmierczak  Testowałeś wcześniej CEC TL 5

Tak się składa, że CEC CD 5 ma ten sam DAC jak u mnie w Moon. To oczywiście jeszcze o niczym nie świadczy, bo nie tylko kostka się liczy, pomniejsze elementy też mają znaczenie, ale można się domyślać, że może być to, podobne granie.

Z jakim DAC testowałeś TL5? i skąd taka cena transportu?

Testowalem z Mytek Brooklyn o ile pamiętam. Niestety  CEC podrożał i to znacznie. Wydaje mi się, że teraz coraz bardziej producenci bedą wracać na rynek z bardzo dobrymi napędami CD. Mark Levinson za chwilę cos ma wypuścić, Pioneer też nowy CD-50, Creek też coś szykuje już od kilku miesiecy. Płyta CD wraca do łask i to w najlepszym wydaniu. Kiedyś słuchałem Esoteric K-05x i Marantz SA-10 ale to pólka cenowa ok. 30 tys zł i jesli audiofil jest w stanie tyle jeszcze wydac na wzmacniacz i kolumny to na odtwarzacz CD już nie. I chyba w końcu producenci to zrozumieli, ze także w USA ponad 10 tys. USD na CD to trochę za dużo. Mark Levinson 5101, który też jest streamerem i odtwarzaczem SACD ( i DAC ale bez wejsćia USB) ma kosztowac 5700 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szczypior88 napisał:

Ewentualnie świetny transport to Onkyo C7000r. Kapitalne wykonanie, pancerna obudowa, masz digital XLR. Świetne bebechy w środku. Bardzo dobre opinie za granicą. 

Mój tata go ma. 

Dużo jest odtwarzaczy na rynku teraz i to chyba nie koniec ich produkcji. Ciekawe jaką teraz nazwę da swojemu CD-kowi Hegel? o ile jeszcze coś wypuści.

Chyba ludzie sobie przypomnieli,że mają jeszcze na strychu i nie tylko, masę płyt cd, gromadzone latami, a może pierwsze fala zachwytu nad streamingem za nami???  

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Fakt, że brak AES/EBU jest kompromisem ale i tak wyjście koaksjalne przekazuje maksimum sygnału przewidzianego dla formatu CD. Pod względem jakości dźwięku mają opinię równorzędnych

Tak wiem, tylko u mnie cyfrowy RCA to Audioquest Carbon z dodatkiem srebra, akcentuje mi końcówki sybilantów. Zaś xlr, to PAD Genesis i ten dobrze się wpasował w set, dlatego nacisk (by nie kupować kolejnego) na ten kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarosław Kaźmierczak napisał:

Testowalem z Mytek Brooklyn o ile pamiętam. Niestety  CEC podrożał i to znacznie. Wydaje mi się, że teraz coraz bardziej producenci bedą wracać na rynek z bardzo dobrymi napędami CD. Mark Levinson za chwilę cos ma wypuścić, Pioneer też nowy CD-50, Creek też coś szykuje już od kilku miesiecy. Płyta CD wraca do łask i to w najlepszym wydaniu. Kiedyś słuchałem Esoteric K-05x i Marantz SA-10 ale to pólka cenowa ok. 30 tys zł i jesli audiofil jest w stanie tyle jeszcze wydac na wzmacniacz i kolumny to na odtwarzacz CD już nie. I chyba w końcu producenci to zrozumieli, ze także w USA ponad 10 tys. USD na CD to trochę za dużo. Mark Levinson 5101, który też jest streamerem i odtwarzaczem SACD ( i DAC ale bez wejsćia USB) ma kosztowac 5700 Euro.

Czyli DAC Mytek, zgodnie z nowymi trendami, czysto, rozdzielczo, ale ocieplony przekaz. Moon ma mniej rozdzielczości (w porównaniu do McIntosh D150), ale nadal wystarczająco by wszystko usłyszeć.

Też uważam że płyta CD w znacznie mniejszym nakładzie, znajdzie sobie swoje grono preferujących taką formę słuchania i nigdy z rynku nie zniknie. Pułkę cenową o które piszesz, też jest dla mnie za wysoko, ale 10k za transport, który posłuży wiele lat, jestem gotów zapłacić. W końcu TL5 mamy na rynku już parę dobrych lat, a jednak z drugiej ręki ciężko nie do kupienia, co nie dziwi po recenzjach CD5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotrek7 napisał:

Ale to odtwarzacz a nie transport

 

Fakt, że brak AES/EBU jest kompromisem ale i tak wyjście koaksjalne przekazuje maksimum sygnału przewidzianego dla formatu CD. Pod względem jakości dźwięku mają opinię równorzędnych

Kup dwie sztuki i ustaw obok siebie ?

Tak. CD2 akurat u mnie działa jako transport?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel Bebenek napisał:

jays audio cdt2 mk2

A jest taki

prawie 9k, bez cła, vat i gwarancji. Nie wiem czy ktoś zapewni u nas serwis za 10lat.

W tej chwili, to sprzęt wysokiego ryzyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak gwarancji za 10 lat to faktycznie problem.lol. Lepiej przeplacic w polskim sklepie prawie 2 razy i miec sredniaka. btw,Ciekawe ktory sprzet ma 10 lat gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel Bebenek napisał:

Ciekawe ktory sprzet ma 10 lat gwarancji.

Odpowiedź brzmi Simaudio Moon daje po rejestracji 10 lat gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel Bebenek napisał:

brak gwarancji za 10 lat to faktycznie problem.lol. Lepiej przeplacic w polskim sklepie prawie 2 razy i miec sredniaka. btw,Ciekawe ktory sprzet ma 10 lat gwarancji.

Nie wiem czy zauważyłeś kropkę,     ......i gwarancji     .     Nie wiem....  

6 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

prawie 9k, bez cła, vat i gwarancji. Nie wiem czy ktoś zapewni u nas serwis za 10lat.

Jeśli uważasz że CD  "T" po 10k to średniaki (przykłady)  To  jaki poziom ma CDT2-MK2 ??

Electrocompaniet ECC-1    (słyszałeś by sie to psuło???)

Moon 280D     (o 10-io letniej gwarancji @cortes już wspomniał)

C.E.C. TL5     ( made in Japan, poszukaj takiego z drugiej reki )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

A jest taki

prawie 9k, bez cła, vat i gwarancji. Nie wiem czy ktoś zapewni u nas serwis za 10lat.

W tej chwili, to sprzęt wysokiego ryzyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Serio w nowym urządzeniu wstawili laser CDM4 nieprodukowany już od ponad ćwierć wieku? Nie no, to są jakieś jaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transporty CD to dzisiaj ciężki temat .

Od najtańszych wartych polecenia .

 

Marantz CD42/52 + mod

Marantz CD72 + mod

Tag McLaren CDT20R  ( XLR )

Theta Data Basic ( jest na allegro ale tam jest CDM9 Pro i tu może być kosztownie )

AVM CD1 ale w wersji PLUS ( XLR ).

 

3 pozycje od dołu dostępne w stanie agonalnym , średnim lub jak się uda dobrym .

 

Cyrusa nie sprawdzałem , nie dam rady z takim wyglądem ...

Nowy Pro-Ject za dychę ma krzywo montowane wyświetlacze , nie brałem nawet do słuchania.

Cambridge CXC - suchy , sterylny , techniczny , rozdzielczy . Nie czyta niektórych CDR a działanie szuflady , wczytywanie , przewijanie nie dla mnie .

CEC miałem CD5 .Jako transport CD na poziomie fabrycznego Marantza CD72 , za to bardzo dobry DAC ( przy cenie 8kzł jako używka )

Teac VRDST1 czy CD7 w ostatnich latach widuję same padliny

Jays-Audio . Ja bym się nie odważył w ciemno przy takiej kasie ,  bez gwarancji i pewności wsparcia za kilka lat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważacie że taki Jay's Audio jest jak najbardziej do rozważenia?

Dobra, to inaczej, ... kto wie, że Philips przestał produkować mechanizmy do playerów cd?  zostały tylko stany magazynowe, które pewnie skończą się za jakiś czas.

 

 

@muda44  dzięki za wpis.

PS Pamiętam o Twoim typie transportu z PW (AQ Carbon)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muda44 napisał:

Jays-Audio . Ja bym się nie odważył w ciemno przy takiej kasie ,  bez gwarancji i pewności wsparcia za kilka lat .

A gdzie napisano, że producent nie udziela gwarancji na swoje produkty? Faktem jest, że przyjął taki a nie inny model sprzedaży (sprzedaż bezpośrednia i koncepcja rynku globalnego). Sprzedawany poprzez lokalnych dystrybutorów ten transport kosztowałby 15- 20 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że typowy transport do płyt cd, to ... ciężko jest. Dlatego stawiam na coś sprawdzonego, w końcu, ma mi służyć długo, a może i jeden dzień dłużej. To nie jest sprzęt, łatwy do szybkiego sprzedania, bo ...mi nie pasuje, będzie strata jak nic. Pewnie łatwiej było by coś z pełnoprawnych CDplayerów, to zawsze się sprzeda.  Ale jest coś jeszcze, zauważyłem że była lepsza separacja kanałów w Audiolab 6000cdt od tej w Emotiva (w pełni zbalansowana), tak jakby cała elektronika (DAC i wspólna płytka, może i zasilanie) przeszkadzały. Jak tylko będzie okazja do przetestowania NuPrime CDT-8 Pro z PremiumSoud.pl na pewno to zrobię, bo sam chce to sprawdzić ponownie.

-------------

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Czyli uważacie że taki Jay's Audio jest jak najbardziej do rozważenia?

Dobra, to inaczej, ... kto wie, że Philips przestał produkować mechanizmy do playerów cd?  zostały tylko stany magazynowe, które pewnie skończą się za jakiś czas.

 

 

@muda44

Płacimy za niewiadome . Niewiadome brzmienie , trwałość i serwis / gwarancja.

Kolejna  bardzo ważna uwaga , takie sprzęty u nas będzie ciężko sprzedać bez dużej straty .

 

Dla mnie najpewniejszym zakupem na lata jest modyfikowany Marantz  CD52 lub ciut lepszy CD72 .

Ciężkie do zajechania czołgi które nie kapryszą co do płyt , są szybkie i niezawodne ( oprócz zębatki którą wymienia się raz ).

Prosty w ewentualnej naprawie a części za grosze i na tony .

Można kupić cały , nieużywany laser / mechanizm ale ja uważam to za zbyteczne .

Fajnym odtwarzaczem CD w roli transportu jest Accuphase DP-55. Nie DP-65 czy 75 a najniższy z tej serii 55.

Tyle że dostać go w dobrym stanie będzie bardzo ciężko . Lasery gdyby co dostępne .

58 minut temu, piotrek7 napisał:

A gdzie napisano, że producent nie udziela gwarancji na swoje produkty? Faktem jest, że przyjął taki a nie inny model sprzedaży (sprzedaż bezpośrednia i koncepcja rynku globalnego). Sprzedawany poprzez lokalnych dystrybutorów ten transport kosztowałby 15- 20 tys zł

Ja bym się nie odważył . Za duże ryzyko , daleka droga w której wiele może się z elektroniką stać . Do tego firma dzisiaj jest a za kilka lat może zniknąć z rynku .

Wolę nawet ciut gorzej ale od większych firm .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, muda44 napisał:

Cyrusa nie sprawdzałem , nie dam rady z takim wyglądem

Jak dla mnie, to wygląda lepiej niż Marazm CD52 ? ale de gustibus... 

Jest jeszcze śliczny szampański  Technics SL-PA10,

spacer.png

ale ma tylko toslink, i do poważnego słuchania trzeba dorobić coaxial, a jak ktoś będzie bardzo chciał to i AES/EBU (XLR) można.
spacer.png

spacer.png
Po takiej przeróbce gra bardzo dobrze, nie ustępuje CECowi TL5100 czy 51 albo Thecie Pearl, a Teac'a VRDS-T1 czy VRDS-7 przewyższa. Sprawdzone, przetestowane, odsłuchane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.