Skocz do zawartości
IGNORED

Transport CD


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie zauważyłem aby transport miał wpływ na jakość dźwięku... To jakaś herezja niestety:) ale jak ktoś chce się bawić w wydawanie niepotrzebnej kasy to przecież nie można zabronić. Gram na tak kiepskim i tanim CD teraz że gdybyście słyszeli to byłby szok....ale zrobiłem eksperyment. Kupiłem trochę lepszy dzielony wzmacniacz... I raczej bardzo dobre kolumny (monitory)

Dźwięk extra.

Zmieniłem na lepszy CD i....?

Zero poprawy!!!! To samo:)

Prosty eksperyment a tyle pokazał:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie przeceniał znaczenia napędu. 

Dobry zegar to faktycznie podstawa. Choć na ww wymienianym Joyu to słabiutka kość. Inna sprawa to wyjście IS 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slaaawek napisał:

Niestety nie zauważyłem aby transport miał wpływ na jakość dźwięku... To jakaś herezja niestety:) ale jak ktoś chce się bawić w wydawanie niepotrzebnej kasy to przecież nie można zabronić. Gram na tak kiepskim i tanim CD teraz że gdybyście słyszeli to byłby szok....ale zrobiłem eksperyment. Kupiłem trochę lepszy dzielony wzmacniacz... I raczej bardzo dobre kolumny (monitory)

Dźwięk extra.

Zmieniłem na lepszy CD i....?

Zero poprawy!!!! To samo:)

Prosty eksperyment a tyle pokazał:)

Skoro zero poprawy to ten CD chyba jednak nie jest lepszy od poprzedniego

PS: czym poganiasz te Platinum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się dużo rozpisywał ponownie, podrzucę tylko mój wpis na temat  "wszystkie transporty grają tak samo"

 Audiolab 6000CDT porównany był dzwiekowo do Emotiva ERC3 / ten sam kabel i reszta.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tacy co twierdzą, że wszystkie odtwarzacze CD brzmią tak samo :) to po co kupować drogi jak można za 2 tysiaki i gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zn21 napisał:

można za 2 tysiaki i gra ?

Ależ po co tak marnować pieniądze! Oto odtwarzacz CD nówka sztuka od firmy z fakturą i gwarancją za mniej niż 300zł! I w dodatku czyta empeczy!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Z tych nowych PJ za 11 tysi, wszystko niby super, ale... zasilacz z ładowarki od telefonu to już kpina z klienta.

A ile kosztowałby z prawdziwym, pełnowymiarowym zasilaczem? 13-15 tys. Ile wtedy byłoby narzekania na politykę cenową. Mi bardzo odpowiada podejście Pro-Ject do klienta. Kupuję transport, takim jaki jest. Jeśli taka opcja zasilania mi wystarcza, pozostaję przy niej i nie przepłacam. Uważam ją za niewystarczającą a mam ograniczony budżet, kupuję Nostromo lub no-name z Aliexpress. Stać mnie i mam parcie, kupuję Sbooster za 2-3 tys i też jestem zadowolony. Jednym słowem możliwość wyboru.

Godzinę temu, slaaawek napisał:

Prosty eksperyment a tyle pokazał:)

jest jeszcze prostszy ?

obraz.png.0c3f977a51a993c3883b6d4dd2b04511.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, zn21 napisał:

dla 80% a może i więcej piszących tu na tym form ideał - po co przepłacać ?

Jak jeszcze jest z pilotem I baterie sa w komplecie wliczone to cudo  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slaaawek napisał:

Niestety nie zauważyłem aby transport miał wpływ na jakość dźwięku... To jakaś herezja niestety:)

No cóż, ja zauważyłem wielokrotnie ?

Co więcej, ostatnio zmieniłem przewód cyfrowy transport -> przetwornik. I znów zauważyłem zmianę w jakości brzmienia. Dobra, ale nie o tym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy nie róbcie tutaj siary z poważnych chłopów mówiąc, że transport nie gra... Złapcie trochę doświadczenia normalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyła się niedziela, czas zrobić podsumowanie dotychczasowych propozycji.

Cyrius? dla mnie wadą jest wygląd i ten załadunek płyty. Po ciemniaku ni cholery nie trafisz za pierwszym razem (praktykowane na Audiolab) musiałem szukać krawędzią płyty.

Przysadzisty pancernik, jays audio i szkatułka  z displayem, CD Box RS2 T,... to nie to. 

Moon 260D??? hmm...

Raczej zostaje nam nie wiele, modyfikowany CXC (o ile nie będzie miał focha na płyty), leciwe, acz sprawdzone Accphase i Marantz lub świeżynka TL5. 

PS.  Jak tylko nadarzy się okazja pożyczę NuPrime na odsłuch.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 01:03, Bogusław_59825 napisał:

Jak tylko nadarzy się okazja pożyczę NuPrime na odsłuch.

A tu recenzja tego sprzętu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2019 o 20:32, Łukasz_62438 napisał:

No cóż, ja zauważyłem wielokrotnie ?

zauważyłeś po stanie konta ?

Czyli ułyszeć sie nie da, tylko zauważyć ?   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7 wstrzymam się z oglądaniem. Jeśli nic się nie posypie, CDT-8 Pro jutro u mnie w domu na test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

wstrzymam się z oglądaniem

Nie ma na co patrzeć. Posłuchaj recenzenta ?

34 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

Jeśli nic się nie posypie, CDT-8 Pro jutro u mnie w domu na test.

Chętnie poznam Twoje zdanie bo sam byłem ciekaw tego transportu. "Profesjonalne" recenzje mało zachęcające ale akurat tym zbytnio bym się nie przejmował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętam że limitem było 10 Kpln? I brak slota. Propozycja jest prosta Primare DD-35.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marek-1969 napisał:

Dobrze pamiętam że limitem było 10 Kpln? I brak slota. Propozycja jest prosta Primare DD-35.

Tak pamiętam, zaczynam od tańszych i nie przekraczam 10k. A Primare jak najbardziej jest na liście, tylko .... niektórzy dokładają DAC 

ESS Sabre ES9028PRO do wersji DD 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )    ...a to niepokojące.

Niestety, nie dojechałem dziś do Sopot po NuPrime.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

@piotrek7 wstrzymam się z oglądaniem. Jeśli nic się nie posypie, CDT-8 Pro jutro u mnie w domu na test.

Według tego testu jako transport jest gorszy od Primare CD31 którego miałem i też w roli transportu sprawdzałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DACem był CEC CD5 który jako DAC jest lepszy niż jako sam odtwarzacz CD .

Z CD31 w roli transportu do CEC CD5 grał gorzej niż sam CEC jako odtwarzacz , natomiast CD5 jako DAC połączony toslinkiem za 30zł z Marantzem  CD72 to było najlepsze brzmienie DACa CECa .

 

Kup sobie na próbę Marantza  CD72 i porównaj z tym CDT-8 pro a jak masz ochotę na ewentualną zabawę w naprawy to bierz z allegro Thetę Data Basic II . Theta te wszystkie transporty jednym coaxem wciągnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, muda44 napisał:

DACem był CEC CD5 który jako DAC jest lepszy niż jako sam odtwarzacz CD .

Gdzieś o tym czytałem.

Tym bardziej ciągnie mnie do TL5, bo w Moon 280D mam ten sam scalak (ESS ES9018K2M) co w CEC CD5 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, kostka to jedno a to co wokół kostki to drugie. I jeszcze sprawa zasilania, można wykorzystać nie jedno trafo (Atol DAC 300), można tak jak Chord QUTEST

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jednej rzeczy nikt nie wspomina. Na transporcie musi być znak "compact disk". Tak to nie przejęzyczenie. 

Wiele urządzeń nie posiada licencji od Sony/Philipsa czego efektem są problemy z odtwarzaniem. To samo zresztą jest z płytami. Wydaje się że kompakt jak jazdy ale ikony nie uswiadczysz. 

Red book to nie lista pobożnych życzeń ale standard. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??????????????????????????????????????????????????

Mark Levinson No37,nie ma tego znaku,i co w zwiazku z tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek-1969 napisał:

O jednej rzeczy nikt nie wspomina. Na transporcie musi być znak "compact disk". Tak to nie przejęzyczenie. 

Wiele urządzeń nie posiada licencji od Sony/Philipsa czego efektem są problemy z odtwarzaniem. To samo zresztą jest z płytami. Wydaje się że kompakt jak jazdy ale ikony nie uswiadczysz. 

Red book to nie lista pobożnych życzeń ale standard. 

Ło matko, toż ja nic o tym nie wiedziałem! Nie mam takowego znaczka, a mój Cyrusek czyta wszystkie płyty CD bez problemów z odtwarzaniem! Gdzie trza szukać tego znaczka??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek7776 napisał:

??????????????????????????????????????????????????

Mark Levinson No37,nie ma tego znaku,i co w zwiazku z tym?

 

30 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Ło matko, toż ja nic o tym nie wiedziałem! Nie mam takowego znaczka, a mój Cyrusek czyta wszystkie płyty CD bez problemów z odtwarzaniem! Gdzie trza szukać tego znaczka??

 

5 minut temu, ziko369 napisał:

Ja mam dopiero przerąbane...na moim transporto-blurayu ? nie ma też...a mieli wszystko prócz płyt chodnikowych, dziwne ????

Łączę się z Wami w bólu i żałobie. Mój CD transport EAD T-1000 też owego znaczka nie ma ? 
Nie pozostaje nam nic innego niż razem kolektywnie iśc się ... napić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.