Skocz do zawartości
IGNORED

Transport CD


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

"Na transporcie musi być znak "compact disk". Tak to nie przejęzyczenie...."

Jestem pełen podziwu że też chciało się Wam odpowiadać na taki wpis? ja to olałem, a teraz dołączam do klubu głęboko zdziwionych.

No nic, ...potwierdziłem już,  żeby na poniedziałek NuPrime czekał już spakowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgodnie z sugestią, pominąłem NuPrime CDT-8 Pro

Po Audiolab 600CDT teraz DD15 Primare, podłącze ...ale muszę poczekać, dzisiejsza dostawa, wiec zimny.  Posłucham czy jest progres?

spacer.png  Samochodowy napęd  Philips CDM-M10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piotrek7 napisał:

Nie lepiej zainwestować w DD35?

Chciałem. Pierwsze zapytanie do Q21 poszło o DD35   -- nie mają (nie wiem czy tak ogólnie? czy tylko testowego?)

W ziołem to co było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, raczej DD35 muszę poszukać gdzieś indziej.

Jak już dd15 jest, to posłucham co ma do zaoferowania. Kolego coś wspominał o cofniętych średnich, posłucham jak to będzie z połaczenia z Moon`em , jeśli cos takiego ma miejsce to teraz powinno się wyrównać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna drobna uwaga. Jeśli to co widzę na zdjęciu, to rzeczywiście jest AQ Carbon...........

Skombinuj sobie do testów coś innego. Nawet dużo, dużo tańszego. Ten kabel to dziadostwo nie z tej ziemi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Ciebie, ja też za nim nie przepadam. Ale poprzednie testy players, też były z jego wykorzystaniem, jak tylko mogę to wciskam dla siebie xlr PAD Genesis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, abym się czepiał, lecz czy ten "designed in Sweden" DD15 nie ma przypadkiem napędu szczelinowego? Tak jak Cyrus, którego nie chciałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest na aukcji uszkodzony, więc kosztujący grosze SONY 30ES. Całe szczęście że uszkodzony bo po wymianie lasera mamy praktycznie nowy napęd ze słynną szufladą i krążkiem dociskowym. Pamietajmy tylko że napęd, bo jako CD to gra koszmarnie, jest z tego co wiem blixniaczy do QS930.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Nie to, abym się czepiał, lecz czy ten "designed in Sweden" DD15 nie ma przypadkiem napędu szczelinowego? Tak jak Cyrus, którego nie chciałeś?

Jest gorzej niż w Cyrusie ? ma jeszcze zasilacz impulsowy,  jak w moim transporcie Musicalu CDT M1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem do tej pory, sporo materiału z płyt cd. Co mogę o nim napisać? płytę zabiera  oddaje szybko, hmm.. i to koniec jego zalet za 5 koła.

Jutro go pakuje i odsyłam, nawet nie będę pytał o DD35, bo gdzieś już słyszałem to skandynawskie granie, nawet muzyczny Moon nie uratował dźwięku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Krzysztof_56775 napisał:

A Moon 260Dt ?

Za cenę tego  Moona w Q21 , mam prawie CEC TL5, po drudge nie czytałeś wcześniej, był opisany ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łukasz_62438 napisał:

Nie to, abym się czepiał, lecz czy ten "designed in Sweden" DD15 nie ma przypadkiem napędu szczelinowego? Tak jak Cyrus, którego nie chciałeś?

CD / DD 15 maja napęd szczelinowa Philipsa z integralny oprogramowaniem do obsługi DVD. 

Natomiast CD / DD 35 to napęd Teac'a do czystego CD z softem napisanym zgodnie z Red Book. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 35 ma zasilacz R-Core godny integry. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva ERC3 była po jaśniejszej stronie, coś, czego teraz chciałem uniknąć. Tak się składa, że Primare DD15 gra jeszcze deko jaśniej, bas ma nie wiele wspólnego z tym głębokim( pomimo 2x 20cm w Heco), to taki audiofilski, jest szybki ale brakuje dociążenia. W średnich tonach słyszałem cofniecie gościa z gitarą (Mark Knopfler) fortepianu (Enya) kontrabas (Miles Devis) 

Jeśli DD35 to sama sygnatura grania, to nie tego szukam.

Sporo zachodu poświeciłem (Moon, hybryda Mac, kable PAD) by muzyka była przyjemna na wielogodzinne granie i taki dźwięk Primare mi nie pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kłopocie. 

Tak się zastanawiam/ kto potrzebuje tak grający jasno player. prawie bez basu ze słabym zakresem średnich? i ten wymian, nie pasuje do niczego, ale chciałem, posłuchałem i więcej o Primare już nie wspomnę, tylko do zamulonych systemów.

----

Wróciłem z trójmiasta (no prawie, dojechałem tylko do Sopot) zrobiłem przegląd możliwości na miejscu.

Jedyny transport w PremiumSoand, to NuPrime

Top HiFi, nie ma żadnego, ale jak Q21 odda monetę, jade po Rotel RCD-1572 w srebrnym kolorze jest zajeb....  Ma wygląd i styl, a czy nadaje się na transport? zobaczymy.

Kezard też nic nie ma, a Ayona nie będą ściągać, zresztą nikt im nie da na testy, tylko na zamówienie pod zdecydowanego klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, jeśli chcesz, to porozmawiaj z tym kolegą: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

On ma naprawdę duże doświadczenie w kwestii transportów CD, serio. Pozdrawiam serdecznie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem o kupnie transportu. Wybór padł ostatecznie na klasyczny odtwarzacz choć ze względów finansowych zakup po nowym roku. Ma wszystko, czego potrzebuję. Świetny dźwięk, nienaganną, pancerną budowę i nosi znaczek mojej ulubionej marki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Łukasz_62438 napisał:

Bogusław, jeśli chcesz, to porozmawiaj z tym kolegą: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

On ma naprawdę duże doświadczenie w kwestii transportów CD, serio. Pozdrawiam serdecznie!

Dzięki za namiar

13 minut temu, piotrek7 napisał:

Ja też myślałem o kupnie transportu. Wybór padł ostatecznie na klasyczny odtwarzacz choć ze względów finansowych zakup po nowym roku. Ma wszystko, czego potrzebuję. Świetny dźwięk, nienaganną, pancerną budowę i nosi znaczek mojej ulubionej marki

obraz.thumb.png.ddbe8e853310bcb9f9f7c9ab0867292b.png

Też o tym myślałem , zawsze później łatwiej sprzedać

Dlatego wspomniałem o Rotel`u, to w końcu pełny CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Też o tym myślałem , zawsze później łatwiej sprzedać

Ja go wybrałem właśnie dlatego aby nie myśleć o ewentualnej odsprzedaży.

Taki mój Ostatni Mohikanin (znacznie tańszy od Heglowego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Ja też myślałem o kupnie transportu. Wybór padł ostatecznie na klasyczny odtwarzacz choć ze względów finansowych zakup po nowym roku. Ma wszystko, czego potrzebuję. Świetny dźwięk, nienaganną, pancerną budowę i nosi znaczek mojej ulubionej marki

Co to za marka? Bo na telefonie ciężko stwierdzić po powiększeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto zobaczy te przyciski będzie wiedział, co za player.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Każdy kto zobaczy te przyciski będzie wiedział, co za player.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napęd Teac'a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 13:52, Bogusław_59825 napisał:

Zgodnie z sugestią, pominąłem NuPrime CDT-8 Pro

Po Audiolab 600CDT teraz DD15 Primare, podłącze ...ale muszę poczekać, dzisiejsza dostawa, wiec zimny.  Posłucham czy jest progres?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   Samochodowy napęd  Philips CDM-M10

Zanim zaczniesz ładować dalsze niemałe pieniądze w klocki , zmień stolik .

Szkło nie jest dobrym pomysłem a jak już masz ten stolik to wybierz się do Castoramy i wydaj te 60zł na coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Im lżejsze urządzenie tym większy wpływ - barwa , plastyczność , analogowość ...

 

Porządny transport CD czy porządne źródło to porządne zasilanie . A porządne zasilanie to osobne zasilanie poszczególnych układów .

Najlepsze tego typu rozwiązania mają po kilka transformatorów zasilających .

Tak wygląda porządny transport CD w środku .

 

4.jpg

I jeszcze raz to napiszę . Kup sobie Marantza CD72 jako transport , no chyba że Ty musisz wydać tą gotówkę ?

W dniu 5.11.2019 o 20:40, Audroc napisał:

W tej chwili jest na aukcji uszkodzony, więc kosztujący grosze SONY 30ES. Całe szczęście że uszkodzony bo po wymianie lasera mamy praktycznie nowy napęd ze słynną szufladą i krążkiem dociskowym. Pamietajmy tylko że napęd, bo jako CD to gra koszmarnie, jest z tego co wiem blixniaczy do QS930.

Jako transporty z Sony testowałem ( podam tylko wyższe modele ) CDP-XA5ES , CDP-XA50ES , CDP-X555ES,  CDP-X505ES , CDP-X779ES .

W tej roli nawet Marantz CD42 jest lepszy .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.