Skocz do zawartości
IGNORED

Transport CD


Bogusław_59825
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, McGyver napisał:

Laser Philips CD PRO. Nieprodukowany.
 

Laser Philips CDM12.2, dostępny, kosztuje tyle co cztery flaszki wódki.
 

Dzięki za przefiltrowanie propozycji. 

Audio Note CDT One/II CD transport jest dostępny, czy coś więcej, nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał sprzętu. Po xlr do DAC nie bardzo, poszło na boki, a środek lekko opustoszał. Coax znacząco lepiej. 

Granie? Na moich kablach było dobrze, ale do czasu jak nie zostały zastąpione tymi od Sułek. Po sprawdzeniu gdzie + zaczęła się jazda. Kolumny pod ścianą, brak jakiejkolwiek adaptacji akustycznej a zagrało tak, jaki nigdy przedtem. Teraz przejrzałem ile dają kable dwukrotnie (jak nie więcej) lepsze od moich, oczywiście źródło też robiło robotę. Normalnie w zależności od nagrania, tak koło 70-75 procent na displayu lampy zmieniały kolor na pomarańcz, co oznacza już przester. Na testowanej konfiguracji poszło na 85% i jeszcze był zapas na dobre płyty, lekko mnie zamurowało, źródło ważna rzecz (plus kable, na które mnie nie stać).  

Od samego początku narzekałem na (moim zdaniem) nadmiar wysokich, scena na linii kolumn, lekko na boki, instrumenty w rodzaju .....osadzonych plam w przestrzeni, separacja dobra (tak mi się wydawało). po wymianie coaxa i sieciówek...... reszta moich gratów pokazała na co je stać.  Scena równo na boki, doszła głębia, na odpowiednich nagraniach (jazz) wokal do przodu. Szarpnięcia strun, talerze, głęboki bas ,czyściejszy, konturowy, ale nie do końca, no i ta góra .... teraz nie miałem już obiekcji do jej prezentacji, czysto, wyraźnie, każdy instrument zyskał swoje konkretne miejsce i i wielkość. + pogłos.  Tak się zastanawiam, ile bym zyskał na adaptacji, bo już był ogeń czy naprawdę jest konieczna? przecież graty stoją na szklanych półkach, pod transport nie podłożyłem żadnych Iso Acustik, a były w gotowości, dostałem wytyczne by nic nie podkładać i  zagrało to ....ZDROWO. 

Potem zaczęło się ponowne zamiany okablowania na moje i .......  co zamiana, to gorzej, no ... może poza wymianą tego w DAC, tu mój AudioQuest jeszcze sobie radził.  W końcu wróciłem do pierwotnej kablologii i teraz .... przyjdzie przywyknąć bo na takie druty mnie nie stać. Transport? fajny wyświetlacz, nie za duży i prosty w informacje, tyle ile trzeba i konkretna wielkość cyfr. Szuflada o płynnym ruchu z lekkim klapnięciem na zamykaniu. Płyta było lekko słychać jak przeskakiwałem pomiędzy nagraniami.  Sprzęt, może wagi nie ma, ale gabaryt na wysokość i głąb konkretny, to nie masówka z Media. No nic, 14k jest poza moim zasięgiem, ale dostałem lekcje, ile jeszcze muszę poprawić. i gdzie szukać polepszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oparciu o powyższy tekst można odnieść wrażenie, że ch..... ze źródłem, głośniki mało istotne, wzmacniacz? Bez niego w sumie da się żyć? Więc co zostaje? Kabelki!!!! Kabeleczki!!!!! Kabelciunie!!!!! Jeśli tak jest, oznacza to jedno. Wywaliłeś kupę kasy na fajne zabawki ale jako system są DO DUPY. Mówiąc wprost

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety juz tak jest jak system na dobrym poziomie ,transparentny i osłuchany to kable słychać i czasem robią różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piotrek7 napisał:

W oparciu o powyższy tekst można odnieść wrażenie, że ch..... ze źródłem, głośniki mało istotne, wzmacniacz? Bez niego w sumie da się żyć? Więc co zostaje? Kabelki!!!! Kabeleczki!!!!! Kabelciunie!!!!! Jeśli tak jest, oznacza to jedno. Wywaliłeś kupę kasy na fajne zabawki ale jako system są DO DUPY. Mówiąc wprost

To nie tak ... gra cały set, nie tylko kolumny czy wzmacniacz, czy źródło.  Jak będą super kolumny, a reszta skopana to cud nie nastąpi. Sygnał zaczyna drogę od źródła, co było widać po wzmacniaczu, jeszcze bez ruszania zasilaniem, mogłem sobie pozwolić na jeszcze głośniejsze granie.po A! i pogadaj może z Ludkami co korzystają z kabli Furutech.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, tadeo napisał:

No niestety juz tak jest jak system na dobrym poziomie ,transparentny i osłuchany to kable słychać i czasem robią różnicę.

To prawda.

Są osoby, co dokładają dobry zasilacz do Node 2 i słyszą wyraźną poprawe, czy ... zasilają Maline z accu, bo tak lepiej, to ja usłyszałem ile można jeszcze zyskać na kablach od zasilania. Jeśli są jakąkolwiek możliwości, to zamienić na chwile swoje sieciówki (wzmacniacz .. CD)  na takie po 10k. Można jeszcze pogadać z jakimś salonem by Gość odwiedził chate z ..... np. dobrym CD + swoje kable. 

U mnie blisko, Kezar (za drobną opłatą) czy Albatros jeżdżą ze sprzętem do klienta. Nie jestem pewien czy PremiumSound też? I wystarczy obecny wzmacniacz czy kolumny... o ile tak jak piszesz, set "....na dobrym poziomie ,transparentny i osłuchany"... Będzie słychać różnice, tylko .....te ceny z kosmosu, koszmar i przeginka , ehhh.

-------

Ale pierwsze co zrobię zanim zacznę coś ponownie testować to pożegnam Audioqest Carbon coaxial. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja potwierdzam ze kable sieciowe maja wplyw. i głośnikowe tez. ale nie oszukujmy sie to takie lekkie dopieszczenie.

akurat wymiana IC na drozszy neotech przyniosła najmniejszą zmianeę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

To nie tak ... gra cały set, nie tylko kolumny czy wzmacniacz, czy źródło.  Jak będą super kolumny, a reszta skopana to cud nie nastąpi. Sygnał zaczyna drogę od źródła, co było widać po wzmacniaczu, jeszcze bez ruszania zasilaniem, mogłem sobie pozwolić na jeszcze głośniejsze granie.po A! i pogadaj może z Ludkami co korzystają z kabli Furutech. 

Odnoszę się tylko do tego, co sam napisałeś. Dlaczego takie wnioski? Zapytany o bardzo fajny transport, który testowałeś, zacząłeś się rozpisywać o kablach Srulka. Na temat transportu czyli najistotniejszego elementu tej układanki w zasadzie nie miałeś nic do napisania. Był. bo był. Tłem do kabelków. No bo przecież trzeba było je do czegoś podłączyć.

Czy Srulki są takie dobre? A może kable, którymi dysponujesz są tak gówniane? Ja obstawiam to drugie. A co jeśli zacząłeś słyszeć nie tyle jak grają same kable, które dostałeś do testowania?  Co jeśli zacząłeś słyszeć jak gra ich cena? Taka sprytna pułapka, w którą wielu wpada. Aby zrozumieć jak ona działa, zainwestuj w kabel Duelunda. Wykorzystaj go jako głośnikowy lub interkonekt. Porównaj ze swoimi markowymi. Będziesz chciał dalej się bawić? Dodaj na żyłę do Duelunda dodatkowy przewodnik z solid-core. Choćby takiego

https://diraudio.pl/produkt/kabel-typu-hook-up-wire-up-occ-sost-24/

Chcesz taniej? Proszę bardzo. Idealny do testowania. Niemal zero własnego charakteru. 

https://diraudio.pl/produkt/linka-neotech-up-occ-0-33mm2-stdct-24/

A co, jeśli takie kable zagrają lepiej od Twoich metkowców lub magicznych Srulków?

To transport gra a nie kable

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem niedawno przez chwilę systemu za prawie dwieście tys. złotych. No i zgoda. Jest potęga, wypełnienie, scena, szybkość. Ale na Boga! Zdecydowanie wolałbym moje zabawki za 25-30 tys. (i kilka moich kabli sieciowych po parę stówek) oraz 170 tys. w kieszeni! Absolutnie, takie różnice w cenach za taki przyrost jakości są wg mnie nieporozumieniem... Słuchając systemu za 200k orgazmu nie dostałem. Jest pewien poziom wydatków, gdzie uzyskane granie jest już naprawdę dobre i słucha się z przyjemnością. Dla mnie jest to mniej więcej te 30k za podstawowy system. Dobrze zestawiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Na temat transportu czyli najistotniejszego elementu tej układanki w zasadzie nie miałeś nic do napisania

Coś tam na bazgrałem.

14 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

źródło też robiło robotę. Normalnie w zależności od nagrania, tak koło 70-75 procent na displayu lampy zmieniały kolor na pomarańcz, co oznacza już przester. Na testowanej konfiguracji poszło na 85% i jeszcze był zapas na dobre płyty, lekko mnie zamurowało, źródło ważna rzecz

14 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Transport? fajny wyświetlacz, nie za duży i prosty w informacje, tyle ile trzeba i konkretna wielkość cyfr. Szuflada o płynnym ruchu z lekkim klapnięciem na zamykaniu. Płyta było lekko słychać jak przeskakiwałem pomiędzy nagraniami.  Sprzęt, może wagi nie ma, ale gabaryt na wysokość i głąb konkretny, to nie masówka z Media. No nic, 14k jest poza moim zasięgiem

14 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Granie? Na moich kablach było dobrze, ale do czasu

Jak za mało info o Audio Note CDT One/II to mogę dopisać, tylko co chciałbyś wiedzieć?

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

którymi dysponujesz są tak gówniane? Ja obstawiam to drugie.

Ja też tak sadzę.

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Co jeśli zacząłeś słyszeć jak gra ich cena

Własnie nie, kable wyglądały nie pozornie, dostałem je do kompletu. Jak wszystko oddałem i lekko zabolało to sprawdziłem, dlatego napisałem, że przyjdzie przywyknąć do obecnych bo kablologia to drogi biznes.

2 godziny temu, lete napisał:

Dla mnie jest to mniej więcej te 30k za podstawowy system. Dobrze zestawiony.

U mnie trochę więcej będzie, ale poprawę trzeba szukać gdzie indziej nie w kablach, no dobra, poza nowym coax.

1 godzinę temu, jafi napisał:

Jaki miły ten kolega srotrek7:)

I wiedzą na odległość tryska. Nie był, nie słuchał, a wie...

Nie rusza mnie, tak to już jest na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Nie rusza mnie, tak to już jest na tym forum.

Wiesz Boguś: Ty pisałeś o kablach Sulek, a ten osobnik zrobił z tej nazwy "Srulek" i powtórzył to 2 razy. To nie był przypadek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7  @jafi

To przyblokuje temat, tak dla ochłody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2020 o 08:40, Bogusław_59825 napisał:

Jeśli są jakąkolwiek możliwości, to zamienić na chwile swoje sieciówki (wzmacniacz .. CD)  na takie po 10k

Wystarczy zamienić na takie po 5k zł, czyli na takie, które miałem ze sobą. 

Pod warunkiem, że będą tak dobre jak one...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jafi napisał:

Wystarczy zamienić na takie po 5k zł, czyli na takie, które miałem ze sobą. 

Pod warunkiem, że będą tak dobre jak one...

np shunyata,,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jafi napisał:

Wystarczy zamienić na takie po 5k zł, czyli na takie, które miałem ze sobą. 

Pod warunkiem, że będą tak dobre jak one...

Ta... na zasilaniu MA 252 był 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dla CD był metrowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Listwa i DAC to 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I co z tego.

--------

ale .............. lepiej wracajmy do tematu transportu, bo o tym jest temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się zmieścić w budżecie 10k, tyle było/jest przeznaczone na ten cel.  Przy cenie demo Audio Note jestem niebezpiecznie blisko McIntosh MCT80 pamiętając o rabacie na mój wzmacniacz w AntraxAudio i rabat na DAC D150 od HiFi Club, robi się cholernie ciasno. Problem występuje tylko z MCT, że nie wiem jak się wpasuje pod resztę seta, zostaje więc tylko test. // Dziś nie jest dobry dzień na wycieczkę do Gdańska. ☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2020 o 11:49, piotrek7 napisał:

Czy Srulki są takie dobre?

A co Ty taki tarczyński jesteś? Co złego zrobił Ci Sułek?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paweljazz

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paweljazz napisał:

A co Ty taki tarczyński jesteś? Co złego zrobił Ci Sułek?

hehe ... stawiam browara, że Sułek to za wysokie progi? Ciekawe czy kolega piotrek7 korzysta z któregokolwiek wymienionych przez siebie??? tego pewnie nigdy się nie dowiemy. ehhh..... ci marzyciele.  Ale zejdźmy już z kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

tego pewnie nigdy się nie dowiemy. ehhh

Korzysta z min. Duelunda I dlatego ma dalece posunięty dystans do kabli 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

hehe ... stawiam browara, że Sułek to za wysokie progi?

A kończąc wątek kabli, próg czego? Absurdu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać niepotrzebnie forum. Zwracam się z prośbą o poradę. Chodzi mi o ukierunkowanie przed odsłuchami. Poszukuje odtwarzacza CD. Słucham głównie muzyki filmowej(instrumentalnej) oraz klasycznej, głównie symfonicznej. Lubię raczej dźwięk czysty, neutralny, klarowny, detaliczny, dźwięki oddzielone od siebie. Nie chciałbym wydać więcej niż 10 tyś. Posiadam głośniki KEF R7, wzmacniacz Moon 240i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sofokles napisał:

Nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać niepotrzebnie forum. Zwracam się z prośbą o poradę. Chodzi mi o ukierunkowanie przed odsłuchami. Poszukuje odtwarzacza CD. Słucham głównie muzyki filmowej(instrumentalnej) oraz klasycznej, głównie symfonicznej. Lubię raczej dźwięk czysty, neutralny, klarowny, detaliczny, dźwięki oddzielone od siebie. Nie chciałbym wydać więcej niż 10 tyś. Posiadam głośniki KEF R7, wzmacniacz Moon 240i.

Lyngdorf Cd2. Ultra gładki i neutralny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2020 o 23:27, Bogusław_59825 napisał:

Teraz przejrzałem ile dają kable dwukrotnie (jak nie więcej) lepsze od moich, oczywiście źródło też robiło robotę

a pisałem Ci kilka miesięcy temu - spróbuj np  Atolla dr200 z dobrą sieciówką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mrb napisał:

a pisałem Ci kilka miesięcy temu - spróbuj np  Atolla dr200 z dobrą sieciówką. 

Tak, pamiętam + sprawdzenie polaryzacji, bo DAC 300 reagował na zmiane.

image.png.175a34452c704462b02bc2ebdf38dd6b.png

Poszło już zapytanie o egzemplarz testowy, ALE....... nowa sytuacja (wirus) wymusiła duże zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.