Skocz do zawartości
IGNORED

Transport CD


Bogusław_59825
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, hudykot napisał:

Lectora kupił niedawno mój kumpel. Kawał porządnego grania. @Bogusław_59825 na Twoim miejscu rozważył bym sprawdzenie tego transportu, kto wie, a nóż zagości na stałe ?. Masz dystrybutora w Polsce i z wypożyczeniem nie ma problemu. Z tego co pamiętam na spokojnie można testować przez trzy tygodnie.

Popytam, co i jak.

19 godzin temu, Bartolus napisał:

Jeśli masz obawy, że masz wysoko/za jasno zestrojony system - popróbuj może z kablami zasilającymi. 

Nad tym popracuje już po wyborze. Miałem przykład z Audio Note na kablach Sułek, że można jednak, lepiej zgrać set w całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odeszłem coś ostatnio od samych transportów, ale i pełnych CD też posłucham, z DAC i bez. 

CEC grał lepiej w połączeniu z DAC-em, zobaczę jak zaśpiewa Ayon.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, McGyver napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy to kot prezesa? tak się załamał?

--------------

Próbuje okiełznać na ucho filtry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość degsterr

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Odeszłem coś ostatnio od samych transportów, ale i pełnych CD też posłucham, z DAC i bez. 

CEC grał lepiej w połączeniu z DAC-em, zobaczę jak zaśpiewa Ayon.

spacer.png

Do jutra jak oddam wypożyczony AQ Carbon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem..... ile da połączenie Ayon z DAC. 

Przy CEC CD5 wystarczyło go podmienić na TL5 i wszystko gra. przy tym CD chyba tak nie będzie, tu nie da się go łatwo podmienić na Ayon CD-T II ze względów cenowych.

Ayon z tym sieciowym (AQ Thunder) gra lepiej i preferuje prąd ze ściany, a nie z listwy Gigawatta. 

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc radzę omijać Ayony przynajmniej te gdzie na obudowie jest napisane CD, no chyba że jest to CD2pro.

Miałem wprawdzie nie transporty ale CD2 i CD2s. Brzmieniowo nic do zarzucenia, natomiast trwałość i jakość napędu w odtwarzaczu za 16kzł miała wiele do życzenia. Proponowany naprawy podczas rozmowy telefonicznej około 1kzł ale z założeniem że na miejscu może skoczyć do 2kzł. Koszt naprawy wykonanej samodzielnie trochę cierpliwości (oczekiwanie na przesyłkę z alli..) i jakieś 3zł.

Sprawa inna dzisiaj kupujesz model X Ayona cenie Y za miesiąc wychodzi model X.1 lub X1,2 w cenie tej samej Y lub Y+200zł  a jest to model wyraźnie lepiej brzmiący niż model X. Tak własnie miałem z CD2.  Nie wspominając o tym że płacąc za Ayona byłem przekonany że kupuję produkt europejski co okazało się bzdurą. Inni producenci przynajmniej uczciwie informują gdzie był wyprodukowany ich sprzęt,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, ale Ayon już w piątek na otwarcie i tak wrócił do Salonu.

Geste, ciepłe granie, barwa instrumentów, wokal? ...a jak.... szczere, ale detali i szczegółów mało, cofnięte gdzieś w drugi plan, ogólnie.... jakoś ta góra przygaszona, nawet na kolumnach Heco. Troszeczkę bałaganił też całkiem na dole, to nie jest wymiar, ani szybkość CD5

DAC Moon`a, co prawda poprawił efekt końcowy, ale przecież nie będę trzymał Ayon by puszczać przez DAC, nie tedy droga. Gdyby tak jeszcze sam transport gdzieś złapać i przesłuchać, oczywiście wersja pierwsza, to..... może coś by z tego mogło dobrego wyniknąć, a tak?  ....wracam do CEC, tym razem TL5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 6.06.2020 o 18:33, Bogusław_59825 napisał:

Dzięki za info, ale Ayon już w piątek na otwarcie i tak wrócił do Salonu.

Geste, ciepłe granie, barwa instrumentów, wokal? ...a jak.... szczere, ale detali i szczegółów mało, cofnięte gdzieś w drugi plan, ogólnie.... jakoś ta góra przygaszona, nawet na kolumnach Heco. Troszeczkę bałaganił też całkiem na dole, to nie jest wymiar, ani szybkość CD5

DAC Moon`a, co prawda poprawił efekt końcowy, ale przecież nie będę trzymał Ayon by puszczać przez DAC, nie tedy droga. Gdyby tak jeszcze sam transport gdzieś złapać i przesłuchać, oczywiście wersja pierwsza, to..... może coś by z tego mogło dobrego wyniknąć, a tak?  ....wracam do CEC, tym razem TL5.

Mariaże Ayona z Mcintoshem nie są udane. Ja próbowałem w drugą stronę: Transport Mcintosha z DACiem Ayona i wychodził podobny efekt do opisanego przez Ciebie.  

 

Powiem szczerze, że MCT80 nie słuchałem, ale wygląda licho na tle mojego MCD1000, a podobnym budżecie chyba wolałbym polować na starszego, ale poważniejszego brata... Nie podoba mi się gdzie ta marka zmierza, coraz bardziej liche te macintoshe... ? Szkoda, że dzieli Nas taka odległość, bo można by posłuchać tych dwóch urządzeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także próbowałem kiedyś użyć zintegrowanego odtwarzacza CD Ayona (nie pamiętam modelu, ale nic wysokiego) jako transport do zewnętrznego przetwornika c/a - z miernym skutkiem. Tzn., było lepiej niż z wbudowanym przetwornikiem, ale bez szału. Widocznie te Ayony mają słabej jakości wyjścia cyfrowe, zresztą dość częsta rzecz w przypadku zintegrowanych odtwarzaczy płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2020 o 12:16, Bogusław_59825 napisał:

to prawda, chociaż ten to CD5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem CD5 używany za 8000zł i w tej cenie był fatalny jako transport CD,  przeciętny za te 8kzł jako CD i bardzo dobry DAC. Tu jako transport wystarczył zwykły Marantz CD72 z kablem toslink za 50zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... a wspaniały coax Audioquest Carbon (dla mnie.. nie super), który gryzie wszystko do 3k był wystawiony za 500, hmm...

Moon 280D ma ten sam krzem co CD5 i oba grają, very podobną sygnaturą. 

Ale Moon daje przestrzeni i na boki i w głąb, daje muzykom więcej miejsca, dzięki temu doskonale słychać kontrabas ustawiony za fortepianem... coś, czego sam CD5 już tak nie pokazuje. Moon daje więcej odcieni basu, lepiej go pilnuje, że o wszystkich przeszkadzajkach nie wspomnę. U Mike Oldfield ‎– Tubular Bells uderzenia w osławione rurki dają ciary na plecach, ich dźwięczność, wybrzmienie... o jeee. sam CD5 już tak nie potrafi.

Zewnętrzny DAC poprawiał też granie Ayon`a,, szkoda że filtry nie działają na wyjściu cyfrowym, bo było by jeszcze lepiej. 

Dlatego co do oceny "jako transport gra słabo" podchodzę z dużym dystansem, a wręcz niedowierzaniem. To jeszcze poproszę opinie kolegi @degsterr który miał okazje posłuchać i Ayon i CEC CD live, niech się wypowie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

hmm.... a wspaniały coax Audioquest Carbon (dla mnie.. nie super), który gryzie wszystko do 3k był wystawiony za 500, hmm...

Moon 280D ma ten sam krzem co CD5 i oba grają, very podobną sygnaturą. 

Ale Moon daje przestrzeni i na boki i w głąb, daje muzykom więcej miejsca, dzięki temu doskonale słychać kontrabas ustawiony za fortepianem... coś, czego sam CD5 już tak nie pokazuje. Moon daje więcej odcieni basu, lepiej go pilnuje, że o wszystkich przeszkadzajkach nie wspomnę.

Zewnętrzny DAC poprawiał też granie Ayon`a,, szkoda że filtry nie działają na wyjściu cyfrowym, bo było by jeszcze lepiej.  Dlatego do oceny "jako transport gra słabo" podchodzę z dużym dystansem, a wręcz niedowierzaniem. To jeszcze poproszę opinie kolegi @degsterr który miał okazje posłuchać i Ayon i CEC CD live, niech się wypowie.

 

Audioquest Carbon to kabel wybitny, kabel bardzo przejrzysty który niczego nie poprawi, nie stłumi więc i pokaże wady transportu czy DACa. 

Swój sprzedałem bo jako główne i jedyne źródło używam modyfikowanej Yamahy NP-S303.

Co do CD5, kup sobie za te kilka stów CD72 i sam porównasz, ocenisz. Później sprzedasz go bez straty... 

Ja kupując CD5 liczyłem że będzie bardzo dobry jako transport a w tej roli wypadł u mnie najsłabiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje w Top-ku posłuchać Carbona przeciw Coffee z jego systemem DBS.......... niestety nie stać mnie było na kawe, ale Carbon przy nim to nieletni brat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gra u mnie CD5 Cec: Podpiąłem go do Mytek Liberty i jako transport jest powiem średni. Gra trzeci dzień. Ma swoje zalety - nie powiem - kulturalny, muzykalny do klasyki niezły ale lepiej radzi sobie z małymi składami niż z symfoniką.

Podpiąłem go bezpośrednio do wzmacniacza jako CD - gorzej niż z zewnętrznym DAC.

Generalnie jak na taką maszynę spodziewałem się więcej. Mój leciwy Marantz jest jako transport bardziej namacalny i bezpośredni ale sieje górą.

W przeciągu 2 tygodni będę mial Moona 260DT zobaczymy - podzielę się spostrzeżeniami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

Miałem okazje w Top-ku posłuchać Carbona przeciw Coffee z jego systemem DBS.......... niestety nie stać mnie było na kawe, ale Carbon przy nim to nieletni brat.

Serio na tym etapie doświadczenia Ty porównujesz kable w sklepie?

?

26 minut temu, Bartolus napisał:

Właśnie gra u mnie CD5 Cec: Podpiąłem go do Mytek Liberty i jako transport jest powiem średni. Gra trzeci dzień. Ma swoje zalety - nie powiem - kulturalny, muzykalny do klasyki niezły ale lepiej radzi sobie z małymi składami niż z symfoniką.

Podpiąłem go bezpośrednio do wzmacniacza jako CD - gorzej niż z zewnętrznym DAC.

Generalnie jak na taką maszynę spodziewałem się więcej. Mój leciwy Marantz jest jako transport bardziej namacalny i bezpośredni ale sieje górą.

W przeciągu 2 tygodni będę mial Moona 260DT zobaczymy - podzielę się spostrzeżeniami.

 

Jaki Marantz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że 260 był już zamówiony, niestety musiałem odmówić (możliwy pobyt w szpitalu).

Ale Moon do testowania, dostępny bez problemu, więc nie wszystko stracone.

CEC potrafi grać, ....nie powiem, a wiadomo im lepszy DAC tym lepiej zagra. Ostatnio doszła opcja na TL5 do testów, wiec czekam na wiadomości. Plusem jest napęd (nie Philips), ale Japan niestety lekko hałasuje na starcie i ... ta mała czkawka u mnie, deko mnie martwi.

Pamiętam też, że ....(chyba od roku) wciąż wisi w ogłoszeniach 2-letni Esoteric P-05, ale czy do pożyczenia? tego nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość degsterr

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

hmm.... a wspaniały coax Audioquest Carbon (dla mnie.. nie super), który gryzie wszystko do 3k był wystawiony za 500, hmm...

Moon 280D ma ten sam krzem co CD5 i oba grają, very podobną sygnaturą. 

Ale Moon daje przestrzeni i na boki i w głąb, daje muzykom więcej miejsca, dzięki temu doskonale słychać kontrabas ustawiony za fortepianem... coś, czego sam CD5 już tak nie pokazuje. Moon daje więcej odcieni basu, lepiej go pilnuje, że o wszystkich przeszkadzajkach nie wspomnę. U Mike Oldfield ‎– Tubular Bells uderzenia w osławione rurki dają ciary na plecach, ich dźwięczność, wybrzmienie... o jeee. sam CD5 już tak nie potrafi.

Zewnętrzny DAC poprawiał też granie Ayon`a,, szkoda że filtry nie działają na wyjściu cyfrowym, bo było by jeszcze lepiej. 

Dlatego co do oceny "jako transport gra słabo" podchodzę z dużym dystansem, a wręcz niedowierzaniem. To jeszcze poproszę opinie kolegi @degsterr który miał okazje posłuchać i Ayon i CEC CD live, niech się wypowie.

 

Ayon CD-10 - z dużym zaciekawieniem wybierałem się do kolegi @Bogusław_59825 i z pewnym oczekiwaniem, którego nie znalazłem słuchając tego transportu. Sygnatura dźwięków prezentowanych przez CD-10 jawi się wg mnie jako ocieplone "granie" ze średnicy, która ma dobrą szczegółowość z wyraźnym zaznaczaniem tej wyższej. Jednak kontrola basu pozostawiała trochę do życzenia, a może więcej niż trochę, nie to, że był jakiś zły, ale mógłby być bardziej punktowy, stanowczy.  Największe dla mnie "rozczarowanie" jawiło się na górze, wybrzmiewania instrumentów były skracane, gdzieś urywane, ale jednak barwne, a sybilanty mniej słyszalne co nie przekładało się jednak na dobre spostrzeganie tonów przesyłanych przez Ayon'a. Scena nie była na tyle szeroka, aby mogła porwać, zaskoczyć lecz raczej zbita, stłamszona. A co się dzieje na drugim planie? - "prawie nic" jest gdzieś schowany i żeby wychwytywać niuanse trzeba się naprawdę skupić. (gdzie są miotełki na perkusji, ślizg palca na strunie?). Najgorzej było zdecydowanie po podłączeniu przez XLR, jest jednak muzykalny, ma "coś"  w sobie, takie granie albo się lubi, albo nie.
Sytuacja ulegała poprawie po podłączeniu do DAC Moon'a.
CEC CD5 - tutaj byłem pod wrażeniem basu, który był i mięsisty i punktowy i pokazywał pazur, wyraźnie akcentowany, ale nie wychodzący do przodu. Średnica cofnięta wg mnie trochę za bardzo, bo większa nutka ocieplenia naprawdę by się przydała. Tony wysokie prezentowane w sposób nader dokładny i szczegółowy, sybilanty słyszalne. Scena szeroka, nie brakuje powietrza, słychać akcenty w wokalach, drugi plan istnieje ? pokazywany w oczekiwany sposób. Dla mnie jednak trochę za jasno gra ten CEC.
Po podłączeniu do DAC Moon'a detali i szczegółów jest ciut więcej. 
Ogólnie wg mnie CEC (szczegółowy, przejrzysty) - ocena 5, Ayon (muzykalny, ocieplony) - ocena 4.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A moze czas na ....

https://www.hifiplus.com/articles/first-listen-ps-audio-perfectwave-memory-player-transport/

https://www.dba.dk/cd-afspiller-andet-maerke-ps/id-1065742726/

cyt

Po pierwsze, jako napęd PWT całkowicie zabiło nasz cenny CEC TL5100. Jeśli masz ochotę na spójność, wybierz odtwarzacz pamięci, koniec historii. Gdy wszystkie analogiczne dziwactwa wymienione we wstępie zmienią się w przeszłość, słuchanie muzyki staje się o wiele bardziej angażujące. Nasz zaufany przetwornik audio Note Note w formie NOS bez oversamplingu bez filtra cyfrowego mógł dopasować PWD tylko w trybie macierzystym z przetwarzaniem wejściowym 16/24. To było to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartolus napisał:

Kiepski jak to mówią na transport SA7001 ale jest jak jest.

Za 150zl Marantz CD32 będzie znacznie lepszy w tej roli. Z tym że piszemy tu o jeszcze wyższej jakości a kandydata już podawałem. 

 

Jak ktoś chce wybitnego CDka za bdb pieniądze  to polecam Ayre C5xeMP. Mało znany przez co do kupienia w świetnej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wytłumaczyć z jasnego grania CEC, o którym pisał kolega degsterr

Wcześniej zmieniałem kable głośnikowe z zacisków dolnych na te od wysokich tonów, co skutkuje zamianą mostków w kolumnach...co zrobiłem na czuja, bez dokładnego sprawdzenia czy dobrze. 

Granie CD5 nie dawało mi spokoju i po analizie własnych myśli z pamięci, obejrzałem zaciski w kolumnach...i było tak.....

spacer.png

+2dB wysokie i -2dB na średnie.

po zamianie kabli, CD5 zaczął grać normalnie. 

spacer.png

Taki mały "mistake" z mojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, pantagruel napisał:

Bogusław, już chyba raz polecałem, ale ponawiam propozycję dla Ciebie, CEC cd3n. Jest na sprzedaż:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Niestety nowego już nie kupisz, ale ten na pewno warto przetestować. Ma inny, "poważniejszy" napęd niż cd5.

A producent chwali się że w CD5 i TL5 uprosili budowę (teraz tylko jeden pasek do wymiany) i polepszyli niezawodność napędu  Może.... mniej części... mniej napraw.

W drodze do PL jest silver TL5 już łatwiam go na test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pasek do wymiany to najmniejszy problem, że uproszczony napęd to widać ewidentnie na zdjęciach. Ale zawieszenie całego napędu zupełnie inne. Ja bym spróbował na Twoim miejscu. Ja ma ten odtwarzacz i uważam, że jest bardzo dobry, ale też się przymierzam do Lapmizatora amber III dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.