Jump to content
Bogusław_59825

Transport CD

Recommended Posts

23 godziny temu, Bartolus napisał:

No ok a jak z częściami do takich starszych urządzeń. W sensie lasery, silniczki, mechanizm przesuwu.

Ty się o to martwisz przy odtwarzaczu za 150zł? 

😉

Zębatki są dostępne jak i całe nowe lasery i kompletne mechanizmy. W praktyce wymienia się tylko zębatkę za 40zl i jak gra będzie grał dłużej niż cokolwiek nowe z obecnej produkcji. 

Modyfikacje sprzętu AUDIO

4 godziny temu, muda44 napisał:

Ty się o to martwisz przy odtwarzaczu za 150zł? 

😉

Zębatki są dostępne jak i całe nowe lasery i kompletne mechanizmy. W praktyce wymienia się tylko zębatkę za 40zl i jak gra będzie grał dłużej niż cokolwiek nowe z obecnej produkcji. 

Nie, mówię o CEC

2 godziny temu, Bartolus napisał:

Nie, mówię o CEC

To nie jest archaiczny jakiś cd. Od dwóch lat chyba nieprodukowany. Lasery są jakieś powszechnie dostępne (nie pamiętam, jakiej firmy), a pasek? Kiedy go kupowałem, to powiedziano mi że nie ma żadnego problemu z dostępnością. Zresztą do dzisiaj grają stare napędy paskowe cec, więc skądś te paski biorą.

xavian

Szanowni 

Czy CEC z poniższego linku 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pod kątem zasilania zgra się z poniższym transformatorem ? CEC ma 17W poboru, transformator 20W maks 

Hidden Content

W dniu 11.06.2020 o 14:59, Bartolus napisał:

W przeciągu 2 tygodni będę mial Moona 260DT zobaczymy - podzielę się spostrzeżeniami.

Wiem, że temat przedawniony ale zapytam, czy doszło testowanie Moona CDT do skutku?

2 godziny temu, Bartekkw napisał:

Pod kątem zasilania zgra się z poniższym transformatorem ? CEC ma 17W poboru, transformator 20W maks 

Był tu na forum temat o zasilaczach do tego sprzętu. Teraz nie mogę go znaleźć, podejrzewam że po zmianie silnika forum, temat trafił gdzieś do archiwum. Tam na ostatnim wpisie ktoś opisywał sprawdzone w boju Trafo do Japan sprzęt.

37 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Wiem, że temat przedawniony ale zapytam, czy doszło testowanie Moona CDT do skutku?

Był tu na forum temat o zasilaczach do tego sprzętu. Teraz nie mogę go znaleźć, podejrzewam że po zmianie silnika forum, temat trafił gdzieś do archiwum. Tam na ostatnim wpisie ktoś opisywał sprawdzone w boju Trafo do Japan sprzęt.

Tak testowałem Moona CDT około 7 dni. Bardzo fajna konstrukcja. Brzmienie było techniczne ale precyzyjne. Myślę, że jeśli reszta toru jest mięsista lub np wzmacniacz tak jak chociażby wzmacniacze Moona (pełne barw, głębi itp) to ten transport jest fajny. Ja zdecydowałem się na CEC TL5 wraz z coaxialem Albedo Reference jest naprawdę bardzo dobrze i naturalnie. Aczkolwiek to są transporty moim zdaniem zupełnie inaczej brzmiące - z przeciwległego bieguna. CEC jest kolorowy, zniuansowany, naturalny można by rzecz analogowy. Czasem pokazuje pewne brzmienia po swojemu, może nawet koloryzuje bardzo nie nachalnie ale do klasyki dawnej pasuje mi bardzo. Moon nie porwał mnie - poprawnie ale za technicznie, bez emocji, trochę za dużo ujednolicenia. Muzyka rockowa - bardzo dobrze brzmiała (Budka Suflera, Pink Floyd) był drive i twarde uderzenie.

15 minut temu, Bartolus napisał:

Tak testowałem Moona CDT około 7 dni. Bardzo fajna konstrukcja. Brzmienie było techniczne ale precyzyjne. Myślę, że jeśli reszta toru jest mięsista lub np wzmacniacz tak jak chociażby wzmacniacze Moona (pełne barw, głębi itp) to ten transport jest fajny. Ja zdecydowałem się na CEC TL5 wraz z coaxialem Albedo Reference jest naprawdę bardzo dobrze i naturalnie. Aczkolwiek to są transporty moim zdaniem zupełnie inaczej brzmiące - z przeciwległego bieguna. CEC jest kolorowy, zniuansowany, naturalny można by rzecz analogowy. Czasem pokazuje pewne brzmienia po swojemu, może nawet koloryzuje bardzo nie nachalnie ale do klasyki dawnej pasuje mi bardzo. Moon nie porwał mnie - poprawnie ale za technicznie, bez emocji, trochę za dużo ujednolicenia. Muzyka rockowa - bardzo dobrze brzmiała (Budka Suflera, Pink Floyd) był drive i twarde uderzenie.

To mamy te same

Hidden Content

Z tego co piszesz, to 260cdt to taki Mcintosh MCT80, dokładny, techniczny ale mało muzyki w muzyce.

Bardziej zaciekawił mnie, Twój coax, nie bierzesz sygnału z XLR? 

Daj mu coś dobrego na zasilanie .. oddźwięczy się graniem.

Nie testowałem przewodów XLR choć wiem, że powinienem spróbować. Przerzuciłem około 12 coaxialnych w różnych cenach średnio 1000 - 2000 ale były nawet dwa Harmonixy. 101 i Hijiri. Albedo zabrzmiało dla mnie najlepiej. Zasilam TL5 i przetwornik Myteka przewodami Zavfino Fina - tanie ale brzmienie zupełnie nie proporcjonalne do ceny. Wcześniej korzystałem z wysokich Furutechów, cały komplet no i zdecydowałem się na wymianę na początku tego roku. Zavfino są brzmieniowo nie proporcjonalne do swojej ceny. Są bardzo precyzyjne ale także równe i znacznie dynamiczniejsze niż Furutech. 

Furutech to muzykalny przewód, precyzji w nim mało, a bas poluzowany. Średnica? .. tak, to atut tego przewodnika.

XLR "tradycyjnie" doda przestrzeni nagraniom. Do sygnału cyfrowego mam dwa, XLR PAD Genesis i coax AQ Carbon, ale to Purist ciągle w użytku.

Na zasilaniu CEC początkowo był AQ Blizzard, a DAC Moon 280D (bez mind) dostał Purist Aquila, ale zamieniłem i tak jest lepiej. Temat transportu CD, uważam za zamknięty.

• Like 1

W dniu 17.10.2020 o 19:41, Bogusław_59825 napisał:

Zapewne masz na myśli poniższe :

Hidden Content

4 minuty temu, Bartekkw napisał:

Zapewne masz na myśli poniższe :

Hidden Content

Już nie pamiętam czy o te dokładnie chodziło, ale wyglądają na  ...  bardziej konkretne.