Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz AKSA 55 - ????


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Mało na forum o wzmacniaczu AKSA 55, który sprzedawany jest w formie kitu i robi dużo zamieszania w świecie diy. Czy ktoś z Was miał z nim styczność, może ktoś zrobił. Ile jest wart, bo oceny ma bardzo entuzjastyczne. Układzik jest bardzo prosty, wręc książkowy. Koncepcja nie różni się od starych polskich wzmaków, a uchodzi za genialny. Dziwne... Czy to możliwe?

[obrazekLUKASZ-244712_1.gif]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic bardziej klasycznego

wiem, że Hugh Dean z AKSA przykłada dużą wagę do jakości poszczególnych elementów, szczególnie pasywnych i chyba dobrze się na tym zna. W tym chyba cała (rzekoma?)magia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wyciągajac temat z otchłani informuję, że są tacy, którzy porównują ten wzmacniaczyk z najlepszymi konstrukcjami na świecie i stwierdzają, że jest bardzo dobry. Może ktos go budował i może to potwierdzić

osobiscie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-803-100007883 1170283170_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardini dzięki za wsparcie :-). Trzeba najpierw wypróbować, a potem dyskutować. Jezeli jest taki dobry, jak to powszechnie potwierdzają jego użytkownicy, to tym lepiej ,ze prosty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bogdan, 19 Sty 2006, 07:57

 

O ciekawych wzmacniaczach było w temacie:

DIY / Temat nr 22353 Cała prawda o końcówkach mocy HOLTON'a.

 

W tym schemaciku który wkleiłeś jedyną ciekawą rzeczą wg. mnie

jest komplementarny stopień sterujący końcówką. No i dynamiczny bootstrap

jest teraz prawie wyklęty :-). Ja bym to sobie odpuścił. O wiele ciekawiej

wyglądają schematy z EE 12/93 i zwłaszcza mój ulubiony układ Leacha.

 

Jaro_747

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bogdan, 19 Sty 2006, 07:57

 

O ciekawych wzmacniaczach było w temacie:

DIY / Temat nr 22353 Cała prawda o końcówkach mocy HOLTON'a.

 

W tym schemaciku który wkleiłeś jedyną ciekawą rzeczą wg. mnie

jest komplementarny stopień sterujący końcówką. No i dynamiczny bootstrap

jest teraz prawie wyklęty :-). Ja bym to sobie odpuścił. O wiele ciekawiej

wyglądają schematy z EE 12/93 i zwłaszcza mój ulubiony układ Leacha.

 

Jaro_747

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy pojeć, nie chodzi o to jak ten schemat wyglada, tylko jak wzmacniacz brzmi.

Teoretyzowanie na jego temat chyba niewiele wnosi. Trzeba posłuchać.

Jeżeli okaże się ,że uzyskano efekt taki, jak w przypadku skomplikowanych układów, to

pokłony dla twórcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bogdan, 19 Sty 2006, 09:26

 

Ze zdziwieniem widzę narastającą falę niechęci dla wszelkiej teorii.

Czytać się ze zrozumieniem nie chce, czy co?

Schemacik jakiś od czasu do czasu przeanalizować to nie łaska?

W końcu to jest DIY!

Czyli co? Cała para w wymienianie elementów w Gainclonie!?!?

Tylko, że jak układ jest dobry, to i zagra, co najwyżej będzie trzeba

go podstroić, a jak jest kiepski to Święty Boże nie pomoże.

No i pamiętaj, kabelki muszą być audiofilskie. Inaczej NIC nie zagra!

 

Jaro_747

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Bogdan, 19 Sty 2006, 10:47

 

odpuszczam

nie wtykam

luzuję

 

pozdro

Jaro_747

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym wzmaku musi być skoro został zdjęty ze strony ESP Roda Elliota i obecnie jawi sie jako produkt/kit komercyjny. Może to następca GC w wersji dyskretnej ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Odświerzam wątek . Czy ktoś miał styczność z tym wzmacniaczem?

Intrygujące są te upgrady nirvana i plus, podobno to zmiana niektórych podzespołów i rebias. Ciekawe.

Czy ktoś może by chciał kupić na spółke? Tak sobie pytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie pewnie beda sie teraz przekomarzac czy ten układ jest wart zachodu czy nie ale prawda jest taka ze ta topologia z pewnymi zmianami jest najbardziej popularna w fabrycznych wzm. do klasy sredniej i zachaczajacych czasem o tzw HI-END. Walory jakosciowe tego wzmacniacza zaleza przeciez od tego jakich tranzystorow uzyjemy w stopniu wejsciowym , sterujacym itd no i od walorow innych elementow czy projektu druku. pewne znaczenie ma np to czy miedzy trajtami koncowymi a sterujacymi beda rezystory o wartosci 10 ohm jak na schemacie czy moze 2,2 ohma a moze wcale . A moze innaczej ! przeciez miedzy Rotelem pierwszym lub drugim od dolu a wzm Diora od wiezy z "szuflada" jest przepasc jakosciowa! a podstawowa topologia prawie identyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak ktos zrobi wzmacniacz Giesbertsa ,ktory uchodzi za udana konstrukcje, na kaszaniastych tranzystorach i kondensatorach i zrobi plytke nie uwzgledniajac podstawowych zasad prowadzenia masy i zasilan to nie osiagnie dobrych walorow brzmieniowych. O ile mu sie ustrojstwo poprostu nie sfajczy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

O ile to możliwe, to chciałbym ponownie odświerzyć wątek. Zgadzam się co do elementarnej prostoty tego układu. Jednak liczba stron poświęconych temu wzmacniaczowi (i jego nowszym klonom) stale rośnie, a recenzje są właściwie wyłącznie entuzjastyczne. No i oczywiście kity oferowane przez producenta (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) świetnie się sprzedają pomimo względnie wysokiej ceny (430 dolarów australijskich - to chyba ok 1000 pln.) Czy naprawdę nikt z Was nie zbudował tego wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

...z tym, ze R3 - 47k, R4 - 3k3, a R15 - 150R

i mamy AKSA55 jota w jote ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przdstawiam zdjęcia oraz PCB prototypu mojej wersji tego wzmacniacza. Płytka w konkursie piękności pewnie by nie zwyciężyła, ale została zrobiona w Paint'cie i nie wyszła poza fazę prototypu.

Jeżeli jednak ktoś się chce przekonać jak to gra, to myślę że na początek wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21311-100003012 1255862553_thumb.jpg

post-21311-100003013 1255862553_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w zyciu bywa historia zatoczyla krąg czy jakos tak.

 

Zaraz sie okaze ze warto wskrzesic stara diore bo to bylo cudowne brzmienie.

 

Ja juz dawno doszedlem do wniosku ze nie dobre co dobre tylko to co inne bo sie wyroznia.

 

Na pewno wymiana w diorze tranzystorow mocy na nowoczesne toshiby poprawi znaczaco parametry ale pewnych rzeczy sie nie przeskoczy. W takim ukladzie PSRR jest kiepski a ja nie lubie jak mi wzmacniacz buczy a ten na pewno to robi! 68pF jako kompensacja daje beznadziejne pasmo mocy i wspolczynnik SR a cala jakosc (w sensie parametrow) wynika glownie z jakosci jednego tranzystora odpowiedzialnego za wzmocnienie napieciowe.

Jak ktos ma motto w tylu stare to dobre to bedzie zadowolony z tego ukladu bo uklad na pewno nowy nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w innym wąktu na tym forum przedstawiłem swoją opinię. Uważam, że za te pieniądze jakie trzeba w niego zainwestować do gra całkiem nieźle. Aczkolwiek uważam, że entuzjastyczne opinie o tym wzmacniaczu na anglojęzycznych forach są przesadzone. Ale przecież piszą je ci, którzy zainwestowali w zestaw do montażu kilkaset dolarów.

Niektórzy forumowicze zwrócili uwagę na podobieństwo tego wzmacniacza do konstrukcji Diory. Uważam, że ten wznacniacz w porównaniu do diorowskich konstrukcji gra lepiej, zwłaszcza w zakresie wysokich tonów. Jest on w tym zakresie łagodnieszy - Diory są w tym zakresie dużo ostrzejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że moją poprzednią odpowiedź pisałem równocześnie z Irkiem2. Zbierzność wypowiedzi odnośnie Diory jest więc całkowicie przypadkowa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ludzie, którzy tak go zachwalają nie mają słuchu ? Czy chwalą bo włożyli w to ileś pracy i teraz słyszą to czego nie ma ? Fajnie by było poznać opinie kogoś wiarygodnego, kto tego słuchał, jest taki ktoś na forum ? Nie twierdzę Irku, że jesteś osobą nie wiarygodną, a wręcz przeciwnie, chylę czoła twojej wiedzy ale może nieraz coś co by się wydawało z konstrukcyjnego punktu widzenia za słabe może okazać się czymś wartym uwagi.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja pisałem prawie równocześnie z kuzyn55, powiedz mi jeszcze kolego czy jemu wystarcza tak mały radiator jak na twoim zdjęciu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Uważam, że ten wznacniacz w porównaniu do diorowskich konstrukcji gra lepiej

 

A kiedy sluchales diory a kiedy tego wzmaka? Ja jestem czlowiekiem technicznym i metodologicznym. Chcesz porownac diore i ten wzmacniacz to wyjmij koncowke z diory wstaw tam toshiby, podlacz pod ten sam zasilacz i wtedy porownaj. Dla mnie diora grala ekstra bo w tamtych czasach nie bylo nic innego a czy teraz wzmaki lepiej graja? Nie wiem bo jak mozna pamietac jak diora grala?

 

>Czyli ludzie, którzy tak go zachwalają nie mają słuchu ?

 

Nie! Nie ma zadnej zaleznosci miedzy jakoscia techniczna sprzetu a walorami odsluchowymi!

 

>ale może nieraz coś co by się wydawało z konstrukcyjnego punktu widzenia za słabe może okazać się >czymś wartym uwagi.

 

To prawda, stad popularnosc wzmacniaczy lampowych ktore maja wrecz tragiczne parametry.

Znacznie latwiej oglosic jakis wzmacniacz idealnym niz skonstruowac wzmacniacz idealny. Z brzmieniem jest tak samo jak z moda.

Jestem czlowiekiem technicznym i techniczne wady tego ukladu sa dla mnie oczywiste. Nie ma wzmacniaczy wybijajacych sie brzmieniem ponad wszystkie ani nei ma takich co brzmia tak zle ze nie mozna ich sluchac za to sa wzmacniacze technicznie wadliwe ktore bucza, czesto sie wzbudzaja czy uszkadzaja i te z ktorymi nie ma problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten kątownik widoczny na zdjęciu nie wystarcza. Musi być przykręcony do właściwego radiatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Irku!

Myślę, że jeżeli chodzi o nasze daty urodzenia tą są one zbliżone. Dlatego ja też mam wielki sentyment do sprzętu rodem z Diory czy Radmora. Z tych samych powodów co Ty, czyli dlatego, że w latach 80-tych ubiegłego wieku w Polsce nic innego do słuchania w sklepach nie było. Również jestem człowiekiem metodycznym, nie opierającym się na wrażeniach z przed kilkudziesięci lat, dlatego odtworzyłem na bazie płytki,którą tu pokazałem (przeróbka była dośc łatwa) końcókę wzmacniacza WS442 (w załączniku schemat. Posłuchałem tego z tranzystorami orginalnymi jak i z Toschibami i podtrzymuję to co napisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kuzyn murzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Diora jest lepsza - ma w kompensacji tylko 18pF !!!!

 

Diora ma dwa kondensatory w kompensacji a nie jeden co zmienia calkowicie postac rzeczy.

 

>Również jestem człowiekiem metodycznym, nie opierającym się na wrażeniach z przed kilkudziesięci >lat, dlatego odtworzyłem na bazie płytki,którą tu pokazałem (przeróbka była dośc łatwa) końcókę >wzmacniacza WS442 (w załączniku schemat. Posłuchałem tego z tranzystorami orginalnymi jak i z >Toschibami i podtrzymuję to co napisałem.

 

Jestem godny podziwu ze Ci sie chcialo jednak gdybym ja zrobil to samo to pokusilbym sie o ''plynne'' przejscie z jednego ukladu do drugiego co by mi dalo bardzo cenna informacja mowiaca ktore dokladnie elementy odpowiadaja za poprawe brzmienia.

 

Szkoda ze piszesz tylko o brzmieniu bo parametry ''zycia'' oba wzmacniacze maja nieco inne a to jest dla mnie kluczowe.

 

Oba schematy sa identyczne i nawet jesli sa miedzy nimi jakies roznice to sa bardzo male wiec ogolny charakter brzmienia pozostanie ten sam.

 

Wady tej topologii sa na tyle duze ze juz nikt jej nie stosuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.