Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniaczem Pan charakteru kolumn nie zmienisz


witoldn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, slawek.xm napisał:

szczęściarz?

Doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

Doświadczenie.

widać za małe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

widać za małe

Na tyle duże, by przestać zwracać uwagę na pierdoły. Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Na tyle duże, by przestać zwracać uwagę na pierdoły. Polecam!

To co dla Ciebie jest pierdołą dla innych jest sensem tego hobby

poprawiasz mi humor ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

To co dla Ciebie jest pierdołą dla innych jest sensem tego hobby

Nie jestem audiofilem - ja po prostu lubię słuchać metalu. I powiem Ci taką rzecz: dwie płyty mojego ulubionego zespołu realizowało dwóch różnych kolesi. Nie ma takiego sprzętu, który obie płyty podciągnie pod moje gusta. A mój ulubiony zespół nagrał też płytę trzecią. Więc albo akceptujesz to, co słyszysz, albo się męczysz. Dla mnie męczarnia to żadne hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pawel_luk1 napisał:

Podłączmy Yamahę AS-700 i NADa 356bee do tych samych kolumn w tym samym pomieszczeniu.  

Trzeba być chyba głuchym, żeby nie usłyszeć różnicy.

Podłączmy pod Yamahę AS-700 i NADa 356bee najpierw np Monitor Audio GS20 a potem np Focal Chorus 816 ... w tym samym pomieszczeniu 

Trzeba być chyba głuchym, żeby pomylić te się jakie kolumny grają. Niezależnie czy  na pierwszym  czy  na drugim wzmacniaczu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja wam powiem ze jak kupowac BMW serii 7 albo Mercedesa S klase to tylko z odpowiednio duzym silnikiem, bo co z tego ze nowoczesne silniki czterocylindrowe osiagaja wysokie moce, moze nawet i wystarczajace do napedzenia tych aut,  ale kultura ich pracy ktora wplywa na komfort jazdy nigdy nie dorowna tym osmio czy nawet szesciocylindrowym silnikom. Zestawianie taniego wzmacniacza z drogimi kolumnami jest jak wkladanie 2.0TDI do serii 7 lub S klasy.    

 

  To wszystko prawda, ale po tych wielu dotychczasowych odpowiedziach odnosze wrazenie, ze tu sami milionerzy na tym forum. Kazdy kombinuje/proponuje conajmniej Gryfona albo Levinsona, bo prostsze wzmaki nie sa w stanie „uciagnac“ i wykazac walorow podlaczonych (oczywiscie) Wilsonow albo Revelow :-) 

Tylko ja jade na „Technicsach“

 

Proponuje zejsc z tej chmurki marzen spowrotem do przyziemnych realii i podac prosta odpowiedz na proste pytanie:

 

Jesli mam budzet 10.000,- na nowy sprzet audio, jaka czesc z tego budzetu przeznaczyl bym na:

 

1. Glosniki + Subwoofery + Adaptacje/Korekcje Akustyki

2. Pozostale elementy jak Zrodlo + Wzmacniacz + Kable + inne duperele

 

Moje preferencje

 

1. 8.000,-

2. 2.000,-

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slawek.xm napisał:

To co dla Ciebie jest pierdołą dla innych jest sensem tego hobby

A czasem nawet sensem życia ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, witoldn said:

Podłączmy pod Yamahę AS-700 i NADa 356bee najpierw np Monitor Audio GS20 a potem np Focal Chorus 816 ... w tym samym pomieszczeniu 

Trzeba być chyba głuchym, żeby pomylić te się jakie kolumny grają. Niezależnie czy  na pierwszym  czy  na drugim wzmacniaczu ?

A ja zastanawiam się jak można nie słyszeć różnicy pomiędzy wzmacniaczami ? Przecież gdyby tak było jak piszecie to nie było by tylu różnych wzmacniaczy i końcówek mocy. Sadze że wydane tutaj opinie dotyczą ludzi którzy przesłuchali sprzętu do 3 kzł to wtedy zgodzę się że nie ma znaczących zmian ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fanatyk muzyki napisał:

A ja zastanawiam się jak można nie słyszeć różnicy pomiędzy wzmacniaczami ? Przecież gdyby tak było jak piszecie to nie było by tylu różnych wzmacniaczy i końcówek mocy. Sadze że wydane tutaj opinie dotyczą ludzi którzy przesłuchali sprzętu do 3 kzł to wtedy zgodzę się że nie ma znaczących zmian ?

Jest dokładnie odwrotnie.

To w tanich wzmacniaczach, a dokladnie W ICH WSPÓŁPRACY Z KOLUMNAMI są potencjalnie najwieksze zmiany, bo wzmacniacz zagra tak, jak wymuszą to na nim kolumny. Takie wzmacniacze nie są doskonałe i to kolumny nimi próbują rządzić.

Wzmacniacze drogie i dobrze skonstruowane zbliżać się powinne do idei wzmacniacza idealnego, czyli pełnej kontroli nad kolumnami i wzmocnienia bez zniekształceń. Na takim sprzęcie dźwięk zależy wyłącznie od ch-ki kolumn i ich współpracy z pomieszczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram preferencje @xajas - taka powinna być struktura nakładów i szukanie do shitowych

kolumn wzmacniacza, który wygładzi agresję kolumn czy nawet je potrafi zestroić jest bez sensu.

Nakład na nowy BR czy nową - wyższej klasy kopułkę to niewielki koszt wobec tego, ile można

głupio wydać na "dopasowany" do takich kolumn wzmacniacz.

I to najczęściej tylko jeden model, bo aż tak "odwrotnie spapranych" jak kolumny wzmacniaczy

prawie się nie produkuje. Ale takie szukanie to też przygoda w audio ... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audioburak napisał:

Popieram preferencje @xajas - taka powinna być struktura nakładów i szukanie do shitowychk olumn wzmacniacza, który wygładzi agresję kolumn czy nawet je potrafi zestroić jest bez sensu.

 

? 

Jest tu na forum taki jeden co do kartonowych kolumn za parę setek podłącza Luxmany i Accuphase za kilka razy większe pieniądze ?

I jakoś nic z tego nie chce wyjść. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, rafal735r napisał:

Jest tu na forum taki jeden co do kartonowych kolumn za parę setek podłącza Luxmany i Accuphase za kilka razy większe pieniądze ?

I jakoś nic z tego nie chce wyjść. ? 

Bo (nawet jak owe wzmacniacze byłyby z tej lepszej kategorii), jak pisałem wcześniej:

2 godziny temu, porlick napisał:

Na takim sprzęcie dźwięk zależy wyłącznie od ch-ki kolumn i ich współpracy z pomieszczeniem.

I cudów nie ma- w kwestii brzmienia rządzą kolumny, nigdy wzmacniacz!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Wybierasz kolumny, które fajnie grają, a do nich dobierasz wzmacniacz, który ma wystarczają moc, aby je napędzić. To wszystko. Reszta nie ma znaczenia.


No, jeżeli nie odróżniasz wzmacniaczy Yamahy od Marantza czy NADa, to może czas znaczki zacząć zbierać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porlick napisał:

I cudów nie ma- w kwestii brzmienia rządzą kolumny, nigdy wzmacniacz!

nie jest tak do końca

doświadczyłem tego niedawno jak mi pierum przywalił w słup energetyczny i spalił mój dopieszczany latami wzmak

posuwanie się kroczkami do przodu jest fajne i daje spełnienie

zrobienie kroka w tył powoduje ból wręcz fizyczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fanatyk muzyki napisał:

A ja zastanawiam się jak można nie słyszeć różnicy pomiędzy wzmacniaczami

Przeczytaj wątek "Wielkopolski test ABX", jest gdzieś głęboko w zakładce "Bocznica".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sine Metu napisał:


 

 


No, jeżeli nie odróżniasz wzmacniaczy Yamahy od Marantza czy NADa, to może czas znaczki zacząć zbierać emoji6.png

 

Ale to znowu jest przejaskrawienie. Tak kategorycznie, to się chyba nikt nie określił. Zmiana charakteru kolumn wzmacniaczem, a zmiana niuansów brzmieniowych wzmacniaczem, to  wg mnie dwie różne rzeczy. Zupełnie inna skala zmian. Tej drugiej sytuacji raczej nikt nie zaprzecza. Zaprzeczamy, przynajmniej co poniektórzy, tej pierwszej sytuacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sine Metu napisał:

No, jeżeli nie odróżniasz... 

Odróżniam, a Porlick wyjaśnił co i dlaczego. Po prostu nie stać mnie na wzmacniacz, który poradziłby sobie z moimi kolumnami, więc wybrałem taki, który nie radzi sobie najfajniej. Taki urok ograniczonego budżetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczac akustyki to kolumny wniosa najwieksze zmiany dzwieku pod warunkiem, ze ich potencjal jest w pelni wykorzystany a co za tym idzie maja odpowiedni do tego wzmacniacz. Zrodlo jest rowniez wazne, zwlaszcza przy drogich systemach. Jesli nie jest, to sluchajcie z YouTube przez telewizor. 

Przyklad z moich porownan: pmc fact 12 z avid sigsum za ok £13,500 nie dalo sie slychac tak bardzo muzyka ranila uszy (po ok 5min wylaczylem) szczegolnie srednica i wysokie. Te same kolumny z sugden a4i (ok £5000) byly mdle i totalnie bez zycia/barwy. Te same kolumny z diablo 300 (£13,500) zagraly z 2x wieksza scena niz z kazdym innym wzmacniaczem, bylo wiecej basu, lepsza kontrola itd... sumujac te same kolumny z trzema roznymi wzmacniaczami zagraly inaczej do tego stopnia, ze z avid/sugden to byl jeden z gorszych systemow jakie slyszalem do diablo gdzie byl to jeden z 2 najlepszych. Rozbieznosc ogromna.  

Ten sam system u mnie w domu w roznych pokojach tez gra inaczej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Huberto1984 napisał:

...kolumny wniosa najwieksze zmiany dzwieku pod warunkiem, ze ich potencjal jest w pelni wykorzystany a co za tym idzie maja odpowiedni do tego wzmacniacz.

No właśnie. Problem w tym, że nawet moje kolumny (jedne z najtańszych na rynku), aby pokazać pełnię swoich możliwości, potrzebują wzmacniacza wielokrotnie przewyższającego je ceną. Czy ktoś tak gra? Ano np. KI, łącząc Tannoy Mercury M1 z jakimś kozakiem Marantza. Ten to ma łeb!

Podobne doświadczenie można zrobić na własną rękę. Ja np do swojego wzmacniacza hifi, czasem podpinam kolumienki z micro. Efekt? Interesujący! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, szymon1977 napisał:

KI, łącząc Tannoy Mercury M1 z jakimś kozakiem Marantza.

To były Tannoye Revolution R1 a nie M1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, slawek.xm napisał:

Pierun przywalił w słup energetyczny i spalił mój dopieszczany latami wzmak

...

zrobienie kroka w tył powoduje ból wręcz fizyczny

Zaradzić niespodziewanej stracie mogłoby jedynie wypięcie wtyczki energetycznej z gniazda.

Czas jest tak szybki dla zdublowanego zwykle (doziemnie i odziemnie ) wyładowania piorunowego, że gdyby to było na linii fazowej (L1 L2 L3) jedynie ceramiczna wkładka z drucikiem by się przepaliła. Łącznik instalacyjny (na szynie montażowej) by się stopił ale dalej łączył (ma tylko zwarciowe- bimetal lub przeciążeniowe długotrwałe - cewka obwody). Znam takie straty.

Żyła PE z założenia i również N zalicznikowo nie mają zabezpieczeń na tą przykrą ewentualność. 

Podejrzewam, że słup i napowietrzna linia energetyczna przetrwały, a najwrażliwsze elementy nie. Ale przez słup grunt był objęty tym niszczącym skokiem potencjału.

Spustoszenie w ułamku sekundy wieloletniego dorobku ?  Może to bardzo kosztowna lekcja ?

Otrząśniesz się, wierzę w Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, porlick said:

Jest dokładnie odwrotnie.

To w tanich wzmacniaczach, a dokladnie W ICH WSPÓŁPRACY Z KOLUMNAMI są potencjalnie najwieksze zmiany, bo wzmacniacz zagra tak, jak wymuszą to na nim kolumny. Takie wzmacniacze nie są doskonałe i to kolumny nimi próbują rządzić.

Wzmacniacze drogie i dobrze skonstruowane zbliżać się powinne do idei wzmacniacza idealnego, czyli pełnej kontroli nad kolumnami i wzmocnienia bez zniekształceń. Na takim sprzęcie dźwięk zależy wyłącznie od ch-ki kolumn i ich współpracy z pomieszczeniem.

Chcesz powiedzieć że accuphase gra tak samo jak macintosh ?

To jakis kolejny żart z twojej strony rozumiem. Idź do jakiegoś dobrego salonu audio i niech ci podłączą do tej samej pary kolumn a potem n.p. jakiegoś primare ?‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, porlick napisał:

To w tanich wzmacniaczach, a dokladnie W ICH WSPÓŁPRACY Z KOLUMNAMI są potencjalnie najwieksze zmiany, bo wzmacniacz zagra tak, jak wymuszą to na nim kolumny. Takie wzmacniacze nie są doskonałe i to kolumny nimi próbują rządzić.

A jakie wzmacniacze są doskonałe (nie mylić z doskonalszymi) - te drogie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Maraudio napisał:

A jakie wzmacniacze są doskonałe - te drogie??

Nie ma ideałów, ale te drogie są ZAZWYCZAJ lepsze od tanich, choć i w jednej, i drugiej grupie są lepsze i gorsze.

 

Godzinę temu, fanatyk muzyki napisał:

Chcesz powiedzieć że accuphase gra tak samo jak macintosh ?

Gra zawsze duet- wzmacniacz i kolumny. Nie można tego rozdzielać, bo charakter tego grania narzuca kolumna. Jeden wzmacniacz potrafi "trzymać kolumnę za pysk", inny się mniej lub bardziej poddaje i zaczynają się szopki. Kolumny mają różne ch-ki inpedancji i fazy i to one wpływają na działanie wzmacniacza, nie można więc nawet mówić o jakichś cechach brzmieniowych danego wzmacniacza na sztywno do niego przypisanych, bo inne kolumny, z odmiennymi ch-kami impedancji i fazy, mogą z tego samego wzmacniacza wydobyć inne cechy brzmienia. To dotyczy tych bardziej podatnych wzmacniaczy, bo im lepsze tym bardziej ich rolą jest wyłącznie wzmacnianie. ?

Jak już nie raz pisalem- w duecie wzmacniacz-kolumny, to do nich należy tytuł prezesa.

Na obciazeniu rezystancją wszystkie wzmacniacze pokazują podobne ch-ki, różnią się tylko szerokością pasma. Nie jest to żaden wykladnik jakości konstrukcji, ani tego, czego się możemy po danym wzmacniaczu spodziewać, bo tego dowiemy się dopiero po podłączeniu PRAWDZIWEGO i złożonego obciążenia, jakim jest kolumna- i to ta NASZA, nie jakąś dowolna w sklepie, czy w redakcji audioświerszczyka.

Nie można też ufać recenzjom, bo zwykle mamy inne kolumny i cały opis brzmienia wzmacniacza można sobie w buty wsadzić.

(Pominąłem wpływ pomieszczenia, ale nie o niego mi w tym przypadku chodziło.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, porlick napisał:

Jeden wzmacniacz potrafi "trzymać kolumnę za pysk", inny się mniej lub bardziej poddaje i zaczynają się szopki. Kolumny mają różne ch-ki inpedancji i fazy... 

Tak się zastanawiam. Weźmy kolumny w założonym budżecie i typie, np budżetowe monitorki. Ogólnie rzecz biorąc wszystkie konstrukcję mają dość podobną. Siłą rzeczy nie mogą chyba mieć jakoś drastycznie różnej "ch-ki inpedancji i fazy"? Co za tym idzie, jakie byśmy budżetowe monitorki nie podłączyli, to różnica dźwięku przy napędzaniu ich budżetowym NAD a budżetową Yamahą będzie zbliżona? No bo żeby NAD zagrał "cyfrowo", a Yamaha "ciepło" trzeba by mintorka o totalnie odmiennej charakterystyce? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szymon1977 napisał:

No bo żeby NAD zagrał "cyfrowo", a Yamaha "ciepło" trzeba by mintorka o totalnie odmiennej charakterystyce? 

albo wzmacniacz o jeszcze odmiennej budowie, np. jakąś lampkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(No bo żeby NAD zagrał "cyfrowo", a Yamaha "ciepło" trzeba by mintorka o totalnie odmiennej charakterystyce?) 

Jakby to powiedzieć... gdyby skonstruować monitorek, który zamiast midwoofera i tweetera, miał midtweeter i woofer, to na skutek totalnie odmiennej  "ch-ki impedancji i fazy", Yamaha zagrałaby bardziej "ciepło" a NAD "cyfrowo"? A że takich monitorków nie ma, to zawsze bardziej "cyfrowo" będzie z Yamaha, a "ciepło" z NAD? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, szymon1977 napisał:

Co za tym idzie, jakie byśmy budżetowe monitorki nie podłączyli, to różnica dźwięku przy napędzaniu ich budżetowym NAD a budżetową Yamahą będzie zbliżona? No bo żeby NAD zagrał "cyfrowo", a Yamaha "ciepło" trzeba by mintorka o totalnie odmiennej charakterystyce? 

W tych rejonach budżetu to wkład wzmacniacza na brzmienie w duecie z kolumną (nie licząc pomieszczenia) liczę na około 10%, może nieco więcej. Jak uwzglednimy w tym ukladzie wpływ pomieszczenia, na wzmacniacz przypadnie o wiele mniejszy procent wplywu.

Niedawno podmieniłem u siebie dwa inne wzmacniacze- do swoich kolumn i w tym samym pomieszczeniu podpinałem amplituner kd Yamahy i wzmacniacz Sony od kolegi- jak pisałem, tu rządziły kolumny i brzmienie wskazywało zmiany dużo mniejsze od takich, jakich według powszechnej opinii należałoby się spodziewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorki mogą mieć diametralnie różne charakterystyki impedancji i fazy, np jeden ma f podziału na 2,5 kHz, w innym dolny glosnik ciagnie do 5-6 kHz. Już zaburzenia zmieniają miejsce i tam, gdzie kolumna pobiera jeszcze dość znaczący procent mocy, ta druga ma w miarę gładko, a pierwsza buja impedancją i kręci fazą jak szalona. Albo w jednej kolumnie zastosowano linearyzację, a w drugiej ch-ki puszczono na żywioł i impedancja ma górki do 30 ohm (to nie żaden wyjątek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.