Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo


Greg2019
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , niedawno stałem się posiadaczem wzmacniacza cambridge audio azur 351a ( w idealnym stanie), nabyłem także nowe kolumny elac debut b5 . Na obecną chwilę słucham muzyki poprzez streamer audiocast m5. Kable głośnikowe to supra classic 4mm z bananami melodika, kabel Jack i 2xrca od streamer to tani cross -tech. Sprzęt gra w pokoju 19 m2, kolumny stoją na komodzie o szerokości 1,6m na grubych podstawach akustycznych. Hmm wiem że ca jest jasny ale elac to niby ciepłe kolumny jednak chyba się nie zgrywa że wzmacniaczem. Czy w połączeniu z ca 351 a lepszy byłby jakiś kef może q350 ? Lub monitor audio lub coś innego ??? Dodatkowo rozglądam się tez za odtwarzaczem cd. Budzet na kolumny i cd to tak z 3500 zł wolałbym sprzęt nowy jeżeli chodzi o cd i kolumny wzmacniacz kupiłem od znajomego miał parę lat ale nie był katowany i znałem jego historię.  

W wolnej chwili proszę o pomoc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Greg2019
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Na pewno można znaleźć lepszą konfigurację niż CA z Elac. Wzmacniacz zdecydowanie pozostawiłbym, poszukał natomiast innych monitorów. Kef Q350 to rzeczywiście pierwsza myśl do Twojego systemu i możliwe, że najlepsza. Warto posłuchać także Pylon Audio Ruby Monitor, najnowsze Tannoy Platinum B6 (https://www.q21.pl/tannoy-platinum-b6-burgund.html) oraz z troszeczkę wyższej półki Tannoy Revolution XT 6 oraz Fyne Audio F500.

Jako odtwarzacz CD zastosowałbym odtwarzacz Cambridge Audio AXC35 (https://www.q21.pl/cambridge-audio-axc35.html).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zabrać tego CA351A pod pachę i jechać do salonu posłuchać, jeśli chodzi o kolumny, bo niestety będzie on najsłabszym elementem Twojego zestawu, jeśli nie miałbyś żadnych oczekiwań co dźwięku, tylko by miało grać, to było by dobrze ale tu już na początku, wspominasz o kablach itp. więc zależy Ci na pewno na czymś więcej, nie napisałeś też nic o Twoich preferencjach więc tym bardziej bym nie szukał w tym co ktoś zaproponuje. Szkoda tej nie małej kwoty jaką chcesz wydać ale zrobisz jak będzie chciał, pamiętaj tylko, że drogimi kolumnami nie zrobisz retuszu niedostatków wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jak byśmy wiedzieli: co się nie zgrywa - czego brak, albo czego jest za dużo.

Polecanie do jasnego wzmacniacza jeszcze jaśniejszych kolumn to zwykły sabotaż ? 

Poza tym, jak się używa drutów o takim przekroju to w ogóle nie wiadomo, o co chodzi;

4 mm2 w elektryce to min. 20 A x  20 A x np 5 Ohm to jest 1000 W, a korzystasz z 2 - 10 W ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2019 o 10:33, radmorek napisał:

Musisz zabrać tego CA351A pod pachę i jechać do salonu posłuchać, jeśli chodzi o kolumny, bo niestety będzie on najsłabszym elementem Twojego zestawu, jeśli nie miałbyś żadnych oczekiwań co dźwięku, tylko by miało grać, to było by dobrze ale tu już na początku, wspominasz o kablach itp. więc zależy Ci na pewno na czymś więcej, nie napisałeś też nic o Twoich preferencjach więc tym bardziej bym nie szukał w tym co ktoś zaproponuje. Szkoda tej nie małej kwoty jaką chcesz wydać ale zrobisz jak będzie chciał, pamiętaj tylko, że drogimi kolumnami nie zrobisz retuszu niedostatków wzmacniacza.

Witam.

W tym o to jest klucz, brawa dla kolegi. Zapraszam na odsłuch ze wzmacniaczem w ten czas będziesz wiedział na czym stoisz i co daje co elektronika a co mogą wnieść nowe kolumny.

21 godzin temu, audioburak napisał:

Polecanie do jasnego wzmacniacza jeszcze jaśniejszych kolumn to zwykły sabotaż ? 

Zgadzam się ?

21 godzin temu, audioburak napisał:

4 mm2 w elektryce to min. 20 A x  20 A x np 5 Ohm to jest 1000 W, a korzystasz z 2 - 10 W ...

A to jest następny fakt.
Bardziej zważał bym na jakość tego przewodnika!

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg2019 ja też dopiero co skompletowałem sobie zestaw, nie powiem Tobie jakie kolumny masz kupić ale powiem, że bez względu jakiej muzy słuchasz to nie ma nic lepszego niż odsłuchy. Jeździć i słuchać. Ja wybrałem kolumny które na końcu były na mojej liście, a te kolumny które były na pierwszym miejscu odpadły na wstępie. Dlatego jak masz już wzmacniacz, to tak jak powiedział radmorek pod pachę i na odsłuchy. Poświęcisz swój czas, ale satysfakcja z wybranych kolumn wielka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SebastianCMG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie po dość długiej nieobecności na forum, która min. Była poświęcona odsłuchom i zimnym prysznicem aby nie działać pod wpływem impulsów. 
1. Dziękuję wszystkim za wszystkie rady, które przemyślałem i część z nich wdrożyłem do działania.

A mianowicie :

1. Zmieniłem kable głośnikowe na supra Classic 2,5 najtańsza i zarobiłem bananami melodika - przewodnik dobry ofc planowana cyną 

2. kupiłem listwę zasilającą z filtrem przeciwzakloceniowym  taga 

3. nabyłem także cd używany cambridge audio azur 651 c w stanie bdb 

4. kabel 2x2 rca to kacsa miedź monokrystaliczna z wtykami zwykłymi neutrik

wzmacniacz pozostawiłem na razie w systemie ca azur 351 a

Odsłuchałem następujące kolumny, które miałyby zastąpić elac debut b5 ( dobrze ze wzmacniacz jest mały bo trochę go powozilem z sobą ? 

- Kef Q350

- Tannoy Revolution XT 6

- fyne audio f 500

- Usher s 520

- Dali oberon 3 

Miałem podpięte swoje kable głośnikowe na przemian z kablami chord clearway ( chyba ) 

z powyższych chyba najlepszy dźwięk dla mnie w pierwszej chwili miały kef q350 a najgorszy ( z moim wzmacniaczem oczywiście ) Usher s 520 , potem na placu boju pozostały tannoy, fyne audio oraz dali i w tym momencie tannoy szły łeb w łeb z fyne audio ( podobno zrobione przez konstruktorów którzy odeszli z tannoy ale taki marketing historia audio zna setki ? ) a że fyne jest tańszy od tannoy i wykonanie tez ma bdb mocno zastanawiam się nad tym modelem. Dali oberon wydaje mi się że gra gorzej od kef q 350 zaznaczam ze tylko w moim zestawieniu  - wzmacniacz , kable .  
 

reasumujac niby ca azur 351 a oceniany jest jako chłodny zimny wzmak jednak nawet w połączeniu z podobno zimnymi tzw szklistymi ( z opinii ) fyne audio f 500 grało to bynajmniej bardzo dobrze zwlaszcza ze bada refleks dmucha do dołu a tO ma znaczenie jak kolumny stoją na długiej komodzie na podkładakach. 
w przyszłości pewnie zmienię wzmacniacz bo to jednak jest wg was wąskie gardło może na jakiś :

i tu bym prosił o jakieś propozycje kolegów forumowiczów o wzmacniacz ( Arcam , Creek ??? CA nowszy ) , muzyka jazz, rock , filmowa , klasyka , tak do 2000 zł -3000 zł . 
 

oraz czy wybrać fyne audio f 500 czy kef q350 ? Oba modele mi się podobają jednak bardziej ustawne będą chyba fyne audio ? 
 

w wolnej chwili proszę o poradę , pozdrawiam 

W dniu 20.10.2019 o 19:39, audioburak napisał:

Jeszcze jak byśmy wiedzieli: co się nie zgrywa - czego brak, albo czego jest za dużo.

Polecanie do jasnego wzmacniacza jeszcze jaśniejszych kolumn to zwykły sabotaż ? 

Poza tym, jak się używa drutów o takim przekroju to w ogóle nie wiadomo, o co chodzi;

4 mm2 w elektryce to min. 20 A x  20 A x np 5 Ohm to jest 1000 W, a korzystasz z 2 - 10 W ...

Dziękuje za info dot. Kabli 

W dniu 20.10.2019 o 09:37, Q21 napisał:

Witaj,

Na pewno można znaleźć lepszą konfigurację niż CA z Elac. Wzmacniacz zdecydowanie pozostawiłbym, poszukał natomiast innych monitorów. Kef Q350 to rzeczywiście pierwsza myśl do Twojego systemu i możliwe, że najlepsza. Warto posłuchać także Pylon Audio Ruby Monitor, najnowsze Tannoy Platinum B6 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz z troszeczkę wyższej półki Tannoy Revolution XT 6 oraz Fyne Audio F500.

Jako odtwarzacz CD zastosowałbym odtwarzacz Cambridge Audio AXC35 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Dziękuje za informacje dot. Modeli kolumn kilka z nich odsłuchałem i proszę o poradę w dalszej części mojego wątku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej ustawnymi kolumnami będą Fyne Audio ale jeśli lubisz przestrzenne brzmienie to Kef Q350 sprawdzą się lepiej. Jeśli masz tylko około 20cm od tylnej ściany i to rozważ Kefy, które po wygrzaniu zyskują jeszcze więcej. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter to rozważ zakup NADa C326BEE jeśli stawiasz na dynamikę i pazur w dźwięku to dobrym wyborem może się okazać Creek Evolution 50A. Wzmacniaczem, który będzie pomiędzy może okazać się Audiolab 6000a. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Greg2019 napisał:

podobno zrobione przez konstruktorów którzy odeszli z tannoy ale taki marketing historia audio zna setki ? )

facet nawet patenty pozbierał ze sobą ?

2 godziny temu, Greg2019 napisał:

oraz czy wybrać fyne audio f 500 czy kef q350 ? Oba modele mi się podobają jednak bardziej ustawne będą chyba fyne audio ? 

Posłuchaj tych modeli z NAD'em C356 BEE, Atoll IN80 Signature, Cambridge Audio CXA61.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Bardziej ustawnymi kolumnami będą Fyne Audio ale jeśli lubisz przestrzenne brzmienie to Kef Q350 sprawdzą się lepiej. Jeśli masz tylko około 20cm od tylnej ściany i to rozważ Kefy, które po wygrzaniu zyskują jeszcze więcej. Jeśli chciałbyś uzyskać cieplejszy charakter to rozważ zakup NADa C326BEE jeśli stawiasz na dynamikę i pazur w dźwięku to dobrym wyborem może się okazać Creek Evolution 50A. Wzmacniaczem, który będzie pomiędzy może okazać się Audiolab 6000a. 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie wyceny. 

Do ściany będzie około 20 cm , lecz w sklepie powiedzieli że kef się raczej na komodę nie nadaje ( jak zreszta pewnie każdy monitor ? ) a fyne audio poradzi sobie dużo lepiej bo bass refleks będzie dookólny dzięki skierowaniu go ku dołowi oraz wyjściach po bokach, No wiec nie wiem z tych wszystkich oczywiście najlepiej zagrał tannoy revolution xt 6 ale też był najdroższy więc zastanawiam się pomiędzy kefem a fa f 500 właśnie. Co do NAD TO. Już nigdy więcej , miałem c 338 i to było prawdziwe nad ( New acoustic disaster - albo repair) i kupiłem ca Azur 351 a na początek i pewnie niedługo zmienię . Creek  Evo 1 słuchałem i było super ale rzadko się pojawiają na portalach hi fi giełdy a gdzie indziej dużo rzeczy jest poprawianych niby modyfikacje itp., lecz wzmacniacz ( 2000 -3000 zł ) może być używany a kolumny (Do 3000 zł ) stanowczo nowe . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś zabrał do siebie do domu zarówno KEFy jak i Fyne Audio. Zobaczyłbyś, które zagrają lepiej w Twoim pomieszczeniu jeżeli nie do końca jesteś pewny, które wybrać. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Greg2019 napisał:

Co do NAD TO. Już nigdy więcej , miałem c 338 i to było prawdziwe nad

Nie słuchałeś starszej serii, nowsze już tka nie grają, bynajmniej nie 338. Przykładowo C356 BEE brzmi świetnie a po modzie to już w  ogóle bajka, oczywiście jak za tą kwotę ? 
Pozdrawiam.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam po przerwie zgodnie z propozycjami przesłuchałem w domu fyne audio F 500 oraz kef q350 Jednak mój cambridge ca 351 a To dla nich zbyt mało , wybrałem fyne audio z racji łatwiejszego ustawienia i cambridge audio poszedł w odstawkę ponieważ zakupiłem małą rege brio 2017 , hmmm dużo lepiej mi pasuje , jest mała a wazy więcej od pełnowymiarowego ca 351 a. Jak czas i zdrowie , zwłaszcza teraz , pozwoli to poszukam jakieś odpowiedniego cd do wzmacniacza . Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Greg2019 napisał:

Witam po przerwie zgodnie z propozycjami przesłuchałem w domu fyne audio F 500 oraz kef q350 Jednak mój cambridge ca 351 a To dla nich zbyt mało , wybrałem fyne audio z racji łatwiejszego ustawienia

To fakt F500 to dosyć łatwe kolumny do ustawienia. Warto o tym pamiętać ponieważ wiele użytkowników szuka kolumn które może np: przystawić do ściany, bądź ma problem z ich rozstawieniem. Z modelem F500 można tak próbować, a BR jest od spodu kolumny.
Gratuluję zakupu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Stwierdziłem, że w tym nowoczesnym świecie ( jeszcze ? ) przydałby by mi się do pełni szczęścia jakiś przyzwoity DAC , wiem wiem że do regi brio 2017 pasuje najbardziej Rega r dac ale na razie mnie na niego nie stać ? mój budżet to maksymalnie 700 zł na to urządzenie. Czy w takiej kwocie istnieją jakieś przyzwoite urządzenia , alternatywy - mogą być Używane nawet. W sieci znalazłem takie firmy jak nostromo hypnose - chyba nie pomyliłem - wydaje się solidny No i składany w PL ? oraz ca dac magic 100 i inne cambridge audio używane dac plus chyba I parę używanych dac Arcam -?już się pogubiłem ? . Jaki wg. Waszych opinii najlepszy dac do regi i fyne audio No i jeszcze posiadanego cd ca azur 651 c ( kiedyś wymienię go na coś lepszego ) . Czy jest w ogóle sens daca ? Chciałbym połączyć go między streamerem (taka zabawka - audiocast - czarny krążek ) a Rega może nawet odtwarzacz cd coś by skorzystał chociaż podobno ca azur 651 c ma porządnego Wolfsona ??? . 
Proszę o poradę , pozdrawiam i dużo zdrowia życzę !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2019 o 19:39, audioburak napisał:

Jeszcze jak byśmy wiedzieli: co się nie zgrywa - czego brak, albo czego jest za dużo.

Polecanie do jasnego wzmacniacza jeszcze jaśniejszych kolumn to zwykły sabotaż ? 

Poza tym, jak się używa drutów o takim przekroju to w ogóle nie wiadomo, o co chodzi;

4 mm2 w elektryce to min. 20 A x  20 A x np 5 Ohm to jest 1000 W, a korzystasz z 2 - 10 W ...

Hmm Stwierdziłem, że w tym nowoczesnym świecie ( jeszcze ? ) przydałby by mi się do pełni szczęścia jakiś przyzwoity DAC , wiem wiem że do regi brio 2017 pasuje najbardziej Rega r dac ale na razie mnie na niego nie stać ? mój budżet to maksymalnie 700 zł na to urządzenie. Czy w takiej kwocie istnieją jakieś przyzwoite urządzenia , alternatywy - mogą być Używane nawet. W sieci znalazłem takie firmy jak nostromo hypnose - chyba nie pomyliłem - wydaje się solidny No i składany w PL ? oraz ca dac magic 100 i inne cambridge audio używane dac plus chyba I parę używanych dac Arcam -?już się pogubiłem ? . Jaki wg. Waszych opinii najlepszy dac do regi i fyne audio No i jeszcze posiadanego cd ca azur 651 c ( kiedyś wymienię go na coś lepszego ) . Czy jest w ogóle sens daca ? Chciałbym połączyć go między streamerem (taka zabawka - audiocast - czarny krążek ) a Rega może nawet odtwarzacz cd coś by skorzystał chociaż podobno ca azur 651 c ma porządnego Wolfsona ??? . 
Proszę o poradę , pozdrawiam i dużo zdrowia życzę !!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.