Skocz do zawartości
IGNORED

Sonda


bartoszek32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, slawek.xm napisał:

jesli nie poslucha się we wlasnym systemie nie ma szans na konkretna ocene brzmienia

ale mozna przeanalizowac płaczenia kolumn ze wzmacniaczem pod katem technicznym co na pewno bedzie miało wplyw na dźwięk

"

Before I test an amplifier, I run it for 60 minutes at one-third its specified power into 8 ohms. Thermally, this worst case for an amplifier with a class-B or -AB output stage taxes its heatsinks' ability to dissipate waste heat. The Kandy K2's top panel got too hot to touch after just 20 minutes; as I could smell hot insulation after 30 minutes, I stopped the preconditioning at that point. The Roksan doesn't have quite enough heatsink area for an amplifier of this power rating; however, that will be unlikely to prove a problem under normal conditions"

nie zgadzam się

Arii 948 nie kupiłbym do tego wzmacniacza

minimum impedancji na 2,5 oma

i jak to napisał Kisiel

"

niskiej impedancji, która może ściągnąć ze wzmacniacza więcej prądu, a zatem więcej mocy (może, ale nie musi, jeżeli wzmacniacz z takim wyzwaniem może sobie nie poradzić). Focal nie po raz pierwszy idzie w tym kierunku dość daleko, bowiem minimum impedancji przy 100 Hz, właśnie w tych okolicach, wynosi 2,5 oma, co nie jest już błahostką i nie pozwala nonszalancko stwierdzić, że można te kolumny podłączyć do każdego "normalnego" wzmacniacza.

Z takim minimum impedancja znamionowa powinna zostać określona nawet nie jako 4 omy, ale 3 omy, co byłoby właściwym ostrzeżeniem, że mamy do czynienia z kolumną wyjątkową "wymagającą". Wychodząc naprzeciw tym uwagom i uwarunkowaniom, Focal rozwiązuje problem prostym zabiegiem, nie tyle technicznym, co "wizerunkowym" - deklaruje, że impedancja nominalna wynosi... 8 omów."

 

W porównaniu z kolumnami Klipsch rf7iii Fokal wypada blado

z tych kolumn ktore wymienił @bartoszek32

wybrałbym pod katem technicznym własnie Klipscha

z minimum impedancji przy 3,5 oma wysoka skutecznościa ok 92db jego wzmacniacz poradzi sobie najlepiej

jest tylko jedno ale

odległość pomiedzy średniakiem a tweeterem jest dośc duża dlatego słuchac ich nalezy z przynajmniej 3m wg mnie by odwzorowanie sceny stereo było prawidłowe

 

 

Sluchc bede z odleglosci ponad 3m

1 minutę temu, bartoszek32 napisał:

Sluchc bede z odleglosci ponad 3m

Czyli twoim zdaniem Roksan nie poradzi sobie z Focalami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bartoszek32 napisał:

Sluchc bede z odleglosci ponad 3m

zaplanuj zatem przed zakupem odsłuch tych Klischów skuteczność ma znaczenie wg mnie to moze być dobre połaczenie jesli nie braknie Ci zejścia na basie

zainteresuj sie też ofertą YB lub ilr3 Akustyka kupno kolumn to powazny krok

ale wtedy na pewno zaplanujesz wymiane wzmacniacza na mocniejszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bartoszek32 napisał:

Czyli twoim zdaniem Roksan nie poradzi sobie z Focalami?

poradzi sobie , w sensie będzie to grało

ale nie usłyszysz pełngo potencjału tych głośników

do fokali wzmacniacz musi podwajac moc przy dwukrotnym spadku impedancji

przynajmniej 50W/16om100W/8 200/4 400/2omy

nie jest to potrzebne do słuchania normalnego muzyki ale juz do odczucia pełnej dynamiki poprawnego odwzorowania pików sygnału już taka moc jest potrzebna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

jesli nie poslucha się we wlasnym systemie nie ma szans na konkretna ocene brzmienia

ale mozna przeanalizowac płaczenia kolumn ze wzmacniaczem pod katem technicznym co na pewno bedzie miało wplyw na dźwięk

"

Before I test an amplifier, I run it for 60 minutes at one-third its specified power into 8 ohms. Thermally, this worst case for an amplifier with a class-B or -AB output stage taxes its heatsinks' ability to dissipate waste heat. The Kandy K2's top panel got too hot to touch after just 20 minutes; as I could smell hot insulation after 30 minutes, I stopped the preconditioning at that point. The Roksan doesn't have quite enough heatsink area for an amplifier of this power rating; however, that will be unlikely to prove a problem under normal conditions"

nie zgadzam się

Arii 948 nie kupiłbym do tego wzmacniacza

minimum impedancji na 2,5 oma

i jak to napisał Kisiel

"

niskiej impedancji, która może ściągnąć ze wzmacniacza więcej prądu, a zatem więcej mocy (może, ale nie musi, jeżeli wzmacniacz z takim wyzwaniem może sobie nie poradzić). Focal nie po raz pierwszy idzie w tym kierunku dość daleko, bowiem minimum impedancji przy 100 Hz, właśnie w tych okolicach, wynosi 2,5 oma, co nie jest już błahostką i nie pozwala nonszalancko stwierdzić, że można te kolumny podłączyć do każdego "normalnego" wzmacniacza.

Z takim minimum impedancja znamionowa powinna zostać określona nawet nie jako 4 omy, ale 3 omy, co byłoby właściwym ostrzeżeniem, że mamy do czynienia z kolumną wyjątkową "wymagającą". Wychodząc naprzeciw tym uwagom i uwarunkowaniom, Focal rozwiązuje problem prostym zabiegiem, nie tyle technicznym, co "wizerunkowym" - deklaruje, że impedancja nominalna wynosi... 8 omów."

 

W porównaniu z kolumnami Klipsch rf7iii Fokal wypada blado

z tych kolumn ktore wymienił @bartoszek32

wybrałbym pod katem technicznym własnie Klipscha

z minimum impedancji przy 3,5 oma wysoka skutecznościa ok 92db jego wzmacniacz poradzi sobie najlepiej

jest tylko jedno ale

odległość pomiedzy średniakiem a tweeterem jest dośc duża dlatego słuchac ich nalezy z przynajmniej 3m wg mnie by odwzorowanie sceny stereo było prawidłowe

 

 

No to tak?:

- czy poza tym, że przeczytałeś/zacytowałeś kogoś/coś, to badałeś ten wzmacniacz sam i robiłeś pomiary

- czy jeśli słuchasz muzyki przez 30 min. ze wzmacniaczem do którego podpięte są kolumny, które najniżej schodzą do 2.5 Ohm-a i masz ustawioną stałą głośność, to czy przez całe 30 min. wzmacniacz będzie generował tą samą, niezmienną moc, a kolumny cały czas będą "stawiały mu" równą i niezmienną impedancję 2.5 Ohm-a

- czy miałeś okazję słuchać NAD-a 375 chociaż przez 30 min. z dość sporą głośnością, ze zwykłymi kolumnami 8 Ohm i próbowałeś go dotknąć po tym czasie

- pomijam fakt, że nowe sprzęty elektryczne, często "śmierdzą spalenizną" przy pierwszym/-ch uruchomieniach i to nie koniecznie przy ekstremalnych warunkach, choć ja nie wiem czy ten model był nowy czy używany

- czy ten testowany model spalił się, uszkodził, stracił na brzmieniu itp., bo test kończy się na tym, że przerwał test autor, a gdyby nie przerwał to co, uszkodził by się, a może by grał w takim stanie nawet kilka dni i nic by mu się nie stało, wiesz to?

Każdy test musi odzwierciedlać w miarę realne warunki, a nie wydumane, wtedy jest przydatny, to tak jak byś pojechał w góry np. nowym Fordem Mondeo i zjeżdżał w dół stromą i krętą serpentyną i cały czas trzymał wciśnięty hamulec, po kilkuset metrach miałbyś spalone hamulce i czy to znaczy, że tym samochodem nie można jeździć w góry, nie bo wiadomo, że w górach przede wszystkim hamuje się silnikiem, a hamulec naciskami i odpuszczamy aby dać mu się wychłodzić.    

Nie bronię tego Roksana i nie uważam za cud natury ale "miałem go w rękach" i wiem co potrafi.

Czy wiesz co znaczą te słowa, których użył autor cytowanego przez Ciebie testu, po Polsku?

"... however, that will be unlikely to prove a problem under normal conditions ..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, radmorek napisał:

Nie bronię tego Roksana i nie uważam za cud natury ale "miałem go w rękach" i wiem co potrafi.

to zaproponuj i uzasadnij dlaczego dane kolumny do niego polecasz

a kolega podejmie decyzję

6 minut temu, radmorek napisał:

however, that will be unlikely to prove a problem under normal conditions ..

tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slawek.xm napisał:

to zaproponuj i uzasadnij dlaczego dane kolumny do niego polecasz

a kolega podejmie decyzję

Przecież napisałem to już w odpowiedzi sir.jax, ze względu, że podoba mi się brzmienie tych kolumn, a w takich warunkach jak ma autor, w połączeniu z tym wzmacniaczem ładnie by dla mnie było nagłośnione.

No to może teraz Ty mi odpowiesz na moje pytania?, chociaż nie wiem czy jest sens robić off topic, ja i tak znam odpowiedzi?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, radmorek napisał:

No to może teraz Ty mi odpowiesz na moje pytania?, chociaż nie wiem czy jest sens robić off topic, ja i tak znam odpowiedzi

jesli interesuje Cie powazna dyskusja to zapraszam na PW jesli wiesz wszystko to podziękuję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie wiem, a ludzi przerastających mnie wiedzą jest całe multum, chodziło mi o aspekty techniczne zawarte w moich pytaniach, które są dla mnie proste ze względu na wykonywany zawód i hobbystyczne naprawy sprzętu audio wśród znajomych, głównie "zasilań", mniej "napędów", a ten konkretny model testowałem dość solidnie, po naprawie, po zalaniu. Tak jak już też kiedyś pisałem, nie interesują mnie akademickie rozważania, tylko głównie praktyka i realny świat?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie ten roksan trudnych kolumn dobrze nie napedzi. Ja to tez wiem nie z gazetki tylko z racji tego, ze kiedys go uzywalem. Inna sprawa jest taka, ze do 2tys zlotych ciezko znalezc cos lepszego jesli o wydajnosc pradowa chodzi. ? to dobry wzmak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, radmorek napisał:

Tak jak już też kiedyś pisałem, nie interesują mnie akademickie rozważania, tylko głównie praktyka i realny świat

mnie też, ale nie da się przetestować wszystkich wzmacniaczy tak pod katem technicznym jak i wszystkie konfiguracje sprzetowe pod katem odsłuchowym dlatego warto sie podpierać wiarygodnymi informacjami a za takie uwazam "Audio" i "Stereophile"

obciazenie kolumnami z niska impedancja mam od lat i wypróbowalem rózne rozwiazania wzmacniaczy do ich napędu

jesli chodzi o roznice zdan na temat 2,5 omowej impedancji to wszystko zalezy od oczekiwań co do pelnego wykorzystania walorow kolumn

jesli słuchales bezpośrednio tych Fokali z tym wzmacniaczem to masz prawo do autorytaryzmu jesli nie- teoretyzujesz na podstawie jakis swoich doswiadczeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja coś pisałem o Focal-ach w połączeniu z tym wzmakiem, myślisz, że ja nie potrafię zrobić symulacji obciążeniowej/impedancyjnej dla wzmacniacza, żeby go przetestować i pomierzyć i muszę wszystkie kolumny istniejące na świcie podłączyć pod niego, żeby wydać opinię na temat jego budowy i zasilania, a może opinie o zasilaniu powinienem wydawać na podstawie frazesów typu "... ma słabe zasilanie, bo pogubił się przy wokalach ...", to jakaś nowa jednostka miary ma być, dla wszystkich gubienie się wokali jest tak samo oczywiste? Jak chcesz, to dam Ci znać, jak następnym razem będę miał taki do naprawy, przyjedziesz, sam sobie go naprawisz, poobciążasz, pomierzysz i wydasz opinię. Koniec tematu z mojej strony, bo sam pisałem, a sam to robię czyli off topic.

I wbrew wszystkiemu na prawdę pozdrawiam serdecznie, bo wiem że wiedzę masz?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radmorek napisał:

A czy ja coś pisałem o Focal-ach w połączeniu z tym wzmakiem, myślisz, że ja nie potrafię zrobić symulacji obciążeniowej/impedancyjnej dla wzmacniacza, żeby go przetestować i pomierzyć i muszę wszystkie kolumny istniejące na świcie podłączyć pod niego, żeby wydać opinię na temat jego budowy i zasilania, a może opinie o zasilaniu powinienem wydawać na podstawie frazesów typu "... ma słabe zasilanie, bo pogubił się przy wokalach ...", to jakaś nowa jednostka miary ma być, dla wszystkich gubienie się wokali jest tak samo oczywiste? Jak chcesz, to dam Ci znać, jak następnym razem będę miał taki do naprawy, przyjedziesz, sam sobie go naprawisz, poobciążasz, pomierzysz i wydasz opinię. Koniec tematu z mojej strony, bo sam pisałem, a sam to robię czyli off topic.

I wbrew wszystkiemu na prawdę pozdrawiam serdecznie, bo wiem że wiedzę masz?.

Czyli wnioskujac. Uwazasz ze Roksan jest wydajny pradowo i napedzi wszystkie kolumne ktore wymienilem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Roksan napędzi wszystkie kolumny, które wymieniłeś w pierwszym poście ale to czy z każdą parą Ci się spodoba, to już inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, radmorek napisał:

Twój Roksan napędzi wszystkie kolumny, które wymieniłeś w pierwszym poście ale to czy z każdą parą Ci się spodoba, to już inna bajka.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2019 o 19:52, Huberto1984 napisał:

W 40m ich nigdy nie sluchalem, ale w ok 30 bylo dobrze. Warto posluchac na moje. Do kupienia za ok 12tys. 

Ja gram na około 40 metrach i nie brakuje basu. Gdzie są za 12?????

 

22 godziny temu, bartoszek32 napisał:

A co myslicie o Elac 407 albo 409?

 

407 zdecydowanie za małe. 409 tak! Mój faworyt obok PMC

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, radmorek napisał:

Twój Roksan napędzi wszystkie kolumny, które wymieniłeś w pierwszym poście ale to czy z każdą parą Ci się spodoba, to już inna bajka.

Tyle bazgrolenia i rozwalanie wątku, żeby na końcu napisać to co ja już na samym początku sugerowałem hahahahaha ???

Ty radmorek naprawde jesteś zajebisty?

 

4 godziny temu, radmorek napisał:

nie bo wiadomo, że w górach przede wszystkim hamuje się silnikiem

Tak się składa, że nie tylko w górach powinniśmy hamować silnikiem mój ty "artysto".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sir.jax napisał:

Tyle bazgrolenia i rozwalanie wątku, żeby na końcu napisać to co ja już na samym początku sugerowałem hahahahaha ???

Ty radmorek naprawde jesteś zajebisty?

 

Tak się składa, że nie tylko w górach powinniśmy hamować silnikiem mój ty "artysto".

 

Haha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem okazyjnie ten wzmacniacz i z moimi Castle Knight 5 gra na tyle dobrze że daje sobie spokój z poszukiwaniami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.