Skocz do zawartości
IGNORED

Vincent CD s1.2


Krzysztof_58370
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , szukam informacji na temat odtwarzacza Vincent CD s1.2 ,zastanawiam się czy będzie dobrym kompanem dla hybrydowego wzmacniacza Vincenta czy przypadkiem nie za dużo tych lamp:) ,głównie chodzi mi o charakter góry która we wzmacniaczu SV227  jest trochę wycofana zaokrąglona wręcz jak by ucięta, wzmacniacz gra mocno dołem i środkiem.Może ktoś z Was miał takowy odtwarzacz lub porównywał go z innymi?Teoretycznie s1.2 jest z tej samej:stajni i z tego samego pułapu cenowego więc może takie połączenie było by optymalne,niestety w sieci nic na ten temat nie znalazłem.

Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Krzysztof_58370 napisał:

czy przypadkiem nie za dużo tych lamp:)

Nie, lamp nie za dużo. Za dużo opampów, i to takich raczej z najniższej półki (TL082).
spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepskiej jakości są te odtwarzacze. Niestety Vincent ogólnie nie dość że komplikuje układy elektroniczne o czym wspomniał przedmówca, to na dodatek jakość użytych elementów jest marna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Rozumiem,że kiepskie materiały i pewnie nie wart tych katalogowych prawie 6 tys ale gdyby spojrzeć tylko przez pryzmat brzmienia? Czy ewentualnie biorąc pod uwagę dużo niższą cenę na rynku używanym np 1500? Wiem,że we wzmacniaczach dużo można zmienić wymieniając lampy,być może w  takim odtwarzaczu również istnieje możliwość ingerencji która nie dużym kosztem go odmieni ,nie znam się kompletnie na elektronice lampach czy tym bardziej opampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Krzysztof_58370 napisał:

być może w  takim odtwarzaczu również istnieje możliwość ingerencji która nie dużym kosztem go odmieni

Być może, ale trzeba by się gruntownie zapoznać z budową tego modelu. Osobiście jednak uważam że przy jego cenie zakupu jest to nieopłacalne. IMHO w takiej sytuacji lepiej jest wziąć na warsztat jakiś starannie wybrany odtwarzacz z rynku wtórnego. 

 

7 minut temu, Krzysztof_58370 napisał:

nie znam się kompletnie na elektronice lampach czy tym bardziej opampach.

Skoro tak, to samemu nic sensownego nie zdziałasz. Tym bardziej że siedzące tam chińskie lampy 6N16 nie mają żadnych współczesnych odpowiedników. można byłoby je wymienić na sowieckie (produkowane za komuny) 6N16B, ale one nawet nie siedzą w podstawkach tylko są wlutowane bezpośrednio w PCB, więc wymieniając je od razu stracisz gwarancję, i nie ma pewności czy to cokolwiek da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, przecież masz Vincenta CD400. Brzmieniowo świetny cedek, a jak masz fart to i nie będzie problemów z awaryjnością. No i nówka do kupienia za ok. 2500zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adam 38 napisał:

nówka do kupienia za ok. 2500zl.

Osobiście podobną kwotę wolałbym przeznaczyć na coś innego, ale de gustibus...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Onkyo C7000r. Zbudowany jak czołg, świetne brzmienie i wciągnie tego Vicka jak chce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Krzysztof_58370 napisał:

Witam serdecznie , szukam informacji na temat odtwarzacza Vincent CD s1.2 ,zastanawiam się czy będzie dobrym kompanem dla hybrydowego wzmacniacza Vincenta czy przypadkiem nie za dużo tych lamp:) ,głównie chodzi mi o charakter góry która we wzmacniaczu SV227  jest trochę wycofana zaokrąglona wręcz jak by ucięta, wzmacniacz gra mocno dołem i środkiem.Może ktoś z Was miał takowy odtwarzacz lub porównywał go z innymi?Teoretycznie s1.2 jest z tej samej:stajni i z tego samego pułapu cenowego więc może takie połączenie było by optymalne,niestety w sieci nic na ten temat nie znalazłem.

Krzysiek

Cześć,

Znam dobrze te odtwarzacze. Napisz jakiego obecnie używasz CD-ka i jakie masz kolumny? CD-S1.2 jest następcą model CD-S1.1, którego uważałem za najsłabszego playera jaki Vincent wypuścił. Brzmienie było ciemne, matowe, brakowało wybrzmień, przed szereg wychodził pierwszy plan. Absolutnie odradzam go do wzmacniacza hybrydowego. CD-S1.2 został poprawiony, pojawiła się większa otwartość, lepsze wybrzmienia, ale to wciąż brzmienie ciemniejsze, grające pierwszoplanowo. Jeżeli szukasz większej ekspresji w górnych rejestrach,  nie tędy droga. W mojej ocenie z równo brzmiących odtwarzaczy Vincenta najlepiej wypada CD-400.

Istotne jest również, czy Twój wzmacniacz to SV-227 czy SV-227mk? One też grają inaczej. Następna sprawa, lampy, wymieniałeś  je?

 

Pozdrawiam,

Q21.r

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, McGyver napisał:

ale one nawet nie siedzą w podstawkach tylko są wlutowane bezpośrednio w PCB, więc wymieniając je od razu stracisz gwarancję, i nie ma pewności czy to cokolwiek da.

poważnie,trza mieć lutownicę,żeby lampę wymienić? ja prd....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

Znam dobrze te odtwarzacze. Napisz jakiego obecnie używasz CD-ka i jakie masz kolumny? CD-S1.2 jest następcą model CD-S1.1, którego uważałem za najsłabszego playera jaki Vincent wypuścił. Brzmienie było ciemne, matowe, brakowało wybrzmień, przed szereg wychodził pierwszy plan. Absolutnie odradzam go do wzmacniacza hybrydowego. CD-S1.2 został poprawiony, pojawiła się większa otwartość, lepsze wybrzmienia, ale to wciąż brzmienie ciemniejsze, grające pierwszoplanowo. Jeżeli szukasz większej ekspresji w górnych rejestrach,  nie tędy droga. W mojej ocenie z równo brzmiących odtwarzaczy Vincenta najlepiej wypada CD-400.

Istotne jest również, czy Twój wzmacniacz to SV-227 czy SV-227mk? One też grają inaczej. Następna sprawa, lampy, wymieniałeś  je?

 

Pozdrawiam,

Q21.roraz

 

 

Obecnie mam Pioneera PD-50 ,Wzmacniacz to 227 bez MK Kolumny to Chario Academy Millenium II ,lamp nie wymieniałem ,ale niebawem to zrobię ,czekam na wypożyczenie dwóch PSVANE TREASURE MARK II ECC83 oraz jednej Genalex Gold Lion,tak mi doradzono ,osobiście jestem zielony w tej tematyce.Pomyślałem,że najsłabszym ogniwem w moim secie jest Pioneer i ,że go wymienię najlepiej na coś z tej samej stajni co piecyk ale może to nie jest dobry pomysł,może poczekać co ewentualnie zmienią lampy?Z tego co piszą koledzy wygląda,że s1.2 Vincenta to zły pomysł więc odpuszczę,może rzeczywiście cd 400 choć czy to będie progres w stosunku do PD 50?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Krzysztof_58370 napisał:

Pomyślałem,że najsłabszym ogniwem w moim secie jest Pioneer

A może jest wręcz odwrotnie? Problem z tym Pioneerem polega na tym, że jest ............... bardzo dobry. Pytasz się o odtwarzacz Vincenta za prawie 6 tys. Kup przetwornik za taką kwotę (Audio-gd DAC R-8 byłby idealny) a Pioneera wykorzystaj jako transport CD. I wtedy sobie pogadamy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

A może jest wręcz odwrotnie? Problem z tym Pioneerem polega na tym, że jest ............... bardzo dobry. Pytasz się o odtwarzacz Vincenta za prawie 6 tys. Kup przetwornik za taką kwotę (Audio-gd DAC R-8 byłby idealny) a Pioneera wykorzystaj jako transport CD. I wtedy sobie pogadamy ?

Tego Vincenta mógłbym mieć za 1700-1800 złotych ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym sobie spokój. Nie mam zaufania do odtwarzaczy tej firmy. Wzmacniacze są O.K ale raczej nie odważyłbym się inwestować w źródła Vicka. Nawet 2 tys zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że tak właśnie zrobię aczkolwiek tej 4setki jeszcze nie przekreślam zupełnie,zobaczę czy i co zmienią lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szpotek73 napisał:

poważnie,trza mieć lutownicę,żeby lampę wymienić? ja prd....

Ale to nie jest wymysł Vincenta. Lampki subminiaturowe takie jak 6N16, 6111, 6112 itp. są z definicji przeznaczone do wlutowania w PCB. To bardzo małe lampki, o średnicy ołówka i wysokości rzędu 35mm: 

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka np. 6111 katalogowo ma 100000 h (sto tysięcy godzin).

Prawie jedenaście i pół roku pracy non stop. A przy słuchaniu codziennie po trzy godziny wychodzi ponad dziewięćdziesiąt jeden lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd Vincenta ogólnie są dźwiękowo w miarę ok ale ich jakość wola o pomstę do nieba. Odpuścił bym totalnie temat. Są lepsze i bardziej trwałe cdeki w tym budżecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, McGyver napisał:

taka np. 6111 katalogowo ma 100000 h (sto tysięcy godzin).

Prawie jedenaście i pół roku pracy non stop. A przy słuchaniu codziennie po trzy godziny wychodzi ponad dziewięćdziesiąt jeden lat. 

A ile procent mocy admisyjnej i prądu nominalnego katody jest wykorzystywane w rzeczywistości z tej lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, obcymars napisał:

U mnie CD 400 bodajże już rok minął i zero problemu, gra średnio dwie godziny dziennie.

O super ,ktoś moźe o dźwięku napiszę parę słów, porównywałeś cd400 z innymi cedekami? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej sprawie kiepsko, szukałem, czytałem na forum i kupiłem według opinii używany super sprzęt za 600zł który bije wszystkie nowe do dwóch tysięcy. Grał kiepsko jeszcze się zepsuł. Nabyłem na testy CD400, była duża różnica i został.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, obcymars napisał:

U mnie CD 400 bodajże już rok minął i zero problemu, gra średnio dwie godziny dziennie.

Trzeba czytać między wierszami. Jak prasę audio. ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle wysyp "fachowców", którzy nawet nie dotknęli tego sprzętu, ale coś gdzieś usłyszeli, albo przeczytali.

Mam S4 już z 4-5 lat. Bezawaryjny. Bardzo równy dźwięk, bez podbarwień, w miarę detaliczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Allmr napisał:

Jak zwykle wysyp "fachowców", którzy nawet nie dotknęli tego sprzętu, ale coś gdzieś usłyszeli, albo przeczytali.

Mam S4 już z 4-5 lat. Bezawaryjny. Bardzo równy dźwięk, bez podbarwień, w miarę detaliczny.

Ile miałeś Vincentow w swoim życiu? Ile naprawiles? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.10.2019 o 10:43, Q21 napisał:

 

 W mojej ocenie z równo brzmiących odtwarzaczy Vincenta najlepiej wypada CD-400.

 

 

 

Temat s1.2 zamknięty  póki co zostawiam PD-50 ,czy 400ka od Vincenta jest zauważalnie lepsza brzmieniowo od Pioneera a może jest odwrotnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.