Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz po NAD C375


michalfm1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Haaaaaaahaaaaa. Kolego michalfm1. Ty chyba nie masz NAD C375bee. W tym modelu nawet wszystkie frontowe gałki są metalowe i...dlaczego miałbyś go mieć skoro jego wygląd Cię odrzuca...gust Ci się zmienił ? Solidny z zewnątrz i wewnątrz, więc albo coś kręcisz, albo prowokujesz. Powodzenia ? ...pilot też fajny ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pilot.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do środka Nada 375bee to się zgadzam, co do gałek się nie wypowiem bo dla mnie nie ma to większego znaczenia (choć wolałbym metalowe niż plastik), ale pilot (kwestia gustu) dla mnie jak od Tv Samsunga,choć i tak fajniejszy niż mają Roksany.

Tu jest ładny pilot od wzmacniacza. Cały front jest aluminiowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marian.ch napisał:

Haaaaaaahaaaaa. Kolego michalfm1. Ty chyba nie masz NAD C375bee. W tym modelu nawet wszystkie frontowe gałki są metalowe i...dlaczego miałbyś go mieć skoro jego wygląd Cię odrzuca...gust Ci się zmienił ? Solidny z zewnątrz i wewnątrz, więc albo coś kręcisz, albo prowokujesz. Powodzenia ? ...pilot też fajny ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pilot.jpg

Panie Marianie , to nie jest żadna prowokacja. Jak najbardziej znam dobrze ten wzmacniacz i PRZYZNAJE w środku zbudowany jest solidnie, terminalne głośnikowe również. Ale wygladowo mi się nie podoba i tyle w temacie. Co do odtwarzacza cd nad c565bee to wykonanie jest fatalne , słaba tacka i napęd (głośne). 

1 godzinę temu, costa brava napisał:

marantz to chyba dobry kierunek, one graja glownie srednica, pm8005 w cenie ok 2,5 k bylby ok myślę, trochę ubogi na basie ale do małego pomieszczenia moze by spasowal

i wykonanie jak na japonca przystało i względnie nowy

albo starszy pm8003 bardzo podobny

w wyższe serie nie ma co sie pchać  z tymi kolumnami

Pm8005 słuchałem tylko z xt6f grał lepiej niż pm-17. Ale dalej wtedy c375bee wygrał. Duże są różnice między 8005, a 8003?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, michalfm1 napisał:

Bo wpasowały się dobrze w pomieszczenie , dodatkowo podobają mi się wygladowo i dźwiękowo również. Z xt6f była masakra na 11m2 , łeb miałem kwadratowy od basu.

Czy ja dobrze widzę,  Ty w 11m wstawiasz podłogówki? 

?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sir.jax napisał:

Czy ja dobrze widzę,  Ty w 11m wstawiasz podłogówki? 

?

 

Tak jest ! Tylko i wyłącznie , miałem kilka podstawkowych i nie podobało mi się to granie , a dodatkowo zajmują więcej miejsca niż małe podłogówki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, michalfm1 napisał:

Tak jest ! Tylko i wyłącznie , miałem kilka podstawkowych i nie podobało mi się to granie , a dodatkowo zajmują więcej miejsca niż małe podłogówki 

Jak takie podlogowki ustawiasz wzgledem ściany tylnej i bocznej, zawsze mnie ciekawi jak to jest w 11m?

Podziwiam

???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawia tak, jak ma na to ochotę i jak mu się podoba, nawet w kibelku, ja mam jedną z par kolumn, z tylnym bas-reflexem, przy samej ścianie i "gazetobajkopisarzom" nic do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sir.jax napisał:

Jak takie podlogowki ustawiasz wzgledem ściany tylnej i bocznej, zawsze mnie ciekawi jak to jest w 11m?

Podziwiam

???

 

bass reflex jest z przodu (na szczęście) 40 cm od ściany tylnej.

Mialem KEF R300, Q1. Tannoy M.2, ale jakoś tak nie podobało mi się granie tych podstawkowych kolumn, wyglądowo rownież te podstawki mnie wkurzają ? ale kto co lubi. Teraz z Zensor 5 naprawdę jest przyjemnie i nie ma problemów z basem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może NAD C368 dla kolegi o ile mu się spodoba. Za używkę zmieści się do 3000.

Jak miał 375 to będzie miał porównanie, ja osobiście też wybrałem wcześniej 365 bo mi lepiej dźwięk leżał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, janusz74 napisał:

A może NAD C368 dla kolegi o ile mu się spodoba. Za używkę zmieści się do 3000.

Jak miał 375 to będzie miał porównanie, ja osobiście też wybrałem wcześniej 365 bo mi lepiej dźwięk leżał

A co masz teraz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radmorek napisał:

Ustawia tak, jak ma na to ochotę i jak mu się podoba, nawet w kibelku, ja mam jedną z par kolumn, z tylnym bas-reflexem, przy samej ścianie i "gazetobajkopisarzom" nic do tego.

Trzeba być albo idiotą, albo "wróżbitą" jak ty, żeby tak pisać. 

Może na naprawie wzmacniaczy na kolanie w garażu się znasz, ale o akustyce nie masz zielonego pojęcia. 

Dla samego plumkania i grzmocenia, możesz sobie w tym kiblu postawić nawet Grand Utopie.

 

36 minut temu, janusz74 napisał:

A może NAD C368 dla kolegi o ile mu się spodoba. Za używkę zmieści się do 3000

A może te pieniądze wyłożyć na adaptację  akustyczną jako taką i porządne monitory, ustawić to jak być powinno,a wzmacniacza nie trzeba będzie zmieniać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sir.jax napisał:

Trzeba być albo idiotka, albo "wróżbitą" jak ty, żeby tak pisać. 

Może na naprawie wzmacniaczy na kolanie w garażu się znasz, ale o akustyce nie masz zielonego pojęcia. 

Dla samego plumkania i grzmocenia, możesz sobie w tym kiblu postawić nawet Grand Utopie.

 

Wiesz mam takie warunki jakie mam, ale zensor 5 to akurat małe podłogówki i teraz serio mi odpowiada ten dźwięk ? przy xt6f była masakra , wcześniej miałem v4i to znów góry było dużo , ale to były czasy jak na półce stał pm-17 a to granie po jasnej stronie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, sir.jax said:

Trzeba być albo idiotą, albo "wróżbitą" jak ty, żeby tak pisać. 

Może na naprawie wzmacniaczy na kolanie w garażu się znasz, ale o akustyce nie masz zielonego pojęcia. 

Dla samego plumkania i grzmocenia, możesz sobie w tym kiblu postawić nawet Grand Utopie.

 

A może te pieniądze wyłożyć na adaptację  akustyczną jako taką i porządne monitory, ustawić to jak być powinno,a wzmacniacza nie trzeba będzie zmieniać.

 

No masz tupet i dziwię się że Audio stereo pozwala na takie wpisy.

Bo prosto w oczy by ci przez gardło to nie przeszło bo dostał byś po .....

Trochę kultury!

Jak lubisz transformator twoja sprawa

Ja zostaję przy hybrydzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz wciąż żonglować takimi kolumnami, to zawsze będzie coś nie tak, nie dostrzegasz jednego z większych ograniczeń pokoik 11m.

Zajrzyj czasem do wątków o akustyce, o tym jak dobrać kolumny, jak ustawić, jak niewielkim kosztem wytłumić, rozproszyć tam gdzie trzeba, to przestaniesz zakładać wątki typu: "jakie kolumny do wzmacniacza", albo" jaki wzmacniacz do zakupionych kolumn".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, janusz74 napisał:

No masz tupet i dziwię się że Audio stereo pozwala na takie wpisy.

Bo prosto w oczy by ci przez gardło to nie przeszło bo dostał byś po .....

Jesteś tego pewien?

Poza tym przez powielanie takich bzdur "wróżbitów" kończy się takimi wątkami jak ten, bo trudno pojąć, że pewnych rzeczy się nie da przeskoczyć.

Większość co rozsądniejszych, przeszlo by na system sluchawkowy, albo zaglebilo sie w temat na tyle, by zrozumieć ograniczenia takich dziupli i poczytał trochę jak dobrać zestaw, a  przede wszystkim zrozumieć wpływ akustyki, żeby jakoś przyzwoicie to zagrało. 

Chyba mi nie powiesz, że w takiej klitce z kolumnami podłogowym ustawionym na pałę i prawie przy ścianie bez jakiejkolwiek adaptacji akustycznej uzyskasz obraz stereo jak w przyzwoitym pokoju, gdzie należycie można rozstawić kolumny, gdzie zadbano o podstawy ustawienia, adaptacji akustyki itp.

Ktoś tu zapomina, że brzmienie kolumn ma ogromny związek z pomieszczeniem, ktoś kto tego nie rozumie i ignoruje nie ma bladego pojęcia i nigdy nie słyszał systemu w porządnej adaptacji akustycznej zrobione pod konkretne pomieszczenie i zestaw stereo.

Szlak mnie trafia jak widzę takie wpisy jak radmorek, ludzi którzy mają się za guru forum, bo on przecież siedzi od lat w audio.

Faktycznie siedzi i nic ponad to.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z tobą oczywiście, myślałem że się odniosłeś do mojego wpisu ?

Przepraszam

Ja mam taką sypialnie 11m  i na prawdę nie wiem czy bym tam wstawił podlogówki chociaż kiedyś w latach 90 miałem altusy 140 w pokoju 6m i dawały radę ? daj chłopakowi szansę niech sam pokombinuje i się przekona co będzie lepsze dla jego ucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Trzeba być albo idiotą, albo "wróżbitą" jak ty, żeby tak pisać. 

Może na naprawie wzmacniaczy na kolanie w garażu się znasz, ale o akustyce nie masz zielonego pojęcia. 

Dla samego plumkania i grzmocenia, możesz sobie w tym kiblu postawić nawet Grand Utopie.

 

A może te pieniądze wyłożyć na adaptację  akustyczną jako taką i porządne monitory, ustawić to jak być powinno,a wzmacniacza nie trzeba będzie zmieniać.

 

Jak chcesz o czymś ze mną rozmawiać, to już Ci pisałem, że tylko w realu przy konkretnym problemie technicznym, bo nie interesuje mnie wiedza przepisywana z gazetek i "wujka google" ale niestety spuściłeś z tonu, jak Cię poprosiłem, żebyś mi pokazał jak naprawiasz dwa proste urządzenia, bo się okazało, że nie masz pojęcia o elektronice, proponujesz więc widzę dziedzinę, jaką jest akustyka o której też nic nie wiem według Ciebie, no cóż nie zajmuje się nią na co dzień ale nie ma problemu, możemy się spotkać i policzyć kilka zagadnień akustycznych, bez aplikacji, internetu, kalkulatorów, rozumiem, że takie równania: R_i=10log E_1/E_2 =10log 1/τ[dB] nie stanowią dla Ciebie problemu.

Notabene nic nie pisałem o akustyce, tylko o tym, że każdy ustawia sobie jak mu się podoba i jak "mu się lepiej słyszy" ale skoro wywołałeś temat akustyki, to czekam na odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, michalfm1 said:

A co masz teraz ?

C368 gra razem z monitor audio bronze 6 , jak dla mnie bajka to jest to czego oczekiwałem od zestawu. Czysty ale nie irytujący/męczący sopran który można słuchać godzinami, dynamiczny i dobrze kontrolowany bas od najniższych rejestrów bez żadnych regulacji i podbarwień, średnica w sam raz nie wychodzi za bardzo do przodu ani nie jest zbyt schowana jak w przypadku c356bee, stereofonia no cóż jak dla mnie bomba (nie jestem audiofilem) opisuję to co odbiera mój słuch.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem skąd to gotowanie i nerwy ? 

Zapytałem co zamiast C375 z prostego powodu:

1. Chce sprawdzić inny wzmacniacz
2. Brakuje mi wbudowanego pre gramofonowego (aktualnie mam CA 640p)
3. Nie podoba mi się NAD
4. Wkurza mnie praca CD C565bee (a lubię mieć skompletowane z jednego zestawu)
5. Dla mnie teraz z Zensor 5 jest ok, bo są to małe podłogówki z bass refleksem z przodu i nie chce ich zmieniać,  może kiedyś na Opticon 5

2 minuty temu, janusz74 napisał:

C368 gra razem z monitor audio bronze 6 , jak dla mnie bajka to jest to czego oczekiwałem od zestawu. Czysty ale nie irytujący/męczący sopran który można słuchać godzinami, dynamiczny i dobrze kontrolowany bas od najniższych rejestrów bez żadnych regulacji i podbarwień, średnica w sam raz nie wychodzi za bardzo do przodu ani nie jest zbyt schowana jak w przypadku c356bee, stereofonia no cóż jak dla mnie bomba (nie jestem audiofilem) opisuję to co odbiera mój słuch.

 

 

 

 

chciałem posłuchać tego C368/388, ale sprzedawca powiedział, że to nowy bubel firmy NAD i nawet nie będzie tego podpinał, bo to jedna wielka lipa ? w porównaniu do wcześniejszej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radmorek jesteś WRÓŻBITA pierwszej wody. 

Przez takich jak ty młodzi tylko mają wypaczony zmysł jak powinien brzmieć dobrze zestawiony system.

Nie musisz się popisywać wzorami, to nie audio mity p....u.

Nie słyszałeś jeszcze dobrze dobranego systemu w zaadoptowanym fachowo pokoju, gdybyś posiadał takie doświadczenia nie pisał byś takich bzdetów. 

Jedziesz po jakiś recenzentach, a od nich niczym się nie różnisz, najgorsze, że młodzi takich jak ty mają za jakieś guru, bo sypniesz jakimś wzrokiem to tu, to tam.

Wracając do recenzji, jakoś nigdy nie spotkałem żadnej, aby jakieś głośniki podłogowe,  a nawet monitory były osłuchiwane w 10, czy 11m.

Tak się składa, że moja wiedza to moje doświadczenia w bezpośrednim zetknięciu z tymi zagadnieniami, taki mam komfort, że mogę u siebie, mogę u kogoś od akustyki i innych związanych z tą dziedziną.

Nie wyjeżdżaj mi więc z Google i jakimiś gazetami, bo to tylko twoje "wróżkarskie" dywagacje.

Nie przypominam sobie, abyś mi podsunął coś do naprawienia, natomiast dobrze pamiętam, że w tamtym wątku sam sobie strzeliłeś w kolano, nawet poza mną był ktoś kto na to zwrócił uwagę i się z Tobą nie zgodził, ty jednak zapamiętałeś tylko mnie.

Więc odpitol się ode mnie i przestań głosić herezje, bo bredzisz i tyle!

Szkoda tylko tych młodych, którzy twoje wpisy biorą za prawdy objawione. 

NIE MASZ POJĘCIA O TYM JAK ZAGRA DANY ZESTAW U MNIE, U INNEGO KOLEGI, CZY JAKIEGOŚ INNEGO WRÓŻBITY, BO NIE MOŻESZ WIEDZIEĆ! 

Twoje wpisy bardziej można przypisać do tego co mnie zarzucasz,  czyli naczytal się w Google, trochę gazetek, nadał sobie nick radmorek, bo a jakże serwisant pełnym ryyyyjem od wzmacniaczy Vintage, nikt nie podskoczy, a co!!!

Jesteś żałosny żal mi tylko tych, którzy biorą takie coś za guru fora.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sprzedawca tylko naciągacz?

Wiem co mówię bo aktualnie słucham w domu.

A może ma wstręt lub się mocno broni przed hybrydą ?

A może chce ci wcisnąć coś co zalega ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, michalfm1 napisał:

Wkurza mnie praca CD C565bee (a lubię mieć skompletowane z jednego zestawu)
5. Dla mnie teraz z Zensor 5 jest ok, bo są to małe podłogówki z bass refleksem z przodu i nie chce ich zmieniać,  może kiedyś na Opticon 5

Kolego, masz z pewnością znajomych w realu,  kolegów z podobną pasją, może ktoś ma takie możliwości, żeby Ci udostępnić, a jak jeszcze dysponuję jakimiś ustrojstwami i wykorzystał je jak należy to tym bardziej.

Spróbuj kiedyś zabrać twój zestaw razem z kolumnami w końcu to niewielkie podłogówki i wstaw ten zestaw do pokoju ok.20m.

Ustaw kolumny jak należy w odpowiednich odległościach od ścian, znajdziesz info w branży i na serwisach prawiących o poprawie akustyki i korelacji kolumn z pomieszczeniem.

Zobacz jak wtedy to zagra, może kiedyś po tym doświadczeniu otworzysz nowy wątek.

Pozdrawiam serdecznie.

Powodzenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sir.jax napisał:

@radmorek jesteś WRÓŻBITA pierwszej wody. 

Przez takich jak ty młodzi tylko mają wymarzony zmysł jak powinien brzmieć dobrze zestawiony system.

Nie musi się podpisywać wzorami, to nie audio mity.

Nie słyszałeś jeszcze dobrze dobranego systemu w zaadoptowanym fachowo pokoju, gdybyś posiadał takie doświadczenia nie pisał byś takich bzdetów. 

Jedziesz po jakiś recenzentach, a od nich niczym się nie różnisz, najgorsze, że młodzi takich jak stykają za jakieś guru, bo sypniesz jakimś wzrokiem to tu, to tam.

Wracając do recenzji, jakoś nigdy nie spotkałem żadnej,  aby jakieś głośniki podłogowe,  a nawet monitory były osłuchiwane w 10, czy 11m.

Tak się składa, że moja wiedza to moje doświadczenia w bezpośrednim zetknięciu z tymi zagadnieniami, taki mam komfort, że mogę u siebie, mogę u kogoś od akustyki i innych z tym związanych dziedzin. 

Nie wyjeżdżaj mi więc z Google i jakimiś gazetami, bo to tylko twoje "wróżkarskie" dywagacje.

Nie przypominam sobie, abyś mi podsunął coś do naprawienia, natomiast dobrze pamiętam, że w tamtym wątku sam sobie strzeliłem w kolano, nawet poza mną był ktoś kto na to zwrócił uwagę i się z Tobą nie zgodził, ty jednak zapamiętałem tylko mnie.

Więc odpitol się ode mnie i przestań głosić herezje, bo bredzisz i tyle!

Szkoda tylko tych młodych, którzy twoje wpisy biorą za prawdy objawione. 

NIE MASZ POJĘCIA O TYM JAK ZAGRA DANY ZESTAW U MNIE, U INNEGO KOLEGI, CZY JAKIEGOŚ INNEGO WRÓŻBITY, BO NIE MOŻESZ WIEDZIEĆ! 

Twoje wpisy bardziej można przypisać do tego co mnie zarzucasz,  czyli naczytal się w Google, trochę gazetek, nadał sobie nick radmorek, bo a jakże serwisant pełnym ryyyyjem od wzmacniaczy Vintage, nikt nie podskoczy, a co.

Jesteś żałosny żal mi tylko tych, którzy biorą takie coś za guru fora.

 

Czyli co, znów zamiast konkretów tylko "epitety" z Twojej strony, a to był tylko prosty wzór z prostymi logarytmami, odnoszący się do zagadnień akustycznych. Jeżeli znasz inny sposób niż spotkanie twarzą w twarz i praktyczna konfrontacja na wiedzę i umiejętności, to go przedstaw, bo ja nie widzę, skoro ciągle mi zarzucasz wróżbiarstwo i niewiedzę. Nigdy też nie uważałem się za guru fora, przedstawiam po prostu swoje zdanie, czasami kontrowersyjne, a co do doświadczenia w odsłuchach, to pisałem już kiedyś, że w szerokiej klasie tzw. budżet, to przerobiłem tego setki, zaczęło się w czasach gdy ludzie wyprzedawali stereo, bo wchodziło KD i stereo można było żonglować, jak piłeczkami, a do dziś będąc często w mieście, zachodzę do "sklepów audio", od salonów po markety i sobie słucham, o odsłuchach u znajomych nie wspomnę, jak i o sprzęcie który im naprawiam. Jak byś nie zauważył nie wypowiadam się o sprzętach tzw. high end i "drogich na pokaz", bo mnie one nie interesują, bo niczym w środku mnie nie zaskakują, nie wypowiadam się też za dużo o napędach, bo się nimi nie zajmuję ostatnimi laty. Zajmuję się w praktyce szeroko rozumianą elektroniką od prawie 20 lat więc zanim komuś takiemu jak ja zarzucisz wróżbiarstwo, albo pogardliwie "naprawy na kolanie w garażu", to pokarz co sam reprezentujesz sobą w dziedzinie elektroniki, bo na razie tak: wzmacniaczy nie umiesz naprawiać, obliczeń inżynieryjnych też nie potrafisz więc co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos, sprzedawca ci powiedział że wcześniejsze konstrukcje nada były lepsze?

Sam miałem c356bee i były podłączone pod bronze 6, to był całkiem inny dźwięk jakby zamknięty w sobie, gdy podłączyłem c368 wszystko się otwarło (w moim słuchu)

Nie ma co porównywać tranzystora z hybrydą, to są różne brzmienia, jednemu się spodoba drugiemu nie i tyle. Możee sprzedawca nie słuchał tylko się odczytał złych opinii i je powiela?

A Arcam A39 też słuchałem, bardzo fajny wzmak ale brakowało mi dolnych rejestrów gdzie nie brakuje mi przy c368, roksan k3 miałem również tam z kolei za dużo się działo w górach rejestrach co mi przeszkadzało przy dłuższym słuchaniu.

Tak więc zaufaj swojemu słuchowi!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radmorek napisał:

więc co?

Pfffff, więc jajco!

1 godzinę temu, radmorek napisał:

to przerobiłem tego setki, zaczęło się w czasach gdy ludzie wyprzedawali stereo, bo wchodziło KD i stereo można było żonglować, jak piłeczkami, a do dziś będąc często w mieście, zachodzę do "sklepów audio", od salonów po markety i sobie słucham, o odsłuchach u znajomych nie wspomnę, jak i o sprzęcie który im naprawiam.

Gdybym ja też nie przerobił tego w dużych ilościach,  może nie w setkach,  to myślisz, żebym zgadywał?

Pamiętam czasy Diory, Kasprzaków i Altusow, wtedy jedynie słusznych kolumn w naszych PRLowskich czasach, a KD bylo dużo później. 

Kilka wpadek nauczyło mnie też, że akustyka naszych pokoi w których stawiamy systemy stereo, czy jak kto woli KD ma ogromne znaczenie. 

A ustawienie kolumn jest w zasadzie kluczowe, by zniwelować w jak najwiekszy możliwy sposób wpływ pomieszczenia (ten szkodliwy) i nie ma tu znaczenia, czy to monitory, czy podłogowe. Jedne i drugie zajmują tyle samo miejsca uwzględniając standy dla monitorów. Jedne i drugie wchodzą w reakcję z warunkami akustycznymi danego pomieszczenia i nie jest to wyczytane z Google.

Mam monitory na 20m i grają bdb, a przynajmniej lepiej niż niejedne pierdziawki podłogowe, trochę adaptacji pomogło i uznając jakiś tam kompromis jest bdb, nie jest to HIEnd (wyswiechtane słowo), każdy ma swoją definicję hajendu i tyle.

Ale pewne zasady ustawiania zestawu głośników są niezmienne, choć nie trzeba się ich trzymać kurczowo, to jednak w 10-11m nie polecilbym nikomu podłogówek, tylko zaczął od dobrych monitorów, a potem warunkami akustycznymi, wiem że dla co poniektórych to najlepiej postawić byle gdzie byle jak i już, tym czasem monitory,  może nie wszystkie konstrukcje, ale jednak wymagają takiej samej uwagi jak podłogowe i nie jest powiedziane, że wystarczy je postawić na byle komodzie, czy regale.

Nie mam zamiaru się z Tobą przerzucać na wzory, algebrę, algorytmy i obliczenia akustyki danego pomieszczenia etc.

Takie rzeczy, to tylko w "audio mitach", tam możecie do woli sobie udowadniać kto ma większe cohones.

 

 

1 godzinę temu, janusz74 napisał:

Nie ma co porównywać tranzystora z hybrydą

Z jakimi hybrydami miałeś do czynienia,  co nazywasz hybrydą,  bo wiesz każdy może mieć swoja definicję "hybrydy"?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuję Ci Kolego Vincenta SV 236mk, wiem, że to Chiny i hybryda, ale jak cudnie gra i wygląda! No i pilot ładny, metalowy.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nurek
literówka

głowa do góry! - powiedział kat do skazańca! :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.