Skocz do zawartości
IGNORED

Pompa ciepła gruntowa + panele fotowoltaiczne .


czester15.30

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kazik-t napisał:

dotacje są dla ułomów którym wydaje się, że dotacja to dopust boży, bo mniej się zapłaci.

Te dotacje serwują ci, którzy nakazują zmieniać systemy grzewcze i wiele innych też. Dyktat pewnych person przyjmujecie jako wykładnię poprawnego i przez to właściwego życia.

 

Przepocieszny jesteś. Dyktatura wykręca ręce żeby zmusić do wzięcia tych dotacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka to nie jedyne rozwiązanie ogrzewania niskotemperaturowego. Są jeszcze systemy ścienne i sufitowe.

Tu znalazłem system ścienny (z pewnością nie jedyny):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są materiały, filmy, jest nawet kalkulator.

Piszą, że grubość na ścianie do 20-25mm. Zakładając, że skujemy stare tynki sądzę, że to wielkość do zaakceptowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hi_aro napisał:

Czyli ciągle mówimy o sprawności i ekonomi. Duża przewymiarowana pompa, aby zbilansować spadek sprawności przy wyższych temp = duuuużo pieniędzy na taki układ. Albo dobrana pompa z 20% zapasem + dodatkowa grzałka w celu dogrzania w pewnych sytuacjach = mniejsze wydatki na zestaw. A i tak koszt eksploatacji będzie zbliżony ze wskazaniem na lepszą sprawność układu z grzałką.

To się wszystko zgadza i powyższe zasady obowiązują bez względu na konstrukcję i wymaganą temperaturę górnego źródła.  Optymalny jest taki dobór mocy cieplnej pompy aby przy niskich temperaturach zewn. poniżej -10..-15 st. C wymagała wspomagania grzałką.  Pomimo tego średniorocznie dzięki dłuższym cyklom grzewczym mamy lepszą łączną sprawność.  Natomiast ja pisałem o czymś całkiem innym czyli o sprawności urządzenia ustabilizowanego wyprowadzonej wprost z cyklu Carnota, znanej jako COP.  Im większa różnica pomiędzy temperaturami górnego i dolnego źródła tym niższa sprawność.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matoole napisał:

Pompa mimo dofinansowania nie zawsze się opłaca - przeglądy, serwis. Paradoksalnie im więcej energii potrzeba do ogrzania domu tym pompa bardziej opłacalna i ma sens. W domach energooszczędnych i pasywnych pompa nigdy się nie zwróci.

W PC nie ma zbyt wiele do przeglądania, i wszystko może zrobić użytkownik.  W razie awarii każdy ogarnięty technik lub inżynier chłodnictwa, których wszędzie pełno, da sobie spokojnie radę.

W domach pasywnych lub energooszczędnych często stosuje się nieduże powietrzne pompy służące wyłącznie do grzania cwu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbig napisał:

Natomiast ja pisałem o czymś całkiem innym czyli o sprawności urządzenia ustabilizowanego wyprowadzonej wprost z cyklu Carnota, znanej jako COP.  Im większa różnica pomiędzy temperaturami górnego i dolnego źródła tym niższa sprawność. 

Wykraczasz poza standardowy zakres wiedzy...Tylko @kazik_t pojmuje te niuanse. Płaskoziemcy górą... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matoole napisał:

Ktoś zainwestował w pompę z odwiertami ok. 80 000 (orientacyjna cena sprzed kilku lat).

No bez przesady.  35-50 tys zł to typowy zakres cenowy dla domu ok. 150 m.kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem się w sieci , że są grzejniki niskotemperaturowe , które mogą współpracować ze wszystkimi rodzajami źródła ciepła , włącznie z PC . Grzejniki obecnie mam blaszane Kermi , a rurki miedziane . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy grzejnik się nadaje do pompy ciepła musisz tylko zwiększyć powierzchnię oddającą ciepło im temperatura zasilanie powrót jest niższa

po prostu dolóż grzejników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czester15.30 napisał:

Doczytałem się w sieci , że są grzejniki niskotemperaturowe , które mogą współpracować ze wszystkimi rodzajami źródła ciepła , włącznie z PC . Grzejniki obecnie mam blaszane Kermi , a rurki miedziane . 

Każdy grzejnik może współpracować z PC - tylko pytanie jaką będzie miał moc grzewczą jak dostanie na wejściu wodę o temperaturze 35 st. C i ile tych grzejników potrzeba aby uzyskać pożądaną moc grzewczą dla domu po modernizacji termoizolacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak można dołożyć grzejniki , zwiększyć powierzchnię  , a zarazem zmniejszyć temperaturę grzejników . Tylko nie ma gdzie ich wepchnąć . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, czester15.30 napisał:

No tak można dołożyć grzejniki , zwiększyć powierzchnię  , a zarazem zmniejszyć temperaturę grzejników . Tylko nie ma gdzie ich wepchnąć . 

Dlatego zalecane jest ogrzewanie podłogowe bo posiada dużą powierzchnię i przy okazji wylewka betonowa akumuluje ciepło

grzejniki do ogrzewania PC mozesz kupić niskie 30 cm np

i zamontowac blisko podlogi na większości ścian

innego wyjścia nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie obecnie są możliwości uzyskania 50 st z PC ale jest to możliwe

35 stopni jest zalecane ze względu na ogrzewanie podłogowe i względy zdrowotne z tym związane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slawek.xm napisał:

nie wiem jakie obecnie są możliwości uzyskania 50 st z PC ale jest to możliwe

Każda PC daje 50 St C, przecież grzeje też cwu, tylko przy takiej temperaturze jest sprawność spada o ok. 1/3 i o tyleż rośnie koszt uzyskania 1 kWh mocy grzewczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , dlatego po dyskusjach z wykonawcami zrezygnowałem z tego pomysłu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, czester15.30 napisał:

No tak można dołożyć grzejniki , zwiększyć powierzchnię  , a zarazem zmniejszyć temperaturę grzejników . Tylko nie ma gdzie ich wepchnąć . 

Dlatego poczytaj o tym ogrzewaniu ściennym o którym pisałem. To taka podłogówka tylko na ścianie. Nie musisz robić izolacji cieplnej bo ściana akumuluje ciepło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesterze,ty zdaje się mieszkasz na wschodzie Polski?Tam temperatura trochę spada zimą.Napisałeś że zaizolujesz ściany-a co z poddaszem,stropem,podłogą?To miejsca ucieczki ciepła.

Masz instalację grzejnikową dobrej jakości,zostaw ją i dołóż tylko źródło które będzie skuteczne.

Fakt-PC gruntowa jest skuteczniejsza od powietrznej-ale cena.Pogadaj z okolicznymi kto to ma i jak hula.Ile odwiertów i jak głęboko,to zależy od lokalnych warunków i ma wpływ na cenę.W twoim przypadku to rozwiązanie to loteria.

Ja obstaję przy opcjach piec elektryczny  z panelami FV lub piec na pellet z buforem.Kombinuj tak aby nie pozbywać się komina,drugie awaryjne źródło ciepła /kominek,koza/w razie braku prądu mogą się okazać nieocenione.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zbig napisał:

No bez przesady.  35-50 tys zł to typowy zakres cenowy dla domu ok. 150 m.kw.

Jeszcze kilka lata temu same pionowe odwierty oscylowały w okolicach 30-40 tys. dla domu 3 litrowego 100m2. Obecnie konkurencja większa to i odwierty tańsze ale :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co się zaś tyczy serwisowania i przeglądów to jakiś Pan Zenek nie potrafi naprawić lodówki , a z pompą da radę?! .Jak coś spartoli to po kilku latach kolejny wydatek kilkudziesięciu tysi

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy montujące proponują wydłużoną gwarancję do 5 lat pod warunkiem corocznych przeglądów za kilkaset zł,ludzie na to idą bo bezawaryjne to raczej nie jest.I żaden Zenek czy nawet miejscowy ciepłownik tego nie ogarnie bez testera serwisowego..

Może co najwyżej sprawdzić szczelność i uzupełnić czynnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez endriu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, endriu napisał:

Napisałeś że zaizolujesz ściany-a co z poddaszem,stropem,podłogą?To miejsca ucieczki ciepła.

Tam jest znacznie wieksza. W swoim domu mam 30cm styro pod podłogą, 25 szarego na ścianach i 50cm ekofibru nad poddaszu. Co prawda czester na podłodze tyle nie potrzebuje dopóki nie ma podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matoole napisał:

Co prawda czester na podłodze tyle nie potrzebuje dopóki nie ma podłogówki.

Pewnie ma sam beton a już 10 cm XPS-a zrobiłoby robotę.Ale nie każemy mu przecież skuwać posadzki,dlatego uważam że w jego przypadku najnowsze technologie nie mają racji bytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, endriu napisał:

Czesterze,ty zdaje się mieszkasz na wschodzie Polski?Tam temperatura trochę spada zimą.Napisałeś że zaizolujesz ściany-a co z poddaszem,stropem,podłogą?To miejsca ucieczki ciepła.

Tak mieszkam na wschodzie Polski . Dom jest murowany w dwa pustaki żużlobetonowe , poddasze zamieszkane , okna wymienione , strych tzn . strop i ściany w " bokówkach " ocieplone bardzo grubą warstwą wełny mineralnej ( po wełną zostały nawet trociny z wapnem , tak kiedyś ocieplano ) .
Dawno temu poziom wód gruntowych był wyższy , woda stała wszędzie na wiosnę w piwnicach woda w studni równo z ziemią  . Posadzka w piwnicy była podlewana ze dwa razy , czy trzy . Został tylko taki otwór do posadzki pierwotnej , aby w razie czego włożyć pompę . Piwnica jest niska w magazynku na węgiel przykleiłem na suficie styropian i na to płytę osb długimi kołkami . Nie wygląda to estetycznie , ale spełnia zadanie . Nie niszczę izolacji wrzucając węgiel . Okienko jest uchylone w tym pomieszczeniu , bo doprowadza tlen do kotłowni która jest po środku piwnicy .Drzwi łączące kotłownię mają u dołu otwory wywiercone otwornicą . 
Kiedyś gdy zmieniłem okna w piwnicy na plastiki w kotłowni i tejże piwnicy w trakcie palenia jakiś taki był nieopisany swąd . Tego nie było wcześniej w trakcie palenia . Okna tak były szczelne , że piec nie miał tlenu . Wystarczyło rozhermetyzować okna i było OK . Później zastosowałem ten dopływ tlenu z magazynu opałowego . 
Wracając do stropów . Są betonowe , na górze legary , solidna stara podłogówka i na nią panele podłogowe . W kuchni , łazienkach ocieplone styropianem i beton . 
W związku z tym , że piwnica jest niska zawsze wzdrygałem się ocieplić cały sufit styropianem . Jednak trzeba to będzie zrobić przynajmniej piątką i jakiś puc na wierzch .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Dlatego poczytaj o tym ogrzewaniu ściennym o którym pisałem. To taka podłogówka tylko na ścianie. Nie musisz robić izolacji cieplnej bo ściana akumuluje ciepło.

To duża przeróbka . Dom mam po remoncie kapitalnym wykonanym w 2000 r. Minęło już 19 lat i do tej pory tylko  odświeżyłem sufit w kuchni i sypialni . Nie chcę wchodzić w dodatkowe koszty i nie mam na to sił . Niemniej jednak rozwiązanie jest do wykonania łatwiejsze od podłogówki . 

3 minuty temu, kazik-t napisał:

czy "byłeś" ze swoim problemem, gdzieś, poza forum, na którym grają puszki do montażu gniazdek ?

Zima idzie ....

Ta zima jeszcze na starym źródle . 

1 godzinę temu, endriu napisał:

Ja obstaję przy opcjach piec elektryczny  z panelami FV lub piec na pellet z buforem

Piec elektryczny z buforem + fotowoltaika według mnie bardzo dobre rozwiązanie , bo grzałka grzeje na taryfie nocnej . Jeśli piec na pellet , to czy ten bufor potrzebny ? Przecież taki piec jak automat rozpali się i wygaśnie , czy pracuje w nocy , czy w dzień taki samy koszt . Na buforze są też straty ciepła . W przypadku pieca na pellet niech ciepło idzie bezpośrednio do grzejników . Tak wydaje mi się .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, endriu napisał:

Fakt-PC gruntowa jest skuteczniejsza od powietrznej-ale cena.Pogadaj z okolicznymi kto to ma i jak hula.Ile odwiertów i jak głęboko,to zależy od lokalnych warunków i ma wpływ na cenę.W twoim przypadku to rozwiązanie to loteria.

Znam kumpli z okolicznych miejscowości Hajnówka i Białowieża mają PC gruntowe i jest u nich podłogówka . Kumpel z Białowieży odpisał , że jak nie ma tej podłogówki to wydajność spada . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor jest praktycznym dodatkiem do pieca bo:

peleciak będzie ci się odpalał jak go sterownik uruchomi czyli gdy temp. spadnie np.o 1-2 st.C.Może to robić 20-30 razy na dobę.Czyli tyle razy następuje rozruch ze wszystkimi konsekwencjami.Palnik do pelletu jest elektryczny o mocy ok.500W i oleś tam cykli wytrzymuje i trochę prądu zużywa.

Bufor jest ładowany piecem 2-3 razy na dobę przy czym piec pracuje z mocą znamionową,efektywnie.15-20 % opału mniej.

Z bufora masz też CWU,możesz do niego też podpiąć panele słoneczne,można wstawić dodatkowe grzałki.Straty jakieś na nim są,fabryczna izolacja jest niewystarczająca,warto go docieplić.

28 minut temu, czester15.30 napisał:

Piec elektryczny z buforem + fotowoltaika według mnie bardzo dobre rozwiązanie

Po co dublować źródła ciepła?Grzałki mogą być w buforze,piec dodatkowy zbędny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, endriu napisał:

Bufor jest praktycznym dodatkiem do pieca bo:

peleciak będzie ci się odpalał jak go sterownik uruchomi czyli gdy temp. spadnie np.o 1-2 st.C.Może to robić 20-30 razy na dobę.Czyli tyle razy następuje rozruch ze wszystkimi konsekwencjami.Palnik do pelletu jest elektryczny o mocy ok.500W i oleś tam cykli wytrzymuje i trochę prądu zużywa.

Bufor jest ładowany piecem 2-3 razy na dobę przy czym piec pracuje z mocą znamionową,efektywnie.15-20 % opału mniej.

Z bufora masz też CWU,możesz do niego też podpiąć panele słoneczne,można wstawić dodatkowe grzałki.Straty jakieś na nim są,fabryczna izolacja jest niewystarczająca,warto go docieplić.

Teraz rozumiem . To jakiej pojemności przykładowo bufor do domu 120 metrów kwadratowych ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
16 godzin temu, czester15.30 napisał:

W tej chwili mam piec miałowo - węglowy Seko . Ten piec rozpalam od dołu , lecz po zamknięciu górnej zasuwy służącej do rozpalania ciąg idzie z góry na dół paleniska i gazy z podpalanego węgla przechodzą przez żar który je spala . Ten piec mocno nie kopci . Piec kupiony w 2000 r. , czas go zmienić

zamieniając piec stałopalny na inny, lepszy technologicznie i dodając bufor, robotę ograniczyasz do jednego miejsca w domu. Inne rozwiązania to przeróbka całości.

Popmpa ciepła w przypadku grzejników i braków przy ociepleniu całego domu, będzie jak założenie sportowych opon do fiata 126p.

Peleciak może być dobrym rozwiązaniem, ale czy w twoim przypadku będzie najlepszy ? U kogoś może tak. Sporo użytkowników narzeka na peleciaki. Pelet trzeba kupować dobry /2-3 producentów/ a dobry jest drogi, do tego awarie i konserwacja na bieżąco.

Bufor daje równowierne ciepło, jest bezobsługowy i bezusterkowy i wręcz wskazany do kotłów na paliwo stałe. Kocioł przy tym rozwiązaniu pracuje na maksa co mu tylko sprzyja i przedłuża żywotność i przy buforze palenie jest raz na jakiś czas. Taki bufor może też dawać cwu.

Założyłeś konto na muratorze ?

pojemnośc bufora określa się wg potrzeb "bytowych" , ilości osób. To łatwe do wyliczenia jak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kazik-t napisał:

Założyłeś konto na muratorze ?

Nie założyłem . Przecież tu też można dowiedzieć się sporo . Ostatecznie przyjdzie do mnie obejrzeć dom inspektor nadzoru , który zajmuje też wstawianiem PC i innych źródeł ciepła . Ta wizyta za dwa tygodnie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.