Skocz do zawartości
IGNORED

Pompa ciepła gruntowa + panele fotowoltaiczne .


czester15.30

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, opteron napisał:

Faktycznie b.dużo, ja grzeję 6kW pompą dom parterowy ~150m plus poddasze drugie tyle czyli około 300mkw. Sezon 1600zł z CWU oraz zero pracy grzałek, nawet przy 3 dniach -20c dwa lata temu.

Ale to chyba z rekuperacją i grzaniem głównie w taryfie nocnej taki wynik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzema tonami węgla to trochę na wyrost powiedziałem , lecz gość liczył zużycie węgla 3 tony . Może brał pod uwagę ocieplony niebawem dom , lub COP większe od tego które zakładasz . Być może optymistycznie i zachęcającą obliczył moje zużycie prądu . 
Teraz są chyba inne PC te wysokotemperaturowe powietrzne . 
Tak czy tak to zobaczymy do wiosny , sprawa z gazem dynamicznie może rozwinąć się . Głównym powodem braku przyłączy w moim mieście w tej chwili jest , bojaźń mieszkańców przed zgłaszaniem chęci odbioru gazu . Od tego zależy czy będzie opłacało się  firmie przesyłowej podciągnąć gaz do mnie . 

Ps . Moja planowana duża moc PC może brać się z tego iż mam instalację grzewczą na kaloryfery ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zbig napisał:

Ale to chyba z rekuperacją i grzaniem głównie w taryfie nocnej taki wynik?

To był wynik powtarzalny przez 2 lata od momentu wprowadzenia w taryfie G11, w tym roku przeszedłem od sierpnia na G13 i grzeję w tanich godzinach więc dopiero zobaczę jak to wyjdzie cenowo. Rekuperację tak, zrobiłem ją na taniutkim vents VUT300 z małymi wymiennikiem krzyżowym więc szału z odzyskiem niema, ale na pewno lepsze to niż wietrzenie oknami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czester15.30 napisał:

Z trzema tonami węgla to trochę na wyrost powiedziałem 

...

Ps . Moja planowana duża moc PC może brać się z tego iż mam instalację grzewczą na kaloryfery ? 

Czyli ile średnio rocznie zużywałeś węgla w obecnej konfiguracji ocieplenia domu?

Nie, po prostu dom ma duże zapotrzebowanie na energię grzewczą i takiej mocy potrzebujesz.  Jak ktoś wcześniej przytomnie zauważył, najpierw trzeba docelowo docieplić a dopiero potem dobierać pompę.  Modele wysokotemperaturowe są zoptymalizowane konstrukcyjnie do pracy z wysokimi temperaturami na wyjściu, ale cudów nie ma i COP w sezonie grzewczym to 2-2,5, nie więcej.  przynajmniej tak wynika z danych typoszeregu pomp LG na przykład...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zbig napisał:

Czyli ile średnio rocznie zużywałeś węgla w obecnej konfiguracji ocieplenia domu?

2,8 tony . 
Piec miałowo - węglowy Seko ma moc 15 KW . Mój cykl palenia w taką pogodę jak dziś na Podlasiu : Pale raz na dobę z rana  . Rozpalam podpałkę na której są trzy szufelki węgla . Gdy rozpali się ładuję węglarkę , a na górę jakiś jeden lu dwa grube kawałki węgla i zamykam na głucho . Piec czyszczę codziennie wyciorem gdy rozpali się rozpałka . Powoduje to między innymi , gdy zamknę na głuchu piec , mam pewność , że dym nie będzie uchodził drzwiczkami . Piec po pewnym czasie pracuje chyba z pełną mocą , bo kaloryfery bardzo gorące . 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie już CI się nie przyda bo kończysz przygodę z piecem :) , ten twój jest dolnego ,czy górnego spalania , że najpierw rozpałka pużniej węgiel , jak górnego próbowałeś palić od góry ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że się wtrącę: co sądzicie o piecykach marki Vaillant? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Sory, że się wtrącę: co sądzicie o piecykach marki Vaillant? 

Europejska czołówka obok Junkersa, Viessmanna czy De Dietricha - ten ostatni paradoksalnie francuski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jarekb napisał:

pewnie już CI się nie przyda bo kończysz przygodę z piecem ? , ten twój jest dolnego ,czy górnego spalania , że najpierw rozpałka pużniej węgiel , jak górnego próbowałeś palić od góry ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam piec dolnego spalania i u góry nie ma ciągu ( nie ma gdy jest zamknięta u góry zasuwa . Ciąg wtedy idzie do dołu i to działa jak rozpalany od góry " rozpalany od dołu , ale obrócony do góry nogami "  ( drugie zdjęcie , siódmy piec  z twego linku )

seko.jpg

w-jakich-piecach-mozna-palic-od-gory.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Sory, że się wtrącę: co sądzicie o piecykach marki Vaillant? 
Jeżeli w Anglii wymieniasz to Ci powiem, że generalnie jeden ch*j

Ja mam Vokera i działa bez problemów od lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy sposób palenia by się zgadzał , zapytałem bo duża część ludzi ma piec górnego spalania i pali od dołu co widać z komina ☠️ przy rozpalaniu i jak dorzucą do pieca  ,  sam byłem zaskoczony bo dziadek, tata ''byle jak'' palił , ja palę od góry w piecu górnego spalania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 03:46, jarekb napisał:

ja palę od góry w piecu górnego spalania 

Już trzy razy rozpaliłem u znajomej która kupiła dom na Podlasiu . Piec z fajerkami  z  układem kaloryferów . Ze spalaniem od dołu dużo kłopotu przyduszał się ogień , fajerki podrywało do góry . Metoda bardzo dobra . Dym taki jak piszesz , spalanie efektywniejsze . Rozpala się dłużej .
W jakim piecu palisz i jak dużo powietrza mu trzeba dać ?  

Ps. taki fajny film . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozpalaniu prawie max powietrza do momentu jak zacznie ''bić'' temperaturę i pompka chodzi  , potem patrzę na temperaturę i czy słychać ogień w piecu czwarty sezon z grubsza opanowany mam temat , ważne żeby piec nie był za wielki bo jak będzie sam żar to trudno opanować temperaturę , pomaga zmniejszenie komory cegłą szamotową , piec podobny do tego ta mała klapka na środkowych  to dodatek powietrza 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 10:10, jarekb napisał:

Przy rozpalaniu prawie max powietrza do momentu jak zacznie ''bić'' temperaturę i pompka chodzi  , potem patrzę na temperaturę i czy słychać ogień w piecu czwarty sezon z grubsza opanowany mam temat , ważne żeby piec nie był za wielki bo jak będzie sam żar to trudno opanować temperaturę , pomaga zmniejszenie komory cegłą szamotową , piec podobny do tego ta mała klapka na środkowych  to dodatek powietrza 

Jeśli masz miejsce w kotłowni , to aż prosi się postawić bufor . Grzałbyś bez cegły , aż naładuje się bufor i na jakiś czas spokój . Mógłbyś dać wtedy więcej powietrza . Piec będzie pracował z całą mocą i będzie najefektywniejszy . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Składam wniosek o przyłączenie gazu . Coś ruszyło w moim mieście . Jeśli będzie odpowiednia ilość chętnych na mojej ulicy to optymistycznie w  w końcu 2021 r. 
W tym roku zamontowałem stopnie dachowe i ławę kominiarską przy kominie , aby w niedalekiej przyszłości wstawić do szachtu komina komin stalowy spalinowo-powietrzny do kotła gazowego kondensacyjnego .  W związku tym mam pytania . 
Jaki kocioł ? Kocioł z zasobnikiem wbudowanym c.w.u z 50 l. , czy oddzielny postawić zasobnik c.w.u . ?
Jaką moc do ogrzania domu 110 - 120 metrów  i c.w.u. ( zużycie wody ciepłej nie będzie duże ) ? 
Dodam że kocioł typowy dwu funkcyjny gdzie woda użytkowa grzeje się " na zasadzie przepływowego "nie wchodzi w grę . 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Jaki kocioł ? Kocioł z zasobnikiem wbudowanym c.w.u z 50 l. , czy oddzielny postawić zasobnik c.w.u . ?
Jaką moc do ogrzania domu 110 - 120 metrów  i c.w.u. ( zużycie wody ciepłej nie będzie duże ) ? 
Dodam że kocioł typowy dwu funkcyjny gdzie woda użytkowa grzeje się " na zasadzie przepływowego "nie wchodzi w grę . 


Jeżeli zużycie ciepłej wody nie będzie duże, to po co Ci zbiornik grzejący wodę na zapas?
Wieszasz klasycznego Junkersa w kuchni, przewód powietrzno-spalinowy przez ścianę i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to ma sens.

Plus dodatkowo prostsza instalacja i jeszcze kilka zalet. Pytanie tylko o sprawność takiego przepływowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie 2funkcyjny ? taki ok 20kw na cwu nagrzeje do wystarczająco no chyba że lubisz się wyparzyć ? jak ja. masz baterie termostatyczne ?  . zasobnik 50 l mało , komin nie musi być stalowy już weszły jakieś ''plastiki'' sąsiadowi 2 miechy temu wkładali w komin do kondensacyjnego

42* to woda z lodówki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarekb napisał:

A czemu nie 2funkcyjny ?

Bo utrzymuje stale, długimi godzinami, nocami zadaną temperatury cwu, kiedy nie jest potrzebna. To kosztuje energię i pieniądze, które niepotrzebnie wylatują przez komin.

Można dla oszczędności włączać ogrzewanie cwu tylko  na krótko przed kąpielą, myciem naczyń, myciem zębów... upierdliwe to.

8 godzin temu, Sine Metu napisał:

Jeżeli zużycie ciepłej wody nie będzie duże, to po co Ci zbiornik grzejący wodę na zapas?
Wieszasz klasycznego Junkersa w kuchni, przewód powietrzno-spalinowy przez ścianę i już.

Jak najbardziej. Ponadto w tym układzie awaria  kotła ogrzewania nie pozbawia cię ciepłej wody. A awaria przepływowego gazowego podgrzewacza wody (junkersa) nie pozbawia cię ogrzewania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sine Metu napisał:

Wieszasz klasycznego Junkersa w kuchni, przewód powietrzno-spalinowy przez ścianę i już.

Kocioł będzie w kotłowni w piwnicy tam gdzie jest kocioł węglowy . W zasadzie w jego miejsce . Ogrzewanie będzie tylko gazowe . 
Zapomniałem dodać , że w tej kotłowni jest zbiornik c.w.u z grzałką elektryczną  podłączony do pieca . Ma już dwadzieścia lat . Może wymienić na nowy mniejszy ?  Jaka pojemność ? Muszę obmierzyć , bo nie widać na tabliczce znamionowej . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czester15.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sprawność przepływowego junkersa marki Junkers. 70% więc według mnie bardzo przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, czester15.30 napisał:

Kocioł będzie w kotłowni w piwnicy tam gdzie jest kocioł węglowy .

Nie chciało mi się o to dopytywać, ale sam napisałeś. Ciepła woda będzie wytracać ciepło w długich rurach. Będziesz długo czekał, zanim ciepła woda pojawi ci się w kranie. Po skorzystaniu sporo ciepłej wody w rurach pozostanie i ostygnie bezużytecznie.

Od junkersa w kuchni lub łazience miałbyś rury krótsze i mniejsze straty po drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, czester15.30 napisał:

Kocioł będzie w kotłowni w piwnicy tam gdzie jest kocioł węglowy . W zasadzie w jego miejsce . Ogrzewanie będzie tylko gazowe . 
Zapomniałem dodać , że w tej kotłowni jest zbiornik c.w.u z grzałką elektryczną  podłączony do pieca . Ma już dwadzieścia lat . Może wymienić na nowy mniejszy ?  Jaka pojemność ? Muszę obmierzyć , bo nie widać na tabliczce znamionowej . 

Kup stojący kondensacyjny kocił gazowy. Na rynku dostępne są kotły, które współpracują ze starą (istniejącą) instalacją  grzejną. Nie musisz też dużo inwestować w nowy komin. Jeżeli nie moc kotła nie przekracza 21 kW, możesz wyprowadzić komin przez ścianę. Inny wariant to wkład z tworzywa sztucznego w stary przewód dymny i pobór powietrza z kotłowni. Do tego automatyka pogodowa. Sprawdzi się w obecnych warunkach atmosferycznych najlepiej. Wymień też stary zasobnik cwu, który po 20 latach ma w wężownicy i w zbiorniku pełno szlamu. Jeżeli trzeba (długość rur) dołóż jeszcze cyrkulację cwu. Koszty nie powinny przekroczyć 18 - 20 tysięcy złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem i rozumiem skropliny w kotle kondensacyjnym muszą wracać do kotła . Muszę rozwiązać problem ze skroplinami . Zastosować pompkę i pompować w górę do rury kanalizacyjnej . 
Jakieś wiadro podstawić i co raz wylewać to dobry pomysł . Te skropliny nie śmierdzą i czy z tej mieszanki tylko odparowuje woda ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondensacyjny coś wylewa do kanalizacji bo mam tak jakiś syfon ale moze da sie to zrobić z pompka taka jaka zakładaja do klimy do skroplin jak nie masz grawitacyjnego odpływu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cir napisał:

kondensacyjny coś wylewa do kanalizacji bo mam tak jakiś syfon ale moze da sie to zrobić z pompka

Ja mam kondensacyjny z pomką.

-----

Piec dwufunkcyjny, CO+przepływowe grzanie wody. Potrzebuję spuścić wodę z instalacji wodnej. Czy mogę zostawić włączone CO? Czy coś się stanie jak zostawię włączone CO+grzanie wody?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.