Skocz do zawartości
IGNORED

Pompa ciepła gruntowa + panele fotowoltaiczne .


czester15.30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
A już odkryli że umywalka może mieć baterię zamiast dwóch kranów?  Zawsze się zastanawiałem czy oni mają taki drogi gaz czy po prostu skąpiradła?
To jest historycznie powiązane z różnym ciśnieniem zimnej i ciepłej wody. Z tym że w kuchni jest bateria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 19:40, Edson napisał:

Powietrze kocioł może pobierać z zewnątrz ale trzeba pamiętać, że wspołosiowe kominy są problematyczne w momencie gdy zestarzeją się wewnętrzne uszczelnienia części spalinowej, wówczas kondensat dostaje się do części powietrznej i pięknie spływa i zżera elementy kotła od zewnątrz, najczęściej dzieje sie tak w czopuchu, ale jak nie ma innego wyjścia to musi być współosiowy.

Nie wiem jak konkretnie te przewody są zbudowane , ale jeśli spalinowy na łączeniu ma od dołu kielich , a od góry wchodzi do kielicha prosta rura ( tak jak w kanalizacji PCV ) , to skropliny niepowinne wydostać się do przewodu zasysającego powietrze . Gorzej chyba wtedy z zasysanym powietrzem do spalania .  Niemniej jednak taki problem był opisany na Elektrodzie , u gościa z przewodu powietrznego skapywało do środka kotła i niszczyło go  .  
Widziałem kolanka współosiowe ze skraplaczem i króćcem  pomiarowym . Ciekawe czy ten skraplacz odprowadza skropliny z powietrznego .  

 

W dniu 8.02.2020 o 19:40, Edson napisał:

Wydajność szczytową podgrzewacza wody nalezy dobrać pod główne odbiorniki jakie są w łazienkach, tego nie podałeś akurat.

W łazience na dole prysznic , a na górze wanna . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czester.

W pionowej części kominowej przy takim łączeniu rur jak piszesz będzie wszystko ok, natomiast w czopuchu czyli na elementach kominowych łączących kocioł z pionową częścią kominową prędzej czy później problem przedostawania się kondensatu do części powietrznej może zaistnieć z tej prostej przyczyny, że raczej będą to elementy prowadzone pod kątem a nie pionowo. Warto zaglądać do kotła od czasu do czasu i kontrolować czy skropliny nie zalewają nam elementów kotła i mieć w szufladzie zapasowe uszczelki oczywiście. Kondensat jest niebezpieczny, jest to mieszanina niskostężonych kwasów, nawet w łapy szczypie całkiem mocno.

Podaj pojemność wanny lub chociaż jej zewnętrzne wymiary.

Jakoś tak kojarzę, że masz obecnie kocioł na paliwo stałe, rozumiem, że wyrzucasz z go z instalacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Edson napisał:

Podaj pojemność wanny lub chociaż jej zewnętrzne wymiary.

Jakoś tak kojarzę, że masz obecnie kocioł na paliwo stałe, rozumiem, że wyrzucasz z go z instalacji?

Wanna po korek przelewowy około 180 litrów . 
Mam kocioł 20 - sto letni dolnego spalania na paliwo stałe  Seko 15 Kw i usunę go . Nie planuję innego źródła ciepła . Przewody spalinowe będą w szachcie dymnym .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża ta wanna. W przypadku ACV taki prawie dobry będzie Comfort 130. Z rachunków wynika, że odrobinę za mały ale chyba można zaryzykować. jego szczytowy wydatek wynosi 202 litry 45 st.C wody w ciągu pierwszych dziesięciu minut, u Ciebie by być w zgodzie z normami potrzeba 240 litrów, wówczas jest ten komfort, ze prysznic i wanna mogą być w jednoczesnym użyciu i wody nie będzie brakować. Wymienniki Comfort nie posiadają króćca cyrkulacji ciepłej wody i gdyby chcieć wykonać cyrkulację trzeba ją wprowadzać na wejściu wody zimnej do zasobnika, nie jest to problem.

160 litrowe zapewnią komfort całkowity, ale żeby wykorzystać ich potencjał potrzeba 24 kW bo tyle mocy są w stanie przenieść z wody grzewczej do wody użytkowej, mają po prostu bardzo dużą pow. wymiany ciepła.

Gdybyś kiedyś takiego ACVa zakupił pamiętaj by przy pierwszym napełnianiu w pierwszej kolejności napełnić wewnętrzny zbiornik z wodą użytkową a następnie dopiero zewnętzrny zbiornik z wodą grzewczą (konstrukcja zbiornik w zbiorniku), oczywiście na nic Cię nie namawiam bo ja z tym ACVem w żaden sposób powiązany nie jestem, ot po prostu mam zorientowanie. Ten Comfort to najtańsze rozwiązanie u ACV (choć nie tanie), są inne zasobniki  np z lepsza izolacją, grzałką itp ale ACV każe sobie sporo dopłacać za te ulepszenia. Ważna uwaga, wszystkie ACV powinny mieć termostatyczny zawór mieszający na wyjściu ciepłej użytkowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł jednofunkcyjny + zasobnik c.w.u. , to czy w zasobniku potrzebny jest czujnik temperatury wody użytkowej sprzężony z kotłem ? Czy kocioł może regulować temperaturę c.w.u. na podstawie pomiaru powrotnej wody z wężownicy zasobnika ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, czester15.30 napisał:

Jeśli kocioł jednofunkcyjny + zasobnik c.w.u. , to czy w zasobniku potrzebny jest czujnik temperatury wody użytkowej sprzężony z kotłem ? Czy kocioł może regulować temperaturę c.w.u. na podstawie pomiaru powrotnej wody z wężownicy zasobnika ? 

Ma taki układ w swojej kotłowni. Funkcje, o które pytasz, reguluje automatyka pogodowa. Z jej modułem sterowania połączony jest (jako jeden z kilku) czujnik temperatury cwu. Odpowiednich nastaw grzania, temperatury i pracy cyrkulacji cwu mogę dokonywać z tzw. pilota w mieszkaniu albo ze sterownika Przy wspomnianym module. Praktycznie ustawiasz to raz i zapominasz o obsłudze. W każdej chwili możesz wprowadzić odpowiednie oprawki. Ta przyjemność kosztowała mnie ok. 1200 PLN.

W poprzednim takim zestawieniu, ale przy braku automatyki pogodowej, funkcje te regulował prosty sterownik w zasobniku cwu spięty termostatem i pompą obiegową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/12/2020 at 11:43 AM, czester15.30 said:

 Czy kocioł może regulować temperaturę c.w.u. na podstawie pomiaru powrotnej wody z wężownicy zasobnika ? 

Takiego rozwiązania nie stosuje się, jest pozbawione sensu.

Czujnik w podgrzewaczu wody być musi (zamontowany w tulei przewidzianej do tego), dane z czujnika trafiają do automatyki pogodowej a ta steruje temperaturą wody w kotle podczas podgzrewu cwu oraz pracą pompy tzw ładującej czyli tłoczącej wodę z kotła do wężownicy zasobnika. Czujnik temp. cwu standardowo jest wyposażeniem automatyki pogodowej, czasem jako wyposażenie dodatkowe czasem w komplecie, co firma to obyczaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Będę robił ogrzewanie podłogowe . Proszę o wskazówki jak zrobić poprawnie podłogówkę pod pompę ciepła nisko temperaturową . Taka poprawna podłogówka także będzie optymalną do picia gazowego kondensacyjnego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czester15.30 napisał:

Będę robił ogrzewanie podłogowe . Proszę o wskazówki jak zrobić poprawnie podłogówkę pod pompę ciepła nisko temperaturową . Taka poprawna podłogówka także będzie optymalną do picia gazowego kondensacyjnego .

Może Ci przyda się: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, czester15.30 napisał:

Będę robił ogrzewanie podłogowe . Proszę o wskazówki jak zrobić poprawnie podłogówkę pod pompę ciepła nisko temperaturową . Taka poprawna podłogówka także będzie optymalną do picia gazowego kondensacyjnego .

Rurki do PCi układa się gęściej niż w przypadku podłogówki z piecem gazowym, co 15 cm a w łazienkach co 10.  Więcej krótszych pętli.  Na stronach producentów rur do ogrzewania podłogowego chyba są kalkulatory...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linku zamieszczonego przez kolegę Zyzola wynika iż dolne źródło PC powietrznej może być w pomieszczeniu . Jeśli ktoś ma wielki strych z dobrą wentylacją to chyba jest wskazany montaż w takim miejscu ?

Widzę to tak : strop na strychu izolowany porządnie styropianem , na to cięnka mocna posadzka , poszycie dachowe ciemna blacha , między krokwiami brak izolacji . Słońce będzie ogrzewać powietrze na strychu .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuję : jednak to nie jest dobry pomysł montażu dolnego źródła PC powietrznej typu split na strychu ze względu na ilość skroplin i że latem nie będzie grzało c.w.u .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 03:00, czester15.30 napisał:

Widzę to tak : strop na strychu izolowany porządnie styropianem , na to cięnka mocna posadzka , poszycie dachowe ciemna blacha , między krokwiami brak izolacji . Słońce będzie ogrzewać powietrze na strychu .

Ja mam tak zrobione. Na stropie 30-40 cm wełny(po 20 latach z 5 cm mniej-opada) i między kratownicami zmieściłem pompę ciepła do podgrzewania wody użytkowej. W zimie, gdy jest mniej niż +7 wyłączam. Energetycznie jest to nieopłacalne, a szum wentylatora słychać- cicha wieś.

Pod pompą jest taca z odprowadzeniem(wężykiem) potencjalnych skroplin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piramidon

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pozostawienie w niektórych miejscach grzejników , gdzie jest podłogówka , nie wpłynie negatywnie na pracę całego układu grzewczego PC ? 

Grzejniki będą grzały temperaturą podłogówki , tak to widzę .

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czester15.30 napisał:

Czy pozostawienie w niektórych miejscach grzejników , gdzie jest podłogówka , nie wpłynie negatywnie na pracę całego układu grzewczego PC ? 

Grzejniki będą grzały temperaturą podłogówki , tak to widzę .

 

 

 

 

Wpłynąć nie wpłynie z tym że te grzejniki będą robić się zauważalnie ciepłe dopiero gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej zera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już  są, to może szkoda tak po prostu wyrzucić. A powierzchnię grzejną zwiększą. Są jakieś wady ich pozostawienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Less napisał:

Ale jak już  są, to może szkoda tak po prostu wyrzucić. A powierzchnię grzejną zwiększą. Są jakieś wady ich pozostawienia?

Nie wydaje mi się.  Tylko oczywiście należy je podpiąć jako oddzielne pętle, równolegle z podłogówką.

W dniu 30.03.2020 o 03:00, czester15.30 napisał:

Z linku zamieszczonego przez kolegę Zyzola wynika iż dolne źródło PC powietrznej może być w pomieszczeniu . Jeśli ktoś ma wielki strych z dobrą wentylacją to chyba jest wskazany montaż w takim miejscu ?

Widzę to tak : strop na strychu izolowany porządnie styropianem , na to cięnka mocna posadzka , poszycie dachowe ciemna blacha , między krokwiami brak izolacji . Słońce będzie ogrzewać powietrze na strychu .

 

Ja kojarzę takie rozwiązania dla powietrznej PCi, ale nie na strychu.  W zimie słońce jest za słabe aby nagrzać taki strych a już w nocy gdy jest najzimniej i największe zapotrzebowanie na energię cieplną to w ogóle nie działa.

Rozwiązanie o którym czytałem, polegało na ustawieniu wymiennika dolnego źródła w pomieszczeniu, które jest odizolowane termicznie od reszty domu aby nie robić perpetuum mobile i ma również izolację ścian zewnętrznych i stropu ale, uwaga, nie ma izolacji w podłodze.  W ten sposób mamy coś w rodzaju mieszanego wymiennika powietrzno- gruntowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne rozwiązanie chodzi mi po głowie: dolne źródło ciepła zatopić w basenie, który mam 2,6m od zachodniej ściany domu. Nierozwiązany jest problem bezpieczeństwa uderzenia się o wymiennik i cyrkulator. Wchodzimy do basenu po nocy w czterech chłopa podczas saunowania.Często po piwie. Basen nie za duży- 30 mkw( taki bez pozwolenia na budowę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, czester15.30 napisał:

Czy pozostawienie w niektórych miejscach grzejników , gdzie jest podłogówka , nie wpłynie negatywnie na pracę całego układu grzewczego PC ? 

Grzejniki będą grzały temperaturą podłogówki , tak to widzę .

 

 

 

 

Jak dla mnie bardzo dobre rozwiazanie. 

 

Temp podlogi utrzymujesz na poziomie milym w dotyku. 

Natomiast grzejnikami utrzymujesz temperature jaka chcesz w domu. 

 

Ja w domu mam tylko podlogowke i musze nagrzewac podloge do 33 stopni. Za goraco nawet. 

Teraz w piwnicy zrobilem i podlogowke i grzejniki a w najwiekszym rozrywkowym pomieszczeniu nawet wyprowadzilem sobie pod nagrzewnice. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lolo2 napisał:

Ja w domu mam tylko podlogowke i musze nagrzewac podloge do 33 stopni. Za goraco nawet. 

Zlikwiduj mostki termiczne

Utrzymywanie takiej temperatury na podłodze jest zwyczajnie niezdrowe

10 minut temu, Lolo2 napisał:

Temp podlogi utrzymujesz na poziomie milym w dotyku. 

Natomiast grzejnikami utrzymujesz temperature jaka chcesz w domu. 

Chyba nie bardzo rozumiesz jak działa pompa ciepła, pisząc takie rzeczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zbig napisał:

Zlikwiduj mostki termiczne

Utrzymywanie takiej temperatury na podłodze jest zwyczajnie niezdrowe

Chyba nie bardzo rozumiesz jak działa pompa ciepła, pisząc takie rzeczy

Nie nam jak zlikwidowac mostkow. Taka temp musi byc aby w domu bylo te 22 stopnie. 

 

Niepotrzebnie budowalem na zasadzie Suporex 24, welna i sciana oslonowa suporex 12.

Trzebabylo suporeg, walnac 20cm na przekladke styropianu i byloby git. 

 

Jezeli mowa o pompie ciepla to fakt. Grzejniki zbedne. Tylko podlogowka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lolo2 napisał:

Nie nam jak zlikwidowac mostkow. Taka temp musi byc aby w domu bylo te 22 stopnie

Wow

To ile Ci wychodzi kWh energii grzewczej na m.kw. powierzchni rocznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zbig napisał:

Wow

To ile Ci wychodzi kWh energii grzewczej na m.kw. powierzchni rocznie?

Niepotrzebnie sie wtracilem.

Wy tu gadacie na temat pomp ciepla, ja pompe ciepla mam powietrze woda ale tylko do CWU.

 

Dom ogrzewalem ekogroszkiem, potem owsem, nastepnie peletem ale w piecu na ekogroszek. nastepnie kupilem palnik na pelet i przerobilem piec. Od 2 lat opalam chalupe peletem.  Na sezon potrzebuje okolo 7 ton peletu po 800zl co daje okolo 6000zl rocznie. 

 

Podczas budowy domu robilem wycene na pompe ciepla glebinowa ale koszt to bylo 80 lub 120 000zl i jak zrobili mi symulacje to zlapalem sie za glowe. Dalem na luz. 

 

od ponad 4 miechow mam zamowione panele fotowoltaiczne 8kw na dach i co tydzien firma mnie w balona robi ze juz maja, ze zamontuja, ze tera ludzie z powodu koronawirusa im uciekli itp itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lolo2 napisał:

Dom ogrzewalem ekogroszkiem, potem owsem, nastepnie peletem ale w piecu na ekogroszek. nastepnie kupilem palnik na pelet i przerobilem piec. Od 2 lat opalam chalupe peletem.  Na sezon potrzebuje okolo 7 ton peletu po 800zl co daje okolo 6000zl rocznie.

A jak wypadła ekogroszek w porównaniu z peletem? Oczywiście z punktu widzenia spalonych ton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, malikali napisał:

A jak wypadła ekogroszek w porównaniu z peletem? Oczywiście z punktu widzenia spalonych ton.

Ekogroszek mialem krotko, dom byl swiezy wiec wiecej opalu szlo. I wtedy jak przechodzilem na pelet to pelet kosztowal 400zl.

 

Ogolnie wydaje mi sie ze podobnie, o 10 - 20% taniej moze cie wyjsc ekogroszek. Tylko z ekogrszkiem to syf i czyszczenie pieca. 

 

Ja na pelecie to do pieca "nie liczac zasypu" chodze raz co poltoraj miesiaca? Ostatnio go czyscilem w styczniu a chyba w marcu raz z popielnika szufelka popiol wyzucilem. 

Ogolnie na pelecie to tak jakbys mial piec gazowy. Zero popiolu. 4kg popiolu z 1 tony peletu bodajze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.