Skocz do zawartości
IGNORED

CA Azur 640 i kolumny


pavbaranov

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

wiem, że podobne tematy już były, bo przeglądnąłem niemal całe archiwum, jednak nie znalazłem odpowiedzi, która by mnie satysfakcjonowała. Wiem, też co zaraz napiszecie - musisz udać się do sklepu i posłuchać. Wiem, tyle, że ja mieszkam w Krakowie, a tu oferta jest niewielka:(

Mam Azura 640A+640C. I dobrze, bo takie brzmienie chcę/muszę mieć, a było to tańsze rozwiązanie od Arcama i praktycznie równie dobre. No comments. Poszukuję kolumn, które to brzmienie zachowają. Nie chodzi mi o zmiękczanie Azura, nie chodzi mi o uwypuklanie itp. Chodzi mi o kolumny, które grać będą tym, co Azur im da;)

Słucham praktycznie wyłącznie akustycznego jazzu (i ten na Azurze brzmi nieźle), jestem w stanie pogodzić się, że nagrania z muzyką elektryczną brzmią tu gorzej, a niektórych, nawet nowych płyt (jak np. ostatnia Alicia Keys w ogóle nie da się słuchać).

Chodzi mi o kolumny, które w połączeniu z Azurem dadzą dużo przestrzeni, będą analityczne, dość nisko zejdą, ale nie chodzi mi o ilość basu, a wyłącznie o jego jakość. Bas ma być konturowy, krótki, szybki. Średnica dość nasycona.

Grać to będzie w pomieszczeniu ok. 17mkw, a w przyszłości może jakieś 22-23mkw, choć pewnie owe 17-20 zostanie zachowane.

Na kolumny nie chciałbym przeznaczyć więcej niż jakieś 4000,- zł (cena nowych).

Myślałem również, o dokupieniu w przyszłości końcówki mocy do Azura, bo zwykle daje to dość dobre efekty i jest stosunkowo tańszym rozwiązaniem od kupna nowego wzmacniacza (no chyba, że ktoś mi z głowy ten bi-amping wybije;)). Ten także będzie, ale będzie to lampa.

I skoro już o tym - czy istnieje sens i możliwość znalezienia jakichś w miarę uniwersalnych kolumn, które zagrają dobrze z Azurem i z lampą?

Z góry dzięki za sugestie.

PS. A może jest jakieś inne rozwiązanie? Może trzeba komuś zlecić skonstruowanie dla mnie kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "o mnie" znajdziesz kolumny, które najbardziej mi odpowiadały do tych klocków, gram nimi w 25m2, basu nie brakuje... bas-reflex w podstawie - zero problemów z ustawianiem od sciany. Pieknie wygladaja, naturalny fornir do wyboru chyba w 9ciu kolorach... btw ze stolarki castle'a korzysta nawet proac.

W bi-ampingu będę je sprawdzał za jekies póltora tygodnia z końcówką arcama.

Do katowickiej elektrycznej pomarańczy masz blisko, warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki i krótki bas, analityczność, szczegółowość ? jak będziesz w EL. Pom /mam nadzieję,że na południe Polski nie zagląda Pan Decibel ? właścieil tego interesu i postać wielce denna/ to posłuchaj Monitor Audio z serii Silver. Ich wadą w Twoim przypadku może być mało nasycona średnica, dletego poproś, aby nie spinali tego kablami Nordosta, bo będzie zupełnie za sucho. Możesz też posłuchać kolumn Acoustic Energy Evo 3 lub tych nowych, nazywają się chyba Aelite.

Pozdrawiam, Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bedę tu może jakimś purystą dzwiękowym ale wybrałem budżetowe AE Evo 1, które mnie powaliły podczas odsłuchów na zestawie 640 A i C. Na mój malutki pokoik to w zupełności wystraczy :) :) :) Zakup już w lutym!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver made by MA nie jest złe, jednak o ile zachowają się tak jak do tej pory w moich odsłuchach (Arcam, JJ), to w istocie nieco za suche. Trochę więcej mięsa i byłoby ok. Odnotowuję, i biorę pod uwagę. Tyle, że które: S1 chyba za małe; S2? czy raczej S5?, bo S6 chyba zbyt duże;) A skoro już przy MA - nie brać pod uwagę Gold GR10 lub 20 w ogóle? Nigdy ich nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pavbaranov nie badz taki mietki ze swoimi zalozeniami co do kolumn, masz muzyke ktora kochasz

i nalezy sie jej odpowiednia oprawa, nie mowie tutaj o jakis super hiend ustrojstwach, ale

o uwadze na produkt z drugiej reki i jednak postaraj sie uwierzyc, ze jak masz 4tys na nowe,

to te za 10k sklepowych sa do zakupienia od teraz z drugiej reki, a wzmaka zasilisz nowa koncowka,

itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.