Skocz do zawartości
IGNORED

Allo Usbridge Sign.


rambo54
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OK no to mogę coś napisać na temat USBridge Signature.

Moim zdaniem, podkreślam moim to jest cholernie bardzo dobry "gad" ? . Kupowanie rozwiązań SOTM z serii 200 nie ma sensu. "Gra" to neutralnym dźwiękiem, spójnie i nic nie wychodzi przed szereg. Ilość szczegółów, planktonu jest naprawdę zadziwiająca. Barwy, przestrzeń jak dla mnie super. Basik wielowarstwowy, zróżnicowany. Na samym początku myślałem, że to odchudzony dźwięk ale byłem przyzwyczajony do Node 2i na sterydach. Node 2i "gra" ocieplonym dźwiękiem a na sterydach dlatego, że mam go na zasilaniu liniowym Sbooster (tak nawiasem Node gra jak nie to urządzenie - bajka). Porównując USBridge do Node na koksach to ciężko wybrać co jest lepsze. Tutaj wchodzą już osobiste preferencje. Allo naprawdę zrobiło kawał dobrej roboty. Teraz czekam na nakładki DigiOne, DigiOne Sig. oraz pi2aes. Jak dla mnie USBridge za tą kasę to strzał w 10. A na jego bazie poprzez nakładki można zbudować "potwora" ? za śmieszną kasę w porównaniu do poważnych streamerów w stylu Lumin u1 mini czy Auralic (pomijam aries mini).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2020 o 15:39, hasos napisał:

W quteście jest chyba regulacja napięcia, więc mogłoby zadziałać.

Qutest właśnie potrzebuje około 1a.

 

 

5 godzin temu, hasos napisał:

Już trochę za mną ?

Kolumny Harbeth P3, dac qutest albo topping, wzmacniacz Haiku albo Leben, źródło USBridge. I na koniec kable.

Dla mnie Qutest zdecydowanie ciekawiej grający dac od toppinga, ale każdy ma swoje upodobania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2020 o 16:12, hasos napisał:

Już trochę za mną ?

Kolumny Harbeth P3, dac qutest albo topping, wzmacniacz Haiku albo Leben, źródło USBridge. I na koniec kable.

Koniecznie odsłuchaj przy tej klasie sprzętu. qutesta nie słuchalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2020 o 09:50, wtsz napisał:

Koniecznie odsłuchaj przy tej klasie sprzętu. qutesta nie słuchalem.

"D70 bije go w zakresie dynamicznym i intermodulacji aż do nasycenia. Przy pełnej głośności Qutest ma mniejsze zniekształcenia"

Jestem ciekawy, który lepiej zagra w w/w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, RobG1974 napisał:

To chyba dane z parametrów a nie odsłuchu, mam jakoś inne doświadczenia. Co było źródłem  /transportem?

Tak, to z parametrów na ASR i właśnie ciekawy jestem jak wypadną w odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porównałem trochę Usbridge Sig po usb (kabel zwykły z izolacją) z amanero na dac PCM1794, na konwersji aktywnej z lampami ECC88 i z drugiej strony malina 3B+ z nakładką allo digione signature połaczone z tym samym dac-em coaxialem chord signature, malina z zasilaniem shanti, USBridge sign. z zasilaniem bateryjnym 4x18650. Test był bardzo subiektywny ponieważ byłem sam, użyłem 2 płyt (dokładnie Flac 24/88,2) Patricia Barber Campanion i Angelo Branduardi - A La Foire De L'Est. I muszę stwierdzić, ze werdyktu nie ma jednoznacznego. Oba urządzenia grały na podobnym poziomie w konfiguracji podanej wyżej. Natomiast USBridge na samym zasilaniu shanti 5V/3A, grał wyostrzając dźwięk co mi nie pasowało, na bateriach zagrał zdecydowanie lepiej. Natomiast malina z allo signature i shanti grała wg mnie zdecydowanie lepiej od USBridge z shanti. Dotychczas po usb i amanero nie słuchałem tylko po bnc lub rca. Bardzo dobrze USBridge gra natomiast z zasilaniem bateryjnem, co dla większości nie jest rozwiązaniem idealnym, dla mnie też nie. Jutro postaram się przełożyć kartę digione signature na usbridge sig i zobaczę co da takie połączenie i czy przyniesie poprawę w stosunku do zwykłej maliny 3b+.  Ale muszę przyznać, ze samo usb clean w USBridge sig jest dobre na tyle, że mógłbym mojego dac-a po nim słuchać, tylko muszę pokombinować jeszcze z zasilaczami, bo baterie mogą być do testu, a na co dzień to nie zakładam takiego rozwiązania. Jest na zasilaniu bateryjnym tzw czarne tło, dobra separacja i zero nerwowości w graniu, przy zachowaniu dynamiki i detali. Na razie stwierdzam, że można USBridge Sig spokojnie używać bez nakładki i poziom będzie porównywalny do maliny z allo digione signature, cenowo to samo. We czwartek prawdopodobnie uda mi się u znajomego porównać do czystej maliny 4 po usb. Niestety widać, że usbridge czuły jest na zasilanie i jest to słyszalne tak jak i w zwykłej malinie.

Podstawowe elementy zestawu to wzmacniacz Yamaha A-S2000 i monitory Focal Electra 906.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od prawie tygodnia gram na USBridge Siganture + zwykły DigiOne + liniowiec Sbooster. I tak jak kolega pisze, że po USB gra to naprawdę bardzo dobrze ale nie posiadam żadnych wyostrzeń tak jak to kolega ma z Shanti. Sbooster sprawdza się znacznie lepiej.
DigiOne osadzone na USBridge - bajka. Bardzo analogowo, muzykalnie, dźwięk nasycony. Są szczegóły, separacja, barwy. Według mnie DigiOne gra znacznie lepiej niż na zwykłej malinie. "Podwozie" jakim jest USBridge cholernie zmienia wszystko. Nie ma co się dziwić, bo chyba po to Allo to zaprojektowało pod kątem tylko i wyłącznie audio.

Czekam na recenzję USBrigde + DigiOne SIg. od kolegi. Na pewno będzie lepiej niż na zwykłej malinie tylko ile ? .
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam programu używałem moode 6.4.2 na volumio miałem co jakiś czas dziwne ciche trzaski.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, muzaman napisał:

Czekam na recenzję USBrigde + DigiOne SIg. od kolegi. Na pewno będzie lepiej niż na zwykłej malinie tylko ile ? .
 

Dajcie znać, jak to wypadło. Ja niestety muszę na razie odpuścić kolejne testy ze względów zdrowotnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muzaman napisał:

Również jadę na moode.

Spróbujcie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grałem chyba na wszystkim oprócz volumio I gentoo wypadło najlepiej. 

Usbridge z shanti gra bardzo dobrze i od kilku dni nic nie kombinuje, tylko w końcu cieszę się słuchaniem muzyki ? Czekam jeszcze na shenzenaudio - chce wymienić usb w dacu z xu8 na xu208, ale przez wirusa mają problemy, bo nikt nie  chodzi do roboty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kamson napisał:

Spróbujcie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grałem chyba na wszystkim oprócz volumio I gentoo wypadło najlepiej. 

Usbridge z shanti gra bardzo dobrze i od kilku dni nic nie kombinuje, tylko w końcu cieszę się słuchaniem muzyki ? Czekam jeszcze na shenzenaudio - chce wymienić usb w dacu z xu8 na xu208, ale przez wirusa mają problemy, bo nikt nie  chodzi do roboty...

W miarę szybkie do ogarnięcia to gentooplayer?

2 godziny temu, ciszyn11 napisał:

Dajcie znać, jak to wypadło. Ja niestety muszę na razie odpuścić kolejne testy ze względów zdrowotnych

Zdrowiej stary. Zdrówko najważniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, muzaman napisał:

W miarę szybkie do ogarnięcia to gentooplayer?

Tak, web interface. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - twórca szybko odpowiada na ewentualne problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kamson napisał:

Tak, web interface. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - twórca szybko odpowiada na ewentualne problemy.

Dziękować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, muzaman napisał:

Nie ma co się dziwić, bo chyba po to Allo to zaprojektowało pod kątem tylko i wyłącznie audio

Tak. Płytka jest zoptymalizowana do tego celu. Są usunięte lub zastąpione newlargiczne elementy powodujące np zakłócenia. 

15 godzin temu, RobG1974 napisał:

atomiast USBridge na samym zasilaniu shanti 5V/3A, grał wyostrzając dźwięk co mi nie pasowało, na bateriach zagrał zdecydowanie lepiej

Podobne odczucia zgłaszali użytkownicy na jakimś zagranicznym forum. Podobno zasilacz potrzebuje około 100 godzin wygrzania. 

15 godzin temu, RobG1974 napisał:

. Jutro postaram się przełożyć kartę digione signature na usbridge sig i zobaczę co da takie połączenie i czy przyniesie poprawę w stosunku do zwykłej maliny 3b+

Daj znać jak wypadnie.  Z topolgi może być jeszcze trochę lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, muzaman napisał:

DigiOne osadzone na USBridge - bajka. Bardzo analogowo, muzykalnie, dźwięk nasycony. Są szczegóły, separacja, barwy. Według mnie DigiOne gra znacznie lepiej niż na zwykłej malinie. "

Mógłbyś opisać różnice między usbridge a zwykła maliną? 

Zastanawiam się nad wymianą podwozia pod digione signature. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku minutach słuchania mogę juz kilka opinii wyciągnąć. Faktycznie usbridge sig z allo digione signature to bardzo dobre połączenie. Faktycznie nawet na shanti gra dobrze, nie ma już tego wyostrzenia co miałem na samym usb clean i dopiero akumulatory załatwiły temat. Zmiany polegają w porównaniu do maliny, na jeszcze lepszej separacji instrumentów i super ich plasacji w przestrzeni. Zero wyostrzeń, i dużo szczegółów. Jeżeli dążymy do perfekcyjnej jakości to na pewno jest krok w dobrą stronę. We czwartek posłucham na trochę lepszym systemie niż mój wycenionym o 2 zera więcej od mojego to zobaczę jakie będzie wrażenie właściciela. U mnie jest postęp zauważalny. Postaram się posłuchać trochę zróżnicowanej muzyki bo Jazze często dobrze brzmi. Musze jeszcze porównać do jakiegoś dobrego transportu np. Aurelic Aries G1, ale to muszę ze znajomym się omówić bo on strasznie trudno osiągalny ciągle w pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MrSalieri napisał:

Mógłbyś opisać różnice między usbridge a zwykła maliną? 

Zastanawiam się nad wymianą podwozia pod digione signature. 

DigiOne osadzone na USBridge w porównaniu do zwykłej maliny to czarne tło, dźwięk wydaje się nienerwowy (wszystko idzie łagodnie jak w luminie) czystszy, poprawia się separacja z lepszą gradacją dalszych planów. Barwy są bardziej nasycone i pojawia się znacznie więcej szczegółów. Słuchałem po 22 na niewielkich głośnościach i ilość planktonu naprawdę zaskakuje. Było więcej niż na zwykłej malinie oraz więcej niż na Node2i po modzie zasilania. Bardzo mnie to zaskoczyło i to na zwykłym DigiOne 1.2 - szok. Zapewne jeszcze lepiej będzie na DigiOne Sig. Tylko ciekawe ile więcej (czekam aż dorwę DIgiOne Sig.).

Następnego dnia zapakowałem DigiOne 1.2 na maline i do Node 2i załadowałem stare zasilanie. Wynik? 
DigiOne 1.2 + malina + Sbooster rozjechał Node2i

Następnie DigiOne 1.2 + malina + Sbooster vs. Node 2i + Sbooster. Wynik?
tutaj według mojej oceny remis. Wszystkiego było po równo tylko Node 2i troszkę ale minimalnie cieplejszy.

Ostatecznie USBridge Sig. + DigiOne 1.2 + Sbooster vs. Node 2i +Sbooster. Wynik?
Wygrywa zestaw w oparciu na USBridge Sig. Poprostu jest więcej szczegółów, lepsza separacja, czyściej trochę.

Tak jak w innym wątku napisałem, że Node 2i po modzie zasilania przypomina mi granie Lumina U1 mini, tak zestawienie na USBridge jest temu jeszcze bliższe. Przypuszczam, że jakbym zastosował jeszcze z lepszy liniowy zasilacz to mógłbym wycisnąć jeszcze więcej. Na zasilaniu nie ma co oszczędzać. DigiOne 1.2 przez prawie tydzień też się "dotarło" i gra lepiej niż w pierwszych dwóch dniach.

Reasumując wymiana "podwozia" pod nakładkę zalecana ? . Oczywiście to co napisałem powyżej to moje odczucia, z którymi nikt nie musi się zgadzać.
 

A i zapomniałem dodać, że na Moode 6.4.2 to gra. Zobaczę jakie zmiany wniesie gentooplayer oraz jak dojedzie do mnie Lliniowiec Farad Super 3 w najwyższej specyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden utwór Too Much Rope z płyty Rogera Watersa Amused to Death jego prezentacja stereo powinna wyglądać następująco: sanie z końmi i dzwonkami powinniśmy słyszeć jak wyjeżdżają za pleców z lewej strony (w najlepszych systemach powinno być tak z godziny 6:30 i powinny zrobić krąg od miejsca odsłuchowego wkoło zgodnie z ruchem zegara i wrócić gdzieś na 5:30) i zrobić ruch wkoło miejsca odsłuchowego i przejechać na tył prawej strony. Muszę przyznać, że u mnie stereofonia na usbridge trochę się poprawiła i przynajmniej wyjeżdżają z boku lewego tak około godz 9:30 i dojeżdżają do prawego tak do około 2:30. Wcześniej scena budowała mi się bardziej z przodu. Nie ukrywam na razie tylko na jednym systemie słyszałem jak sanie wyjeżdżają od tyłu i przejeżdżają wkoło z przodu i powracają na tył z prawej strony.  Oczywiście, żeby taka stereofonia miała miejsce pokój odsłuchowy musi być akustycznie dobrze zorganizowany, w tym przypadku to taki efekt słyszałem w pomieszczeniu gdzie kolumny  były od tylnej ściany około 2,5-3m odsunięte i grał system trochę w innym przedziale cenowym niż mam. Wracając do usbridge sig z allo signature to electronica tez fajnie wypada Jean Michel Jarre super. Tak tylko nie wiem czy nie za bardzo analogowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Właśnie od prawie tygodnia gram na USBridge Siganture + zwykły DigiOne + liniowiec Sbooster. I tak jak kolega pisze, że po USB gra to naprawdę bardzo dobrze
 


Oceniasz granie Digione wykorzystując USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usbridge sign pozwala na podłączenie DIgi One lub DigiOne siganture.

usbridge sign jest wtedy transportem a  digione źródłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jean Michel Jarre - Zoolook, utwór Diva, odgłosy wody tak realistyczne,że aż ciarki przechodzą. Zapewne są lepsze transporty plików ale ten poziom jak dla mnie jak na razie jest w zupełności wystarczający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, _mucha_ napisał:


 

 


Oceniasz granie Digione wykorzystując USB?

Oczywiście, że nie. Opisuje DigiOne "załadowane" na USBridge bo gram z nakładki czyli po SPDIF. Logiczne.

Po co miałbym dodawać DigiOne a grać z USB? Oceniałem co daje USBridge Sig. jako podwozie dla nakładki DigiOne.

4 minuty temu, RobG1974 napisał:

Jean Michel Jarre - Zoolook, utwór Diva, odgłosy wody tak realistyczne,że aż ciarki przechodzą. Zapewne są lepsze transporty plików ale ten poziom jak dla mnie jak na razie jest w zupełności wystarczający.

To prawda. Aby poczuć przeskok to moim zdaniem trzeba by było pójść w stronę Auralic Aries G2 czy dCS Bridge. Coś wyżej to już zaczynają się zabawki, które posiadają już DAC - przykładowo Aurender A100 czy A10 czy Lumin T2, S1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Usbridge sign pozwala na podłączenie DIgi One lub DigiOne siganture.

usbridge sign jest wtedy transportem a  digione źródłem.

Że pozwala to wiem, ale że digione źródłem? Niby jak?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, rambo54 napisał:

usbridge sign jest wtedy transportem a  digione źródłem.

źródłem sygnału spdif po coax lub bnc z nakładki digione signature. 

Godzinę temu, muzaman napisał:

Reasumując wymiana "podwozia" pod nakładkę zalecana ? . Oczywiście to co napisałem powyżej to moje odczucia, z którymi nikt nie musi się zgadzać

Dzięki za opis. Kolejny tysiak do interesu? Ehhh ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.