Jump to content
rambo54

Allo Usbridge Sign.

Recommended Posts

U mnie działa wszystko normalnie włączam tylko shanti i gotowe natomiast dalej nie mogę uruchomić moodie żeby grało...przez mconnect 
U mnie działa wszystko normalnie włączam tylko shanti i gotowe natomiast dalej nie mogę uruchomić moodie żeby grało...przez mconnect 
To ja mconnect się nie bawiłem ale używam BubbleUPnP wydaje mi się że robi dokładnie to samo? I działa bezproblemowo, tidal śmiga jak i inne strumieniowanie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

19 godzin temu, Rybens napisał:

W dniu 16.07.2020 o 19:41, wronsky napisał:

Piszę do użytkowników usbridge signature z zasilaczem shanti, czy ktoś ma/miał taki problem ze przy uruchomieniu zasilacza podpiętego do bridga ten startuje ale nie odpala się sieć lan. Tym samym nie ma dostępu do aplikacji. Dopiero wypięcie wtyczki usb i wpięcie ponowne do bridga odpala się prawidłowo i wtedy sieć działa. Upierdliwe do strasznie. Na usbridge zainstalowany system moode.
PS. Czy ktoś robił bezpośrednie porównanie co do jakości dźwięku usbridge signature vs digione signature, najlepiej właśnie na zasilaczu shanti. Co wypada lepiej?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Napiszcie proszę kilka słów o zmianach względem zwykłego zasilacza.

Testowaliście inne zasilacze liniowe? 

Przyjechał do mnie z botlandu Allo USBridge Sig, dac to MF MX-DAC. Podłączyłem i zadziałało, ale okazało się, że na fabrycznym Volumio są pewne "piki" - takie jakby część sekundy przesunięcie dźwięku w tył - po czym idzie dalej. Występuje to nieregularnie i szczególnie jest słyszalne w zakresie wysokich częstotliwości. Jak piosenka nie jest "ćwierkająca" to można tego nie zaobserwować choć, też czasami jest takie 'pyknięcie' jakby. Spotkaliście się z czymś takim? Zasilacz jest liniowy DIY. Jest Ok, bo wcześniej grało już na nim inne urządzenie. Poza tym zacząłem sprawdzać inne OS i się okazało, że:

runeaudio - najbardziej mi się podoba jak gra, ale dolegliwość jak na volumio

gentooplayer - nie ma zjawiska, ale dźwięk jest dla mnie nie taki

dietpi - dźwięk może być, zjawiska nie zaobserwowałem na razie

moode - dźwięk może być, nie ma zjawiska

Chciałbym jednak ruszyć z runeadio, bo njbardziej mi odpowiada. Wie ktoś coś w temacie? Może jakieś drivery bajery (profile sprawdziłem - to samo, opcje montowania samby też - nic nie dało). Myślałem, że może bufor mpd, ale zmiany tu też nic nie dają.

Może dac mu nie pasi?

xavian
Przyjechał do mnie z botlandu Allo USBridge Sig, dac to MF MX-DAC. Podłączyłem i zadziałało, ale okazało się, że na fabrycznym Volumio są pewne "piki" - takie jakby część sekundy przesunięcie dźwięku w tył - po czym idzie dalej. Występuje to nieregularnie i szczególnie jest słyszalne w zakresie wysokich częstotliwości. Jak piosenka nie jest "ćwierkająca" to można tego nie zaobserwować choć, też czasami jest takie 'pyknięcie' jakby. Spotkaliście się z czymś takim? Zasilacz jest liniowy DIY. Jest Ok, bo wcześniej grało już na nim inne urządzenie. Poza tym zacząłem sprawdzać inne OS i się okazało, że:
runeaudio - najbardziej mi się podoba jak gra, ale dolegliwość jak na volumio
gentooplayer - nie ma zjawiska, ale dźwięk jest dla mnie nie taki
dietpi - dźwięk może być, zjawiska nie zaobserwowałem na razie
moode - dźwięk może być, nie ma zjawiska
Chciałbym jednak ruszyć z runeadio, bo njbardziej mi odpowiada. Wie ktoś coś w temacie? Może jakieś drivery bajery (profile sprawdziłem - to samo, opcje montowania samby też - nic nie dało). Myślałem, że może bufor mpd, ale zmiany tu też nic nie dają.
Może dac mu nie pasi?
Miałem ten sam problem na volumio, ale ja wolę moode i słucham na moode i na roon bridge.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Zainstalowane mam moode i na nim roon bridge. Ogólnie dźwięk z moode bazpośrednio bardziej mi się podoba ale roon daje dobrą integrację bibliotek i pełną obsługę tidala z plikami mqa. Jest zarazem wygodny w obsłudze, apka roona działa bezproblemowo.

4 godziny temu, RobG1974 napisał:

Zainstalowane mam moode i na nim roon bridge

Jest gdzieś jakaś specjalna instrukcja jak zainstalować i skonfigurować ? Czy po prostu instalator ze strony roon ?

Czy do Usbridge Signature mogę podłączyć pendraka/dysk zewnętrzny  z plikami i z niego odtwarzać? Ma 3 porty USB, ale jeden to wyjscie clean do dac, i dwa pod dongle wifi/bloototh...trochę mi to mąci w głowie...

Audio Physic Yara Classic+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Czy do Usbridge Signature mogę podłączyć pendraka/dysk zewnętrzny  z plikami i z niego odtwarzać? Ma 3 porty USB, ale jeden to wyjscie clean do dac, i dwa pod dongle wifi/bloototh...trochę mi to mąci w głowie...
Tak możesz do któregoś przedniego usb.

4 minuty temu, fido920 napisał:

Możesz podłączyć pendraka/dysk zewnętrzny. Po to są te dwa obok siebie porty USB, do których możesz podłączać co chcesz, nośniki czy dongle.

W szczegolnosci nie co chcesz, tylko co podejdzie. Te porty sa tak blisko siebie, ze uzywanie ich bez przedluzacza jest klopotliwe. Na przyklad Wifi + pendrive. Generalnie dobrze, ze gra, bo ergonomia jest marna 🙂 Podobnie jak z shanti - przewody wychodza z dwoch stron, co skutecznie utrudnia estetyczne ustawienie pudla.

• Like 1

Godzinę temu, hoobi napisał:

W szczegolnosci nie co chcesz, tylko co podejdzie. Te porty sa tak blisko siebie, ze uzywanie ich bez przedluzacza jest klopotliwe. Na przyklad Wifi + pendrive. Generalnie dobrze, ze gra, bo ergonomia jest marna 🙂 Podobnie jak z shanti - przewody wychodza z dwoch stron, co skutecznie utrudnia estetyczne ustawienie pudla.

Shanti to wygląda jak pół dupy zza krzaka😋

• Like 1

5 minut temu, szczypior88 napisał:

Potwierdzam, dzieki temu idealnie pasuje do USBridge 😉

• Haha 1

5 godzin temu, szczypior88 napisał:

Fakt ale poprawę wnosi. Schować gdzieś do szafki aby widać nie było i będzie dobrze.

• Like 2