Skocz do zawartości
IGNORED

Koniec amatorskich projektorów KD?


bronstein
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy zgadacie się z opinią, iż czas amatorskich projektorów KD powoli dobiega już do końca? Nowe konstrukcje projektorów będą oczywiście powstawały, ale ich przeznaczenie wg mnie będzie raczej biznesowe, czyli sale konferencyjne albo estradowe.

Wg mnie (a piszę to jako posiadacz 3 już projektora), wobec znacznego wzrostu wymiarów i jednoczesnej obniżce cen odbiorników TV (75'' za mniej niż 5 tyś, 82'' za mniej niż 10 tyś. - oczywiście za modele 4K i HDR) zakup projektora do domu powoli staje się zbędny. Nie ma chyba jakiś istotnych ograniczeń technologicznych które uniemożliwiałyby pojawienie się w najbliższych latach powszechnie dostępnych telewizorów o rozmiarach przekraczających 100''. Jak dla mnie, do tej pory to właśnie rozmiar obrazu był główną zaletą projektora względem telewizora, bo wygodą obsługi to telewizory górowały od zawsze (czas włączenie/wyłączenia, konieczność zaciemnienia, hałas itp.)

Zakładam, że większość zaglądających na to forum używa (bądź przynajmniej to rozważa) projektor jako główne źródło obrazu w swoim systemie KD, czy planując ew. zmiany w przyszłości w swoim systemie moglibyście zastąpić projektor dużym telewizorem? Bardzo jestem ciekawy Waszej opinii, dajcie znać co o tym sądzicie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
czy zgadacie się z opinią, iż czas amatorskich projektorów KD powoli dobiega już do końca? Nowe konstrukcje projektorów będą oczywiście powstawały, ale ich przeznaczenie wg mnie będzie raczej biznesowe, czyli sale konferencyjne albo estradowe.
Wg mnie (a piszę to jako posiadacz 3 już projektora), wobec znacznego wzrostu wymiarów i jednoczesnej obniżce cen odbiorników TV (75'' za mniej niż 5 tyś, 82'' za mniej niż 10 tyś. - oczywiście za modele 4K i HDR) zakup projektora do domu powoli staje się zbędny. Nie ma chyba jakiś istotnych ograniczeń technologicznych które uniemożliwiałyby pojawienie się w najbliższych latach powszechnie dostępnych telewizorów o rozmiarach przekraczających 100''. Jak dla mnie, do tej pory to właśnie rozmiar obrazu był główną zaletą projektora względem telewizora, bo wygodą obsługi to telewizory górowały od zawsze (czas włączenie/wyłączenia, konieczność zaciemnienia, hałas itp.)
Zakładam, że większość zaglądających na to forum używa (bądź przynajmniej to rozważa) projektor jako główne źródło obrazu w swoim systemie KD, czy planując ew. zmiany w przyszłości w swoim systemie moglibyście zastąpić projektor dużym telewizorem? Bardzo jestem ciekawy Waszej opinii, dajcie znać co o tym sądzicie.
 
Adam Ty żyjesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, STELVIO napisał:

Adam Ty żyjesz?

Adam? to raczej pomyłka ?

Prosiłbym raczej o rozmyślania na temat przyszłości amatorskich projektorów KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
czy zgadacie się z opinią, iż czas amatorskich projektorów KD powoli dobiega już do końca? Nowe konstrukcje projektorów będą oczywiście powstawały, ale ich przeznaczenie wg mnie będzie raczej biznesowe, czyli sale konferencyjne albo estradowe.
Wg mnie (a piszę to jako posiadacz 3 już projektora), wobec znacznego wzrostu wymiarów i jednoczesnej obniżce cen odbiorników TV (75'' za mniej niż 5 tyś, 82'' za mniej niż 10 tyś. - oczywiście za modele 4K i HDR) zakup projektora do domu powoli staje się zbędny. Nie ma chyba jakiś istotnych ograniczeń technologicznych które uniemożliwiałyby pojawienie się w najbliższych latach powszechnie dostępnych telewizorów o rozmiarach przekraczających 100''. Jak dla mnie, do tej pory to właśnie rozmiar obrazu był główną zaletą projektora względem telewizora, bo wygodą obsługi to telewizory górowały od zawsze (czas włączenie/wyłączenia, konieczność zaciemnienia, hałas itp.)
Zakładam, że większość zaglądających na to forum używa (bądź przynajmniej to rozważa) projektor jako główne źródło obrazu w swoim systemie KD, czy planując ew. zmiany w przyszłości w swoim systemie moglibyście zastąpić projektor dużym telewizorem? Bardzo jestem ciekawy Waszej opinii, dajcie znać co o tym sądzicie.
 
Mam tv 80" i ma się o nijak do obrazu z projektora o szerokości 3m.

Oczywiście wygoda itp. stoi po stronie telewizora ale seans filmowy na ekranie 3m w domu to jest nie do pobicia, jeszcze długo długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RAF77 napisał:

Mam tv 80" i ma się o nijak do obrazu z projektora o szerokości 3m.

hmmm .... czyli ciągle telewizory są za małe, ale taki hipotetyczny 120'' telewizor powinien mieć w podstawie już około 2,5 metra, czyli wielkość chyba mocno porównywanlną z większoscią naszych ekranów?

A jeszcze jedno pytanie, czy istnieje jakieś ogólno dostępne źródło informacji na temat ilości projektorów sprzedawanych w danym okresie? Coś analogicznego do raportów c*pa (Camera & Imaging Products Association in Japan) dla rynku fotograficznego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego co twój projektor prezentuje i co tak na prawdę chcesz osiągnąć . Oglądanie projekcji programu telewizji  z jakiegoś pośredniego acera czy benga przy śniadanku w jasnym pomieszczeniu i "zachwyt" nad ilością lumenów, i że widać nędzny mleczny obraz na byle jakim ekranie bądź ścianie, nie ma nic wspólnego z dobrym kinem i klimatem dobrego kina . Wtedy faktycznie jest to amatorska pomyłka, bo od tego jest tv który wygeneruje lepszy, chociaż mniejszy obraz . Właściciel tylko błądzi, myli sens posiadania sprzętu do projekcji podniecając się tylko przez krótki czas wielkością ekranu potem mu przechodzi , zmysł wzroku coraz bardziej podpowiada mu ,że ogląda duży ale kiepski namiastkowy obraz. Skutkiem takich amatorskich zamysłów są  tysiące ogłoszeń na portalach dot. odsprzedaży  takich rzutników przez rozczarowanych na własne życzenie ludzi. Trzeba pamiętać, że w kinie kolor czarny na ekranie to nic innego jak całkowicie niepodświetlony kolor biały ekranu.....jak to  osiągnąć oglądając projekcje w pomieszczeniu oświetlonym choć trochę światłem dziennym lub innym przy użyciu nawet najlepszego na świecie projektora ?. Największa bzdura to poddanie się marketingowi dot wysokiej jasności danego projektora i jego zakup nie patrząc na dużo ważniejsze jego funkcje. Projektor do oglądania w dzień nadaje się tylko do spraw  biznesowo szkoleniowych . Zupełnie inną sprawą jest posiadanie dobrego sprzętu do projekcji w pełnym zaciemnieniu, dedykowanego pomieszczenia i dobrego ekranu do typowych seansów filmowych i tylko do tego. Cała sprawa  to osiągnięcie wysokiej jakości projekcji... dobry poziom głębokości  czerni , szczegółowość scen w ciemnych partiach obrazu, reprodukcja oryginalności kolorów bez żadnych przekłamań i fałszywych  nasyceń, maksymalnie dużej dynamiki obrazu i dobrego kontrastu ,o audio nie wspomnę.To wszystko do kupy daje klimat wysokiej jakości prawdziwego kina w domu i doprowadza że do obejrzenia filmu nie zasiądziesz przed tv nawet wersji oled. Są wymagania , taki sprzęt kosztuje  i nie da się tego oszukać, chociaż w kwestii samego projektora o hi endowym obrazie istnieje tania choć kłopotliwa alternatywa.  Reasumując projektor zastępujący tv " bo będzie duży obraz" to jak dla mnie herezja , najlepszy tv do prawdziwych seansów kinowych vs projekcja dobrego sprzętu projekcyjnego pozostanie zawsze tylko namiastką kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Johnyrambo napisał:

projekcja dobrego sprzętu projekcyjnego pozostanie zawsze tylko namiastką kina.

Nie zgodzę się z tą tezą . "Dobroć" projektorów w prawdziwych kinach neutralizuje olbrzymi rozmiar , a ich konstrukcja niewiele różni się od naszych zabawek . Technologie są te same , zazwyczaj DLP . Atmosfera spędu , niedopasowany do pozycji widza rozmiar obrazu , uśredniony dla wszystkich na sali dźwięk  to jest prawdziwe kino . Może tak zaczniemy porównywać duże telewizorki z prawdziwym kinem . Bo na to wychodzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat za krótki-wycięty z kontekstu ,może źle zbudowałem zdanie, mnie chodzi o to, że żaden tv nie zastąpi dobrej projekcji z dobrego sprzętu ,pisząc "kino" nie mam na myśli tylko warunków w salach kinowych .Klimatyczne kino w szerokim pojęciu jest dla mnie projekcją... równie dobrze w  warunkach domowych na odpowiednim poziomie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy od tego co twój projektor prezentuje i co tak na prawdę chcesz osiągnąć . Oglądanie projekcji programu telewizji  z jakiegoś pośredniego acera czy benga przy śniadanku w jasnym pomieszczeniu i "zachwyt" nad ilością lumenów, i że widać nędzny mleczny obraz na byle jakim ekranie bądź ścianie, nie ma nic wspólnego z dobrym kinem i klimatem dobrego kina . Wtedy faktycznie jest to amatorska pomyłka, bo od tego jest tv który wygeneruje lepszy, chociaż mniejszy obraz . Właściciel tylko błądzi, myli sens posiadania sprzętu do projekcji podniecając się tylko przez krótki czas wielkością ekranu potem mu przechodzi , zmysł wzroku coraz bardziej podpowiada mu ,że ogląda duży ale kiepski namiastkowy obraz. Skutkiem takich amatorskich zamysłów są  tysiące ogłoszeń na portalach dot. odsprzedaży  takich rzutników przez rozczarowanych na własne życzenie ludzi. Trzeba pamiętać, że w kinie kolor czarny na ekranie to nic innego jak całkowicie niepodświetlony kolor biały ekranu.....jak to  osiągnąć oglądając projekcje w pomieszczeniu oświetlonym choć trochę światłem dziennym lub innym przy użyciu nawet najlepszego na świecie projektora ?. Największa bzdura to poddanie się marketingowi dot wysokiej jasności danego projektora i jego zakup nie patrząc na dużo ważniejsze jego funkcje. Projektor do oglądania w dzień nadaje się tylko do spraw  biznesowo szkoleniowych . Zupełnie inną sprawą jest posiadanie dobrego sprzętu do projekcji w pełnym zaciemnieniu, dedykowanego pomieszczenia i dobrego ekranu do typowych seansów filmowych i tylko do tego. Cała sprawa  to osiągnięcie wysokiej jakości projekcji... dobry poziom głębokości  czerni , szczegółowość scen w ciemnych partiach obrazu, reprodukcja oryginalności kolorów bez żadnych przekłamań i fałszywych  nasyceń, maksymalnie dużej dynamiki obrazu i dobrego kontrastu ,o audio nie wspomnę.To wszystko do kupy daje klimat wysokiej jakości prawdziwego kina w domu i doprowadza że do obejrzenia filmu nie zasiądziesz przed tv nawet wersji oled. Są wymagania , taki sprzęt kosztuje  i nie da się tego oszukać, chociaż w kwestii samego projektora o hi endowym obrazie istnieje tania choć kłopotliwa alternatywa.  Reasumując projektor zastępujący tv " bo będzie duży obraz" to jak dla mnie herezja , najlepszy tv do prawdziwych seansów kinowych vs projekcja dobrego sprzętu projekcyjnego pozostanie zawsze tylko namiastką kina.
Po pierwsze.
Teza była odwrotna, niż ty piszesz.
To tv miałoby zastąpić projektor, nie projektor tv.
Po drugie.
Byłem w najlepszym chyba kinie w Warszawie.
Helios.
4k, Atmos, super rozkładane fotele.
Jedna rzecz, która dorównywała temu, co mam w domu, to fotele.
Reszta, to sromotna porażka.
O Wiele wiele lepszy sprzęt mam w domu.
Kosztuje...
Tak, trochę kosztuje, ale kino publiczne, jest daleko daleko w tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, RAF77 napisał:

Po pierwsze.
Teza była odwrotna, niż ty piszesz.
To tv miałoby zastąpić projektor, nie projektor tv.
Po drugie.
Byłem w najlepszym chyba kinie w Warszawie.
Helios.
4k, Atmos, super rozkładane fotele.
Jedna rzecz, która dorównywała temu, co mam w domu, to fotele.
Reszta, to sromotna porażka.
O Wiele wiele lepszy sprzęt mam w domu.
Kosztuje...
Tak, trochę kosztuje, ale kino publiczne, jest daleko daleko w tyle.

kurcze, czy wszystkim słowo "kino" kojarzy się tylko z kinem "na mieście"?, przecież już wytłuściłem o co mi chodzi.Jak w ogóle można wysuwać tezę ,że tv miałby zastąpić projektor ? to jest jakieś nieporozumienie. Projekcja to nie tv, łopatologicznie sposób wytworzenia ruchomego obrazu jest zupełnie inny, a jakość rzutu projekcyjnego w dzień będzie zawsze w tyle za obrazem generowanym z tv pomijając wielkość . Czy na prawdę wszyscy kupują projektory lepsze lub gorsze aby oglądać w dzień duży obraz  z programem telewizyjnym? Czy ta wielkość rekompensuje wady takiego mlecznego, płaskiego, mało szczegółowego i paskudnego obrazu ?  . Może ja z kosmosu spadłem :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Johnyrambo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kurcze, czy wszystkim słowo "kino" kojarzy się tylko z kinem "na mieście"?, przecież już wytłuściłem o co mi chodzi.Jak w ogóle można wysuwać tezę ,że tv miałby zastąpić projektor ? to jest jakieś nieporozumienie. Projekcja to nie tv, łopatologicznie sposób wytworzenia ruchomego obrazu jest zupełnie inny, a jakość rzutu projekcyjnego w dzień będzie zawsze w tyle za obrazem generowanym z tv pomijając wielkość . Czy na prawdę wszyscy kupują projektory lepsze lub gorsze aby oglądać w dzień duży obraz  z programem telewizyjnym? Czy ta wielkość rekompensuje wady takiego mlecznego, płaskiego, mało szczegółowego i paskudnego obrazu ?  . Może ja z kosmosu spadłem :) 

Nie wiem, jak można...

Ale autor tego wątku, takową wysuną.

Duże telewizory, zamiast projektorów.

 

Może przeczytaj temat od początku....

 

Nikt tu, nie pisał o zastępowaniu telewizora, projektorem.

Oprócz ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bronstein napisał:

czy zgadacie się z opinią, iż czas amatorskich projektorów KD powoli dobiega już do końca?

Jeszcze nie tak szybko to nastąpi, ale uważam że taki będzie trend. Rynek projektorów niestety ma zastój, nie powstają żadne nowe przełomowe technologie, jedynie udoskonala się to co już istnieje od lat. Przeciwnie rynek TV: co chwile mamy coś nowego. Dopiero co weszły OLEDY, Samsung ma swojego QLEDA, wchodzą matryce 8K itp. Rozmiary matryc cały czas rosną, a ich ceny spadają... w takim tempie nie wróży to dobrze domowym projektorom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Johnyrambo napisał:

kurcze, czy wszystkim słowo "kino" kojarzy się tylko z kinem "na mieście"?, 

kurcze, czy wszystkim słowo "kino" kojarzy się tylko w projekcją obrazu? ?

może w przyszłości powstaną nowe "kina", które zamiast białych ekranów z materiału będa miały ekrany elektroniczne? szczególnie ciekawie może to wyglądać w przypadku ekranów półkolistych, może w ten sposób odrodzi się 3D w kinie? a może postawnie nowy rodzaj sal kinowych, które nie będą w pełni zaciemnione, np. jakaś hybryda kina z kawiarnią czy pubem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

kurcze, czy wszystkim słowo "kino" kojarzy się tylko w projekcją obrazu?

 

A z czym ma się kojarzyć....

Z jedzeniem kiełbasy?

 

Na ekranach mikroled, miały powstać małe, niezależnie sale kinowe, jakoś ich niestety nie widać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Johnyrambo napisał:

cytat za krótki-wycięty z kontekstu ,może źle zbudowałem zdanie,

Ok .

Jasne kino to puste kino . Bez przytulanka i macanka .

17 godzin temu, bronstein napisał:

czy zgadacie się z opinią, iż czas amatorskich projektorów KD powoli dobiega już do końca?

Bardzo możliwe ,że dobiega do końca czas kina klasycznego . Wielkie telewizory i zgrabne seriale z rozbudowaną fabułą zniechęcają do  wizyt w kinie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto się zastanowić nad historią oglądania filmów? Nie jestem w tym specjalistą ale jako jako laik można wysunąć pewne wnioski. Film był od początku oparty na filmie czyli projekcji i wynikało to chyba po prostu z technologii. Trzeba chyba też wyjść z założenia że film jako branża to po prostu biznes. Łatwiej będzie zorganizować projekcję filmu na dużym ekranie i kasować 100 smithów po 1$ dolarze niż wymagać od niego aby kupił taśmę (koszty logistyki i dystrybucji materiału) i wyświetlał sobie film w chacie na drogim sprzęcie projekcyjnym.

Duży ekran brał się raczej z tego aby w 1 miejscu film mogło oglądnąć 100 osób, a nie z potrzeby widza, że chce mieć duży ekran i podziwiać wielkie głowy aktorów. Później chyba się trochę zmieniło bo efekciarskie produkcje wyglądały super na dużym ekranie no bo fajnie oglądnąć Jurasic Park gdzie dinozaur jest wielki lub Star Wars i krążownik imperium. 

Może wtedy wzięła się potrzeba przenoszenia wrażeń "kinowych" do domu. Do póki TV były kineskopowe to nie bylo takiej opcji. Nie znam też historii projektorów domowych (kiedy weszły na w miarę przyzwoity poziom) Pamiętam kiedyś mój tata pożyczył na weekend do domu projektor firmowy (99 lub 2000 rok) i podłączyliśmy go do iMaca z emulatorem Playstation 1. Tekken 3 na wielkim ekranie, to było coś!!!

Ale nawet wtedy z jakiej jakości materiałami mieliśmy do czynienia? Jaką rozdzielczość miał VHS? Przeciąganie tego obrazu do 100" to była raczej masakra, co nie zmienia faktu, że jedyną opcją był projektor bo takich wielkich kineskopów nie było.

Pytanie co to jest prawdziwe oglądanie filmów? Czy chodzi o projekcję w stricte tego słowa znaczeniu czyli rzucanie obrazu na "ścianie", czy oglądanie filmu za pomocą magicznego obrazu z diodkami? ? 

Piszę to jako osoba, która nigdy nie miała projektora. Wydaje mi się że dyskusja sprowadza się co lepsze winyl czy plik. Jeden i drugi pokazuje obraz, za chwilę o podobnych rozmiarach jednak jeden ma tę "magię" i trudności drugi jest niby sztuczny ale wygodniejszy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, PawelMitsu napisał:

sprowadza się co lepsze winyl czy plik.

Winyl 160" jest o 75 " lepszy od pliku 85". I plik do najtańszych nie należy . Moim zdaniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Pewnie zostaną puryści, miłośnicy ekranów 120 i zdecydowani na dopracowane sale.

Ci bardziej bylejacy i robiący kino poniżej 100 przesiądą się na tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe i tańsze nowe telewizory powodują wyprzedaż używanych projektorów. Sam całkiem niedawno nabyłem swój pierwszy projektor. Pomimo posiadania TV 65 cali, przeskok na 110 cali robi duuużą różnicę. To prawie 4 razy większy ekran. Fakt, pomieszczenie nie jest dedykowane i nie można powiedzieć, że kolory z projektora są takie same jak z telewizora. Nie są i nie będą, przynajmniej na używanym sprzęcie i tanim ekranie sprzed kilku lat. Jednak wielkość ekranu rekompensuje niedobór kontrastu. To zupełnie inne wrażenia. 

Wcześniej czy później rynek używek się skończy, zapewne i ceny nowych projektorów trochę spadną, ale spadnie też liczba klientów chętnych zainwestować w projektory, bo kupią tv 85 cali. Sam kiedyś tak myślałem, że kolejny tv kupię 85 cali i to już będzie prawie jak 100. Jednak prawie robi różnicę. Telewizor 110-120 cali to spory kloc. Pewnie byłby problem z wniesiem go do mieszkania, u niektórych z nas nawet nie byłoby to możliwe. A co ze zużyciem prądu? Chyba też znacznie by wzrosło, a ceny energii raczej spadać nie będą.

Tak czy siak, średni Kowalski wybierze telewizor, największy na jaki go stać. 

Fani filmów i seriali wybiorą projektor, pozostając przy mniejszym telewizorze do codziennego oglądania wiadomości.

Rynek projektorów kina domowego może się nieco skurczyć i to już chyba widać. Będzie zalew tanich chińczyków a porządne sprzęty nadal będą drogie i będą ewoluowały do 8K albo i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego, jak ktoś ma projektor, to już musi być mały telewizor "do wiadomości" ....
Właśnie, że nie.
Duży telewizor do seriali, a projekt tylko do filmów kinowych.
Ja tak uważam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Telewizor 110-120 cali to spory kloc.


ops ... rzeczywiście, logistyka zaczyna tu stawiać opór, być może do chwili upowszechnienia składanych ekranów amatorskie odbiorniki TV zatrzymają się przed granicą 100'', ale po pokonaniu tej przeszkody nic już ich nie zatrzyma ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko że można się dowartościować jako "profesjonalista" z dużym telewizorem ;>
Póki co ciągle standardem jest te 65" i amatorski projektor zapewnia większy fun ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DrWredman napisał:

Większe i tańsze nowe telewizory powodują wyprzedaż używanych projektorów. Sam całkiem niedawno nabyłem swój pierwszy projektor. Pomimo posiadania TV 65 cali, przeskok na 110 cali robi duuużą różnicę. To prawie 4 razy większy ekran. Fakt, pomieszczenie nie jest dedykowane i nie można powiedzieć, że kolory z projektora są takie same jak z telewizora. Nie są i nie będą, przynajmniej na używanym sprzęcie i tanim ekranie sprzed kilku lat. Jednak wielkość ekranu rekompensuje niedobór kontrastu. To zupełnie inne wrażenia. 

22 godziny temu, Johnyrambo napisał:

 . Właściciel tylko błądzi, myli sens posiadania sprzętu do projekcji podniecając się tylko przez krótki czas wielkością ekranu potem mu przechodzi , zmysł wzroku coraz bardziej podpowiada mu ,że ogląda duży ale kiepski namiastkowy obraz. Skutkiem takich amatorskich zamysłów są  tysiące ogłoszeń na portalach dot. odsprzedaży  takich rzutników przez rozczarowanych na własne życzenie ludzi.

 

No właśnie i wszystko się książkowo zgadza, teraz jak minie okres "niedawno" to kolejny anons się pojawi. Jakość na minimum dobrym  poziomie pod każdym względem, od sprzętu po warunki inaczej dołączysz do grona rozczarowanych projektorem. W projekcji dla przyjemności i rozrywki nie ma miejsca na dłużej na przekłamane kolory ,brak głębi , zły kontrast , i wszystkie inne  degradacje tego "wielkiego" obrazu .Mózg i oczy zbuntują się, radość minie. Ze względu na cienki sprzęt i warunki  polegniesz, kwestia czasu. Projektor to nie tv i tv to nie projektor i oba sprzęty do innych celów służą. Kino to filmy w max komfortowych warunkach a nie oglądanie na 120 calowym wybraku  "pytania na śniadanie".  Teza  wymyślona przez autora wątku na pierwszy rzut oka jest  bezsensowna , wyraz "amatorskich" dużo zmienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spoko że można się dowartościować jako "profesjonalista" z dużym telewizorem ;>

Póki co ciągle standardem jest te 65" i amatorski projektor zapewnia większy fun

 

Jeśli do mnie pijesz, to 65", to nie jest mały ekran.

 

Jak ktoś pisze, mały telewizor, "do wiadomości", plus projektor, to bardziej mam na myśli 42-45".

Jeśli dla ciebie 65", to mały telewizor, to ok.

 

Jaki "profesjonalista"?

Wszyscy tu jesteśmy amatorami, rozrywki audio-video.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

Winyl 160" jest o 75 " lepszy od pliku 85". I plik do najtańszych nie należy . Moim zdaniem .

Masz po części racje, jednak tendencja wzrostu przekątnych w tv jest bardzo dynamiczna. 
160” o ile sie nie mylę to miało by na podstawie ok 3,5m. Jaki bedzie promil osób, którzy bedą w stanie kupić projektor który bedzie wyświetlał bardzo dobry obraz w takim rozmiarze? 

w mojej opinii tv w rozmiarach do 100” wyprą salonowe instalacje z projektorem w granicach 120”, ale zostanie pewna grupa osób która będzie robiła salki z adaptacja i projem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Johnyrambo napisał:

 W projekcji dla przyjemności i rozrywki nie ma miejsca na dłużej na przekłamane kolory ,brak głębi , zły kontrast , i wszystkie inne  degradacje tego "wielkiego" obrazu .

Mózg i oczy zbuntują się, radość minie.

Pierwsze zdanie świadczy tylko o tym , że kolega nigdy nie miał do czynienia z projektorem i myli go z rzutnikiem . Projektory do KD są zgodne z kolorami REC 709 . Brak głębi cóż za wymysł gdy chodzi o obraz dwuwymiarowy a kontrast wystarczy zadowalający .

Jak by nie patrzeć to filmy robione są pod projekcję w kinach a i seriale tworzą ludzie wyszkoleni do tworzenia kinowek .

Od dziesięciu lat nie mam telewizora także mózg nie ma zachcianki na oleda bo nie wie co to . Ciekawe jakie są objawy buntu oczów . Domniemam , że to zdarza się przy oślepiającym , wykontrastrzonym , przekolorowanym i promieniującym telewizorku . 

Z telewizorka radość minie jeszcze szybciej a pozostanie spora dziura w budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.