Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o opinię


roback

Rekomendowane odpowiedzi

Polecono mi taki zestawik:

Denon DRA 295

Denon DCD 485

Whrfedale Diamond 8.3

Zestaw do pokoju w bloku o pow. ok 18m2

Jest on ograniczony ceną jaką mogę zapłacić czyli ok 3tys.

Czy to jest dobre rozwiązanie czy ktoś ma pomysł na coś innego w tej cenie? Muzyka której słucham to głównie rock ( Rush, Red Hot.., itp). Bardzo proszę o poradę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest: idź sobie do jakiegoś sklepu audiofilskiego i wydaj te same pieniądze na NAD-a lub ROTEL-a (wybierz sobie według gustu ,który ci się bardziej podoba brzmieniowo).W obu przypadkach wybrany sprzęt będzie o wiele lepszy od wyżej wymienionych za te same pieniądze.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze ja:) a co z kolumnami? Napiszę trochę po lamersku czego oczekuję od nich:) Jak pisałem wcześniej słucham mocniejszej muzyki:) Chciałbym żeby kolumny miały dobrą dynamikę, mocny bas, na mojej miniwieżyczce korektor ustawiłem sobie tak: basy i soprany w górze, średnie obniżone. Tak mniej więcej lubię słuchać:) Nie wiem czy to dobrze opisałem. Więc napiszcie mi coś panowie o kolumnach:) Czy Diamondy będą ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość josef -> roback

(Konto usunięte)

Musisz mieć koniecznie nowy sprzęt? Jeśli chcesz tylko przejściowy to zrób tak jak ja - kup używkę i ją potem sprzedaj. Ja na zestaw Denona przeznaczyłem całe 600 kilkanaście złotych :P

 

Cedeka sobie pewnie dłużej zostawie bo jest w super stanie, wzmak sprzedam jak upoluje coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość josef -> roback

(Konto usunięte)

To co znajdziesz w przyzwoitej cenie ;)

 

Ja zdobyłem DCD 735 i za niedługo na niedługo PMA 425R.

 

Looknij np. na allegro. - jest tam yamaha ax-396 za 400zł - myślę że to przyzwoita cena - no chyba że później podskoczy. Ogólnie poprzeglądaj ogłoszenia, połaź po komisach i wybierz.

 

A - i staraj się brać rzeczy w całych kompletach tj. sprzęt właściwy, karton, styropiany, instrukcje a nawet papiery zakupu od wcześniejszego właściciela - zawsze taki zestaw łatwiej sprzedać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość roback>>>zbig

(Konto usunięte)

w tym sęk, że nie:( dlatego teraz boję się, że kupię niby dobry sprzęt, a okaże się, że przy tego rodzaju muzyce, której słucham brzmi kiepsko. Z tego co tu przeczytałem inny sprzęt do np opery, a inny do rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi przechodzisz z miniwieży na zwykłe klocki to raczej nie sposób wtopić - chyba żebyś miał super miniwieżę i dziadowskie klocki. A co do różnych klocków i różnej muzy to fakt - poszukaj na forum co do czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny to bardzo dobry stosunek jakość/cena mają Radmory LS 30 i LS 40.Już nie produkowane ale dostępne z drugiej ręki.Te pierwsze już za około 1000zł.

Jeśli chodzi o klocki to tak samo jak koledzy przychylam się do opini o używanych.

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak:

Przede wszystkim kupił dobry używany CD: np. NAD 541i za około 1200-1300zł. TO BARDZO WŻNE ,BO TO JEDYNY ELEMENT TORU W KTÓRYM NOWSZY ZNACZY LEPSZY.

Kolumny np. RADMOR LS 30 za około 1000zł także używane.

Teraz piec.Będąc szczerym większość pieców do 2000-3000zł gra kiepsko i w tej kwesti nie posunęło się nic do przodu od wielu lat.Kup więc sobie starszy używany wzmacniacz:

Np taki Legendarny NAD 3020 ma jakieś 20 lat,kosztuje 300zł z drugiej ręki ,a gra bardzo ładnie.20-sto ,30-sto letnie wzmacniacze Revoxa grają na poziomie najlepszych nowych za 3000-4000zł.Takie modele jak A50,A78,A78MK2,B750,B750MK2 dostępne z drugiej ręki w cenach 300-1000zł są świetne (czasmi trzeba tylko zmienić wyschnięte kondensatory).Następny typ to słynny A1 Musical Fidelity.Gra naprawdę super.

Szczerze mówiąc to samo dotyczy starych kolumn.Za 300-700 zł można kupić kolumny grające za 2000-3000,a czasem nawet 4000zł,no ale trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać.Więc tutaj pozostałbym przy tych nowszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbig > roback

(Konto usunięte)

Z twórcami jest podobnie. Taki np. Szopen już od dawna nie żyje, a jego muzyka nadal prześladuje wielkich pianistów.

 

3 tysiące to dużo pieniędzy, więc gorąco polecam wycieczkę do najbliższego salonu audiofilskiego w celu dokonania odsłuchów. Z Kraśnika najbliżej chyba do Lublina, o ile mi wiadomo jest tam przyzwoity sklep pod nazwą Meloman.

 

Co do używanego sprzętu, nie wchodząc w zagadnienia jakości brzmienia, trzeba pamiętać, że im starszy tym większe mogą być problemy z częściami zamiennymi i serwisem w razie awarii lub uszkodzenia. W atrakcyjną cenę zakupu trzeba sobie wkalkulować to dodatkowe ryzyko.

 

Jak lubisz podrasowane brzmienie na krańcach pasma i chcesz przy tym pozostać, to jest wiele głośników, które są w ten sposób zestrojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ze starego sprzetu to z A1 bym uwazal. Wymaga znacznie lepszych kolumn niz cena wskazuje, a przede wszsytkim absolutnie koniecznnie 8-mio omowych. Przy czterech omach moc z i tak niewnielkiej spada o polowe, i sprzet zdycha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.